RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


mama mahira -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (1.4.2013 14:19:51)

cccccccccccc zalosnoooooooooooooo




Suela -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (1.4.2013 19:48:19)

u zenici uplatili naknadu, evo ja podigla pare [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




suberbeba -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 7:05:31)

jel to aprililili? [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




hatepsut -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 7:44:39)

Nije sala,juce je legla uplata !




mama mahira -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 8:30:46)

pa JEL SVIMA BILA UPLATA ILI ZA PAR GRADOVA




mama mahira -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 10:26:50)

visoko nema para jooos uvijek




visoko -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 11:08:24)

bitno je da su krenule uplate.pa nadat se da nas obraduju u ovoj sedmici akobogda...




suberbeba -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 13:24:25)

u tesnju nista jos...:(




mamaibabo -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 14:14:04)

drage majke dali ste da pokrenemo incijativu o izmjeni zakona za porodiljsko i sveukupno vezano za nase malisane[sm=zmeden.gif]
ako ste za dajte da se uvezemo i pokrenemo nesto imamo podrsku nase RR i administratora u to sam sigurna[sm=bravo.gif]




Suela -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 15:54:33)

ja sam već ranije predlagala da sa bebama idemo kod ministra, ali me očigledno niko nije shvatio ozbiljno pa niko nije reagovao. ako hoćemo izmjenu zakona trebamo znati šta želimo da se izmjeni, da nam ne bi bilo gore, jer u zenici je ipak veća naknada nego u sarajevu, samo što puno kasni i što nezaposlene porodilje nemaju mjesečnu naknadu. mislim da je nepravedno to što žene koje rade u državnim institucijama imaju pravo na naknadu od 100%, kao njima treba više nego nama ili one su to zaslužile više nego mi koje radimo kod privatnika. jesam za promjene na bolje [sm=smiley1.gif]




Suela -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 16:10:44)


IZVORNA PORUKA: Suela

ja sam već ranije predlagala da sa bebama idemo kod ministra, ali me očigledno niko nije shvatio ozbiljno pa niko nije reagovao. ako hoćemo izmjenu zakona trebamo znati šta želimo da se izmjeni, da nam ne bi bilo gore, jer u zenici je ipak veća naknada nego u sarajevu, samo što puno kasni i što nezaposlene porodilje nemaju mjesečnu naknadu. mislim da je nepravedno to što žene koje rade u državnim institucijama imaju pravo na naknadu od 100%, kao njima treba više nego nama ili one su to zaslužile više nego mi koje radimo kod privatnika. jesam za promjene na bolje [sm=smiley1.gif]

pogrešno sam se izrazila, nije nepravedno što žene u držanim institucijama imaju naknadu 100%, već što mi ostale nemamo




mamaibabo -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 16:15:54)


IZVORNA PORUKA: Suela


IZVORNA PORUKA: Suela

ja sam već ranije predlagala da sa bebama idemo kod ministra, ali me očigledno niko nije shvatio ozbiljno pa niko nije reagovao. ako hoćemo izmjenu zakona trebamo znati šta želimo da se izmjeni, da nam ne bi bilo gore, jer u zenici je ipak veća naknada nego u sarajevu, samo što puno kasni i što nezaposlene porodilje nemaju mjesečnu naknadu. mislim da je nepravedno to što žene koje rade u državnim institucijama imaju pravo na naknadu od 100%, kao njima treba više nego nama ili one su to zaslužile više nego mi koje radimo kod privatnika. jesam za promjene na bolje [sm=smiley1.gif]

pogrešno sam se izrazila, nije nepravedno što žene u držanim institucijama imaju naknadu 100%, već što mi ostale nemamo

naravno ja se slazem mozemo otvoriti temu uz dogovor s RR administratorom i sve fino istanciti ako ima zainteresovani daj da se organizujemo i da sve ide bar na federalnom nivou i u sa.kasni evo vec mjesec dana




hatepsut -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 16:22:31)


IZVORNA PORUKA: Suela


IZVORNA PORUKA: Suela

ja sam već ranije predlagala da sa bebama idemo kod ministra, ali me očigledno niko nije shvatio ozbiljno pa niko nije reagovao. ako hoćemo izmjenu zakona trebamo znati šta želimo da se izmjeni, da nam ne bi bilo gore, jer u zenici je ipak veća naknada nego u sarajevu, samo što puno kasni i što nezaposlene porodilje nemaju mjesečnu naknadu. mislim da je nepravedno to što žene koje rade u državnim institucijama imaju pravo na naknadu od 100%, kao njima treba više nego nama ili one su to zaslužile više nego mi koje radimo kod privatnika. jesam za promjene na bolje [sm=smiley1.gif]

pogrešno sam se izrazila, nije nepravedno što žene u držanim institucijama imaju naknadu 100%, već što mi ostale nemamo


To o cemu ti pises je do poslodavca,znaci sve zene imaju u nasem kantonu imaju 80%(cini mi se) e poslodavac je taj koji nadoknadi jos tih 20%.

Ja nemam nista jer ne radim !




Suela -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 16:54:31)

poslodavcima nije zakonom naloženo da moraju plaćati tih 20% do 100%, tako da ne moraju, i naravno niko i ne plaća, a za državne institucije je donešena odluka da će se tim ženama plaćati obavezno tih 20%. a i ja mislim da je najgore to što nezaposlene žene nemaju mjesečnu naknadu i zbog toga se treba najviše i buniti, jer negdje je to već ranije neko komentarisao, veliki broj žena u našem kantonu nije zaposlen i kako da se odluče na rađanje, nisu žene krive što posla nema. ja imam naknadu ali podržala bih izmjenu zakona pa makar i samo u tom smislu.




mamaibabo -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (2.4.2013 19:51:51)


IZVORNA PORUKA: Suela

poslodavcima nije zakonom naloženo da moraju plaćati tih 20% do 100%, tako da ne moraju, i naravno niko i ne plaća, a za državne institucije je donešena odluka da će se tim ženama plaćati obavezno tih 20%. a i ja mislim da je najgore to što nezaposlene žene nemaju mjesečnu naknadu i zbog toga se treba najviše i buniti, jer negdje je to već ranije neko komentarisao, veliki broj žena u našem kantonu nije zaposlen i kako da se odluče na rađanje, nisu žene krive što posla nema. ja imam naknadu ali podržala bih izmjenu zakona pa makar i samo u tom smislu.

pa hajde da se organizujemo istog sam misljena sve bebe imaju iste potrebe i jos uz to nedo Bog da se razboli ovdje kod nas u sa.svaki lijek za bebe (gotovo svaki ) se placa i odakle onda zenama koje nemaju nista sramotno




mama mahira -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 10:46:17)

i ja sam ZA ,,,a usput imal sta danas?




suberbeba -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 11:00:09)


IZVORNA PORUKA: Suela

u zenici uplatili naknadu, evo ja podigla pare [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


hoces loi molim te reci u kojoj banci se isplacuje naknada u zenici?




Suela -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 12:15:58)


IZVORNA PORUKA: suberbeba


IZVORNA PORUKA: Suela

u zenici uplatili naknadu, evo ja podigla pare [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


hoces loi molim te reci u kojoj banci se isplacuje naknada u zenici?


moja banka je IntesaSanPaolo, nju sam dostavila u socijalno da mi na nju uplaćuju.




visoko -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 12:20:39)

znali li iko jel još gdje bilo uplata????




suberbeba -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 12:25:35)

ja sam bila u socijanom u tesnju i kazem im da je bila u zenici ,kaze lazu...i sad zovem banku...rekose bila u ponedeljak...strasno...izgleda da ljudi stvarno nemaju pojma o svom poslu kojeg rade...uglavnom ...tesanj ....nista jos...ostali gradovi ...osim zenice, kakva je situacija?




visoko -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 12:29:51)

ja sam jučer zvala zenicu,i ljubazna gospođa mi je rekla da su krenuli sa uplatama i da je bilo u zenici..a kad će u ostalim gradovima ona naravno nezna[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




mama mahira -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 13:15:40)

i ja sam juce zvala zenicu i gospodja mi veli da je bila uplata za zenicu i zepce,,a kad budu imali para uplatit ce i ostalim gradovima




Stent -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 13:26:12)

odoh se ja prijavit da stanujem u zenici, za njih uvijek ima para!

jel se neko informisao koja je procedura za pokretanje promjena zakona?

sve to sporo ide, tako da se ja ne nadam da ce mene te promjene i ako se dese zakacit, mozda pak moje dijete bude imalo koristi od toga :D




amir_z -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 13:40:48)

a za koji mjesec se u zenici isplacuje porodiljska naknada, jel to tek za decembar???




mamaibabo -> RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton (3.4.2013 14:21:28)


IZVORNA PORUKA: mama mahira

i ja sam ZA ,,,a usput imal sta danas?

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] zato ZA[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>