Pedijatar (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


emma.L -> Pedijatar (11.11.2008 8:12:00)

Evo ukucavam na search, ne izbacuje nista, pa ako vec ima tema negdje, prebacite me, molim vas. Zanima me ima li itko preporuku za dobrog pedijatra- privatno ili dom zdravlja na Vojnickom (mislim da Dobrinja tamo pripada). Hvala unaprijed!




mamina cura -> RE: pedijatar (11.11.2008 8:33:51)

Ja vodim malenu privatno dr.Ademovic na Grbavici. Imam njen mob ako treba dacu ti na pp




ElmaB -> RE: pedijatar (11.11.2008 9:08:53)

Ja imam super pedijatricu, ali na Ilidzi! Dr. Mersija Tanovic-Dervisevic. Dolazi i kuci, pa ako hoces posalji mi PP, za broj telefona!




Visnja RR -> RE: pedijatar (11.11.2008 12:33:09)

Bebu mozes odvesti pedijatru kojem ti zelis... nema veze gdje pripada...
dakle mozes da odlucic kom pedijatru ces ga voditi...
Moja Asja bi trebala po stanovanju da ide na Ilidzu ali je ja vodim u DZ Omer Maslic kod dr Vukovic...




eminak. -> RE: pedijatar (12.11.2008 9:50:31)

Kao što Višnja reče dijete možeš voditi u bilo koji dom zdravalja ne moraš po mjestu stanovanja. U domu zdravlja na Vojničkom svi hvale doktoricu Azru a sad je došla i nova pedijatrica dr. Aida kod koje sam vodila sina par puta i nije mi se učinila loša. U Vrazovoj imaš super pedjatricu dr. Rovčanin Mujesiru.
A od privatnika su ti dobri Dr.Prohić i Lutvo Hodžić.




emma.L -> RE: pedijatar (12.11.2008 10:29:34)

Hvala puno na odgovorima i preporukama. Dr. Hodzica smo zvali doma da je pregleda, pa planiramo i na prvu vakcinu kod njega, jer ima one polivalentne. Ali nije zgoreg prikupiti sto vise informacija [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], pogotovo kad si novi u gradu. I kad si nova mama koja puse i na hladno, za svaku sitnicu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image] (nadam se da cu se unormaliti sa ovim strahovima i sumnjama [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]).




ElmaB -> RE: pedijatar (12.11.2008 10:34:28)

Je li taj dr Lutvo Hodzic privatnik?




bebano -> RE: pedijatar (12.11.2008 10:36:52)

Jeste Elma. Ja koliko znam da mu je ordinacija negdje na Kosevskom Brdu.




Skvo RR -> RE: pedijatar (12.11.2008 10:39:51)

Mi vodimo Umu kod dr. Vukovic,




ElmaB -> RE: pedijatar (12.11.2008 10:44:07)

Ma, pitam, jer Emma rece da kod njega vakcinise svoju bebu! Nisam sigurna da privatni dr to smiju raditi i ne znam da li u knjizicu stave onaj pecat na koji se upisuje datum i vrsta vakcine koju je dijete primilo. To je jako bitno i zvog licne evidencije, ali i danas-sutra kada podje u obdaniste i skolu, jednom godisnje trazit ce da vide koju je dijete vakcinu primilo.
Emma, te vakcine koje ti spominjes sada imaju u svim Domovima zdravlja i dobijaju ih sva djeca. To su acelularne tj. preciscene i smanjuju reakciju ili je gotovo nema nikako! Zato, moj je savjet da bebu obavezno vodis na vakcine u Dom zdravlja!






bebano -> RE: pedijatar (12.11.2008 10:52:27)

Ja sam cula da i dr Mira Ademovic, stara pedijatrica u penziji, koja je otvorila svoju ordinaciju, daje vakcine privatno. Ja isto nebih. To je samo moje misljenje. Mi isto idemo kod dr Gordane Vukovic u Omer Maslic i odlicna je.




Suzana -> RE: pedijatar (12.11.2008 13:13:27)

Slazem se sa Elmom u potpunosti glede vakcinisanja kod privatnih doktora.
I mi smo u DZ Omer Maslic, ali kod Dr Jadranke Mumin koja je jako fina.




HanaBana -> RE: pedijatar (12.11.2008 13:52:47)

Dr Lutvo Hodzic je super doktor. Vodim svoju Hanu kod njega. Stavi pecat uvjek u knjizicu i daje najkvalitenije vakcine kojih bas i nema u Domovima zdravlja. Poznajem to veoma dobro jer radim u farmaciji:)




tea lana -> RE: pedijatar (12.11.2008 22:23:55)

mi idemo u privatnu ordinaciju Mali svijet nalazi se na Skenderiji imaju sve od male operacione sale pedijatra ultrazvuka cijelog tijela ma sve super je doktorica a dijete se ne prepadne jer igracaka kao u igraonici a i cijene su joj primjerene.Lana imala alergiju pregledala je svu od glave do pete skoro sat se zadrzale i naplatila nam 40km.A i dala nam je dosta korisnih savjeta ne vezanih za tadasnji problem.Pa ko zeli njen broj mob nek pise na pp.A i super stvar je da doktorica radi 24 sata moze i kucna posjeta.Ali vakcinisanje ono redovno ne rade mislim da mi je rekla da jedino od privatnika dr.Lutvo ima dozvoliu od zdravstvenog




bebano -> RE: pedijatar (12.11.2008 22:31:22)

I mi smo isli u Mali Svijet na snimanje kukova, vodili Luku. Ok su, ljubazni, lijepo je sredjeno i cisto.. Zapravo kao sto bi i trebalo biti, specijalno kod privatnika. Posto smo isli jos na neka snimanja, zadnji put me je malo iznerivalo to sto je dr koja ga je snimala, dok je djete golo lezalo i cekalo da ona pocne snimati,  kucala sms poruke. Eto to mi je bilo prilicno neprofesionalno, ali posto sam uvijek do tada bila zadovoljna, nisam reagovala.. Uh odoh ja sa teme, izvinjavam se [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




mamin sin -> RE: pedijatar (13.11.2008 10:23:13)

IZVORNA PORUKA: ElmaB

 Nisam sigurna da privatni dr to smiju raditi i ne znam da li u knjizicu stave onaj pecat na koji se upisuje datum i vrsta vakcine koju je dijete primilo.




On ima dozvolu da radi privatno vakcinisanje... Ja nisam ni razmisljala o toj opciji ali moja prijateljica je i sina a sad i kcerku vodi kofd njega i daje im aneke te kvalitetne  vakcine tipa 6 u 1 i 5 u 1 koje se kupuju. Cula sam i da ih u Hrvatskoj pocinju koristiti u redovnoj praksi. A nisam sigurna ali mislim da ili udari pecat u knjizicu ili ti da neki kao kartoncic evidencije. 
A ordinacija mu je na Kosevskom ona kuca kad se krene pored Ciglana uz ulicu pa sa desne strane... 
Mi idemo na Vojnicko za vakcine...




mummy -> RE: pedijatar (15.11.2008 0:32:50)

Mi smo na Vojničkom i dobre su Azra i Meliha, a Vildan I Amra, a pogotovo ona gluho bilo. Govorim iz ličnog iskustva. Mojoj su [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] oboje propisivali Ceklor zbog prehlade i blago crvenog grla, te inhalacije i čuda. Samo što popije jedan oni odmah drugi, tako da ću od sad aBd čekati kad bude jedna od ove dviej dr pa voditi samo njima, jer su one detaljne i ne daju napamet lijekove. A kad zagusti idemo kod dr Šefike u Vrazove (ranije ambulanta Poghrastovi), to je bila moja dr kad sam bila dijete i mislim da joj nema konkurencije, šteta što ide u prijevremenu penziju, jer je toliko opterećena. Ljudi iz svih dijelova grada prenose karton kod nje. 




juni -> RE: pedijatar (15.11.2008 16:10:33)

Mislim da niti jedan privatnik nema dozvolu da daje vakcine o kojima pricamo, jer je tako propisano po zakonu, a ne moze Dr. Lutvo biti iznimka, bez obzira na njegovo dugogodisnje iskustvo. Prema tome, kada djecu vodite kod privatnika na vakcinaciju, idete na vlastitu odgovornost. Ta Lutvina dozvola je nezvanicna, po zakonu nije dozvoljena.
Mi bebicu vodimo kod dr. Vukovic, kad smo se raspitivali ko je dobar pedijatar dobila je najvise glasova [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




najjda -> RE: pedijatar (16.11.2008 23:14:15)

jako dobar pedijatar je dr prohic ordinacija mu je na marijinom dvoru bar mojo najjdi je pomogao  samo mislim da injekcije i vkcine nedaje djeci eto a i MM je lijecio dok je bio mali i imao problema sa bronhitisom .....svi dr  nam tvrde da je najjda dobro a on je samo pogledao i rekao da ima bronhitis i da ce preci u astmu ako brzo ne reagujemo dao joj je terapiju koja joj je vec nakon  dva dana pomogla ...eto mislim da je on ok




Visnja RR -> RE: pedijatar (16.11.2008 23:22:20)

stari dr. Prohic? zar on jos radi?




ElmaB -> RE: pedijatar (17.11.2008 7:45:30)

Radi, ali samo po preporuci i nece bas svakome doci. Ponekad insistira da se njemu dodje, jer on bas ne moze puno hodati!




bebano -> RE: pedijatar (17.11.2008 9:19:31)

Sigurna sam da je stari dr Prohic najbolji pedijatar, samo eto steta sto je u godinama pa vise ne radi kao prije. On je stvarno pravi strucnjak.




emma.L -> RE: pedijatar (17.11.2008 9:42:58)

U subotu smo je vodili kod dr. Hodzica na vakcinu, tu vakcinu kasnije potvrde u Domu zdravlja i unesu u karton i knjizicu. Dakle, s dozvolom je valjda u redu. Obavi pregled prvo, onda da vakcinu i upute i to je to. Medjutim, malo je senilan i to nam je zasmetalo. Ne sjeca se da je 10 dana ranije bio u kucnoj posjeti kada smo i najavili dolazak, dva puta pise pogresno ime, mijesa moju bebu od mjesec dana sa curicom od 4 godine koja je bila dvije minute ranije, nekoliko puta ga molimo da nam da napismeno nalaz, koji na kraju bude svrljotina na komadu papira...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Malo smo razocarani. Nisam znala da ove petovalentne ili acelularne imaju sada u domovima zdravlja. Naravno da bih i ja mirnija tako bila i manje razmisljanja oko svega imala, mislila sam da je to nesto tko zna sto. Ali ako mogu kupiti i odnijeti da oni daju i unesu, tako cemo i uraditi. Samo smo zeljeli da je postedimo ruznih nus pojava.




SelmaK -> RE: pedijatar (17.11.2008 9:52:54)

Srdacno preporucujem doktoricu Sefiku Delic Hasanbegovic. Trenutno radi u Vrazovoj, a inace je u ambulanti na podhrastovima. Sada se ta ambulanta renovira pa ce narednih pola godine biti u Vrazovoj. Da bi ste otisli kod doktorice Sefike ne morate pripadati niti jednoj opcini odredjeno, znaci moze bilo ko da ode!!!!!

Doktorica je veoma detaljna i pazljiva osoba, ne samo iz moga iskustva, vec i iz iskustva mnogih mojih poznanika!!!
A sto se tice ovih vakcina koje spominjete, sigurno ih sada imaju i sve drzavne ustanove, jer smo mi prije par dana primili iste!!!

Pozz!!




HanaBana -> RE: pedijatar (17.11.2008 13:58:34)

Radim u farmaciji i to u kompaniji koja jedina ima te vakcine. Vakcine u domove zdravlja dolaze preko tendera. Ko pobijedi na tenderu daje svoje vakcine. Nove vakcine su veoma skupe i nase ministarstvo rijetko kada dozvoli da pobijede. Ove godine za divno cudo pobijedili smo i zato te vakcine se i mogu naci u domovima zdravlja. Sta ce biti slijedece godine je vec upitno. Pored toga nase vakcine se uvjek mogu naci u ordinaciji DR Lutve Hodzica jer on ima svoju apoteku koja nabavlja te vakcine.
Tako da svaki roditelj koji zeli vakcinisati dijete sa novim najboljim vakcinama neka ih samostalno potrazi po apotekama i rijesi problem.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>