RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


adannn -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.2.2009 16:12:03)

E ovako kada je riječ o bronhitisu ja imam jedno pitanje....Mojoj maloj će za 3 sedmice godina i evo drugi put osjetim kada malo izađe vani znači do auta ili do kuće kada idemo negdje hropti i začepi joj se nosić...Ali mislim više da je do nosića sve.Stavim joj ruku nazad na leđa i osjetim to hroptanje,sada ne znam jeli to ne daj bože bronhitis ili prehlada...Kada kašljuca uključim joj sirup i ne idem doktoru jer to prođe za dva dana...Moram da napomenem da ja jako  dobro znam šta je bronhitis jer ga imam od svoje druge godine a ne znam šta da mislim za ovo njeno hroptucanje...


Nejra mamina princeza  28.02.2008




adannn -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.2.2009 16:24:08)

Mishka drago mi je zaista što je hrabri momak ozdravio...Tek sad sve ovo čitam ali i da sam prije ne bih ti znala ništa reći jer nisam imala iskustva sa malom hB i bronhitisom.Ali ja kada sam bila mala mama mi je stavljala svinjsku mast i tabletice ventolin,a sada već koristim Ventolin pumpicu,flixotide i to je to.Nadam se da će sve biti ok...Želim vam puno sreće i da se zločesti bronhitis povuče i nikada više ne vrati[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




mamyca -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.2.2009 19:27:32)

Tesko pitanje,ako se kasalj ponavlja svako malo to izgleda kao simptom bronhitisa,a iskreno se nadam da to kod vas nije slucaj.Ako se kasalj ponovi odvedi je doktoru,cisto preventivno nek joj pregledaju pluca.Mada se nadam da nece biti potrebe za tim.Ljubi malu princezicu.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




adannn -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.2.2009 21:26:32)

Upravu si,sada ćemo svakako na vakcinu oko rođendana pa ćemo vidjeti...A ako se ponovi idemo odmah....[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/sloncek.gif[/image]




tweety -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.2.2009 23:35:53)

Preporučujem jastučić od heljdinih ljuspica,super je.




batterfly -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (8.2.2009 14:01:16)

IZVORNA PORUKA: Amra k

Pozdrav drage moje. Doktor je juce konstatovao Sari blazi bronhitis. Odmah sam pocela stavljati svinjsku mast, osim sirupa i cepica sto joj dajem. Moze li mi neko objasniti kako se tacno stavlja svinjska mast, koliko cesto?
Ja sam izbockala papir iglom i namazala ga pa stavila na prsa.
Cula sam i da je dobra kozija mast? Imam i to ali eto pocela sam sa svinjskom.
Svaki savjet mi je dobrodosao[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Amra k,
vidim da i niko nije skrenuo paznju,vjerovatno nisu ni primjetile,ali
molim te,u koliko cepice dajes(za temperaturu??),NIPOSTO NE IDE SVINJSKA MAST.....
Dakle,svinjksu mast oblazes samo ukoliko dijete NEMA temperaturu.....
Izvini,i ja tek sad vidjeh poruke.....Vjerovatno sam i zakasnila sa info.,ali nije na odmet da znas u buduce,ako se ne daj Boze vrati....

Adannn, i mi to sve koristimo kad nas sprpa:
ventolin sirup,flixotide,pumpicu kod pedijatra po potrebi....i ostale prirodne preparate.....ali svinjska mast je ZAKON!!!!




marija m -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (10.2.2009 18:42:17)

Hvala mamy na upozorenju nisam to znala,isprika svima ako sam nekog uvrijedila,sorrrrrrrrrry.




balu -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (26.2.2009 17:14:50)

Moja cerka je stara 6.5 mjeseci.Vec drugi put  se javlja bronhitis,pila je sirupe,injekcije,inhalacija i na kontroli kaze doktorica sve je ok.Medjutim,ima puno slajma,cuje se,iako dobro jede i spava.Dajem joj caj od bijelog sljeza i kapi Bisolvon,ima li jos neki caj ili kapi,a da nisu antibiotici i da je efikasno,ovo se bas oduzilo




škorpija -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (23.11.2009 15:06:27)

jastuci od heljde se mogu kupiti u mercatoru, ja sma vidijela u onom na ilidži, košta 25 KM




Hanady RR -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (23.11.2009 15:21:55)

Moja djevojčica sa bronhitisom se pati od svog četvrtog mjeseca i sada ima 9 mjeseci. ja sam baš sinoć na temi prehlada pisala o sirupu i čaju koji ja njoj dajem pa evo kopiram post i na ovu temu jer je u vezi sa istom

Kako moja mlađa kćerkica ima problem sa bronhitisom od svoh 4 mjeseca ja sam sa narodnim ljekovima u stalnom kontaktu. ona je sada dobro ali radi straha da se isto ne ponovi u težem obliku jer joj često čujem hroptaje u plućima ja pravim čaj od crvenog luka koji ja njoj pomješam sa hipovim voćnim čajem da bi ga lakše pila radi okusa.
4 glavice luka crvenog prokuhati sa 4 jabuke ( luk oguliti jabuke ne) kad prokuha kuhati još 8-10 min i procjediti i dati djetetu da pije 2-3 puta dnevno. Ovim čajem su u bolnici u Igalu lječili djecu i mojoj curici je bolje. Kod nas doduše ima genetskih predispozicija za te plućne i brohijalne probleme pa sam ja pažljiva i u odabiru prirodnih lijekova radi alergija i astme sa muževe strane ali pored ovoga jako dobar sirup koji smiruje kašalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče. Odrasli mogu i 3-4 puta dnevno,. u ovaj sirup se može umješati i med ali u većini prirodnih sirupa koji su na bazi meda a za djecu su je zamjena smeđi šećer.

razrezan luk u sobi je jako dobar olakšava disanje a pored toga obavezno ako vam je centralno grijanje u kući-stanu na radijator staviti posudicu sa vodom najbolje kamilicom. za malu djecu nema potrebe kapati eterična ulja a za onu stariju do 1 godine eukaliptus, ulje mente i lavandino ulje je najbolje za osvježenje isšenog prostora u sobi.

Nosići koji sure - nama pomaže baby -vac ali od svih kapi koje smo koristili najbolje je koristiti otopinu šljeza u mlakoj vodi ( samo se potopi i odstoji bez kuhanja) s tim da ovo nesmije biti korišteno više od 4-5 dana pa se radi pauza jer šljez može
osštetiti sluznicu.


mi smo koristili Bisolvon kapi mada doktor Prohić kaže da to nepotrebno koristi je rto je kao da djetetu dajemo običnu vodu po njemu. neznam zašto ali tako kaže. Mi smo ih koristili jednom naravno po prepuruci pedijatra nakon obavljenih inhalacija. e sad pored ovoga dr. prohić nam je sugerisao da u fildžan stavimo pola rakija pola voda i da time izmasiramo djete na ledžima i naprijed i to da utrljavamo frotirnim peškirom jako dok se koža ne zacrveni. nakon toga djete da umotamo u peškire i neka odspava. Moja kolegica je ovo probala nakon što je bebi bilo godinu dana i nije joj se vraćao brohitis ali ja još nisam jer za ovaj postupak djte mora biti potpuno zdravo a ja stalno čuje hroptaje kod svoje curice pa nesmijem da se usudim.




Nedi -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (2.3.2010 14:24:33)

8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče.


Hanady moze li se u ovaj sirup umjesto secera stavljati med? Napravila sam sve moguce narodne lijekove, i pored injekcija ujutru i navece mom djecaku nikako nije bolje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]





dinaa -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (2.3.2010 14:40:29)

Nedi jel to tvoj djecak dobio bronhitis?




Trnoruzica -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (2.3.2010 14:45:35)

IZVORNA PORUKA: Nedi

8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče.


Hanady moze li se u ovaj sirup umjesto secera stavljati med? Napravila sam sve moguce narodne lijekove, i pored injekcija ujutru i navece mom djecaku nikako nije bolje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Ako je djecaku dijagnosticiran bronhitis, ja ipak ne bih davala ovaj sirup, jer kako sam procitala, on je za smirenje. Kad dijete ima bronhitis, tijelo se trudi da iskaslje silni slajm koji se stvara, a bronhije su zatvorene. Sto govori da moras pustiti (inhalacijama ili lijekovima) da bronhije "otvore" da bi dijete pocelo da iskasljava.. Koliko sam shvatila, ovim sirupom zagusujes kasalj, a to kod bronhitisa ipa nije dobro.
Ovo znam jer je moja djevojcica skoro "prelezala" bronhitis [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Nedi -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (2.3.2010 16:12:47)

Evo na brzinu da se javim...moj djecak je imao turu, bili kod dr u dispanzeru kaze viroza, da mu kupimo "neki sirup za kasalj na prirodnoj bazi"i posalje nas kuci. Nakon 7 dana odemo kod nase dr koja mu dijagnosticira trahijalni bronhitis (valjda sam dobro napisala) i od tada je pod stalnim nadzorom. Prvo je pio zinat, pa injekcije ( jos uvijk ih prima), sirup za kasalj - prospan. Dr kaze da u 99% slucajeva djeca dobiju upalu pluca (koju sad imamo) jer se virus brze razvija nego sto lijekovi djeluju. Sve smo pokusali, i dr ga stalno pregleda i zove ali jos uvijek ima napade preko noci i jako je lose. Danas idemo slikati pluca, i to me jako brine jer smo ga nedavno zracili kad je slomio rukicu i sad moramo opet.
Da napomenem da sve moramo kupiti pa cak i injekcije jer su na listi samo "obicne", muka mi je i od zdravstvenih radnika i od naseg sistema zdravstva.
Eto toliko, sad zurim jer ce se uskoro probuditi, i on jadničak je prvi put u 26 mjeseci bolestan i nije mu jasno sta se događa.
Ljubim vas sve, nadam se nekom korisnom savjetu kad sutra provirim na ovu temu




muby -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 9:06:12)

Ljudi, nazalost i ja se javljam na ovu temu :(

Bebi je 8 mjeseci i ima bronhitis. Nema temperaturu, dobro je raspolozen, povremeno nosic bude zacepljen ali iz pluca uzasno hropti.
Sedam dana je pio sirup almacin i nema vecih promjena. Kad mu je dr propisala sirup isli smo i dva puta na inhalacije. Vristao je cijelo vrijeme.
Bili smo juce na kontroli i dr opet propisala inhalacije. Da ga ne donosimo stalno uzeli smo u apoteci taj inhalator ali bebac je opet toliko vristao da nismo mogli da to provedemo do kraja.
Dr nam je dala i uputnicu da uradimo alergotestove, valjda na jezeru.

Ziva ne znam sta da radim.
Nabavila sam lanenu krpu i kozji loj i kad dodjem kuci (sad sam na poslu) planiram mu to staviti.
Mozete li mi samo reci kako stavljate te obloge? Jel se to samo stavi da stoji ili treba nesto mijenjati?
Probacu i ovaj caj od luka i jabuka sto je Hanady rekla.




Hanady RR -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 9:20:52)

Draga moja baš mi je žao ali na vrijeme moraš reagovati i lječiti djete...

kao prvo moraš dobro paziti da kada staviš lanenu krpu sa kozijim lojem djete nema temperaturu. To je vrlo teško nekda postići, naime preporučuje se da se ta lanena krpica stavlja visoko skoro ispod vrata djeteta odakle kreće grudni koš i to noću kada djete spava jer je tada učinak najbolji. ja kada sam to malenoj stavljala nisam spavala nikako bilo me strah da se ne javi temperaturra u noći a onda vrlo lako dolazi do upale pluća. Zato budi pažljiva.

A način stavljanja je sljedeći...istopiš loj pa u njega potpopiš cijel krpu i kad malo hladne staviš je ...i tako stalno mjenjaš. neka ti loj uvijek stoji u jednoj šerpici lakše ćeš sa tim deverat.

dalje inhalacije....očito bebaču unutra ima dosta šlajma koji mora izbaciti...zadržavanje tog šlajma samo će dovesti da se češće dešavaju upale bronhija i onda i sam brohitis u različotim oblicima. čaj od luka i jabuke je super za to. Inhalacije ako neće da sprovede, vidim uzela si inhalator, samo stavi ispred njega znači pusti inhalator da radi recimo dok je on u krevetiću pa ti iznad blizu njega puštaj tzv.paru nemoraš mu skroz držati na licu. svakako napominjem da broj inhalacija smanjiš na minimum neznam koliko kapi voltarena je propisano ali inhalacije uvijek radi sa dogovorom sa pedijatrom na način kako je propisano.

Olakšaj djetetu disanje, raskriži pola glavice crvenog luka i stavi u sobu u kojoj djete spava, skuhaj kamilicu pas je stavi na šporet ili na radijator u sobi u kojoj boravite ( ako vam još rade radijatori) ako ne onda nek prokuha pa tu vruću šerpicu stavi u sobu dok ne ohladi.

Pretpostavljam da djetetu daješ supicu da jede...češće pravi pileću supicu do masnijih djelova pileta i u nju stavi malo putera...brohnitis ne voli tzv. podmazivanje od njega bježi.

Kad se djete zakašlje stavi ga na koljeno i lupkaj po leđima odnosno svojim malo odignutim dlanom izazivaj vibraciju to pomaže da izađe sve.

Ako djete dojić obavezno nakon inhaliranja podoji ga...jer se šlajm dojenjem odljepljuje.

I da higijena nosa...vrlo važno...vidim povremeno mu nosić začepljen...mojoj malenoj je to bio osnovni porblem sav sekret iz nosa njoj ide na plića...naš spas je babyvac pogledaj temu...zaista ako djete ima sekreta ovo je najbolji način da ga se rješi.





muby -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 9:54:48)

Hanady hvala ti puno na odgovoru

Inhalacije radimo po preporici pedijatra i to stavljamo 2 kapi ventolina kako je dr i napisala na receptu
trebamo to raditi jos danas (2x) i sutra ujutro pa bebu opet odvesti na kontrolu

veceras cu mu staviti obloge od loja i lanenu krpu na nacin kako si mi i preporucila
danas cemo praviti i caj od luka i jabuka (davace mu moja mama koja ga cuva dok sam ja na poslu) a pravice mu i pilecu supicu

sto se tog raskrizenog luka tice bila sam stavila sinoc
ali on se probudio u ponoc vristeci, valjda mu zacepljen nosic pa sam se bila uplasila da nije od luka jer mi je vazduh djelovao nekako tesko, i sklonila sam ga

za babyvac sam vec citala i pitala pedijatricu ali ona je rekla da ne bi to svom djetetu stavila tako da onda nisam ni razmisljala da ga kupim
tako kad se nosic zacepi koristim obicnu pumpicu ali i od nje bjezi i vristi kad mu to izvlacim, kontam da bi sa babyvacom bila jos veca drama

jos jednom hvala ti puno na odgovoru, a ja cu se svakako javiti sa novim informacijama kad isprobamo sve ovo




Hanady RR -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 10:00:02)

ja zaista ne znam zašto pedijatri nebi svojoj djeci stavili babyvac sem zato što ga nisu vidjeli i nisu koristili to je jedini razlog. imaš na temi babyvac linkeve koje sam stavila djeca nit bježe od toga nit ih boli. Bolje je to raditi babyvacom iz više razloga a evo nekih:
1. učinkovit je dok pumpisom moraš 2-4 puta pumpat on uradi odjednom i tako su manje šanse da se osteti služnica meni se sa nuk pumpicom znalo desiti sukrvica da se pojavi
2. brše se sline izvlače- nevjerovatno koiko sejerat u tako maloj glavi ima a i ako je djete nemirno potrebno ti je 2-3 sekunda da se obaviš dok sa pumpisom trebaš više vremena djete plače novi sekreta se javlja i ništa nisi rejšila


svakako to je tvoja odluka nebih da te tjeram nedaj bože nešto mimo pedijatra al ja bez babyvac-a nebih mogla normalno živjeti...kako njega imamo brohnitis izbejgavamo maksimalno.




new mama -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 11:45:01)

Muby bas mi je zao Harisa[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ,nadam se da ce brzo ozdraviti,mogu misliti kako se sikiras,a jel bas mora na inhalacije,a sto se tice slajma jesi li razgovarala sa dr. jel moze da mu da neke kapi za slajm,ako nije mali za to,ljubimo ga puno i da to sve brzo prodje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




škorpija -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 12:01:44)

ja zaista ne znam zašto pedijatri nebi svojoj djeci stavili babyvac sem zato što ga nisu vidjeli i nisu koristili to je jedini razlog. imaš na temi babyvac linkeve koje sam stavila djeca nit bježe od toga nit ih boli. Bolje je to raditi babyvacom iz više razloga a evo nekih:
1. učinkovit je dok pumpisom moraš 2-4 puta pumpat on uradi odjednom i tako su manje šanse da se osteti služnica meni se sa nuk pumpicom znalo desiti sukrvica da se pojavi
2. brše se sline izvlače- nevjerovatno koiko sejerat u tako maloj glavi ima a i ako je djete nemirno potrebno ti je 2-3 sekunda da se obaviš dok sa pumpisom trebaš više vremena djete plače novi sekreta se javlja i ništa nisi rejšila


svakako to je tvoja odluka nebih da te tjeram nedaj bože nešto mimo pedijatra al ja bez babyvac-a nebih mogla normalno živjeti...kako njega imamo brohnitis izbejgavamo maksimalno.



Većina pedijatara i apotekara nema pojma šta je babyvac n, ni kako izgleda ni kako djeluje, zato ga i ne preporučuju, a koliko bi se bronhitisa možda spriječilo samo da mame redovno izvuku slinice iz nosa[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]




muby -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 12:16:54)


IZVORNA PORUKA: new mama

Muby bas mi je zao Harisa[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ,nadam se da ce brzo ozdraviti,mogu misliti kako se sikiras,a jel bas mora na inhalacije,a sto se tice slajma jesi li razgovarala sa dr. jel moze da mu da neke kapi za slajm,ako nije mali za to,ljubimo ga puno i da to sve brzo prodje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]


Bas sam nasekirana al sta cu.
A inhalacije bi trebao u svakom slucaju. Sad sam izlazila na pauzu da ga nahranim i radila sam mu inhalacije (sa mamom). Kao sto mi je Handy rekla nisam mu masku stavila skroz na lice vec u pocetku malo odmakla. I malo je plakao al valjda vidi da nije strasno pa se smirio. Poslije smo mu skroz stavili masku i nije plakao.
Pa eto nadam se da ce i to proci malo bezbolnije nego sto sam se plasila.
Sto se kapi tice ja sam mu u startu davala bisolvon kapi na svoju ruku, da bi me dr-a pravo napala kad sam ga odvela.
Juce na kontroli to spomenem drugoj dr-ici i ona kaze da nisam pogrijesila sto sam mu to dala.

Danas cu ga jos jednom inhalirati i probacu sa ovim narodnim receptima, a sutra popodne cemo opet na kontrolu.

Hvala ti mila na podrsci. Pusa za tebe i Ajnu




new mama -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 12:57:37)

Ma ja mislim da moze bisolvon ali samo pet dana se daju ne vise,tako je nama rekla dr. kad je Ajni dala,a to je za njen uzrast,ne znam za njega jer je manji,ljubimo i mi vas[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 13:04:27)

muby bisolvon kapi nisu loše ali tek nakon inhalacija...zanči kad završite sa ihnalacijama 4-5 dana kapi onoliko koliko odgovara uzrastu djeteta.
nama je dr. prohić rekao da je to bezvezna voda i da on nevidi svrhu izimanja istih...ali nakon jakog bronhitisa moje bebe doktorica nam je nakon inhalacija porpisala iste i zaista vjerujem da su i te kapi imale efekta s tim da napominjem da mislim da je moja beba sekret izbacial na stolicu pod dejstvom bisolvon kapi a sad to isto dejstvo poruzrokuje čaj od luka i jabuke ili povrai šlajm ili na stolicu izbaci.




hanabanana -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 13:12:06)


IZVORNA PORUKA: muby

Hanady hvala ti puno na odgovoru

Inhalacije radimo po preporici pedijatra i to stavljamo 2 kapi ventolina kako je dr i napisala na receptu
trebamo to raditi jos danas (2x) i sutra ujutro pa bebu opet odvesti na kontrolu


Kad odeš na kontrolu obavezno reci da niste uspjeli inhalirati dijete.
Inhalacija služi da raširi bronhije, i dok god se to ne postigne dijete će kašljati.
Znam da je užasno, i vjerovanto bebaru plaši zvuk inhalatora, ali mogli ste uzeti onaj tihi, koji ne ispušta nikakve zvukove, staviš bebaru u krilo i čitaj dok inhalacija pići.

Sve ostale je dobro ( luk pogotovo ) ali dok se bronhiji ne rašire dijete neće prestati kašljati. Kod bronhitisa ( ovogo koji nije bakterijološki ) jedini pravi lijek su inhlacije.
Ili, ili - čepići za iskašljavanje, ali nema ih kod nas kupiti.
Ako neko moežda da ti donese iz inostranstva bilo bi super.




muby -> RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!! (7.4.2010 13:16:32)


IZVORNA PORUKA: muby

... Sad sam izlazila na pauzu da ga nahranim i radila sam mu inhalacije (sa mamom). Kao sto mi je Handy rekla nisam mu masku stavila skroz na lice vec u pocetku malo odmakla. I malo je plakao al valjda vidi da nije strasno pa se smirio. Poslije smo mu skroz stavili masku i nije plakao...


Evo kao sto sam napisala jutros sam ga uspjela inhalirati. Nadam se da cu uspjeti i veceras.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>