RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


entinte -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (12.7.2011 10:14:40)

Ja sam na kile pojela badema u trudnoci a mali se rodio haman pa celav [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image] kosa nema veze sa žgaravicom... Sad mi se bademi gade [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley11.gif[/image]  




lara 33 -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (25.7.2011 10:08:07)

A kod mene suprotna situacija. Cerka se rodila sa jako gustom i poduzom kosom. Ja nisam nikako imala problema sa zgaravicom

Jela sam jako puno citavu trudnocu, ali sam izbjegavala jako zacinjenu hranu.




Malenaoduvijek -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (25.7.2011 10:22:35)

IZVORNA PORUKA: entinte

Ja sam na kile pojela badema u trudnoci a mali se rodio haman pa celav [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  kosa nema veze sa žgaravicom... Sad mi se bademi gade [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley11.gif[/image]   


i kod mene ista situacija, stariji sin skoro pa celav a mene je zgaravica ubila u pojam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ombra -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.11.2011 20:21:30)

prva tri mjseca trudnoce...mucnicne...cjelodnevne...katastrofa...svako malo povracala....izgubila 7 kg....mislila sam da cu crknut koliko sam povracala...i onda doktoroicu zovnula jer nisam vise mogla izdrzat..bio vikend...u toku vikenda kao da ih bog nije dao hahahaha...ali onda krenula zgaravica...i evo sad je sve intenzivnija...probudi me u noci....nekad moram i povratiti...uzas...sve sam probala...sad za sad mi do nekle pomazu kokice...




Dz3ni -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.2.2012 17:28:40)

Hvala Bogu pripadam onim sretnicama koje nemaju mučnine. Općenito mi je jako teško povratiti čak i kad mi je jako muka i želim povratiti...
U prvom tromjesečju nikakvi problemi sa želucem, jedino averzija na masno. Sad su mi se u 24. sedmici počele javljati žgaravice toliko jake da mislim da ću izgoriti iznutra [sm=smiley13.gif] Prije nisam znala ni šta je žgaravica kad je neko spomene. Jesam naopaka.

Uvijek mi pomogne soda bikarbona sa nešto vode, ali je izbjegavam. Ne znam bi li smjela bikarbonu sad konzumirati tako ali eto...




teacher75 -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.2.2012 17:31:21)

kazu da soda nije dobra u trudnoci, mada ja to nisam znala u prosloj trudnoci i stalno sam je uzimala. hb nikakvih problema. meni je lako povratiit, ja skoro svaki dan povracam kad me uhvati, ne mogu izdrzati. a nema sta nisam probala, i nista mi ne pomogne[sm=smiley13.gif]




Dz3ni -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.2.2012 17:47:46)

Ništa, pokušat ću ovo sa rižom, sad sam pročitala da nekome to pomaže...soda znači više ne dolazi u obzir, mada sumnjam da će mi pomoći ali eto vrijedi pokušati.

Gledaj da kupiš ovaj keks što sam pisala na drugoj temi, ima ga u svakom dp-u...meni nekad sam on bar ublaži žgaravicu na neko vrijeme. Baš nam je veselo [sm=smiley13.gif]




mama_debeljuca -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.2.2012 18:19:33)

Ja sam protiv žgaravice dobila tablete za sisanje Gastal, baš pomažu.




mala_sa -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.2.2012 18:39:27)

Meni je pomagala casa toplog mlijeka, ili kad pojedem jednu svjezu mrkvu [sm=smiley1.gif]




Mila_80 -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (23.2.2012 14:38:13)

Meni je dr.Mehmedbašić preporučio tablete za žvakanje Rupurut protiv žgaravice jer mi je bila toliko jaka da sam jedva izdržavala i ništa osim tih tableta mi nije pomagalo




sweet -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (28.2.2012 12:22:15)

Kao i Mila_80 i ja sam dobila Rupurut i super je, cak imam i manju kiselinu nego ranije. Mozda zbog same pomisli da imam nesto da to sprijecim [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Dz3ni -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (28.2.2012 22:19:21)

Evo upravo sam čula da su suhe banane (ima u konzumu i markatoru, a i u ponekom dp-u) isto dobre za žgaravicu kao...[sm=smiley1.gif] Baš ću probati.




Skvo RR -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (29.2.2012 7:38:20)

Kisela, kokice i reni tablete.[sm=smiley20.gif]




Just smile -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (17.10.2012 13:15:53)

Da ne čitam sve, ne znam je li ko spomenuo ali TRAPIST meni itekako pomaže! :) Bukvalno kao da pokupi svu kiselinu. Probajte. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]




amrych -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (17.10.2012 13:43:18)

Blago tebi :) Meni apsolutno vise nista ne pomaze. Hb imam stvarno ugodnu trudnocu, nisam imala ni mucnine ni ista, ali kiselina me ubi :( navece spavati ne mogu, bukvalno sta god pojedem od svega me muci.




Vareska -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.10.2012 12:33:24)

Ja sam sada usla u 9 mjesec i vjeruj te mi nista mi nije pomoglo da zaustavim zgaravicu [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] Hvala dragom Bogu jos malo pa gotovo [sm=bravo.gif] Tako da mislim da jednostavno tako mora da bude .....Sretno svima




visnjica1 -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (19.10.2012 12:44:45)

Vareska ja sam imala samo par dana kiselinu ali sam ju zaustavila sa casom hladnog mlijeka, pokusaj i ti mozda i uspije [sm=bravo.gif]




lost -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (20.10.2012 9:33:59)

Meni su samo Rennie tablete pomagale a imala sam užasnu žgaravicu cijelu trudnoću[sm=smiley13.gif]




Vareska -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (20.10.2012 17:14:58)

Visnjica 1 sve sam probala od hladnog mlijeka , rize , badema ma sve sto sam cula i pronasla na kompjuteru ma nista mi nije pomoglo...Ovdje u Belgiji su mi dali neke tablete nesto kao rennne ali i to 1 sat i ponovo isto..uvece spavam u polulezecem polozaju jer nikako drugacije ne moze odmah me probude kiselina ....[sm=bravo.gif] sam sto je jos malo i gotovo




amra_sa -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (25.11.2012 0:42:39)

Nisam trudna, ali ubi me žgaravica. Prije trudnoće nisam ni znala šta je, ali od tad [sm=lev.gif]. Stalno grickam bademe, jedem dvopek ili koricu hljeba i pijem controloc.




ajnur -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (25.11.2012 15:11:50)

Meni je u obje trudnoce pomagala zvakaca guma.Probajte ni ja nisam vjerovala [sm=smiley36.gif] I krompir izbacite on izaziva strasnu zgaravicu u trudnoci. Sretno bebele [sm=smiley1.gif]




ada_ -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (7.1.2013 22:19:10)

jako dobar izbor je i donat mg ali ga pri otvaranju naspite u casu i dobro promjesajte,redovna upotreba rijesava vas zgaravice i problema sa stolicom...sretno svima




Neca xxx -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (7.1.2013 22:59:05)

I ja koristim Rennie i pomazu mi. Inace zgaravicu imam samo u trudnoci. [sm=smiley1.gif]




memom -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (21.1.2013 21:37:17)

Meni su rekli da mlijeko pomaze, pa probajte :)




sukibajro -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (29.1.2013 10:54:43)

Meni mlijeko bas pomaze, kad god me uhvati zgaravica ja popijem mlijeka i odma prodje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>