Jadna ja / jadna ona (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Mirkica -> Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:20:11)

Svjedoci smo da su zene iz dana u dan sve vise opterecene , kuca posao djeca sve izmiksano , termini ovdje ondje sve to se nekako natovarilo zeni na ledja .

Da li set dosle u situaciju da kazete " JADNA JA , sta e sve ceka " ili to pak za nekog drugog reci ?


Meni ej najgore kada pored obavaez akoje imam kuci s djecom ( a velike su obaveze dvoje male djece niko ne zna guze oprati ) i pored toga kad se nabace termini moji ili djeciji ehh tada pucam po savovima taj dan ili se naruci vecera , muz s posla kad dodje obavezno preuzme djecu , ne kazem jadna ja al kazem "e ne mogu vise " hahahahahhaha PAUZA . Prije ovo jadna ja ja se uvjek zakocim :)) mada sam prijmetila da ima osoba za koje stavrno mozes reci JADNA ONA .





EEDITH -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:25:56)

ja recimo imam baš puno obaveza(posao od pon. do subote) troje djece,stan,kuća,škola, vrtić,trening..........
ali nikada ne kažem jadna ja,jednostavno prihvatiš svoje obaveze i to je to,ne razmišljaš više o njima kao obavezama,
a bitna je i organizacija [sm=smiley1.gif],
i naravno tu je i mm i on učestvuje u dosta toga




Medić* -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:28:35)


IZVORNA PORUKA: eldinky

ja recimo imam baš puno obaveza(posao od pon. do subote) troje djece,stan,kuća,škola, vrtić,trening..........
ali nikada ne kažem jadna ja,jednostavno prihvatiš svoje obaveze i to je to,ne razmišljaš više o njima kao obavezama,
a bitna je i organizacija [sm=smiley1.gif],
i naravno tu je i mm i on učestvuje u dosta toga



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Mirkica -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:29:48)


IZVORNA PORUKA: eldinky

ja recimo imam baš puno obaveza(posao od pon. do subote) troje djece,stan,kuća,škola, vrtić,trening..........
ali nikada ne kažem jadna ja,jednostavno prihvatiš svoje obaveze i to je to,ne razmišljaš više o njima kao obavezama,
a bitna je i organizacija [sm=smiley1.gif],
i naravno tu je i mm i on učestvuje u dosta toga


ja mislim da je kljuc svemu muz , ako on nije od pomoci onda jadna je zena . Mislim organizuj se ti koliko hoces a kako stici na sve , troje djece znaci moraju se odvesti u obdaniste /skolu ti na posao mozda neko mora doktoru , dodjes kuci da se jede pije , pocisti , vikend eto gostiju hoces izaci s djecom , pa ne mogu djeca uvjek biti tamo negdje moraju sta vidjeti od prirode, pa kupovina , pa moras obice nekad nekoga AUUUUUU i jedna osoba ne stize ovo sve a koja MORA jadna je ona.

a kolika su ti djeca ????




bebaa -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:33:42)


IZVORNA PORUKA: eldinky

ja recimo imam baš puno obaveza(posao od pon. do subote) troje djece,stan,kuća,škola, vrtić,trening..........
ali nikada ne kažem jadna ja,jednostavno prihvatiš svoje obaveze i to je to,ne razmišljaš više o njima kao obavezama,
a bitna je i organizacija [sm=smiley1.gif],
i naravno tu je i mm i on učestvuje u dosta toga

potpisujem....organizacija je pola obavljenog posla.....




InLove -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:49:11)

I ja imam troje djece, i mislim da mi je organizacija super.. muz dosta pomaze oko djece, a ostalo je sve lako.. za sebe nikad ne kazem da sam jadna, niti za bilo koju drugu zenu. Sve je do organizacije.. da budem umorna ,budem.. al brate uzivam kad mi je cisto,sredjeno, djeca zadovoljna, ja ,pa tek onda mm [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Da me neko ne shvati pogresno, al zaista se nekad sama sebi divim kako stignem sve [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:52:54)


IZVORNA PORUKA: InLove

I ja imam troje djece, i mislim da mi je organizacija super.. muz dosta pomaze oko djece, a ostalo je sve lako.. za sebe nikad ne kazem da sam jadna, niti za bilo koju drugu zenu. Sve je do organizacije.. da budem umorna ,budem.. al brate uzivam kad mi je cisto,sredjeno, djeca zadovoljna, ja ,pa tek onda mm [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Da me neko ne shvati pogresno, al zaista se nekad sama sebi divim kako stignem sve [sm=smiley1.gif]


Svaka cast a i vidi se to po tebi bar po slikama [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




InLove -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:54:12)

Medic [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Nedi -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:54:32)

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:55:27)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Nedi -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:55:56)

Razmisljam u ovom smijeru...ista kuca, zena ide na posao pa kad se vrati obaveze, rucak, ciscenje, onda i djeca dođu i ima n aleđima dvoje starijih ljudi kojima treba uvijek nesto uskociti. Jos ako ima djevera i zaovu...ma nije jadna ona nego je cisto nahebala[sm=jezicek.gif]




InLove -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:57:04)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




majasa -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:58:33)

svakako je vrlo vazna uloga muza u svemu, ukoliko je tako naravno da se moze sve stici i lako organizovati.




ananas_ze -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 10:59:38)

meni ove rijeci rijetko izlaze iz usta, nisam jadna i za drugog rijetko kad to pomislim jer svako sebi bira hoce li biti jadan ili ne, to sto piste za zajdencu ja kazem neka joj je sretno, da vidim hocel izdrzat duze od mene [sm=jezicek.gif]




majasa -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:01:28)

ali vecina njih nije bas voljna samovoljno nesto uraditi, tako da je opet na zeni da ukoliko mu mama nije usadila tu naviku i vrlinu da ona pocne uvoditi tu obavezu , pogotovo kada se dijete rodi.




aida. -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:01:59)


IZVORNA PORUKA: InLove


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

i ja[sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:09:43)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]

I ja kažem [sm=jezicek.gif].




InLove -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:10:58)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Razmisljam u ovom smijeru...ista kuca, zena ide na posao pa kad se vrati obaveze, rucak, ciscenje, onda i djeca dođu i ima n aleđima dvoje starijih ljudi kojima treba uvijek nesto uskociti. Jos ako ima djevera i zaovu...ma nije jadna ona nego je cisto nahebala[sm=jezicek.gif]


Ma de ima svekrva i zaovi pa pomazu snahi,ne petljaju se u njihov zivot i ostalo.. mislim vjerujem da ima, i nadam se da ima i takvih, a za ove sto opisa no comment.. Starijim bi uvijek uskocila i pomogla,ne bitno o kome se radi.. a pogotovo rodbini [sm=smiley1.gif]




InLove -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:12:24)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]

I ja kažem [sm=jezicek.gif].


Ja se smijem, al nikad za nikog ne kazem da je "jadna" .. stvarno [sm=smiley1.gif]




Nedi -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:13:27)


IZVORNA PORUKA: InLove


IZVORNA PORUKA: Nedi

Razmisljam u ovom smijeru...ista kuca, zena ide na posao pa kad se vrati obaveze, rucak, ciscenje, onda i djeca dođu i ima n aleđima dvoje starijih ljudi kojima treba uvijek nesto uskociti. Jos ako ima djevera i zaovu...ma nije jadna ona nego je cisto nahebala[sm=jezicek.gif]


Ma de ima svekrva i zaovi pa pomazu snahi,ne petljaju se u njihov zivot i ostalo.. mislim vjerujem da ima, i nadam se da ima i takvih, a za ove sto opisa no comment.. Starijim bi uvijek uskocila i pomogla,ne bitno o kome se radi.. a pogotovo rodbini [sm=smiley1.gif]


Lako je tebi kad si daleko[sm=jezicek.gif] Al na Balkanu gdje god cujem rijec zajednica neko je tu jadan




ananas_ze -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:16:37)


IZVORNA PORUKA: InLove


IZVORNA PORUKA: Nedi

Razmisljam u ovom smijeru...ista kuca, zena ide na posao pa kad se vrati obaveze, rucak, ciscenje, onda i djeca dođu i ima n aleđima dvoje starijih ljudi kojima treba uvijek nesto uskociti. Jos ako ima djevera i zaovu...ma nije jadna ona nego je cisto nahebala[sm=jezicek.gif]


Ma de ima svekrva i zaovi pa pomazu snahi,ne petljaju se u njihov zivot i ostalo.. mislim vjerujem da ima, i nadam se da ima i takvih, a za ove sto opisa no comment.. Starijim bi uvijek uskocila i pomogla,ne bitno o kome se radi.. a pogotovo rodbini [sm=smiley1.gif]


[sm=smiley20.gif]




ananas_ze -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:17:52)


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: InLove


IZVORNA PORUKA: Nedi

Razmisljam u ovom smijeru...ista kuca, zena ide na posao pa kad se vrati obaveze, rucak, ciscenje, onda i djeca dođu i ima n aleđima dvoje starijih ljudi kojima treba uvijek nesto uskociti. Jos ako ima djevera i zaovu...ma nije jadna ona nego je cisto nahebala[sm=jezicek.gif]


Ma de ima svekrva i zaovi pa pomazu snahi,ne petljaju se u njihov zivot i ostalo.. mislim vjerujem da ima, i nadam se da ima i takvih, a za ove sto opisa no comment.. Starijim bi uvijek uskocila i pomogla,ne bitno o kome se radi.. a pogotovo rodbini [sm=smiley1.gif]


Lako je tebi kad si daleko[sm=jezicek.gif] Al na Balkanu gdje god cujem rijec zajednica neko je tu jadan

sto je jadan? ja sam bila u zajednici al ne mislim da iko tu bio jadan




ladyblue RR -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:18:26)

ja sam jadna i čemerna svaki dan...em mi je mrsko raditi, em mi je mrsko oko djeteta, em mi je mrsko kuhati... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




jasmin -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:19:50)


IZVORNA PORUKA: InLove


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kazem Jadna ona cim cujem da se udaje u zajednicu[sm=smiley36.gif]

I ja kažem [sm=jezicek.gif].


Ja se smijem, al nikad za nikog ne kazem da je "jadna" .. stvarno [sm=smiley1.gif]

Ma to je ono,jadna ti pura [sm=jezicek.gif]...




Blue rose RR -> RE: Jadna ja / jadna ona (11.6.2013 11:20:32)

Ne volim niti da sažaljevam samu sebe, niti da me neko sažaljeva. Ako osjetim da "pucam po šavovima" tražim način da se rasteretim.
U većini slučajeva smo sami krivi što ne može iznijeti teret obaveza. Sve mislimo - eto kao mi ćemo to uraditi bolje i kvalitetnije.

Žalim samo ljude koji ne mogu sebi doprinijeti jer su bolesni ili stari, a ostali dok im je Bog dao zdravlje neka sebi sami traže i "nafake":




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>