RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


EEDITH -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:11:12)


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


samo se ti nadaj [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:13:33)


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Uradi test da vidis rezultat "nadanja" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Moja snaha veli za samu sebe .....ja koliko sam plodna dovoljno je da muz prodje pored mene [sm=smiley36.gif]

A slazem se i sa Mala -sa i sa Vjesticom.

Mama75 te posljedice ruskog ruleta svakako da nekome mogu biti simpa a nekome sasvim suprotno pa se onda odlucuju na pobacaje isl.




Leva -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:15:27)

Misa mu sve ste samo na hemiju navalile a sta je sa metodom apstinencije za vrijeme plodnih dana? Ako dobro poznajete svoje tijelo i ciklus ovo je fantasticna prirodna metoda kontracepcije bez ubijanja cejfa jednom ili drugom.
Meni je kao i vjestici i Funky cak i sex za vrijeme plodnih dana bio kontraceptivan a zasto mi je postalo jasno kad skontasmo da smo neplodni. Metoda je bila jako ucinkovita dugi niz godina [sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] sorry neplodne cure morala sam malo na nas racun jer mi svaki put dodje da iz zeze napisem da je neplodnost najbolja kontracepcija [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Crnkica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:16:31)


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Uradi test da vidis rezultat "nadanja" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

ma nevjerujem imala bi bilo kakav simptom,ovaj sa mensom neračunam to mi je i prije znalo kasnit zbog hipertireoze koju imam,jer imala sa 4 trudnoće do sad pa znam a i osjetim




vjestica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:18:07)

Misa mu sve ste samo na hemiju navalile a sta je sa metodom apstinencije za vrijeme plodnih dana? Ako dobro poznajete svoje tijelo i ciklus ovo je fantasticna prirodna metoda kontracepcije bez ubijanja cejfa jednom ili drugom

e upravo suprotno
mogu apstinirati u bilo kojoj fazi ciklusa, ali u toj nikako [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




vjestica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:19:45)

i da, ja jesam koristila ovu metodu dok nisam znala da sma neplodna, iako sam bila svjesna da je najmanje sigurna, ali zato što je meni trudnoća bila prihvatljiva opcija čak i tada




Crnkica -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 16:30:58)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Uradi test da vidis rezultat "nadanja" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Moja snaha veli za samu sebe .....ja koliko sam plodna dovoljno je da muz prodje pored mene [sm=smiley36.gif]

A slazem se i sa Mala -sa i sa Vjesticom.

Mama75 te posljedice ruskog ruleta svakako da nekome mogu biti simpa a nekome sasvim suprotno pa se onda odlucuju na pobacaje isl.

o pobačaju nebi ni razmišljala,trudnoću bi smatrala Božijom voljom,i dobro je došla,kao i ove 4,od kojih mi je dvoje djece fala Bogu živo i zdravo a ostale dvije sam imala 1 spontani pobačaj i jedan abortus sa deformacijom ploda..[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




tekja -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 20:39:45)


IZVORNA PORUKA: Leva

... a sta je sa metodom apstinencije za vrijeme plodnih dana? Ako dobro poznajete svoje tijelo i ciklus ovo je fantasticna prirodna metoda kontracepcije bez ubijanja cejfa jednom ili drugom.


Ma daj Levo[sm=smiley3.gif] kako apstinencija moze ikada biti dobra metoda, a pogotovo za vrijeme ovulacije[sm=smiley8.gif] Ioanko mi je i [sm=hudicek1.gif] too much[sm=jezicek.gif]
Nama metoda prekinutog snosaja uspjesno sluzi vec preko 10 godina, hB beba je dosla cim smo planirali. Vjerujem da nakon drugog djeteta, ako ga budemo imali, rikverc cemo zasluzeno poslati u mirovinu [sm=jezicek.gif]




InLove -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 20:47:27)


IZVORNA PORUKA: dzejla2012


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo [sm=smiley36.gif],poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Uradi test da vidis rezultat "nadanja" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Moja snaha veli za samu sebe .....ja koliko sam plodna dovoljno je da muz prodje pored mene [sm=smiley36.gif]

A slazem se i sa Mala -sa i sa Vjesticom.

Mama75 te posljedice ruskog ruleta svakako da nekome mogu biti simpa a nekome sasvim suprotno pa se onda odlucuju na pobacaje isl.

o pobačaju nebi ni razmišljala,trudnoću bi smatrala Božijom voljom,i dobro je došla,kao i ove 4,od kojih mi je dvoje djece fala Bogu živo i zdravo a ostale dvije sam imala 1 spontani pobačaj i jedan abortus sa deformacijom ploda..[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


Ma hajde Bogati, da sad bude jedna Nejra aBd [sm=smiley31.gif][sm=smiley2.gif]




Medi_87 -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 20:57:00)

Nama je jedina kontracepcija bila, nakon sto sam rodila M čuvanje za vrijeme plodnih dana, i palilo je[sm=smiley36.gif] a ranije se nismo ni cuvali




Apotekarka -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 21:15:12)

I mi koristimo ovu metodu do sad je bila pouzdana




Lejla Ka -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 22:33:43)


IZVORNA PORUKA: Leva

Misa mu sve ste samo na hemiju navalile a sta je sa metodom apstinencije za vrijeme plodnih dana? Ako dobro poznajete svoje tijelo i ciklus ovo je fantasticna prirodna metoda kontracepcije bez ubijanja cejfa jednom ili drugom.
Meni je kao i vjestici i Funky cak i sex za vrijeme plodnih dana bio kontraceptivan a zasto mi je postalo jasno kad skontasmo da smo neplodni. Metoda je bila jako ucinkovita dugi niz godina [sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] sorry neplodne cure morala sam malo na nas racun jer mi svaki put dodje da iz zeze napisem da je neplodnost najbolja kontracepcija [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Ja sam još dok sam potpuno apstinirala u mladosti detaljno proučila metodu, upoznala simptome i ponašanje svog tijela. Toliko da mogu skužiti kad ima anovulatorne cikluse ali ...
[sm=smiley36.gif] Da još u ovim danima apstiniram koristila bih jedinu 100% sigurnu metodu kontracepcije - potpunu apstinenciju [sm=jezicek.gif]




hanabanana -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (3.6.2013 22:39:17)

Jedan stari ginekolog je rekao da je samo jedna metoda 100% sigurna : nemoj se, ne boj se. [sm=smiley36.gif]




tekja -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 10:40:06)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Jedan stari ginekolog je rekao da je samo jedna metoda 100% sigurna : nemoj se, ne boj se. [sm=smiley36.gif]


Jest mu fazon pod stare dane suplju prosipat' [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




veeseelaa -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 14:16:34)

o za mene onda i nikakav sex nije


ja opet ne vidim fazon u tome što će mm ejakulirati u mene.....
a ako misliš na opuštenost, opušteni smo maksimalno a i poznajemo se pa znam kad je vrijeme da ....[sm=kuza.gif]
a i on sam zna..... i tu se ne završi, pauza, pa nastavimo.....

A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela


ma naravno
al nekom se želja i sudbina poklope




aazra -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 14:27:25)


IZVORNA PORUKA: tekja

Nama metoda prekinutog snosaja uspjesno sluzi vec preko 10 godina


I kod nas je ovako [sm=bravo.gif]

Apstinencija za vrijeme plodnih dana mi je totalno nepouzdana posebno sto nisam nikad imala u dan redovne cikluse [sm=smiley1.gif]

Ne znam ima li kakve veze, tusiranje odmah nakon seksa za slucaj da je nesto ipak ostalo [sm=smiley36.gif]




sabinos -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 14:38:42)

ova metoda mi je dala dva sina[sm=jezicek.gif]
tako da vise no no..
sabinos vise ne vjeruje ni sebi a kamoli muzu.evo taman je prosla cetresnica pa mi ova tema bas pase[sm=smiley36.gif]
dok dojim bice vjerovatno prezervativ,a kasnije cu se ozbiljno pozabaviti ovim pitanjem.samo ne znam na sta da se odlucim[sm=zmeden.gif]

muz mi kaze:valjda se ovdje i ja nesto pitam? e reko ti si se dosta pitao,ja preuzimam stvar[sm=smiley36.gif]




aazra -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 14:44:15)

Sabinos, vjerovatno ti lako ostajes trudna, meni je i nakon pauziranja s rikvercom trebala godina da se nesto primi [sm=smiley36.gif]

Bas nama zenama nije dato da uzivamo, ono cuvas se a zatrudnis, ne mozemo posteno uzivat ni kad pravimo djecu [sm=jezicek.gif]




aazra -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 14:46:07)

...




sabinos -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 14:49:40)


IZVORNA PORUKA: aazra

Sabinos, vjerovatno ti lako ostajes trudna, meni je i nakon pauziranja s rikvercom trebala godina da se nesto primi [sm=smiley36.gif]

Bas nama zenama nije dato da uzivamo, ono cuvas se a zatrudnis, ne mozemo posteno uzivat ni kad pravimo djecu [sm=jezicek.gif]

dr mi je rekao da je dovoljno da prespavamo pod istim jorganom[sm=smiley36.gif]

kod moje mame je isto,evo kod mene,a i kod sestre tako da...




ninuska -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (4.6.2013 15:14:23)

I mi koristimo ovu metodu i nije nas do sada nikad iznevjerila [sm=smiley36.gif].




pjenica mala -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (7.6.2013 21:13:53)

Ovom metodom mi raste 4. beba u stomaku...toliko o sigurnosti te metode...pored toga smo još i računali i plodne dane, u tim danima apstinirali od sexa...mjesečnica mi je bila stalno redovna...prema tome, ko ne želi više djece, neodgovorno je koristiti se samo ovom metodom, a nakon toga abortirati...
Nakon ove trudnoće koristit slijedeću metodu: sterilizacija ja, sterilizacija mm + kondom (puna ratan oprema) [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




pjenica mala -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (7.6.2013 21:15:26)

Htjedoh napisati u prošloj poruci u zagradi - puna ratna oprema [sm=jezicek.gif]




Leena -> RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja?? (7.6.2013 21:36:21)

Evo da i ja prijavim [sm=nosecka.gif] uz ovu kontracepciju[sm=jezicek.gif] A ne ostajem lako trudna, prije toga smo pola godine pokusavali i odlucimo taj mjesec pauzirati i "cuvati" se[sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]