RE: Zajednica? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Ajlaaaa -> RE: Zajednica? (25.11.2013 17:29:05)


IZVORNA PORUKA: malenaa

pa odvedes dijete svojoj mami... ili u vrtic il gdje god. ne kontam? gdje ne valja vodis dijete....
i raspravis to sa svekrvom svojim muzem a ne mrzimo se medjusobno a ne pricamo o razlogu te mrznje???


nije ni vrtic idealno mjesto al bar JA mislim (tj. u mojoj situaciji) je bolje da je dijete u vrticu neg da jih nene i didovi lose odgajaju..no nekazem da se treba odvojiti skorz od njiha,nek dijete zna da i oni postoje..Ja i mm smo finobnjima rekli u cemu je situacija ( i mojima i njogovim roditeljima ) pa u nekim stvarima se je moja svekrva jos gore pocela ponasati..sad kako zivimo u Turskoj sam ja kriva sto smo osli a umene svekar nam naso posao i za sve je snaha kriva.. ;))




muaaa -> RE: Zajednica? (25.11.2013 17:32:30)


IZVORNA PORUKA: Ajlaaaa


IZVORNA PORUKA: malenaa

pa odvedes dijete svojoj mami... ili u vrtic il gdje god. ne kontam? gdje ne valja vodis dijete....
i raspravis to sa svekrvom svojim muzem a ne mrzimo se medjusobno a ne pricamo o razlogu te mrznje???


nije ni vrtic idealno mjesto al bar JA mislim (tj. u mojoj situaciji) je bolje da je dijete u vrticu neg da jih nene i didovi lose odgajaju..no nekazem da se treba odvojiti skorz od njiha,nek dijete zna da i oni postoje..Ja i mm smo finobnjima rekli u cemu je situacija ( i mojima i njogovim roditeljima ) pa u nekim stvarima se je moja svekrva jos gore pocela ponasati..sad kako zivimo u Turskoj sam ja kriva sto smo osli a umene svekar nam naso posao i za sve je snaha kriva.. ;))

ma hajde bona opusti se...previse razmisljas o svekrvi....uzivaj u zivotu




ijaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 0:22:17)

svaka ti cast, ja sa svekrvom zivim a svekar i muz vani, jos sam rodila prije dva i po mjeseca ....mozes misliti svekrava ima polozen vozacki ja jos nemam ali to prvim proljetnim zracima rjesim,,,jer zivimo van grada...nigdje maket nista uradit za poludit samo na rubu sam




veeseelaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 1:16:28)

ne znam fkt od kuda vam ideja da živite u zajednici...
hebo te nekad insan ni sebe ne može da gleda a ne neke tamo ljude, nit rod nit pomoz Bog

fkt treba hiljadu pameti prije nek se donesu takve odluke.... pa kako niste svjesne da to neće funkcionisati?

baš čudno....





ijaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 1:52:56)

ljubav i nada i cekanje da ce se odvajanje uskoro desiti...tako je trebalo biti ako dobije papire idemo tamo, a nismo o soluciiji razmisljali da ostanemo ovamo....ali zivot je jedno iznenadjenje...na pocetuku je sve bilo med i mlijeko dok nisam rodila, pa se sa mnom pocela nadmetati da djetetu bude mama..[sm=lev.gif][sm=lev.gif][sm=lev.gif][sm=zz_banghead.gif]




jasmin -> RE: Zajednica? (2.1.2015 11:30:14)


IZVORNA PORUKA: ijaa

ljubav i nada i cekanje da ce se odvajanje uskoro desiti...tako je trebalo biti ako dobije papire idemo tamo, a nismo o soluciiji razmisljali da ostanemo ovamo....ali zivot je jedno iznenadjenje...na pocetuku je sve bilo med i mlijeko dok nisam rodila, pa se sa mnom pocela nadmetati da djetetu bude mama..[sm=lev.gif][sm=lev.gif][sm=lev.gif][sm=zz_banghead.gif]

E upravo kada čovjek ne razmišlja o realnom stanju, pa pristane na zajednicu, poslije dođe u situaciju da zaboravi šta je ljubav, izgubi nadu, a čekanje se oduži u nedogled.
Ljubav je jedno, surova relanost života u zajednici sasvim drugo. I ovo drugo, ako nije zdravo, iz dana u dan, ne da jede, već guta ovo prvo.




veeseelaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 12:37:47)

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: ijaa

ljubav i nada i cekanje da ce se odv

e baš tako

dužnost mene kao majke bila bi da svom djetetu objasnim nedostatke zajednice pa ti bujrum vidi
nemoj poslije da mi kukaš

mislim fkt u današnjem vaktu živjeti u zajednici je zaista strašno,čast izuzezima kad se treba skrbiti o bolesnom roditelji, al kad su roditelji pravi zdravi,čemu ....

niti bi pristala, niti bi ikom preporučila

ne mogu se zamisliti da sutra živim s kćerkom i njenim mužem [sm=smiley29.gif]


znam dosta roditelja koji vape za tim, baš nekako tužno i žalosno,prazni ,neispunjeni sobom....




veeseelaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 12:41:12)

moj tekst gornji je ukoso [sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: Zajednica? (2.1.2015 15:07:01)

[sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Zajednica? (2.1.2015 15:17:21)

Nego do kad vas dvije mislite ziviti u zajednici? [sm=jezicek.gif]




veeseelaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 15:45:37)



ja imam plan da ih rašćeram, radim na tome i dobro mi ide[sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Zajednica? (2.1.2015 15:52:00)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ja imam plan da ih rašćeram, radim na tome i dobro mi ide[sm=smiley36.gif]



Jasta. Pametno. Sad ce to za jedno 15-20 godina, prirodnim putem. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Visnja RR -> RE: Zajednica? (2.1.2015 16:01:18)

svaki put kad procitam naziv teme ...procitam zajeBnica [sm=smiley36.gif]




Emica_sa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 16:14:11)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

svaki put kad procitam naziv teme ...procitam zajeBnica [sm=smiley36.gif]

nisi daleko od istine[sm=jezicek.gif]




elmaL -> RE: Zajednica? (2.1.2015 16:14:25)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

svaki put kad procitam naziv teme ...procitam zajeBnica [sm=smiley36.gif]

Mozda bi ovaj naziv bolje odgovarao [sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: Zajednica? (2.1.2015 16:22:31)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

svaki put kad procitam naziv teme ...procitam zajeBnica [sm=smiley36.gif]


Tako nekako i dodje.




jasmin -> RE: Zajednica? (2.1.2015 16:27:19)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Nego do kad vas dvije mislite ziviti u zajednici? [sm=jezicek.gif]

Evo ne znam bogami [sm=jezicek.gif].




veeseelaa -> RE: Zajednica? (2.1.2015 16:40:00)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ja imam plan da ih rašćeram, radim na tome i dobro mi ide[sm=smiley36.gif]



Jasta. Pametno. Sad ce to za jedno 15-20 godina, prirodnim putem. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


ma jok toliko, ovi moji spominju selidbu u vikendicu, kažu od kada su mene za snahu dobili imaju žeelju da odsele [sm=jezicek.gif]
a djever je već odselio [sm=smiley36.gif]





ijaa -> RE: Zajednica? (3.1.2015 0:14:53)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia

Nego do kad vas dvije mislite ziviti u zajednici? [sm=jezicek.gif]

Evo ne znam bogami [sm=jezicek.gif].




ja sam vec muza pritisla, moli me da se strpim priznaje da mu je mama jako teska... Samo da vidimo sta ce biti hoce li ostati u Nem. ili ce se vratiti... Ako ostane idemo njemu i by by svekii :)




Galicia -> RE: Zajednica? (3.1.2015 13:27:16)

Ako ostane idemo njemu i by by svekii :)


Sretno vam.
Nacekaces se ti i Njem i njega. [sm=jezicek.gif]




bebaa -> RE: Zajednica? (4.1.2015 22:40:21)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ja imam plan da ih rašćeram, radim na tome i dobro mi ide[sm=smiley36.gif]



Jasta. Pametno. Sad ce to za jedno 15-20 godina, prirodnim putem. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


ma jok toliko, ovi moji spominju selidbu u vikendicu, kažu od kada su mene za snahu dobili imaju žeelju da odsele [sm=jezicek.gif]
a djever je već odselio [sm=smiley36.gif]



[sm=sad.gif][sm=sad.gif]




muhica7 -> RE: Zajednica? (5.1.2015 0:32:19)

mogu samo reci tesko onom ko zivi u zajednici imam jednu prijateljicu koja nije htjela zajednicu ali poslije par godina su morali kod svekrve jer nisu vise mogli placati kiriju ona je bukvalno za manje od dva mjeseca smrsala 10kg. a druga je znala da ide u zajednicu prije nego se udala jer joj muz nikad nebi htio otici od mame I sad poslije godinu dana dobila bebu I ludi koliko je ta zena nervira. sta ces stariji ljudi. a zajednica tipa odvojeni spratovi ja to nebi nazvala zajednicom




Galicia -> RE: Zajednica? (5.1.2015 2:25:42)

Ko god te ima na oku od familije 24/7 je zajednica.
A kako onda zoves to odvojeni spratovi? I cemu ti odvojeni spratovi? I cemu uopste kuce na 5 spratova nego da se svi drze na oku.
Zajebi to.
Placacu radije cijelu platu, ali hocu da imam svoj red i mir. Hocu da udjem u kucu kad hocu i odem i nje kad hocu. Zato i radim da imam svoj cejf.




muhica7 -> RE: Zajednica? (5.1.2015 3:41:10)

pa recimo kuca na sprat skroz dva odvojena stana niste skupa. kao sto I ja u zgradi nemam veze sa drugim stanovima niti te ljude interesuje kad ja dolazim kuci I sta radim isto ti to dodje. samo zavisi sta covjek sebi dopusti




jasminah -> RE: Zajednica? (5.1.2015 11:16:43)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko god te ima na oku od familije 24/7 je zajednica.
A kako onda zoves to odvojeni spratovi? I cemu ti odvojeni spratovi? I cemu uopste kuce na 5 spratova nego da se svi drze na oku.
Zajebi to.
Placacu radije cijelu platu, ali hocu da imam svoj red i mir. Hocu da udjem u kucu kad hocu i odem i nje kad hocu. Zato i radim da imam svoj cejf.

Potpisujem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>