Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


mcwrap -> Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 14:58:42)

Zdravo drage ženice, zanima me koliko vas koristi metodu prekinutog snošaja kao redovnu kontracepciju. Znam da za neke to i nije kontracepcija, a neki se kunu da je učinkovito, ukoliko " ga izvuče" na vrijeme. [sm=smiley36.gif] Evo kod mene uspijeva zadnju godinu i pol dana, vjerujem svom mužu i znam da neće dopustit da poslije mozgammo kud ćemo i šta ćemo. Zanima me ima li medju vama ženica kojima se omaklo, iako su sve napravile "kako treba" ? Čujem da ima i slučajeva kada su zatrudnile od one tečnosti koja izlazi iz muškog spolovila za vrijeme odnosa, neki kažu da u njoj nema spermatozoida ako je prvi odnos ( a ne npr. drugi ili treci za redom), dok dr tvrde da u svakom slučaju ima. Meni je ginekolog rekao da se može zatrudnit, ali da je procenat kao kod nepravilnog korištenja kondoma ili pilula ili spirale, haman pa sve na kraju to isto dodje, ugl kod mene djeluje ova metoda godinu i pol, a ubuduće hoće li se omaći- vidjet ćemo, a ako se i omakne bilo je sudjeno da imamo jos jednu [sm=duda.gif]




Leva -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:05:00)

Jako, statisticki tri od pet zena godisnje zatrudni uz pomoc ove metode [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Procitala sam to jednom na letku kod ginekologa [sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:26:06)

Kod nas je ferceralo pune 3 godine, kasnije smo htjeli bebu pa se vise nismo cuvali [sm=smiley1.gif].





vjestica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:28:58)

meni je bila učinkovita metoda
dok nisam skontala da sam neplodna [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Lejla Ka -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:31:13)

Mala_sa, ovo čisto iz znatiželje, jesi li ostala odmah trudna nakon što ste se prestali čuvati?

Po meni je ta metoda isto što i ruski rulet za trudnoću, i veoma ne fer za muškarca. Ako ozbiljno ne želite trudnoću danas je toliko kontraceptivnih metoda koje mogu obezbjediti pouzdanu zaštitu, i da se oba partnera opuste do kraja.




veeseelaa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:31:39)

meni je učinkovita, ostala sam u drugom stanju onda kd smo željeli i kad naravno istu nismo rabili

tu metodu smo koristilii prije braka i sve pet




veeseelaa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:32:16)

Mala_sa, ovo čisto iz znatiželje, jesi li ostala odmah trudna nakon što ste se prestali čuvati?


ja jesam, i sa Ajrom i sada




Funky -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:32:42)

IZVORNA PORUKA: vjestica
meni je bila učinkovita metoda
dok nisam skontala da sam neplodna [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]

Isto. Učinkovita je i dan danas! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Lady26 -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:33:05)

Fercerala 8,5 godina, ostala [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image] kad smo se prestali cuvati...i evo fercera ponovo pune 3,5 godine [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mala_sa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:33:47)

Lejla Ka prva trudnoca je pala nakon 3 mjeseca ozbiljnog rada na bebici; znaci racunanje plodnih dana, mjerenje bazalne itd.




Mirkica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:34:43)

iskreno ucinkovita ili ne mi je ne primjenjujemo , to za mene onda i nikakav sex nije , kao sto LEjla rece ima i drugih nacina pa da bude obome lijepo , a ne da mislim i rezim na muza .




Lady26 -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:36:36)

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Po meni je ta metoda isto što i ruski rulet za trudnoću, i veoma ne fer za muškarca. Ako ozbiljno ne želite trudnoću danas je toliko kontraceptivnih metoda koje mogu obezbjediti pouzdanu zaštitu, i da se oba partnera opuste do kraja.

Pa i opustimo se do kraja [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
MM vise voli ovo nego prezervative...




hatepsut -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:36:43)

Ucinkovita 100%,bar kod nas.Do duse kad smo zeljeli drugu bebu cekali smo nekoliko mjeseci.




veki_aki -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:42:02)

Kod nas fercera preko 10 godina...oba sina dosla kad se nismo cuvali, a ostatak vremena se pokazala kao pozdana[sm=bravo.gif]Mada se i ja nekad pitam koliko i sta drugo dolazi u obzir pored pilula i kondoma[sm=zmeden.gif]




Medić* -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:42:55)

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.




mcwrap -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:43:44)

Mi se tako cuvamo godinu pol, stim da mi je ginekolog rekao da sam prije 8 mjeseci imala vodenu cistu na lijevom jajniku, pila sam neke tabletice, pa ko zna mozda i zbog toga uspijeva, stim da muz uvijek pazi, a ja se svejedno potrudim da mu bude fino pred kraj, ne mora biti fino samo ako je "unutra", ima nacina [sm=jezicek.gif]




mala_sa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:48:21)


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.



Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

Moji su mene dobili nakon 4 duge godine cekanja i rada na bebi, a sa sekom je mama ostala trudna za vrijeme redovnog uzimanja anti bebi pilula. Ovo je moj razlog da vjerujem kako je trudnoca jednostavno sudjena u tom momentu.




mcwrap -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:52:55)


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.



Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

Moji su mene dobili nakon 4 duge godine cekanja i rada na bebi, a sa sekom je mama ostala trudna za vrijeme redovnog uzimanja anti bebi pilula. Ovo je moj razlog da vjerujem kako je trudnoca jednostavno sudjena u tom momentu.



Pa bas zato ako se moze ostati trudan i dok se uzimaju pilule i ako je trudnoca moguca i dok imas ugradjenus spiralu, po meni je bolje na prirodan nacin se cuvati, sto da neko strano tijelo unosim u sebe ili neke hormone, kada svejedno mogu ostati trudna... ako bude, ah pa onda je elem sudjeno [sm=smiley36.gif]




mala_sa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:55:53)


IZVORNA PORUKA: mcwrap


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.



Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

Moji su mene dobili nakon 4 duge godine cekanja i rada na bebi, a sa sekom je mama ostala trudna za vrijeme redovnog uzimanja anti bebi pilula. Ovo je moj razlog da vjerujem kako je trudnoca jednostavno sudjena u tom momentu.



Pa bas zato ako se moze ostati trudan i dok se uzimaju pilule i ako je trudnoca moguca i dok imas ugradjenus spiralu, po meni je bolje na prirodan nacin se cuvati, sto da neko strano tijelo unosim u sebe ili neke hormone, kada svejedno mogu ostati trudna... ako bude, ah pa onda je elem sudjeno [sm=smiley36.gif]


Ja takodjer nisam za unosenje nikakvih "stranih tijela", to je razlog zbog kojeg mi primjenjujemo ovu metodu.




mama75 -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 15:57:01)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mala_sa, ovo čisto iz znatiželje, jesi li ostala odmah trudna nakon što ste se prestali čuvati?

Po meni je ta metoda isto što i ruski rulet za trudnoću, i veoma ne fer za muškarca. Ako ozbiljno ne želite trudnoću danas je toliko kontraceptivnih metoda koje mogu obezbjediti pouzdanu zaštitu, i da se oba partnera opuste do kraja.

Jedna od metoda je prezervativ kojeg muskarci cesto izbjegavaju ( a i on moze da pukne tako da nije bas pouzdan); druga su hormonske pilule koje zenama naprave vise stete nego koristi; treca su spirala i dijafragma kod kojih opet imamo opasnost od infekcije. Po meni ispadne ovaj ruski rulet najbolji; a i posljedice nakon koristenja istog mogu biti simpa. [sm=smiley1.gif]




vjestica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:00:11)

Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

sve to stoji, ali to nije izgovor za neodgovorno onašanje
a metoda prekinutog snošaja je to
ok je ako to nije problem da se desi trudnoća i iznijećeš je do kraja
ali za one koji ni u kojoj varijanti ne planiraju trudnoću i ne žele je, ova metoda nije nikako dobra, jer je daleko manje učinkovita od pilula, kondoma i sl




Andy_Bec23 -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:00:34)


IZVORNA PORUKA: Leva

Jako, statisticki tri od pet zena godisnje zatrudni uz pomoc ove metode [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Procitala sam to jednom na letku kod ginekologa [sm=smiley1.gif]


Kod nas je funkcioniralo 2,5 godine i kako radimo na bebi vise necuvamo se inace sad se opet cuvam uz tu metodu.....




mala_sa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:05:27)


IZVORNA PORUKA: vjestica

Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

sve to stoji, ali to nije izgovor za neodgovorno onašanje
a metoda prekinutog snošaja je to
ok je ako to nije problem da se desi trudnoća i iznijećeš je do kraja
ali za one koji ni u kojoj varijanti ne planiraju trudnoću i ne žele je, ova metoda nije nikako dobra, jer je daleko manje učinkovita od pilula, kondoma i sl



Ovo svakako, jednostavno smo oboje odlucili da "malo" sacekamo sa bebom, a i ako se desi trudnoca, nebi nam bio nikakv problem. Mada, vjerujem, da smo bas bili u situaciji kad nam trudnoca nikako ne treba, sigurno da bi se prihvatili neke ozbiljne metode kontracepcije.




Crnkica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:05:49)

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mala_sa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:07:57)


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Uradi test da vidis rezultat "nadanja" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>