RE: Zajednica? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


mala curica -> RE: Zajednica? (5.1.2015 11:21:10)


IZVORNA PORUKA: jasminah


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko god te ima na oku od familije 24/7 je zajednica.
A kako onda zoves to odvojeni spratovi? I cemu ti odvojeni spratovi? I cemu uopste kuce na 5 spratova nego da se svi drze na oku.
Zajebi to.
Placacu radije cijelu platu, ali hocu da imam svoj red i mir. Hocu da udjem u kucu kad hocu i odem i nje kad hocu. Zato i radim da imam svoj cejf.

Potpisujem.



U potpunosti se slazem s ovim nacinom razmisljanja.




canim -> RE: Zajednica? (5.1.2015 19:53:15)


IZVORNA PORUKA: muhica7

pa recimo kuca na sprat skroz dva odvojena stana niste skupa. kao sto I ja u zgradi nemam veze sa drugim stanovima niti te ljude interesuje kad ja dolazim kuci I sta radim isto ti to dodje. samo zavisi sta covjek sebi dopusti

Ja se slazem sa ovim, dok god oni nemaju zajednickih prostorija, niti dijele finansije i slicne stvari to za mene nije nikakva zajednica, pa mozemo ziviti u istom neboderu ali stan do stana pa jeli i to onda zajednica [sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: Zajednica? (5.1.2015 19:57:24)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ko god te ima na oku od familije 24/7 je zajednica.
A kako onda zoves to odvojeni spratovi? I cemu ti odvojeni spratovi? I cemu uopste kuce na 5 spratova nego da se svi drze na oku.
Zajebi to.
Placacu radije cijelu platu, ali hocu da imam svoj red i mir. Hocu da udjem u kucu kad hocu i odem i nje kad hocu. Zato i radim da imam svoj cejf.

Pobrkala si lončiće. Pa cijela mahala te ima na oku u BiH [sm=jezicek.gif].
Ja se osjećam kao da sam u zgradi. Idem i dolazim kad hoću. Ti postavljaš svoja pravila u svom stanu gdje god da si.




Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 0:20:58)

Ma ja.
[sm=smiley36.gif]

Samo se vi tjesite.

A sta je poenta da se familija tako nadjidja jedni na druge, jedni pored drugih itd? [sm=jezicek.gif]




veeseelaa -> RE: Zajednica? (6.1.2015 9:34:38)


ne znam šta bi ti rekla


kod nas na Balkanu je zadržana još uvijek ta povezanost izmedju djece i roditelja, pa i neka je, ljudi vole da su jedno blizu drugih

moj burazer kad je kupovao stan, tražio je u ulici gdje mu roditelji žive, prosto mu lijepo tu

meni je super biti blizak s roditeljima, braćom, sestrama i željeti im biti blizu na ovaj i onaj način, s tm što ta bliskost ne treba da se nametne snahama i zetovima, oni bujrum ako hoće a ako ne, imaju svoja vrata/auto i nek piče gdje im volja

meni zaista ne smetaju roditelji mm, ako mi dobro rade , loše sigurno neće

inače mogu da živim u bilo kojem dijelu grada, meni je rahat ovdje gdje sam, oni su ti koji su tihi, mirni i povučeni a ja opet buntovna, možda se njima ne živi u istom objektu sa mnom[sm=smiley36.gif] bujrum nek isele[sm=smiley36.gif]





Mirkica -> RE: Zajednica? (6.1.2015 11:08:41)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Ma ja.
[sm=smiley36.gif]

Samo se vi tjesite.

A sta je poenta da se familija tako nadjidja jedni na druge, jedni pored drugih itd? [sm=jezicek.gif]


a sta govori protiv toga ????
moja je sveki u ulici dalje , jetrva odmah pored , druga je malo dalje ali u istom gradicu , svak ima svoj zivot , a opet smo svi tu , vidimo se jednom u 7 dana mozda prodje i vise ponekad i 3 sedmice kako kad jer se svako vodi svojim zivotom. Da ti kazem iskreno niko mi nema preci od njih u ovom gradu gdje zivim , niko niakda nikome ne ide dok ne bude pozvan a kad zatreba opet smo svi tu . A moze da se prica u vazduh a ja nesto ne vidim nikoga ko je mojoj porodici preci (ovdje gdje zivimo) nego najblizi od mm , mislis tamo neka kona da ce voljeti vise djete tvoje nego nana i djed , adjo i rodjaci , ili tvoja familija (zavisi koga imas) , ma daj pusti.
JA sam odrasla u velikoj familiji i znam sta to zanci i sta je zancilo za mene , ta ljubav zajednica , sigurnost medju tim ljudima tako da ne bih da lisim moje sinove zato sto sam ja namcor , ters ili koji veci djavo , po cemu bi bila covjek a iskreno kada bi mm zakrenuo glavu od svoje majke , akda bi tu zenu izbacio iz svog zivota , ja bih se iskreno zabrinula kakvog covjeka sam aj to uza se vezala kad rodjenoj majci okrece ledja , zeni koja ga odhranila , ja bih se bogami zabrinula pa takav je spreman na sve . Nikada nisam dozvolila da odnos mene i sveki utjece na odnos mm i njegove mame ili nase djece i nje NIKADA , pa odakle mi pravo , a iskeno neko to od gore vidi sve.






veeseelaa -> RE: Zajednica? (6.1.2015 13:10:12)


IZVORNA PORUKA: muhica7

mogu samo reci tesko onom ko zivi u zajednici imam jednu prijateljicu koja nije htjela zajednicu ali poslije par godina su morali kod svekrve jer nisu vise mogli placati kiriju ona je bukvalno za manje od dva mjeseca smrsala 10kg. a druga je znala da ide u zajednicu prije nego se udala jer joj muz nikad nebi htio otici od mame I sad poslije godinu dana dobila bebu I ludi koliko je ta zena nervira. sta ces stariji ljudi. a zajednica tipa odvojeni spratovi ja to nebi nazvala zajednicom



pa to nije ni tako loše

za dva mjeseca, - 10 kg




Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 13:40:53)

Mirkice, ja pricam o zajednici gdje snaha i sin zive u istoj kuci, dvoristu, spratu kao i mm roditelji. Ovoliko stranica prosli a jos nigdje poentu ne nadjoh zajednickog zivota, osim manjka deviza. [sm=smiley36.gif]
To o cemu ti pricas mi je sasvim normalno.




veeseelaa -> RE: Zajednica? (6.1.2015 13:41:47)

ma nije sve u manjku para
imaš tu više faktora




Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 14:10:23)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma nije sve u manjku para
imaš tu više faktora




Pa objasni mi, mozda mi dodje do mozga. [sm=jezicek.gif]




Mirkica -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:00:52)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Mirkice, ja pricam o zajednici gdje snaha i sin zive u istoj kuci, dvoristu, spratu kao i mm roditelji. Ovoliko stranica prosli a jos nigdje poentu ne nadjoh zajednickog zivota, osim manjka deviza. [sm=smiley36.gif]
To o cemu ti pricas mi je sasvim normalno.

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.
E sto se tice toga da je lakse lakse je imati kad si u zajednici kinte a i lakse se skuciti al zato fali nesto drugo , ali nje svugdje isto .




canim -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:01:53)

Svi smo mi u jednoj zajednici jer ipak zivimo na istoj planeti zajedno [sm=jezicek.gif] pa ako nekom smeta, nek se slobodno preseli negdje drugo [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:08:53)

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.


Pa ni ja.
O tome pricam, a niko da mi odgovori zasto se zivi zajedno.


Canim, i ti zivis u zajednici ili?




salmy -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:23:17)


IZVORNA PORUKA: Galicia

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.


Pa ni ja.
O tome pricam, a niko da mi odgovori zasto se zivi zajedno.


Canim, i ti zivis u zajednici ili?

ja sam morala jer nisam imala izbora(mislim nisam morala ali eto rat bio i tako)
imas masu muzeva koji nece da odu od roditelja(vec pisale na ovu temu)..jednostavno obecaju buducuoj zeni da ce imati svoj kutak (kad te mami itd...)kad se ozene sipak..i tada nastaju problemi,svadje razvodi...
posebno kad imaju kucu na 18 spratova i pobogu gdje ce "ici" i sve ostaviti..to vam je tako...sta ce reci amidza dajdza mahala...i najveca briga je sta ce reci komsinica Hanifa jbt...dzaba je to seljaci smo mi jos uvijek
cuj da odem od matere[sm=smiley36.gif] a ne ja bogami..i tako

gali vec pisali na ovu temu satima.....
nego meni truba ove sto polete pristanu pa se poslije zale...e sipak mala...ti si dosla u svekrvinu kucu i tisu misu




canim -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:27:53)


IZVORNA PORUKA: Galicia

ahaaa ja ne bih nikada mogla skupa sa njom zivjeti iskreno ni sa mojom mamom a volim je ponajvise :) ali uvjek sam tu sta god da je al zajednica ne.


Pa ni ja.
O tome pricam, a niko da mi odgovori zasto se zivi zajedno.


Canim, i ti zivis u zajednici ili?

Koliko ja razumih galicija ti smatras da i dva odvojena domacinstva koja nemaju uopste zajednickih prostorija, niti djele finansije zajedno ali se nalaze u istoj zgradi/stanu/kuci su u zajednici.

Ja zaista ne znam niti jednu familiju u BiH ono da se mlada udala i otisla da zivi u stan/kucu kod mladozenje i sad oni svi tako zive zajedno, rucaju zajedno, djele finansije zajedno itd...

Moja i od mm familija ne zivi uopste u kvartu u kojem mi zivimo.






Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:40:12)

ja sam morala jer nisam imala izbora


I moji roditelji su zivjeli sa mojom nanom par mjeseci jer se moja mama poletila udati. [sm=jezicek.gif] Poslije su otisli u podstanare i nikad sretniji nisu bili.

Canim, znaci tebi je normalno da ti i muz pravite kucu na 4 sprata da djeca ne bi isla nigdje drugo nego da ste svi tu zajedno? Meni nije, ali dobro.




salmy -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:49:20)


IZVORNA PORUKA: Galicia

ja sam morala jer nisam imala izbora


I moji roditelji su zivjeli sa mojom nanom par mjeseci jer se moja mama poletila udati. [sm=jezicek.gif] Poslije su otisli u podstanare i nikad sretniji nisu bili.



da sam poletila jesam priznam..ali ne kajem se...
nekako smo dosta toga prezivjeli skupa..od te posrane zajednice do steriliteta seljakanja..mah svega je bilo...hvala Bogu opstali su..ove godine nam aBd 20 punih..jeeeeee..obecao dragisa silikone[sm=bravo.gif]




Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:51:34)

Sve to celici covjeka.
Samo ne razumijem ove sto brane zajednice, ali dobro.
Nego sto ce ti silikoni, vidi se kakva si lijepa ko slika. [sm=bravo.gif]




salmy -> RE: Zajednica? (6.1.2015 15:54:44)


IZVORNA PORUKA: Galicia


Nego sto ce ti silikoni, vidi se kakva si lijepa ko slika. [sm=bravo.gif]

hahahhahaha..zelja je vec dugo prisutna..nego da temu ne kvarimo




canim -> RE: Zajednica? (6.1.2015 16:08:22)


IZVORNA PORUKA: Galicia


Canim, znaci tebi je normalno da ti i muz pravite kucu na 4 sprata da djeca ne bi isla nigdje drugo nego da ste svi tu zajedno? Meni nije, ali dobro.


A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti [sm=zmeden.gif] pa ako hoce djeca bujrum nek borave ako nece uvijek se moze izdati i eto ti finansija [sm=jezicek.gif]

Svaki roditelj treba pomoci svom djetetu ali ako djete smatra da je njegova sreca negdje drugo, bio to neki drugi kvart, grad,drzava i slicno opet treba imati razumjevanja a ne bespotrebno i sebicno vezati i uslovljavati djete da mora biti s tobom jer ti je sin.








Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 16:11:46)

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.




Galicia -> RE: Zajednica? (6.1.2015 16:13:46)

Svaki roditelj treba pomoci svom djetetu


Da. Treba ga osposobiti da bude samostalan u zivotu. Za mene je to najveca pomoc koju roditelj moze dati svom djetetu.
I finansijski naravno, ako treba.




canim -> RE: Zajednica? (6.1.2015 16:33:23)

Joj galicia ne spadamo ni ja ni ti u ovu temu, ne znam ni sto pisemo ovoliko [sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Zajednica? (7.1.2015 14:50:12)


IZVORNA PORUKA: Galicia

A sto nebismo napravili kucu od 4 sprata ako smo u finansiskoj mogucnosti


Pa recimo meni je pametnije napraviti vikendicu, kupiti stan na moru, kupiti stancic negdje u drugoj drzavi da se ima gdje otici na odmore, nego zidati i vezati djecu uz sebe.



vjerujem da je glavni razlog kod većine pa žive u istoj kući fiannsije, zatim možda ide privrženost i pod 3 ostalo [sm=jezicek.gif]





veeseelaa -> RE: Zajednica? (7.1.2015 15:12:37)


IZVORNA PORUKA: canim

Joj galicia ne spadamo ni ja ni ti u ovu temu, ne znam ni sto pisemo ovoliko [sm=smiley36.gif]



neka vas, pa mora da se ima onih za i protiv, pa propitivanje i sl
da bi se došlo do kvalitetnih zaključaka




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>