RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


vila_7 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 20:38:35)

joj sad citam za tjesteninu....ako je moja probala neki dan tjesteninu kupovnu s jajima,jel to znaci da nije alergicna na jaja jer nije imala nikakve simptome alergije?

I da jos pitam- danas dala svjeze voce (umutila) - breskve jabuke i kruske i ostalo mi jos dosta papice- jel se moze i sutra? Kad je kuhano,ostavim joj i za sutra i bude OK,ali ne znam kad je svjeze smiije li sutradan?




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 21:07:45)

IZVORNA PORUKA: Full Moon
Mi jucer probali tjesteninu, tj. spagete sa sirom, daans smo jeli spinat, puru i sir, njamiiii...
Uglavnom imamo i dalje cestita dva obroka a veceru kako kad, nekad jede nekad mrljavi[sm=smiley36.gif]

Moj bebač još uvijek neće da jede grudvice... mislim, hoće ako ih ima veoma malo... ne znam kako bih mu uopće dala tjesteninu [sm=zmeden.gif]




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 21:26:41)


IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: Full Moon
Mi jucer probali tjesteninu, tj. spagete sa sirom, daans smo jeli spinat, puru i sir, njamiiii...
Uglavnom imamo i dalje cestita dva obroka a veceru kako kad, nekad jede nekad mrljavi[sm=smiley36.gif]

Moj bebač još uvijek neće da jede grudvice... mislim, hoće ako ih ima veoma malo... ne znam kako bih mu uopće dala tjesteninu [sm=zmeden.gif]

Tjesteninu izmiksam zajedno sa povrćem (zajedno se i kuha)




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 21:30:02)


IZVORNA PORUKA: vila_7

joj sad citam za tjesteninu....ako je moja probala neki dan tjesteninu kupovnu s jajima,jel to znaci da nije alergicna na jaja jer nije imala nikakve simptome alergije?

I da jos pitam- danas dala svjeze voce (umutila) - breskve jabuke i kruske i ostalo mi jos dosta papice- jel se moze i sutra? Kad je kuhano,ostavim joj i za sutra i bude OK,ali ne znam kad je svjeze smiije li sutradan?

Jesi li sigurna da je sa jajima? Ja sam bila ubjeđena da svaka tjestenina jeste, ali sad kad sam tražila bez jaja vidim da je ima dosta i to gotovo sve uvozne, klasove su s jajima!
U svakom slučaju ako ih nemaš namjeru još uvesti, nemoj, nisam sigurna da li to ako ih je probala u tom obliku znači i da nije alergična..




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 21:33:15)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Mi jucer probali tjesteninu, tj. spagete sa sirom, daans smo jeli spinat, puru i sir, njamiiii...
Uglavnom imamo i dalje cestita dva obroka a veceru kako kad, nekad jede nekad mrljavi[sm=smiley36.gif]

Daj nam recept! [sm=smiley1.gif]
Jesi li kuhala zajedno špinat i puru [sm=zmeden.gif] nekako mi se čini nemoguća misija mješati bilo šta sa palentom dok se kuha..




Full Moon -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 22:48:12)

Smrznuti spinat stavila par minuta u vodu i ocijedila, i naravno skuhala palentu posebno, i sve smiksala sa president sirom, to je to, ostatak ja pojela[sm=smiley36.gif]




Full Moon -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 22:52:34)

Vinetu, pa i mi smo ovaj put jeli malo drugacije konzistencije, nisam se spremila, nisam imala ni vodu od supe da dodam kad sam miksala tjesteninu i sir, ali snasao se i jeo je, na moje cudjenje[sm=smiley36.gif]
Mi smo jeli spagete Pasta zara, pise durum psenica i voda i moguci tragovi jaja, znaci kao i one namirnice bez glutena, ono u tragovima, sto znaci da se moze davati, ja tako shvatam[sm=smiley36.gif]




vila_7 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 22:54:11)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Smrznuti spinat stavila par minuta u vodu i ocijedila, i naravno skuhala palentu posebno, i sve smiksala sa president sirom, to je to, ostatak ja pojela[sm=smiley36.gif]


uuuu ovo i meni izgleda ukusno!

Hajd recite mi i za ovo svjeze voce, a i jos jedno pitanje - ja inace kad kuham zbuckam svasta sta imam i ba sme zanima jel se moze u sve to strpati i pura ili se mora ona bas posebno?




vila_7 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 22:55:43)

A ni moja jos nece mrvice - mrvice kruha moze, moze smoki, ali ne daj Boze da je ijedna mrvica u kasici [sm=smiley36.gif]




Full Moon -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (19.9.2013 23:01:52)

vilo, ja svjeze voce ne bih davala sutra, ono oksidira oguljeno, a puru moras kuhati posebno, nemoj se zezati, da bebacu zaboli pupa...




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (20.9.2013 7:44:31)

bebivita povlači neku svoju kašicu (griz) iz prodaje i LinoFrutolino se povlači.Valjda zbog neispravnosti[sm=zmeden.gif], u bebivitinoj kašici našli staklo [sm=smiley29.gif] et.. samo da se zna ako neko koristi.
Vilo naša draga , kako to da ti ostane viška [sm=smiley36.gif].Ja lično nemam s tim problema a vidi ni FM :
IZVORNA PORUKA: Full Moon

Smrznuti spinat stavila par minuta u vodu i ocijedila, i naravno skuhala palentu posebno, i sve smiksala sa president sirom, to je to, ostatak ja pojela[sm=smiley36.gif]

Mislim da bi mogla sledeći put(al' se moraš pripremit) , znači višak koji ti je ostao ali pod uslovom da nije brljavljeno po njemu, istreseš u teglicu od kupovne hape ili galonić (zavisi koliko imaš viška) i sve to staviš u šerpu sa vodom , voda ne k bude 2 prsta ispod poklopca , pusti da prokuha i poklopi sa poklopcem.Ovo ofrlje rečeno može stajati dan-dva a za duži period bi trebala detaljno pročitati upustvo [sm=smiley36.gif].

Jedu li vase bebe hljeb? I koliko uopšte smiju da pojedu ljeba dnevno?Moj ga bas voli.
Recimo uz povrće ili kad jede sir , ja mu mrvice stavim na tanjurić , on to sam jede , dok mu ja dajem na kašiku.Zna se desit i dva puta dvenmo da ga jede.[sm=zmeden.gif]




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (20.9.2013 8:01:32)

Joj užasa, to sa staklom se već dešavalo sa alnaturinim kašicama, a mislim da ta bebivitina kod nas i nema, nisam vidjela, čini mi se radi se o grizu.
Ni ja ne bih svježe voće ostavljala preko noći, kuhano ostavljamo redovno.
Almondray i mi ponekad jedemo hljeb, po našoj tablici se uvodi sa punih 9mj, izmrvim ga po hranilici pa on nešto uzima i stavlja u usta, nekad sve strpa [sm=smiley36.gif] baš ga voli, ako gleda u naš ručak onda mu isto dam mrvu hljeba da mu ne bi davali recimo musaku i sl [sm=smiley36.gif]




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (20.9.2013 8:49:45)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Joj užasa, to sa staklom se već dešavalo sa alnaturinim kašicama, a mislim da ta bebivitina kod nas i nema, nisam vidjela, čini mi se radi se o grizu.
Ni ja ne bih svježe voće ostavljala preko noći, kuhano ostavljamo redovno.
Almondray i mi ponekad jedemo hljeb, po našoj tablici se uvodi sa punih 9mj, izmrvim ga po hranilici pa on nešto uzima i stavlja u usta, nekad sve strpa [sm=smiley36.gif] baš ga voli, ako gleda u naš ručak onda mu isto dam mrvu hljeba da mu ne bi davali recimo musaku i sl [sm=smiley36.gif]

Zato su najbolje cjelovite žitarice [sm=smiley36.gif].Zrna probereš , opereš i pripremiš.
Mene više muči šta mi (mislim na nas u BiH ) jedemo kad takve svjetske firme imaju propuste.Kod nas uvijek demant ,malo sutra ,svo smeće se deponuje u BiH.




vila_7 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (20.9.2013 10:34:22)

Almondray ma ostane mi jer ja ujutro skuham slanu i slatku vecu kolicinu i onda stavim u kupovne teglice i u frizider da imam bar pi 1-2 obroka i sutradan -tako cu morati i sad kad krenem na posao. Znaci svjeze ipak ne stavljati nego pojesti. [sm=smiley36.gif]

Ja od kupovnih ako kupim, kupim HIPP ili Frutek, mada je jedne godine i HIPP bila povuklA zbog stAkla- e sad ne znam jel do njih ili zene hrane metalnim pa orune rub tokom hranjenja....




vila_7 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (20.9.2013 10:37:28)

P.S. Ja svojoj dala neki dan bas male mrvice kruha, malo se zabavila, od jedne se zakasljala, ma reko necemo mi jos to jesti [sm=smiley36.gif]




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (21.9.2013 18:41:38)

Jedu li djeca šta? [sm=smiley36.gif]
Tema nam zamrla [sm=jezicek.gif]
Dajte nam ideja za ručak, više ne znam šta da pravim, današnji meni:
-neke nestle zitarice
-kus-kus+brokule+luk+mrkva+mlijeko, odlično ispalo[sm=smiley1.gif] i nama ću isto praviti za ručak!




Alannah -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (21.9.2013 21:26:59)

Mi bolesni,pa stalno jedemo domacu pilecu supicu sa raznim povrcem.Danas i palenta sa koprivom i malo blitve i lanenog ulja; banana; babylove 3 korn i kruska sa malo cejlonskog cimeta.




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (22.9.2013 8:38:44)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Mi bolesni,pa stalno jedemo domacu pilecu supicu sa raznim povrcem.Danas i palenta sa koprivom i malo blitve i lanenog ulja; banana; babylove 3 korn i kruska sa malo cejlonskog cimeta.

Ozdravite nam što prije [sm=smiley31.gif]




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.9.2013 22:53:24)

Smijem li bebaču već davati svježi sir? On za dva dana puni 9. mjeseci, a u nekim tabelama dohrane stoji da se on daje sa navršenih 11 mjeseci, dok u nekim drugim da može i sa 9... pa sam baš zbunjena. Mislila sam mu davati domaći sir... kupujem ga kod jedne žene već godinama. Starija kćerka ga jede k'o sladoled. Ili je bolje da mu dajem kupovni (Meggle, npr.)...
Nisam se još kupila tjesteninu bRez jaja, pa to još nismo probali. Danas sam NAPOKON kupila griz od pira, pa će sutra bracika da ga papa.




Marija13 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.9.2013 7:18:09)

Vinetu mi smo uveli sir nešto prije devetog mjeseca čini mi se, za početak savjetuju uzimati sir koji kupiš u trgovini (kao što si navela Megle npr.) jer su sigurno provjereni a ne znam da li sireve sa tržnice iko provjerava, mada ga mi jedemo [sm=smiley4.gif]
Javi reakciju na griz, da li je dobio zeleno svjetlo [sm=smiley1.gif]




Vinetu -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.9.2013 20:48:20)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Vinetu mi smo uveli sir nešto prije devetog mjeseca čini mi se, za početak savjetuju uzimati sir koji kupiš u trgovini (kao što si navela Megle npr.) jer su sigurno provjereni a ne znam da li sireve sa tržnice iko provjerava, mada ga mi jedemo [sm=smiley4.gif]
Javi reakciju na griz, da li je dobio zeleno svjetlo [sm=smiley1.gif]


Teta koja čuva bebača kaže da je sve popapao... tako da je pir dobio zeLJeno svjetlo.
Znam da je sir iz trgovine pametniji izbor, al' još nisam odlučila. Mi ovaj sir kupujemo kod jedne žene već desetak godina, zaista je i bez mirisa i uvijek svjež. Ona jednom sedmično prodaje na pijaci i napravi tek par kila sira. Možda da u početku dajem prvo Meggle, pa da postepeno pređem na ovaj drugi?




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.9.2013 21:00:10)

I ja sam svom ranije uvela sir i to domaći...
Nego , mi probasmo čupavce , prošlo bez reakcije...jel to znači da mali nije alergičan na bjelance?I na kokos [sm=smiley36.gif]
Od kad ide kakao, nekad bi mu smiksala nesto kao keksiće da ne šmaga naše kolače a ne znam od čega...
Jednom sam prekla kolače sa bananom i zobenim pahuljama al' mi nisu uspjeli.




Apotekarka -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.9.2013 21:01:51)

Kad ste uveli piletinu mi jedemo voce i povrce uveliko(mrkva,krompir,brokula,jabuka,kruska,banana,tikvice,riza i kukuruzne pahuljice) na tom smo non stop




Apotekarka -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.9.2013 21:03:00)

Imam jos svjezeg spinata u basti je li mi rano za njega brzo ce nam 6 mj




almondray -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.9.2013 21:12:10)

Za meso je prerano a za špinat nisam sigurna...provjerit ću
EDIT : prelistala sam nekoliko tablica i u većini slučajeva špinat i blitva idu 12 pa i 13 mjesec.Samo u jednoj sam našla od 6.tog.
Ja recimo nisam rigorozna što se tabela tiče , eto gore možeš pročitati da sam mu dala da pojede kolač ali primjera radi nisam mu dala ni blitvu ni špinat.Nekad sam pročitala da špinat škodi bebama , jel tačno ne znam ali činjenica je da je štetan za bubrege ako se s njim ne postupa kako treba.Ja ne želim da rizikujem.Isto važi i za blitvu.
Bilo kako bilo najkasnije 2h od branja se smije upotrijebiti , a ti kako hoćeš.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  457 458 [459] 460 461   Sljedeća stranica >   >>