RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


Medić* -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (29.1.2013 10:56:28)

Meni su orbit zvakace i bademi zakon :) Mada jos nemamo onu veliku zgaravicu.




mmmmmmm -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (13.6.2013 11:15:52)

meni je tolika jaka da povracam, sad u 7mj. a nisam povracala cijelu trudnocu




entinte -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (13.6.2013 16:47:09)

mene ovaj put ubi zgravica, samo gutam grah, bademe i pijem kiselu ali i to ne drzi cijeli dan tako da sam danas i reni uzela. Ne povracam ali dobijem tako jaku zgravicu da mi se povraca. Sa prvim nije bilo ovako ali ovo dvoje me satrase [sm=smiley36.gif]




Bihter -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (13.6.2013 16:59:09)

Mlijeko i jogurti su meni pomogli kod zgaravice..imala sam je citavu trudnocu,bas je bila jaka ali zato nisam povracala..Kad bi me najace uhvatila pojela bi veeeliki vocni jogurt i prodje u roku od desetak minuta [sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (13.6.2013 19:30:25)


IZVORNA PORUKA: Bihter

Mlijeko i jogurti su meni pomogli kod zgaravice..imala sam je citavu trudnocu,bas je bila jaka ali zato nisam povracala..Kad bi me najace uhvatila pojela bi veeeliki vocni jogurt i prodje u roku od desetak minuta [sm=smiley1.gif]

A meni je baš to nabrojano još više izazivalo žgaravicu.
Meni su lješnjaci pomagali, ali i to na kratko.
U drugoj trudnoći nisam imala problema sa žgaravicom kao u prvoj. Nisko sam "nosila"pa valjda za to.




Teddy Bear -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (13.6.2013 19:59:27)

U obje trudnoce me je slomila zgaravica, jedino sto mi je pomoglo su rennie tabletice,,, a prestala je u momentu kad beba izadje [sm=smiley36.gif]




milajusu -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (20.9.2013 10:36:57)

Drage moje, trenutno sam u 25 sedmici trudnoce i odnedavno mi je pocela takva kiselina, da imam osjecaj kao da mi gori sve od stomaka do grla, cak kad popijem casu vode osjetim da pocinje kiselina...sta da radim? Bademi ne pomazu!!!!




scarlett -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (28.9.2013 1:10:32)

Meni bademi uopšte ne pomažu, čak mi otežaju ili poslije njih nekad dobijem žgaravicu. Davno, prije 5 godina, kada sam bila 1 put trudna, imala sma problema sa žgaravicom nekada u drugoj polovini trudnoće. Svašta sam probala, što bih čula ili pročitala, ali ništa... Onda sam jedan put ovdje na RRu pročitala za tablete Rennie koje smiju trošiti i trudnice i zaista su mi pomagale.
Svakako bi se trebalo konsultovati sa dr. za svaki slučaj i pažljivo pročitati uputstvo koje dođe u kutiji, ali eto možda još nekome pomognu.




Hannan -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (28.9.2013 12:25:33)

Meni je u ovoj, drugoj trudnoci kisela voda pomagala. nisko sam nosila ali sam je opet imala nonstop.
PS. rodila sam jednu cupavu curicu.




desertrose -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (11.4.2014 15:31:36)

Ojoj ja sam prvo imala problema sa povracanjem,cak sam i izgubila na kilazi,a evo odnedavno me i kiselina utusi,zajedno sa povremenim povracanjem ,ma izdrzacu ja nekako...pijem kiselu vodu ali ona samo nakratko pomogne




gvendolina -> RE: Kiselina ili žgaravica u trudnoći (11.4.2014 20:05:37)

mene u ovoj trudnoci bas mori zgaravica i nema sta nisam pokusavala. na ovoj temi sam procitala da je svjeza mrkva dobra i povremeno mi pomogne, pa eto da znate. da sad se podsjeti kad procita post od medic i orbit zvake...non stop zvacem, ne moze mi paket biti 2 dana :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]