Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


mamamya -> Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (15.1.2013 20:38:16)

Nadam se da nisam sama ali mozda i brinem bez razloga.
Ja ove godine spremam mog prvog jedinog prvacica , nadam se da vas ima jos a zeljela bi da stupim u kontakt sa roditeljima koji su u Zenici-Radakovu jer moj sin ce krenuti ovdje u radakovo dobro su dosli i drugi roditelji koji su vec spremili prvacice prosle godine da nam napisu informacija odakle da krenemo.




MicoTico -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (15.1.2013 20:43:46)

Imaš temu Prvačići:

http://www.ringeraja.ba/forum/Prva%C4%8Di%C4%87i/m_80345/tm.htm

Svašta su mame zanimljivog, ali i poučnog pisale[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (15.1.2013 20:46:59)

Ah...mama, mama [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Neka im je sretno...

Nešto o ovome smo pisali na temama
http://www.ringeraja.ba/forum/m_80345/mpage_27/tm.htm#1478482
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1266948/mpage_1/key_/tm.htm#1266948
http://www.ringeraja.ba/forum/kupovina_skolskog_pribora_i_opreme/m_369559/tm.htm
http://www.ringeraja.ba/forum/m_245068/mpage_2/tm.htm

Moja vila je završila svoje prvo polugodište u školi kao prvačić...
sada je na svom prvom zimskom rasustu...
samo ću ti sada reći...i ja sma na prošlom zimskom raspustu mislila o svemu, imala strahove a na ljetnom shavtila da moje pile ode u svoj svijet...plakala kad niko be vidi sam ja...
a ovaj zimski raspust sam mama velika ko komletna kugla zemaljska...jedino sam suzu pustila prvi dan škole i sada na preuzimanju knjižica...i to radonisce i ponosa...mojim strahovima nije bilo mjesta jer su bili majčinski nerealni ...moja vila je velika djevijčica i vakat joj bio da ode u svoju školsku klupu...
neka su nam živi i zdravi i neka smo to doživjeli u veselju




mamamya -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (15.1.2013 21:04:16)

Hvala vam puno za odgovore ima dosta da citam...samo pomisao da ce u skolu same mi suze krenu radosnice tj nema vise moje bebare nego dzacic prvacic.
a zaboravila sam da naisem i ovu vjest za knjige pa ako nekom treba da zna.
http://zenica-online.com/2012/07/za-sve-prvacice-na-podrucju-zdk-ce-biti-obezbijedeni-besplatni-udzbenici/?fb_action_ids=100789800096514&fb_action_types=og.recommends&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%22100789800096514%22%3A10151018550692296%7D&action_type_map=%7B%22100789800096514%22%3A%22og.recommends%22%7D&action_ref_map=[]




novi kolacic -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (21.1.2013 22:43:40)

Zar je primila knjizicu? Jeste li iz Sarajeva? Moja kci nije primila knjizicu, rekli nema na polugodistu. A sto se tice teme, ja sam jedna od mama kojoj skola nije big deal. Smatram da je lakse neg nama kad smo morali sjediti mirno bez da zucnemo sa rukama na ledima. Moja misica i seta po razredu i brblja i radi meni sve neobicne stvari, crta povazdan i tu i tamo napise 2 reda slova, koja i inace zna jos od vrtica. Tako da mamama kojima je dijete i prije islo u vrtic, ovo nije neka promjena. Malo smo mi mame razmazene u zadnje vrijeme, kako je nama bilo kad smo bili djeca? Ja sam krenula u skolu ranije sa 6 god. i nije mi se mama morala psihicki pripremati za to, to je bilo normalno, mi sad od svega dramu pravimo
Nemojte se uvrijediti, to je moje misljenje. Napominjem da mi je kci krenula sa nepunih 6 god. u skolu, prolazila je dodatnu evaluaciju od pedagoga da vidi da li je dijete spremno. Dala sam je ranije par mjeseci jer su vaspitacice iz obdanista tvrdile da je dijete inteligentnije i spremnije od vrsnjaka i znalo je sva slova i brojati do 100. S obzirom da je sve to naucila sama (ja sam smatrala da ne treba uciti prije skole da joj ne bude tamo dosadno), shvatila sam da je pravo vrijeme za skolu.




Hannan -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (22.1.2013 12:42:09)

I ja imam prvacica ako Bog da ove skolske godine.Doduse, prvo sad u februaru ocekujemo poziv za pretskolsko tih 180 ili vec koliko sati, kod nas u TK to haman bude svaki dan od marta do juna ako sam dobro skontala.
Iskreno brige ima, kako ce se snaci, kakvu uciteljicu ce dobiti i milion drugih pitanja, a onda mi naumpadnnu nase mamice cija su djecica sad prvacici pa se smirim :)
On je spreman, mozda malo i vise, jer je jako radoznalo dijete, pa vidjecemo ako Bog da kako cemo.
Jos jedna me stvar brine, krajem juna ako Bog da u nas dom bi trebala da dodje bebica, a samo 2mj poslije skola, bojim se da to ne bude previse za njega, mada sad super reaguje na price o bebi, stavlja rukicu na stomak da osjeti njene pokrete.
Sretno svim buducim skolarcima.




jasmin -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (22.1.2013 13:34:16)

I ja imam prvacica od septembra ako Bog da. Jedva da vjerujem da je vec doslo vrijeme [sm=smiley1.gif],da je princeza porasla.
Hannan,nema brige za bebu,bice to dvostruka radost za tvog M [sm=smiley1.gif].




Dida79 -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (22.1.2013 15:42:13)

I moje pile abd u septembru krece u prvi razred.Nekako mi je sve ovo brzo proletilo i jos uvijek ne vjjerujem u to kad ga pogledam...jos uvijek mi je nekako mali..u vrticu uziva tako da vidim da je psihicki spreman za skolu ali opet kad skontam da ima jedva 20 kg srce mi hoce puci sto ga moramo upisati.

Muz je neki dan onako u sali rekao da je spreman i kaznu platiti ali ga babuka ne da [sm=smiley13.gif]





mamamya -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (31.1.2013 17:50:33)

Bas ljepo da vas ima jos samo neka nisam sama, ali dok citam vase redove same mi suze krenu neznam kako bi ih definisala ali stacemo djeca brzo rastu i dosao je dan da ih spremamo u skolu.
Sto se tice mog sina on je i prevelik sto se tice njegovih vrsanjaka i doba je kg ali jedino sto je malo umazen jer nas dvoje smo sami i puno smo emotivni vezani to me najvise brine kako cemo da se ne vidimo po cjeli dan jer ja cu ako bude srece poceti raditi od 6 do 18 navece to me najvise muci jer ja sam naucila da vs ekontrolisem i da sam uvjek prisutna .

Informacije za Zenicu, ja sam dibila info da u obdansitu traze da se moze besplatno ici u predskolsku ali jos nista nije rjeseno pa cemo tacne informacije, i kazu da to nece da vazi za privatna obdanista.
Ako neko nesto vise sazna naka nam napise.

[sm=bravo.gif] sve najboje i da bude sa srecom da sve bude hairli sa novom bebom i prvacicem[sm=bravo.gif]




novi kolacic -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (31.1.2013 18:50:15)

IZVORNA PORUKA: Hannan

I ja imam prvacica ako Bog da ove skolske godine.Doduse, prvo sad u februaru ocekujemo poziv za pretskolsko tih 180 ili vec koliko sati, kod nas u TK to haman bude svaki dan od marta do juna ako sam dobro skontala.
Iskreno brige ima, kako ce se snaci, kakvu uciteljicu ce dobiti i milion drugih pitanja, a onda mi naumpadnnu nase mamice cija su djecica sad prvacici pa se smirim :)
On je spreman, mozda malo i vise, jer je jako radoznalo dijete, pa vidjecemo ako Bog da kako cemo.
Jos jedna me stvar brine, krajem juna ako Bog da u nas dom bi trebala da dodje bebica, a samo 2mj poslije skola, bojim se da to ne bude previse za njega, mada sad super reaguje na price o bebi, stavlja rukicu na stomak da osjeti njene pokrete.
Sretno svim buducim skolarcima.

Moja je kcerka krenula u skolu ISTI dan kad sam se ja poradala, nisam bila tu ni da je ispratim! Lagala bih ti ako bih ti rekla da je sve proslo bez posljedica. Dva stresa u isto vrijeme + par mjeseci prije smo se iselili ja i muz iz sobe u kojoj smo skupa spavali i napravili njoj skolsku sobu a mi u dnevnu s bebom. To su, zapravo, tri stresa za njenu psihu, koja su rezultirala mjesecarenjem i nocnim morama. Znaci, na svjesnoj razini bebu je obozavala, igrala se, presvlacila je i pomagala mi (hvala Bogu na velikoj tazlici u god.-svjesna svega, pomaze i ne moram jos i za nju brinuti), ali kad legne spavati - problemi. Da te utjesim, sve se vrlo brzo rijesilo... Beba mi sad ima 4,5 mj. a starija je super u skoli, vise nema mjesecarenja i budenja po noci, nocnih mora i sl. 4 mj.su bila dovoljna da se sve dovede u red!




mamamya -> RE: Da nam bude sretna 2013 sa nasim prvacicima (16.2.2013 1:00:04)

Sta da uradimo da platimo ljekarsko ili ne????? Zenica djeciji dispanzer tvrdi da se ljekarsko placa 10km


ZDK
Ljekarski pregledi za djecu u ZDK su besplatni



Petak, 08 Februar 2013 11:07 Pregleda: 197 |


.

Domovi zdravlja na području Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) preuzeli su, ugovorima zaključenim sa Zavodom zdravstvenog osiguranja i naredbom kantonalne ministrice zdravstva od 14. juna 2011. godine, obavezu pružanja zdravstvene usluge ljekarskih pregleda djeci predškolskog uzrasta i pregled djece pred upis u osnovne škole, bez posebnih novčanih naknada.

Ugovorima je utvrđena vrsta, obim i kvalitet zdravstvenih usluga koje ugovorene zdravstvene ustanove pružaju osiguranicima, kao i naknade koje Zavod plaća za pružanje tih usluga, saopšteno je iz sjedišta Vlade ZDK.

Ministrica zdravstva saopštila je jučer da zdravstvene ustanove na području ovog kantona ne mogu utvrđivati posebne novčane naknade za ljekarske preglede za upis u prvi razred osnovne škole i ljekarske preglede djece predškolskog uzrasta, te da bi svako naplaćivanje tih usluga bilo protivno odredbama ugovora i naredbi kantonalne ministrice, saopšteno je iz sjedišta Zeničko-dobojskog kantona.
http://www.visoko.co.ba/vijesti/kanton/7089-ljekarski-pregledi-za-djecu-u-zdk-su-besplatni




Stranica: [1]