RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Matične ćelije



Poruka


novi kolacic -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (12.6.2012 8:36:24)

Pa meni je babina beba rekla dati vaucer, ali me nije kontaktirala dosad, pa ako neko ima vaucer a da je iz Sarajeva, ja bih ga rado, a nek onda babina beba da nekom drugom kad se pojavi na forum.
Hvala unaprijed!




babina beba -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (12.6.2012 8:43:02)

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Pa meni je babina beba rekla dati vaucer, ali me nije kontaktirala dosad, pa ako neko ima vaucer a da je iz Sarajeva, ja bih ga rado, a nek onda babina beba da nekom drugom kad se pojavi na forum.
Hvala unaprijed!

Tu sam imam tvoj broj zovem te sutra eventualno u cetvrtak da ti dostavim kao i ostalima sto su rezevisale!




babina beba -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (12.6.2012 8:44:05)

IZVORNA PORUKA: magbi

ccccccccc sta ako je termin tek u decembru


Ja mislim da se mogu do nove godine iskoristiti!




novi kolacic -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (12.6.2012 8:49:52)


IZVORNA PORUKA: babina beba

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Pa meni je babina beba rekla dati vaucer, ali me nije kontaktirala dosad, pa ako neko ima vaucer a da je iz Sarajeva, ja bih ga rado, a nek onda babina beba da nekom drugom kad se pojavi na forum.
Hvala unaprijed!

Tu sam imam tvoj broj zovem te sutra eventualno u cetvrtak da ti dostavim kao i ostalima sto su rezevisale!


O tu si....Ja mislila da si zaboravila na mene [sm=smiley36.gif]. ma nema veze, evo ja sam se vec dogovorila za uzimanje vaucera, pa tvoj opet ostaje slobodan! Navalite zene [sm=jezicek.gif]
Hvala u svakom slucaju!




magbi -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (12.6.2012 16:12:21)

pa jeli mogu onda ja dobijem ako ima slobodan




Sreca_007 -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (12.6.2012 23:10:24)

Ja imam slobodan, ako zelis javi se u pp... da ti dam kontakt!




abh -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (15.6.2012 16:22:13)

Ja dobila vaucer od babine bebe. Hvala puno.




bebaby -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (18.6.2012 12:42:03)

Super mi je ispalo ovo sa vaucerom, taman sam mislila da se prijavim za maticne. Dobila ga od rodice, a i pravo mi je vrijeme :)
Neki dan sam citala u Avazu o njihovoj saradnji sa Institutom za genetiku, pa se nadam da ce se uskoro raditi lijecenja maticnim celijama i kod nas...




novi kolacic -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (24.6.2012 9:39:46)

Meni se nesto neda sa ovim vaucherima, nikako da i ja dobijem jedan, izgleda da mi nije sudeno :(




Sreca_007 -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (24.6.2012 20:29:25)

ja imam slobodan vaucer, javi se u pp




mia mama -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (28.6.2012 8:37:51)

O vaučerima koje poklanja CryoSave razgovor uveliko teče, a ja došla sa namjerom sa vas informišem. [sm=smiley36.gif]
Maleni spava, pa ugrabih vremena jer me dugo nije bilo. [sm=nosecka.gif]
Matične ćelije pohranjene, rezultati super, vaučeri već podjeljeni. Jedan je otišao za sestru, drugi za prijateljicu, a treći za prijateljicu od prijateljice [sm=smiley32.gif]
Mislim da im ništa ljepše nisam mogla pokloniti, a banci sam zahvalna pa i nakon završenog „posla“ ostaju sa nama. [sm=bravo.gif]
Ja zaista nosim jako lijepo i profesionalno iskustvo sa CryoSaveom i kao majka (sada :) toplo ih preporučujem. [sm=smiley20.gif]




simba00 -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (1.7.2012 19:37:23)


IZVORNA PORUKA: Monaa

Upravo to sto nema konkretnih slucajeva je mene odgovorilo od uzimanja maticnih celija. Sve je nekako nedokazano i lebdi u vazduhu, a ja sam sve vise ubijedjena da je ovo samo klasicni biznis i nista drugo. Nekako ne mogu da vjerujem da nema ni jednog slucaja da se izlijecio na ovaj nacin. [sm=zmeden.gif]

U potpunosti si upravu. Ali trudne žene su najosjetljivija ciljna grupa i te firme jako dobro znaju šta rade. Nešto poput agencija za životno osiguranje. Primjera ima vani - i djeca iz BiH bi morala ići na liječenje u insotranstvo - uglavnom za autoimune bolesti (i to vrlo malo njih, zavisi opet da li će uspjeti) i leukemije više vrsta. Ostale bolesti sa spiska su čista hipoteza.




Le_a -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (3.7.2012 14:38:52)

Da li neko ima vaučer za mene? [sm=smiley1.gif]




Zlaatna -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (6.7.2012 15:26:42)

I meni bi trebao jedan vaucer, ako neko ima jedan viska, neka mi se javi [sm=smiley1.gif]




yasemin -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (8.7.2012 18:16:23)

samo da pohvalim Futhure Health na profesijalizmu , 05 mi je krenuo porod 06.06 sam završila na carskom , a dečko je iz FH je bio mobilan , i 06.06 čekao da carski završi ,
u sobi je sa mnom bila žena koja je carski imala prije navečer , a kutiju sa matičnim čelijama je odnesena tek sutradan navečer znači 24h nakon uzimanja uzorka ,uzorak je bio u kutiji pored kreveta (ako znamo da se radi o Mostaru i vrućini pitanje je da li je uzorak kontaminiran -iskreno se nadam da nije ) što me je iznenadilo pogotovo što se radi o izreklamiranoj agenciji za pohranu , i odmah sam Bogu zahvalila što nisam odabrala njih ,




Sreca_007 -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (9.7.2012 14:24:12)

Ja imam jos jedan vaucer i u Sarajevu sam poslije 05.08., tko zeli nek se javi u pp




Visnja RR -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (9.7.2012 14:33:32)

Vise o projektu "Vaucer povjerenja"




Blue rose RR -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (19.7.2012 11:12:33)

Drage,
moja snaha poklanja jedan vaučer, pa ako ima neko zainteresovan da mi se javi na pp.




Majka Tereza -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (2.8.2012 16:26:49)

Prerano rezanje pupcane vrste nakon poroda, kao u slucaju ostavljanja krvi za razne banke koje tvrde da ce eventualno moci da nesto tim lijece , moze dovesti do anemije novorodjenceta (jer mu se tim uskracuje oko trecine njegove ukupne kolicine krvi!) Anemija tako male bebe moze uzrokovati kasnjenje u neuroloskom razvoju i kasnije uticati i na razvijanje mozga. Svaka 20-a beba koja ima rano presjecanje ce dobiti anemiju. Jedan renomirani svedski institut istrazivao je prerano presjecanje pupcane vrpce - rezultat - ako se ceka presjecanje vrpce dok krv ne ispulsira, beba ima daleko manju vjerovatnocu da bude anemicna. To je samo jedan aspekt ovoga naravno, da i ne spominjem razna anti-tijela. Osim toga, to sto se tvrdilo kako e moguce da ce beba dobiti zuticu ako se ne presjece odmah, sada je dokazano da je cisti mit, vjerovatno kreiran od strane "vampira" koji zele da zarade pare na jadnim preplasenim majkama. U Svedskoj sam pricala sa babicom koja mi je rekla (u toj bolnici UVIJEK pustaju da sva krv prodje prije nego sto presjeku!) da NIKAD nije vidjela ni jedan slucaj zutice za svojih 9 godina, iako stalno na taj nacin presjecaju. I ako bi se desilo , postoje inkubatori koji to uklone za 6-8 sati. U Svedskoj niko, ali niko ne pohranjuje te celije, niti postoji prica niti diskusija o tome. U Njemackoj samo sirotinja koju nagovore... Samo nasi jeadni, sta god je IN, hajmooo!

http://www.bbc.co.uk/news/health-15736550




Le_a -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (3.8.2012 12:15:18)

Ja sam došla do vaučera preko http://www.facebook.com/maticnecelije.eu [sm=bravo.gif]
ovdje dosta roditelja koji su pohranili ćelije daju vaučer.
Sretno mame, javim vam se poslije poroda[sm=nosecka.gif]




rose -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (3.8.2012 12:29:16)

ja imam 2 vouchera pokloniti (jedan bih ostavila kumi ako bude zainteresovana) ...kome treba nek se javi ako niste iz Sa poslat cu postom [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




moon2 -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (3.8.2012 12:36:59)

sta tacno podrazumjeva vacer?




moon2 -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (3.8.2012 12:37:19)

vaucer




rose -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (3.8.2012 12:43:22)

vrijedi 100 KM tj umanji ti cifru koju placas za 100 KM




Le_a -> RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija (7.8.2012 15:59:07)

@rose Vaučer vrijedi 100EUR-a, odnosno 20OKM [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>