RE: Trazim posao (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


canim -> RE: Trazim posao (25.3.2014 9:31:14)

Ni meni taj konkurs nije nikako Ok, kakvu clanarinu ces placati kad nisi ni posao dobila a i da si dobila posao zasto ces ti clanarinu placati, ne koristis njihove usluge vec si neko ko ce pruzati njihove usluge, nema smisla.




sabinas -> RE: Trazim posao (25.3.2014 9:47:54)

Ispada da ne mozes uci u konkursnu proceduru ako ne uplatis clanarinom uz sve dokumente trazene..a tek onda,uslijedi intervju i odlucuje se da li ces biit primljen ili ne...a ako nisi clan onda kao nemas ni sanse [sm=zmeden.gif]..obzriom da je konkurs na stranici Federalnog Zavoda za zaposljavanje mislim da je ozbiljan problem * ako* je upitanju muljaza...nadam se da ce nam se uskoro javiti neko...ko ce imati informacije iz prve ruke,dali je to pouzdano,ozbiljno itd......




iva_5 -> RE: Trazim posao (28.3.2014 11:16:38)

Ej ljudi, ja se registrirala, da bih Vam odgovorila u vezi sa ustanovom Medico.
Ja sam aplicirala također. Isto tako su mi poslali tu izjavu i poslovnu saradnju,
kako bih ja to potpisala, skenirala, te im poslal natrag. Igrom slučaja, bila sam u
Zenici u ponedjeljak i upitala prijatelje kakva je to ustanova, rekli su svi da je super
jako ozbiljni i slično. Međutim, ja sam njima također ponudila da dodjem lično u Medico
u Zenicu, oni su mi odgovorili da to nije potrebno, da se sve obavlja putem maila, što je
meni bilo jako čudno. Što se tiče oglasa na fzzz on je regularan, ali mislim da je ovo
navlakuša, jer svaki zaposlenik mora biti član Medico-ustanove, ali svaki član ne mora biti
zaposlenik iste. Što znači, ja mogu uplatiti 25km i postati njihov član, ali ne i zaposlenik.
Tako da sam odustala od toga, jer tko jos danas potpisuje ugovore o radu preko maila?!




Crnkica -> RE: Trazim posao (28.3.2014 15:03:39)

Ko nam garantuje da i Federalni zavod za zapošljavanje nije upleten u tu muljažu.Danas ništa nije sigurno.




iva_5 -> RE: Trazim posao (31.3.2014 10:28:18)

Cure, žene, može samo par informacija radi upućivanja?
Tek sam počela da tražim posao, aktivno, a inače sam završila pravni fakultet.
Konkretno zanima me ovo zaposljavanje volontera, pripravnika.
Pošto već dulje vrijeme nije bilo nekog konkretnog oglasa za pripravnika,
već se pomalo dvoumim da se direktno obratim npr. predsjedniku suda,pošto
nemam nikakvog iskustva u tom pogledu, možete li me uputiti da li je to moguće,
mislim da li je to "normalna praksa" ili da čekam koje-kakve konkurse?
:/ :/




canim -> RE: Trazim posao (2.4.2014 23:18:39)

Oglas za Jysk prodavnicu u Tuzli


https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1455852_660531674000795_1184730366_n.png




animagical -> RE: Trazim posao (3.4.2014 0:08:43)


IZVORNA PORUKA: iva_5

Cure, žene, može samo par informacija radi upućivanja?
Tek sam počela da tražim posao, aktivno, a inače sam završila pravni fakultet.
Konkretno zanima me ovo zaposljavanje volontera, pripravnika.
Pošto već dulje vrijeme nije bilo nekog konkretnog oglasa za pripravnika,
već se pomalo dvoumim da se direktno obratim npr. predsjedniku suda,pošto
nemam nikakvog iskustva u tom pogledu, možete li me uputiti da li je to moguće,
mislim da li je to "normalna praksa" ili da čekam koje-kakve konkurse?
:/ :/

mozes se ti obracati kome hoces, dzaba ti[sm=smiley36.gif], a ti konkursi na koje ciljas izlaze na jesen, septembar. mozes ti i ako oni ne traze poslati cv npr na adrese banaka i dr.




vedada -> RE: Trazim posao (3.4.2014 12:37:04)

probaj pratit preko konkursi za 5 i preko adsfbih i adsbih, sudovi raspisuju obicno preko adsfbih :-)




iva_5 -> RE: Trazim posao (7.4.2014 15:10:24)

Slala sam već dosta puta cv, bez obzira što nema konkursa, ali bogami ni odgovor jos niti jedanput nisam dobila..
Čini mi se ovo ganjanje pripravničkog u državnim, sizifov posao.




markaz -> RE: Trazim posao (27.4.2014 10:29:20)

Pozdrav drage zene,trazeći radnicu dosla sam do ovog foruma.Rodila sam prije cetri mjeseca,zivim na moru u blizini Zadra, i sad ono kljucno-trazim ozbiljnu zenu pedikerku za rad preko ljeta.Evo ako netko poznaje nekog neka se slobodno javi.




ssems2014 -> RE: Trazim posao (28.4.2014 13:18:32)

Pozdrav drage moje,

Uclanila sam se na forum,jer mi je potrebna Vasa pomoc..ako nista barem u vidu savjeta...
Samohrana sam majka 2 djece ...dipl.pravnik po zanimanju...1 god. radnog iskustva...hitno mi je potreban posao....
Pokusavam intenzivno mjesecima pronaci bilo sta,nije bitna ni plata ni uvjeti...samo da se radi.
Ne znam gdje se vise nisam obracala sa apliakcijama...i na konkurse i mimo konkursa...
Molim Vas...ako nekoga znate da mu je potreban radnik..bilo kakav....da mi javite..zaista mi je hitno...uobzir dolazi i Sarajevo i Tuzla...




idana_85 -> RE: Trazim posao (29.4.2014 11:28:30)

Evo i mene....Oriflame nezavisni direktor, majka dvoje djece koja radi uglavnom od kuce i hrani porodicu
Sada je opet kampanja,ako neko zeli da se prikljuci neka mi javi u pp. Samo da napomenem ne prodajemo od vrata do vrata, po pijacama istandovima, samo pozivamo druge da se registruju i 30% jeftinije kupuju. Svi koji su zaista vrijedni i zaista im treba novac su dobro dosli, rado cu ih nauciti svemu sto znam




M kao Mama -> RE: Trazim posao (29.4.2014 12:06:05)


IZVORNA PORUKA: idana_85

Evo i mene....Oriflame nezavisni direktor, majka dvoje djece koja radi uglavnom od kuce i hrani porodicu
Sada je opet kampanja,ako neko zeli da se prikljuci neka mi javi u pp. Samo da napomenem ne prodajemo od vrata do vrata, po pijacama istandovima, samo pozivamo druge da se registruju i 30% jeftinije kupuju. Svi koji su zaista vrijedni i zaista im treba novac su dobro dosli, rado cu ih nauciti svemu sto znam



svaka čast na postrignutom uspjeho, ovo je mei zaista fascinanto, a jeste li vi negde idana registrovani, odnosni ti kao direktor da li se negdje vodiš i da li ti staž ide




idana_85 -> RE: Trazim posao (2.5.2014 22:55:16)

Alma, registrovani smo kod Oriflame kompanije, imamo Ugovor o dijelu. Oriflame uredno drzavi placa porez, nesto od toga ide na dorpinose itd, porez je sve skupa 15,8 % na zaradu. Staz ne ide, ja sama sebi uplacujem staz. Mana jeste da ne mozes dobiti kredit, shopping karticu itd s bankama, ali je prednost da imas 17 plata,a ne 12, te da stalo imas neke motivacije i bonuse. A o vremenu s porodicom, sam svoj gazda, putovanja, pokloni,druzenja...da ne govorim :)




veeseelaa -> RE: Trazim posao (3.5.2014 12:18:26)

ne ide ti staž, sama si znači isti plaćaš, pa super ako se dovoljno zaradi

ja sam mislila da je to sve mala para, a izgleda da se može zaraditi , hB [sm=bravo.gif]




idana_85 -> RE: Trazim posao (3.5.2014 20:45:58)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne ide ti staž, sama si znači isti plaćaš, pa super ako se dovoljno zaradi

ja sam mislila da je to sve mala para, a izgleda da se može zaraditi , hB [sm=bravo.gif]


Znam vesela, nazalost kod nas vecina tako misli i mnogi su godinama na birou,a mogli bi ovdje lijepo zaraditi. Ja sam zadovoljna, zaradjujem platu trosedmicno i veca je nego muzeva u drzavnoj firmi sa srednjom skolom.
Zaista bih voljela da me poslusaju zenice kojima je potreban novac, koje su vrijedne i zele raditi, nemaju sta izgubiti, nema ulaganja niti obaveze. Mislim da vrijedi pokusati.




M kao Mama -> RE: Trazim posao (5.5.2014 9:04:46)


IZVORNA PORUKA: idana_85

Alma, registrovani smo kod Oriflame kompanije, imamo Ugovor o dijelu. Oriflame uredno drzavi placa porez, nesto od toga ide na dorpinose itd, porez je sve skupa 15,8 % na zaradu. Staz ne ide, ja sama sebi uplacujem staz. Mana jeste da ne mozes dobiti kredit, shopping karticu itd s bankama, ali je prednost da imas 17 plata,a ne 12, te da stalo imas neke motivacije i bonuse. A o vremenu s porodicom, sam svoj gazda, putovanja, pokloni,druzenja...da ne govorim :)



super, bitno je da ti sebi uplaćuješ štaž, i divno je što si zadovoljna i sretna, svaka čast




Teddy Bear -> RE: Trazim posao (9.5.2014 14:19:42)

Da li ste pisali motivacijsko pismo, kako trazim posao, bez radnog sam iskustva , jako bi mi bilo bitno da napisem uspjesno motivacijsko pismo, ako imate neki dobar(da ne kazem uspjesan) primjerak, mozete mi pomoci [sm=smiley1.gif]




Super Beba -> RE: Trazim posao (9.5.2014 15:12:44)

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Da li ste pisali motivacijsko pismo, kako trazim posao, bez radnog sam iskustva , jako bi mi bilo bitno da napisem uspjesno motivacijsko pismo, ako imate neki dobar(da ne kazem uspjesan) primjerak, mozete mi pomoci [sm=smiley1.gif]


Možda ti ovo pomogne:

http://fzzz.ba/savjeti-kako/propratno-pismo-etiri-primjera

http://www.prviposao.ba/articles.php?user=d0b68337b81a131f779cc29a63845552&act=complete&aCat=6&aID=67&type=CC

https://www.google.ba/#q=+popratno+pismo




idana_85 -> RE: Trazim posao (5.6.2014 13:04:47)

Evo drage moje,
Opet vas pozivam da mi se prikljucite, mozete zaradjivati i karijeru izgraditi, dosta forumasica se prikljucilo i radimo zajedno. Svemu cu vas nauciti, ako i ne uspjete mozete bar stedjeti i kozmetiku, sredstva za licnu higijenu i modne dodatke kupovati 30% jeftinije.
Sve sto vas zanima u pp, nema ulaganja, jedino mozete izgubiti malo vremena :*




Trudna foka -> RE: Trazim posao (6.6.2014 11:12:31)

Zasto ne stavite javno oglase za posao.Ovo je uzas sa poslom u nasoj zemlji.




Trudna foka -> RE: Trazim posao (6.6.2014 11:16:33)

Zna li neko kako se prijaviti u DM




Ilhana RR -> RE: Trazim posao (6.6.2014 11:16:51)


IZVORNA PORUKA: idana_85


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne ide ti staž, sama si znači isti plaćaš, pa super ako se dovoljno zaradi

ja sam mislila da je to sve mala para, a izgleda da se može zaraditi , hB [sm=bravo.gif]


Znam vesela, nazalost kod nas vecina tako misli i mnogi su godinama na birou,a mogli bi ovdje lijepo zaraditi. Ja sam zadovoljna, zaradjujem platu trosedmicno i veca je nego muzeva u drzavnoj firmi sa srednjom skolom.
Zaista bih voljela da me poslusaju zenice kojima je potreban novac, koje su vrijedne i zele raditi, nemaju sta izgubiti, nema ulaganja niti obaveze. Mislim da vrijedi pokusati.


U Svedskoj ima zena koje dan nisu radile u zivotu vec prodaju na proviziju razne stvari, i one u placuju za penziju same al super im ide. Meni je drago da mozete ovo dole raditi i kao sto Idana kaza mnogi bi mogli lijepo zaraditi na ovome.

Samo naprijed!! [sm=bravo.gif]




Ben 10 -> RE: Trazim posao (6.6.2014 11:59:42)


IZVORNA PORUKA: Trudna foka

Zna li neko kako se prijaviti u DM


Ima na njihovoj stranici prijava.




idana_85 -> RE: Trazim posao (6.6.2014 12:39:00)

Ilahan i u Bosni ima more opcija. Nas problem je sto smo svi negdje jos u onom prijeratnom vremenu kad cekamo da nam se drzava za sve pobrine. Nama je svima bitno da imamo stalni posao, fiksnu platu i da cekamo da ostarimo i dobijemo penziju :)

Vecina nas je na ovoj planeti da stanuje, a ne da zivi, a trebalo bi biti obrnuto.

Ja sam dipl ekonomista i radila sam godinu u struci - muke zive, tad sam obolila i usla sa 27 god u menopauzu. Rekla sam nikad vise.

Pocela sam ovo i prva zarada na racun bude 5 KM, ali raste. Nakon godinu dana imam primanja torsedmicna od 1000 KM, nikad ispod. Kad se bolje radi,bude bonusa, bude i po 2.500 do 3 000 KM. Uglavnom nikad ispod 1 000. I sad kad pomislim da sam ostala u toj firmi raditi za 700 KM mjesecno, da radim po 12 sati, vikende, nocu da me zivkaju, da donosim posao kuci kako bih sebi pakao napravila od zivota. Evo jucer mi bila plata, sve fino podmirli, naredna mi je iza 20-og, ta nam je "na kafu" :)

Ovo nije prodaja tipa od vrata do vrata i nosanje kataloga. Mnogi to tako rade, ali ne mogu puno zaraditi i to je pogresno. Ovo je izgradnja mreze potrosaca. Ja sam sve proizvode u svojoj kuci zamjenila tim proizvodima i tako stedim. Pozivam i druge da to rade, kompanije negdje registruje taj moj trud i ja za to dobijam placu. Ovo je posao u marketingu, ne prodaji. Bar sto ja radim. Ako neko vise voli da prodaje, i on se moze pronaci.
Nadam se da cu pomoci nekim zenama, inspirisati ih, pruziti im ruku i omoguciti im da imaju finansijsku slobodu i samostalnost, znam da ih ima mnogo na ovom forumu kojima je to potrebno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>