RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Mrvica_83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 9:08:22)

Mimi lutko [sm=smiley1.gif]Isti princip samo ne puknu kao amarant - da bude bas kokica .. Ukusne su i isto sam joj dala sa vocem [sm=bravo.gif]




mimi_2in1 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 9:36:41)

Eh super, hvalaa [sm=smiley31.gif] danas probamo.




niki83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 11:43:44)

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Dorucak : palenta , mladi sir
Rucak : corbica od prosa sa dodatkom batata, karfiola , mrkve
Uzina : nekoliko bobica grozdja
Izmedju obroka : moje mlijeko na bocu , voda , podoji kad dodjem kuci
Vidim cura trazi jos da jede pa eto polako cemo i vecericu planirati .. Od one nejelice hB sve je pocela ruckati [sm=smiley1.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] masallah

Mi jutros malo svjeze kruske i banane miks
A poslije planiramo istu pilecu supicu kao i jucer..




idana1812 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 13:54:12)

Napokon da i ja imam sta da pisem na ovoj temi. Pocela je da jede.

Dorucak: malo keksolin ana vodi + kruh s maslacem (2-3 zalogaja) + dojenje
Rucak: 6 velikih kasika supe od bundeve s malo kruha udrobljena + dojenje 1 sat poslije

Jucer je jela rize na temeljcu od supe...[sm=bravo.gif] napredujemo mashallah




berni -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 14:19:04)

Dancek

kod nas kad progledamo hapica
pa oko 10 dorucak voce, jutros kruska jogurt sa zitaricama

oko 12 hapica spavanac,

rucku cemo tvrdo kuhano jaje s mladim sirom i malo hljeba

oko 5-6 hapica i mozda spavanac (kao da izbacujue ovo spavanje)

7-8 bi trebali nesto za veceru ali nemamo ideja...

i hapica spavanac 9h...




berni -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 14:48:48)

ne znam da li ste vidjele ovu stranicu ali meni je super ,http://www.dnevnikbebe.com/Libraries/PDF_dokumenit/Jelovnik_za_bebe_od_8_-_10_meseci.sflb.ashx




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 20:43:37)

Doručak: kinoa + jogurt + šljive + banana

Ručak: cvekla + luk + blitva + tikvica + maslinovo ulje

Sve u slast pojeli[sm=bravo.gif]




niki83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 22:02:48)

Merylin hajd pisi kako si kuhala ovu cveklu s povrcem..da probam sutra.. Probala sam mu samu, i sa vocem i nije mu se nikako svidjela [sm=zmeden.gif]

Danas je pojeo par kasika supice i u gostima se docepao krompira pecenog u foliji [sm=jezicek.gif] ali presuh naravno i brzo je napustio [sm=smiley36.gif]




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (24.10.2014 23:13:10)

Niki, cveklu sam kuhala posebno nekih sahatak u kori, nekih 10ak minuta pred kraj sam u drugoj šerpi narezala luk i pustila da se on sam kuha i onda dodala tikvicu i blitvu. Cveklu sam ogulila kad se malo ohladila i samo dodala ostalo povrće i onu vodu u kojoj se kuhalo, blendala i to je to[sm=smiley1.gif]
Kod nas je fazon u okusu luka, u šta god mu stavim sviđa mu se i kašica obavezno mora biti malo tečnija[sm=smiley36.gif]




mama i nora -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.10.2014 0:47:40)

mame moje drage,vrijedne,može li mi iko objasniti šta je taj AMARANT i šta vam je BATAT??? nikad čula[sm=smiley13.gif]




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.10.2014 16:16:14)

Amarant je bezglutenska zitarica, a batat je nesto kao slatki krompir, iako veze nema sa krompirom[sm=smiley36.gif]

Nas dorucak: proso + sljive + jabuka + jogurt
Rucak: piletina + krompir + luk + mrkva + karfiol




niki83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (25.10.2014 22:06:16)

Merylin draga hvala ti.. Nisam danas imala vremena za dugo kuhanje, ostavljam cveklu onda za drugi dan.
N isto ne voli kasasto, kad je povrce u pitanju, nego to kod njega izgleda kao krem juhica, i tako super pojede. Ja sve miksam stapnim mikserom.
Danas smo slabo doruckovali..hipp kasica banana,breskva..samo nekoliko kasikica.
Rucak je bila tako juhica sa piletinom, tikvom i karfiolom..i to mu je sjelo onako toplo [sm=smiley2.gif]

E da pitam kada vi planirate zumance uvoditi??




idana1812 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 9:07:50)

Mi smo jucer supu od brokule probali i cini mi se da je prosla ok. Moja ili voli komade hrane ili kremastije.

Niki moja 1.11. puni 8 mjeseci aBd i ja planiram tada da pocnem sa 1/4 kuhanog zumanca u nekoj od ovih supa, uglavnom u tecnijoj varijanti. Mada je ona malo jajeta probala u hrani, u supi jednoj bilo podmuceno, a ona vristala htjela da proba i ja joj dala par kasikica..




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 9:10:16)

Nema na čemu Niki moja draga[sm=smiley1.gif] I ja koristim štapni mikser i iskreno, voljela bih da hoće koji komadić da pojede, ali jok... Neka ga još, neću da forsiram, tek mi je fino počeo jesti, pa ću kasnije aBd[sm=bravo.gif]
Što se tiče žumanjka, planiram aBd sa 9 mjeseci uvesti, neko čeka sa 10... ja imam još toliko namirnica koje želim da uvedem, tako da mi je žumanjak još uvijek na čekanju[sm=smiley36.gif]

Naš današnji meni, uvodimo gluten[sm=bravo.gif]
Doručak: pahuljice od pira/spelte + nektarina + šljiva + jabuka + cimet
Ručak: tjestenina + tikvica + luk + batat + maslinovo ulje




sara123 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 13:43:41)

Merylin, de mi kazi s cime kombinujes
amarant
proso
i sta dajes uz palentu?

Do sad smo samo palentu probali, ali mama gusce skuhala, tako da nije puno pojela.


I jos jedno pitanje za sve, nije bas vezano za ishranu, ali nekako i jest[sm=smiley36.gif]

Cime odstranjujete fleke sa sipercica?[sm=smiley22.gif]




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 18:10:34)

Saro, ja sve zitarice uglavnom kombinujem sa vocem, trenutno jabuka, kruska,sljiva, banana... Puno bolje mi pojede nego kad sam pravila sa povrcem, mada moze sa svim, dodas malo svog mlijeka i odmah bolje ide[sm=smiley36.gif]

Ja palentu pravim bas rijetku, inace mu se lijepi za nepce, a i bolje mu je za stolicu. Nama je palenta super sa jabukom i cimetom[sm=smiley1.gif]

A fleke, pa tesko, samo ih otkuham, cesto ostanu fleke, ali imam posebno one za jelo i one za foliranje. [sm=jezicek.gif]




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 18:13:55)

Zaboravih, sad sam kupila one sipere bas za jelo,samo su od onog materijala kao deblji najlon,ne znam kako se zove[sm=smiley36.gif] uglavnom, samo sperem hranu i to je to[sm=smiley1.gif]




sara123 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 20:39:10)


IZVORNA PORUKA: Merylin

Zaboravih, sad sam kupila one sipere bas za jelo,samo su od onog materijala kao deblji najlon,ne znam kako se zove[sm=smiley36.gif] uglavnom, samo sperem hranu i to je to[sm=smiley1.gif]

Gdje si to zbavila?Pricaj[sm=smiley36.gif]

Hvala ti.
Vidim da ti ide ta dohrana, nemoj zamjeriti, ja cu te opet pitati stosta[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

Opet pitanje, gdje kupujes/te suhe sljive i marelice, a da nisu sumporene?




Merylin -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 21:40:21)

U Azelu, dvije ili tri marke,ima ih raznih, cak kso prslucic da navuces i zakopcas, super su. Ja sam uzela kao siper, malo veci, na cicak.
Suhe sljive, marelice, banane, sve u Dm-u, Alnatura proizvodi.

Pitaj sve sto te zanima, drago mi je kad pomognem[sm=smiley1.gif]




niki83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (26.10.2014 22:35:32)

Danas se bas nemamo posebno cime pohvaliti da smo ruckili..slabo skroz..
Amaranth kuhala, nije mu se svidio..isto kao palenta ili griz koje smo probali..ne voli onu zrnastu teksturu, eto to sam jedino zakljucila.
No, ne odustajem, potopit cu ga veceras u vodi, pa opet probati sutra, ovaj put u nekoj 'slatkoj' kombinaciji.
Uglavnom mi smo pojeli kasu od amarantha uz cufte u sosu, i bas nam se svidjelo [sm=bravo.gif] nadam se da ce i on prihvatiti aBd, jer koliko iscitah super je zdrav [sm=bravo.gif]




niki83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (27.10.2014 22:23:42)

Amaranth prosao danas puno bolje [sm=bravo.gif] sa slatkom tikvom i sljivom!
I to nam je bio dorucak, pa je do veceri vec sve i probavio [sm=smiley36.gif] i to dvaput [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Ayen -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (28.10.2014 10:30:55)

dobar daaaannnn svim mamicama [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]
ne znam jeste li me zaboravile dugo me nije bilo ovdje jaooo kako sam se pozeljela izmahalat sa svima veliku cmoku vam saljemo ja i moja breskvica
ona je napunila 6 mjeseci 14. oktobra a i poceli smo sa dohranom lagano uglavnom su to hipp hapice koje joj bas svidjaju jos nisam pocela sa domacim al i to cemo uskoro svima jos jednom saljemo velllllliiiiikkkkkkiiiiii kisssss




niki83 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (28.10.2014 10:48:38)

Ayen, naravno da vas se sjecamo [sm=smiley31.gif]
Drago mi je da curetak raste, i evo vec rucki dohranu [sm=bravo.gif]
Pridruzi nam se na temi
http://www.ringeraja.ba/forum/re-bebe-do-1-rodendana-chat_2078332.html




Ayen -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (28.10.2014 11:01:27)

hvala niki evo me stizem :D :D :D




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (29.10.2014 9:03:33)

Amaranth se potopi navecer i ujutro kuha? Koliko dugo? Nisam njega nikad spremala[sm=zmeden.gif]

A je pocela pomalo jesti, vidjela sam na njoj sve znake da je spremna, ima dva tri dana i otima mi sve iz ruku sto ja uzmem ona bi sebi[sm=smiley1.gif] doduse nama ce za 10 dana 6 mjeseci, tako da nismo puno uranili. Probala je bananu, jabuku i pravila joj jabuku sa rizinim pahuljicama al nije htjela.
kuhala sam joj i mrkvu al malo liskala samo, ona se tek navikava na nove okuse.
jucer je pojela trecinu banane i plakala za jos, to je prvi put da bas pojede nesto, doduse kad ce prije, tek smo poceli[sm=smiley36.gif]
Steta sto ide zima nema sezonskog voca ni povrca[sm=smiley13.gif] nesto sam joj i zamrznula.
imamo domacu mrkvu uvijek svjezu ako nista, valjda ce joj se svidjeti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  487 488 [489] 490 491   Sljedeća stranica >   >>