prva dječija frizura-frizer ili majka? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


lepetetka -> prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:12:30)

Ko šiša našu djecu? [sm=jezicek.gif] al ne u prenesenom značenju [sm=smiley36.gif]
Ja sam dugo imala problem sa sinom koji je jednostavno imao strah od šišanja, a naročito kod frizera [sm=zmeden.gif]
Šišali smo ga ja ili mm, pretežno mm mašinicom, međutim to sa malenim smo ptrevazišli, ali isto me čeka i sa malenom, kada ste vi prvi put odveli dijete frizeru?




ljubičica 28 -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:15:46)

Prvo šišanje frizerka i bilo je malko gusto [sm=smiley36.gif]

Drugo šišanje mm ga ošišao mašincom na nulu [sm=jezicek.gif]

Poslije toga redovno idemo frizerki i već se pravo navikao, jest da mene mora držati za ruku al' sarađuje dobro [sm=bravo.gif]




dady -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:18:21)

Posto sam i sama frizerka,do nedavno sam ga sisala ja! Al sad ima svog bricu,kaze nije vise zadovoljan samnom![sm=smiley19.gif]




Anoniman -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:19:49)

Frizerka[sm=smiley1.gif]




saninica -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:20:33)

ja sam bila i jednom i drugom sinu prvi frizer[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




lepetetka -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:21:29)


IZVORNA PORUKA: dady

Posto sam i sama frizerka,do nedavno sam ga sisala ja! Al sad ima svog bricu,kaze nije vise zadovoljan samnom![sm=smiley19.gif]


[sm=smiley36.gif] ne mogu da vjerujem ..legende naše male [sm=smiley1.gif]




Blue rose RR -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:21:45)

Do prošle godine sam ja kiku šišala, a to bi se sastojalo od šišanja ispucalih vrhova. S obzirom da ima dugu kosu koja je ravna, nema šiške, ne treba joj baš često frizerski salon.

S tim da uživam da joj pravim frizurice, kikice, pletenice :)




draguljče -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:22:08)

Frizerka.




aida. -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:22:45)

Prvo sisanje kod frizerke a ostalo mama majstor [sm=smiley36.gif] jer samo ga "zgulim" masinicom [sm=smiley36.gif]




saninica -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:23:00)

ali vrlo brzo predjemo na tete koje su strucne za taj posao




Lejla Ka -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:25:54)

Dok su bili bebe ja. Kčer sam dugo šišala, tek kasnije skoro pred školu sam je počela voditi frizeru, mada joj je frizura potpuno ne zahtjevna. Duga joj je kosa ravna, ali pošto je ima puno meni se ne da da ja to deveram, samo po nekad sredim šiške. Malac je sa neke 2 godine krenuo na frizuru [sm=smiley36.gif], prvi put je bilo strašno i od tad je superiška, pravo voli da ide da se šiša.




mala_sa -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:35:12)

Sa 2,5mj prvi put ga osisao babi [sm=smiley36.gif], zatim jos 2-3 puta; dok nismo dovoljno porasli za frizera [sm=smiley36.gif]




Ina86 -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:37:19)

Moj izbor je frizerka, cak i kad samo siskice potkracujemo idemo kod frizerke, mami drhte ruke,heheh




palachinken -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:39:24)

Mi smo do sad mašinicom, to ga ćaća sredi. Eh, pošto mi je presmiješan zbrijan, odlučim ja da uzmem makaze u svoje ruke, ali kako on ne može mirovati ni 2 min...unakazila sam dijete samo tako. Na svu sreću, brzo mu je naraslo [sm=smiley36.gif]
Nemam pojma kad ce on biti dovoljno miran za frizera.




Medić* -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:39:40)

Do 4 godine frizer nije imao sanse, babi ga sisao, sada redovno idemo frizeru.




kleoopatra -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:39:54)

frizerrr ipak je sigurniji nego mama[sm=smiley36.gif]




Lady26 -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:41:01)

Prva "frizura" by mama, osisali je na keca [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Sad samo sredjujem siske a frizuru ipak strucnija osoba




mamina princeza -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:41:56)

moja curica ima jako kovrdjavu kosu ... ranije je sisala teta koja je cuvala i ja ponekad siskice pa je znalo biti svgea...
prvi put smo isli frizeru prije nekih godinu dana i tada je molila d ajoj izravnaju kosu ..i od tada pocinju nasi novi problemi ..[sm=smiley36.gif] ona toliko zeli d aima ravnu kosu da smao moli d aid ekdod frizera. kad god je neko pita sta da joj kupi ona samo kaze daj para da imam za frizuru ....

a djecaka sam sisala ja .. jednom malo iza rodjenja i jednom prij enekih mjesec dva .. sad je opet zreo za sisanja. muz im aneku spravicu koja se moze napraviti da fino osisa kosu d ane moze da poreze a nije ni prekratko. ja inace ne volim one duze kosice kod djecaka pa ga zato volim redovno osisati iako nije preduga kosa.




gvendolina -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:42:04)

prvi put na sisanje je isao kod frizera,ali je to bilo grozno iskustvo. lakse smo podnijeli sunet nego to prvo sisanje [sm=jezicek.gif] tako da sam ga dugo vremena ja sisala iako nisam frizer[sm=smiley36.gif] sada je vec veliki djecak i bez problema ide na sisanje




ljubičica 28 -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:43:37)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Mi smo do sad mašinicom, to ga ćaća sredi. Eh, pošto mi je presmiješan zbrijan, odlučim ja da uzmem makaze u svoje ruke, ali kako on ne može mirovati ni 2 min...unakazila sam dijete samo tako. Na svu sreću, brzo mu je naraslo [sm=smiley36.gif]
Nemam pojma kad ce on biti dovoljno miran za frizera.


Samo nađi spretnog frizera. Da si samo vidjela kakvo je naše prvo šišanje bilo, J. glava je cijelo vrijeme letala za makazama, ja ne znam kako ga cura nije posjekla negdje. I ne očekuj čudo odmah na početku, malo zažmiri na nedostatke. J. sad sjedi kao i ja. Čak uredno nagne glavu naprijed, na stranu kad mu mašinicom dotjeruje [sm=bravo.gif]




lepetetka -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:44:05)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Mi smo do sad mašinicom, to ga ćaća sredi. Eh, pošto mi je presmiješan zbrijan, odlučim ja da uzmem makaze u svoje ruke, ali kako on ne može mirovati ni 2 min...unakazila sam dijete samo tako. Na svu sreću, brzo mu je naraslo [sm=smiley36.gif]
Nemam pojma kad ce on biti dovoljno miran za frizera.

i ja sam jednom ovako ..uneredila dijete [sm=jezicek.gif]




lepetetka -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:45:21)


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Do 4 godine frizer nije imao sanse, babi ga sisao, sada redovno idemo frizeru.

medics ovo je i nama bila granica neka [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:45:35)

ja sam jedini frizer za sada.... asja ima dugu kosu koju samo poravnam... mislila am je odvesti do frizerke ali nije oduševljena tom idejom..a akko ta duga kosa i nije neka frizura onda e još snalazim...i kad ode ukoso u njenim pletenicama se to ne vidi [sm=smiley1.gif]




Daliyah92 -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:54:15)

Moj maleni je jos beba, a sisao ga je frizer prije mjesec dana (imao je 8 mj.). I mislim da ce uvijek i ici frizeru, nas dvoje smo nespretni za to [sm=smiley36.gif]




Honey3 -> RE: prva dječija frizura-frizer ili majka? (11.3.2013 11:56:49)

kao male,ja sam ih sisala,a sad svi idu kod frizera[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>