RE: Novi zakon o porodiljama (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


IvanaTz -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 6:15:13)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

2000 desile su se izmjene ovoga člana pa on sada glasi ovako

"Za vrijeme trudnoce, porodjaja i njege djeteta, zena ima pravo na porodjajno odsustvo u trajanju od jedne godine neprekidno. Na osnovu nalaza ovlastenog lijecnika zena moze da otpocne porodjajno odsustvo 28 dana prije ocekivanog datuma porodjajaa. Zena moze koristi krace porodjajno odsustvo, ali ne krace od 42 dana poslije porodjaja."




Sto bi znacilo i za trojke godina dana? Pih...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Hvala vam na brzim odgovorima!




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:13:28)

Zene, pomagajte... je li se u vasem domu zdravlja izdaju doznake koje svaki mjesec treba odnijeti u firmu? u nasem vise ne, pa sta da radim? i kad se predaju papiri u socijalno? prije ili nakon rodjenja? 




Malenaoduvijek -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:15:30)

IZVORNA PORUKA: iva4

Zene, pomagajte... je li se u vasem domu zdravlja izdaju doznake koje svaki mjesec treba odnijeti u firmu? u nasem vise ne, pa sta da radim? i kad se predaju papiri u socijalno? prije ili nakon rodjenja? 


ne daju se doznake vise za vrijeme porodiljskog, dobices rjesenje od kantonalne sluzbe za naknadu i to ti je umjesto doznaka.

a od dr samo dobivas potvrdu da ti je otvoreno porodiljsko i to kopiras i odneses u firmu

a kako ces predati papire prije kad nemas papire od bebe, znaci poslije rodjenja u roku od 30 ili 60 dana




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:21:34)

Ok, hvala...ali sta mi treba da dobijem to rjesenje?




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:24:22)

I mogu li ja prikupit sve dokumente potrebne za socijalno, osim rodnog lista bebe prije nego rodim pa nakon toga samo dodat jos i to?




Hanady RR -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:27:20)


IZVORNA PORUKA: iva4

Ok, hvala...ali sta mi treba da dobijem to rjesenje?


kojoj opštini u Bih ti pripadaš[sm=zmeden.gif]




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:32:27)

zapadno-hercegovacka zupanija, opcina grude




Hanady RR -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:37:11)


IZVORNA PORUKA: iva4

zapadno-hercegovacka zupanija, opcina grude


draga...
najrprije nazovi opštinsku službu i pitaj što ti sve do dokemnata treba za pstavrivanje nakande...
zavinsko je dali si zapolena ili ne...
Od kantona do kantona zavisi kako je rješeno.

kada dobiješ spisak potrebnih dokumenata i kada budeš nama tačno rekla termin, kada nam kažeš jesi zapolena ili nisi...rado ćemo ti pomoći sa informacijom koje dokumenete možeš izvaditi prije, a koje ćeš moći tek po porodu.

Ok[sm=smiley1.gif]




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:43:18)

Pa vec sam rekla da mi trebaju te doznake za u firmu - sto znaci da sam zaposlena, a kad nazovem njih pitat cu i sta mogu izvadit prije ali mislila sam ako je vec netko to radio i ako je iz iste opcine mozda zna..nema potrebe da tebe opterecujem s time.




Hanady RR -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:45:55)


IZVORNA PORUKA: iva4

Pa vec sam rekla da mi trebaju te doznake za u firmu - sto znaci da sam zaposlena, a kad nazovem njih pitat cu i sta mogu izvadit prije ali mislila sam ako je vec netko to radio i ako je iz iste opcine mozda zna..nema potrebe da tebe opterecujem s time.


ma nisi me shavtila....
nećeš me opeteretiti nego zavisi od kantona do kantona a bome i po opštinama...

zato sma mislila postavi spisak pa ćemo znati što možeš prije uzeti od akata a što kansije...

a iz gruda zaposlena porodilja...nisma sigurna koliko ih ima...
al ima nekoliko iz herecgovine možda imaju info za tebe[sm=smiley1.gif]




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:47:48)

ma nema veze..valjda ce mi oni reci, nego znas kakve su tete obicno na salterima, pa mi muka uopce otic i pitat ih.. ali sta ces, moramo i to...cini mi se da je lakse roditi nego to sve pribavit :)




nikita -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:49:34)

ja sam iz Ljubuskog, na Birou sam,
dobila sam 500 km jednokratno i 6mj po 100 km,
a poznanica zaposlena u racunovodstvenoj agenciji dobijala je godinu dana po 300 i nesto km, eh kako se racuna taj iznos to ne znam




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 14:56:14)

hvala nikita ali mislim da u vasoj opcini nije kao kod nas. ja bi trebala dobivati 70 posto od svoje place godinu dana.ili mozda tvoja prijateljica dobiva isto tako?




nikita -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 15:05:39)

IZVORNA PORUKA: iva4

hvala nikita ali mislim da u vasoj opcini nije kao kod nas. ja bi trebala dobivati 70 posto od svoje place godinu dana.ili mozda tvoja prijateljica dobiva isto tako?



nisam sigurna, vjerojatno jeste,  mada joj je placa veca jer ima VSS , ne znam od kojeg se iznosa racuna 70 posto, vjerojatno od neto place




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 15:09:36)

od neto place. ali ako dobiva 300 i nesto km onda joj placa i nije bas za VSS. 




iva4 -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 15:11:37)

a i nije mi to bitno. mene su vise zanimali dokumenti koje trebam nabaviti za sve to [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley9.gif[/image]..




Malenaoduvijek -> RE: Novi zakon o porodiljama (18.3.2011 17:23:16)

IZVORNA PORUKA: iva4

I mogu li ja prikupit sve dokumente potrebne za socijalno, osim rodnog lista bebe prije nego rodim pa nakon toga samo dodat jos i to?


pa vecinu mozes, a imas na temi porodiljske naknade sta ti treba, ukucaj na pretrazivac pa ce ti izbaciti

sretno




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]