RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Dzenana_G -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2015 13:31:20)

Kada dati Laneno ulje?




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.2.2015 16:13:07)


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Kada dati Laneno ulje?


dzenana ja od pocetka dohrane sameljem koju sjemenku lana i ubacim u kasu...
Na tablici dohrane koju imam maslinovo laneno i bucino ulje idu od sestog mj..
Kako tvoj malisan papa?
Ja vise ludim...svi mi predbacuju sto joj nisam ranije uvela dohranu jer sad odbija sve...
Danas nam dolazila rodica...mali joj mladji od moje i jede ko veliki a moja jedva tri zalogaja...samo sto mi nisu rekli da sam nemajka [sm=smiley19.gif]




Dzenana_G -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2015 16:26:29)

Vanne mislim da to nema nikakve veze. Ja sam mom uvela dohranu sa 5,5 mjeseci i on sad nekada kao nesto i fino fino pojede a nekada nece ni zalogaja. Sika je i dalje broj 1. On je uvijek puno sikio tako da mu tesko dohrana pada. Ja se brinem oko toga jer za mjesec dana moram na posao, ali ti ako nigdje ne zuris nemoj je puno tjerati. neka pojede po 3 kasikice samo nek se navikava. i naravno ako fino dobija na tezini. Jer ovo je ipak dohrana i neka uziva u dojenju.




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (15.2.2015 21:09:46)

Kako ste uvodile zumanac? Koliko dugo?




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2015 14:21:39)

Mamice pisite malo o dohrani, sta vam bebice jedu? Kako kombinujete namirnice? Uvijek dobro dodje neka novost, da se dobije nova ideja[sm=bravo.gif]

Mi smo jutros jeli proso, jabuku i visnje.

Za rucak kuham mrkvu, malo karfiola, cicoku, bundevu, cveklu i nekolika integralna makaronica da to zgusne[sm=smiley1.gif]




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (23.2.2015 15:36:34)

Nama rucak piletina,mrkvica,koraba i tikvica...sve iskuhano i izblendano sa malo maslinovog ulja...
Kasnije cu joj pokusati dati malo jabuke sa cimetom...
Konacno je prihvatila dohranu ali nece voce,jede samo povrce...




Isha -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (2.3.2015 22:57:54)

Dorucak: jabuka sa rizinim pahuljicama
Rucak: mjesavina povrca sa prosom (mrkva,brokula,zelene mahune,grasak,karfiol)
Vrtim mu iste namirnice uglavnom, alergican je na kravlja mlijeko,ostaje jos da vidimo za gluten.




irenaSA -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (4.3.2015 8:49:24)

Jučer sam išla da kupim djeci u dm-u neke potrepštine i htjedoh kupiti [sm=duda.gif] proso, amaranth, quinoa međutim one anaturine imaju tragove glutena u sebi i nekih još alergena i nije mi nimalo za bebicu od 6 mjeseci da te jede a za druge ne znam jer sam uvijek žitarice uzimala u dm-u. Da li neka od vas zna koje od ove tri žitarice ima kupiti i gdje a da nemaju glutena? Ujedno gdje ima kupiti rižine i zobene pahuljice?
Hvala[sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (9.3.2015 16:06:02)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Jučer sam išla da kupim djeci u dm-u neke potrepštine i htjedoh kupiti [sm=duda.gif] proso, amaranth, quinoa međutim one anaturine imaju tragove glutena u sebi i nekih još alergena i nije mi nimalo za bebicu od 6 mjeseci da te jede a za druge ne znam jer sam uvijek žitarice uzimala u dm-u. Da li neka od vas zna koje od ove tri žitarice ima kupiti i gdje a da nemaju glutena? Ujedno gdje ima kupiti rižine i zobene pahuljice?
Hvala[sm=smiley1.gif]


Da li u sastavu pise da sadrze gluten ili stoji da mogu sadrzavati gluten ili tragove neceg dr? Ako je ovo drugo, ne brini, na vecini deklaracija to stoji, kako bi se proizvodjac zastitio neregularnosti. To znaci recimo da se na istoj masini pakuje proso i neki dr proizvod koji sadrzi gluten.

Tako se cesto moze procitati na necemu da moze sadrzavati u tragovima neke namirnice.

Ja obicno kupujem Alnaturine proizvode ili u ovoj jednoj radnji organskih proizvoda koju imamo.




irenaSA -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (9.3.2015 22:08:12)

Da piše, može sadržavati gluten u tragovima i nekih hejbet alergena lješnjak itd. pa me prosto strah da dajem bebici neke žitarice koje može jesti sa šest mjeseci a da uz to dam i gluten i te alergene...To su upravo Alnaturine iz DM-a.




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.3.2015 9:28:22)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Da piše, može sadržavati gluten u tragovima i nekih hejbet alergena lješnjak itd. pa me prosto strah da dajem bebici neke žitarice koje može jesti sa šest mjeseci a da uz to dam i gluten i te alergene...To su upravo Alnaturine iz DM-a.

To ti na skoro svemu pise, iz razloga koji sam gore spomenula. Moze nesto pokupiti trag ljesnjaka i sl, to su zanemarive kolicine.




Isha -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.3.2015 11:31:08)

Zene, znate li ima li u lino rizolinu i lino rizolinu sa cetiri vrste voca mlijeka? Posto su ove zitarice bez glutena, zanima me ima li mlijeka? pise da se prva s mlijekom, a ne mogu na njihovpj stranici naci detaljan sastav.




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.3.2015 15:17:00)

Kako bebama dajete visnje? Dobila sam domace,zaledjene pa bi da ih probam uvesti u dohranu....




sara123 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.3.2015 15:31:20)

IZVORNA PORUKA: Vanne

Kako bebama dajete visnje? Dobila sam domace,zaledjene pa bi da ih probam uvesti u dohranu....

Ja ih prokuham samo da omeksaju i u toj vodi skuham palentu, dodam bananu i sve smiksam.
Same ih nece, ljuckaste su joj.
Mozes i sa jogurtom i bananom, moja ne zeli jogurt.




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (12.3.2015 9:48:18)


IZVORNA PORUKA: sara123

IZVORNA PORUKA: Vanne

Kako bebama dajete visnje? Dobila sam domace,zaledjene pa bi da ih probam uvesti u dohranu....

Ja ih prokuham samo da omeksaju i u toj vodi skuham palentu, dodam bananu i sve smiksam.
Same ih nece, ljuckaste su joj.
Mozes i sa jogurtom i bananom, moja ne zeli jogurt.

I ja ovako kao Sara, prokuham ih onako direkt iz zamrzivaca, i miksam s ostalim. Ja skuham recimo s jabukom i prosom, ili griz pa dodam 4-5 visanja malo cimeta bananu, kombinujem. Ne kuham ih nikad vise, jer su one ljutkaste malo pa da joj ne preovlada okus.




Isha -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (10.4.2015 23:55:04)

Dugo se nije pisalo...

Imate li neke ideje sta spremati bebi, koja ne smije gluten i kravlje mlijeko?

Imamo deset i po mjeseci, i tri obroka, otprilike ovako:

Oko 10 dorucak, voce;
14 rucak, povrce i meso, ili povrce ns mesnoj vodi, ili povrce sa maslinovim ili lanenim uljem;
19 vecera kombinacija kuhanog suhog voca sa rizom/prosom/amarantom/palentom.

Vrijeme obroka je okvirno, i sisa hiljadu puta u 24 sata.

Imam osjecaj da mu je veliki razmak izmedju rucka i vecere i da bi mogla mozda ubaciti uzinu, ali sta?

Kakav je raspored vasih beba otprilike ovog uzrasta?




Vanja88 -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.4.2015 4:21:33)

Isha
dobila si nalaze znaci...znam da si cekala da vidis na sta je jos alergican...
mozes li sa recimo mlijekom od rize ili kokosovim ako ima kupiti tu? mozda u dm-u da ima nisam sigurna.... sta je pedi predlozio?

Ja cu vam se ovdje malo pridruziti....imam djecaka od 4mj i doktor nam je dao zeleno svjetlo da uvedem dohranu...njegov savjet bese ovako: da pocnem da dajem povrce sve vrste...da takodje uvedem rizine pahulje te mogu sa ad da pravim ili vodom...
nakon sedmicu da uvedem voce i onu tamo meso...rekao je da sve dajem da nista ne izbjegavam osim orastih plodova ...
ja sam danas dala mrkve pojeo je pola teglice i uvece sam dala malo rizinih pahulja izmedju mlijeko naravno....
da li da pokusam cesce da nudim povrce/rizine pahulje ili?




Isha -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (11.4.2015 11:11:17)

Vanja,idemo alergologu krajem mjeseca, pa cu vidjeti sts ce reci ona.
Evo danas je doruckovao jabuku i krusku, rucak ce mu biti krompir i brokula sa lanenim uljem i to najvjerovatnije oko jedan,pola dva. Puno mu cekati do sedam ili osam da vecera. Valjda cemo nesto smisliti ovih dana.

Nisam trazila ova mlijeka, pogledat cu, da ne bude na jos nesto alergican, a vecina ovih industrijskih proizvoda ima gluten.

Ja sam na pocetku dohrane davala jednom dnevo hranu, oko 11 ili 12.
samo pazi da nudis jednu namirnicu nekoliko dana i da ne dajes vise onih koje zatvaraju, recimo mrkva i riza . Vidjet ces kako ce mu stomacic reagovati, mi i danas imamo problem sa bananom, jos mu malo ponekad stavim u voce.




irenaSA -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.4.2015 8:48:20)

Gdje kupujete to laneno ulje za bebe[sm=smiley13.gif]




Isha -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.4.2015 8:53:05)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Gdje kupujete to laneno ulje za bebe[sm=smiley13.gif]

Ja sam kupila u dm-u.




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (13.4.2015 10:52:07)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Gdje kupujete to laneno ulje za bebe[sm=smiley13.gif]


Ima i u bingu [sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (21.4.2015 11:09:31)

Mame kako vam jedu bebice, jeste li zadovoljne? Kako prihvataju nove okuse?

Moja 'slani' obrok (povrce, meso i sl) smaze u dahu, ali sa vocnim zeza u zadnje vrijeme. Ne znam da li joj je dosadilo sta li[sm=zmeden.gif] jedva cekam tresnje, jagode,...imamo domace sve, pa da moze sama jesti onako svjeze[sm=bravo.gif]


Sta vam jedu za veceru, one koje vec imaju veceru [sm=smiley1.gif]




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (21.4.2015 11:39:13)


IZVORNA PORUKA: elmaL RR

Mame kako vam jedu bebice, jeste li zadovoljne? Kako prihvataju nove okuse?

Moja 'slani' obrok (povrce, meso i sl) smaze u dahu, ali sa vocnim zeza u zadnje vrijeme. Ne znam da li joj je dosadilo sta li[sm=zmeden.gif] jedva cekam tresnje, jagode,...imamo domace sve, pa da moze sama jesti onako svjeze[sm=bravo.gif]


Sta vam jedu za veceru, one koje vec imaju veceru [sm=smiley1.gif]


Moja je konacno pocela jesti [sm=bravo.gif]
I moja isto slabo hoce voce,mi vrtimo u krug jabuku,krusku,bananu i avokado....probala i visnje,same ih jela,voli kiselo [sm=smiley36.gif]ponekad joj dam i frutekovu kasicu od breskve i rize,nju bas voli...
A stalno se isto voce vrti pa joj valjda i dosadilo vise...i ja jedva cekam tresnje,breskve,jagode...u jesen smo zbog djeteta posadili maline i kupine,proljetos i jagode...
Mi za veceru jedemo voce,nekako je navece mogu premuntati da ga pojede jer ujutro ga neceni pod razno...rucak je meso sa povrcem...
A za dorucak jedemo palentu sa pavlakom,zatim hljeb sa puterom i bestiljem,hljeb sa pavlakom,ponekad joj sameljem proso,amaranth,lan,rizu,zobene pahuljice pa skuham i stavim pavlake i maslinovog ulja,to je bas ukusno...nekad skuham jaje i pomijesam zumance sa pavlakom...zatim tjestenina sa sirom ili pavlakom,nekad zitarice na pilecem temeljcu...zasladi sa pavlakom[sm=smiley36.gif]
Zakljucak...Sarah voli pavlaku jakooo[sm=smiley36.gif]




elmaL -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (21.4.2015 11:47:30)

I Ajna voli pavlaku i jogurt, nekad joj mm daje sam jogurt ako mi uz nesto pijemo bas ga voli. Puru s jogurtom sirom ili pavlakom bas volini to jede cesto za veceru.

Ja sam joj prije za dorucak bas cesto davala proso s nekim vocem, sad ga bas rijetko pojede[sm=zmeden.gif]

hljeb voli, neki dan je bratu otela kiflu i sama je jela[sm=smiley1.gif]

kontala sam ovih dana da joj muffine neke pravim za dorucak[sm=zmeden.gif] ma ona doji dosta u toku noci, pogotovo ujutro non stop je na siki dok ne ustanemo, iako je to vuse utjeha i navika nije da popije bas mnogo.




Vanne -> RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m... (21.4.2015 11:57:23)

I moja stalno nocu doji,budi se svakih sat vremena,ne pamtim kad je sastavila dva sata u toku noci...hodam kao pijana [sm=smiley36.gif]
Moja nikad nije htjela voce sa zitaricama,tako da sam odustala...kombinujem dvije do tri vocke,izrendam i tako jede...
Kakve si mufine planirala? podijeli sa nama recept i kako ih je malecka prihvatila [sm=smiley1.gif]
Mi smo jednom u gostima jeli neki slani kolac,ide kukuruzno brasno i spinat, S se svidio,uz to jogurt bas bi bio fin obrok...
Trebam pitati za recept [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  491 492 [493] 494 495   Sljedeća stranica >   >>