RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


elmaL -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (25.6.2013 11:32:21)

Kako vi održavate prepone i ''najbolju prijateljicu'' [sm=jezicek.gif] tj. kako se depilirate: salon, brijanje, epilator, ...? koji vam je nabolji a ujedno najmanje bolan tretman?





SdZ -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (25.6.2013 16:58:39)

Meni je danas cura uradila depilaciju sa secernom pastom i ja sam prezadovoljna.. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

I bas je jednostavno i nije, uopce, tesko s njom raditi... Tako je lahko nanosi i skida, a ne boli nikako.

Prezadovoljna sam. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vjestica -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (25.6.2013 19:07:32)


IZVORNA PORUKA: vjestica

hvala na savjetima [sm=smiley1.gif]
a sad mi ipak treba me salona koji radi depilaciju pastom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
i dali rade trudnjačama

da ponovim pitanje [sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (25.6.2013 19:18:52)

Moja gospoja je ko od majke rodjena. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Brazilijanska metoda.




Mrvica_83 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (25.6.2013 19:39:14)

Ja sam dugo koristila brijac - posljedicno dlacice su postale neukrotive [sm=smiley36.gif]Na svim mjestima .. Potom sam isla na vosak u salon cini mi se dvije godine bez prestanka .. Na pocetku bolno , kasnije se nekako naviknes - radila sam noge i bikini
( citaj " brazilku " ) uglavnom u jednim terminu .. Jedini problem je malo duze cekanje da dlacice narastu - u ljetnom periodu je to meni bila patnja jer izmedju depilacija nisam mogla nositi haljinice i sl. vani pakleno .. Ponovo sam se vratila brijacu i teti u salon ne bih smjela na oci jer su dlacice opet iste ( citaj podivljale ) kao i prije [sm=smiley1.gif] Sad u T na vosak stvarno ne bih jer na pocetku dosta boli ..
Vjestice ta pasta zbog manje bolnosti se cini ok .. Javi utiske ako odes odnosno nadjes salon [sm=smiley1.gif]




SdZ -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (25.6.2013 21:58:51)

Ja sam se danas uvjerila da ova depilacija s pastom nista, ali bas nista ne boli...

Mene nista nije boljelo... Koristila sam i vosak i znam kako boli... Ovo bih preporucila svima, definitivno...




elmaL -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 9:41:17)

Ja noge radim epilatorom, i to mi je najlakse i uvijek dostupno, koza mi nije za brijanje, tako da sam se navikla na ovo. Ali ostatak radim najcesce brijacem:prepone i okolo[sm=smiley1.gif] osim ljeti kada odem s vremena na vrijeme u salon na depialciju voskom, boli naravno, ali strpim se[sm=smiley13.gif] to radim pred more i sl, da mi duze traje i ne moram svaki dan-dva ceprkati[sm=smiley36.gif]

al potrazicu i ja ima li ko u Mostaru da radi secernom pastom, rado bi probala.




elmaL -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 9:42:36)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Moja gospoja je ko od majke rodjena. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Brazilijanska metoda.


S vremena na vrijeme i kod mene je, ali pretezno ostavim malo ukrasa [sm=jezicek.gif] nesto mi sablasno djeluje kad je sve golo[sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 9:50:12)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
IZVORNA PORUKA: SdZ

Meni je danas cura uradila depilaciju sa secernom pastom i ja sam prezadovoljna.. [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]

I bas je jednostavno i nije, uopce, tesko s njom raditi... Tako je lahko nanosi i skida, a ne boli nikako.

Prezadovoljna sam. [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]


Jest ona, ispraksana žena. Ja sam se sva ulijepila, i to na zimu sam radila, znači nema šanse da je bilo vruće, pa se pasta topila. Izgleda da sam ja smotana za tu pastu




Daliyah92 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 13:00:20)


IZVORNA PORUKA: MicoTico


Jest ona, ispraksana žena. Ja sam se sva ulijepila, i to na zimu sam radila, znači nema šanse da je bilo vruće, pa se pasta topila. Izgleda da sam ja smotana za tu pastu


Ma nisi ti smotana za to, samo malo truda treba da se upraksas. Probas jednom, nazivcira te [sm=smiley36.gif], bacis, opet nakon par dana ponovo i tako dok se jednog dana ne upraksas. [sm=smiley36.gif] Najbolje je uzeti mali komadic pa mic po mic hehe, da se tako ucis. Ja to ne radim sama jer nemam potrebe, mjesecno platim 20 KM za cijele ruke i noge do koljena. A u toku mjeseca po potrebi (jednom-dvaput) odradim noge epilatorom. [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 13:13:49)


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: vjestica

hvala na savjetima [sm=smiley1.gif]
a sad mi ipak treba me salona koji radi depilaciju pastom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
i dali rade trudnjačama

da ponovim pitanje [sm=smiley1.gif]


ukucaj u google egipatska depilacija...izbacice ti FB stranicu...salon Indy




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 13:20:28)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: vjestica

hvala na savjetima [sm=smiley1.gif]
a sad mi ipak treba me salona koji radi depilaciju pastom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
i dali rade trudnjačama

da ponovim pitanje [sm=smiley1.gif]


ukucaj u google egipatska depilacija...izbacice ti FB stranicu...salon Indy


u stvari nije salon...sad nazvah curu ...ona to radi u svom stanu...
ja naručena 08.07 u 12:30




vjestica -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (26.6.2013 13:46:14)

višnja hvala [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 20:40:02)

dužna sam mišljenje o egipatskoj depilaciji kad prođe neko vrijeme

oduševljena sam
nakon 22 dana od depilacije meni su noge jos glatke
samo ponegdje ali samo na jakom suncu vidim da se pojavljuje poenka paperjasta dlacica

dokaz [sm=smiley36.gif] fotka od prije 10 minuta ...
ovo nakon depiliranja epiledjijem ili voskom ne bih smjela uraditi ..
bio bi to horor od dlaketina [sm=smiley36.gif][sm=smiley11.gif]

[img]http://www.dodaj.rs/f/2G/WC/2fecklU1/012.jpg[/img]

ja naručena u ponedjeljak opet jer sam kontala narasce a sad pojma nemam hocu li imati sta depilirati




Ramona11 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 21:04:24)

Ja kupila onu secernu pastu Cleopatra. Ma nekako mi ne pocupa sve dlacice a i neka mjesta ne mogu sama sebi pocupati, ulijepim se ziva i smotam [sm=jezicek.gif]
Rado bih otisla da mi to neko profi uradi i da se ne mucim ja sama kod kuce.

Visnja daj molim te reci u kojem je dijelu grada da znam je li mi na ruku. I koliko kosta? jesi depilirala samo noge ili...?




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 21:15:34)


IZVORNA PORUKA: Ramona11

Ja kupila onu secernu pastu Cleopatra. Ma nekako mi ne pocupa sve dlacice a i neka mjesta ne mogu sama sebi pocupati, ulijepim se ziva i smotam [sm=jezicek.gif]
Rado bih otisla da mi to neko profi uradi i da se ne mucim ja sama kod kuce.

Visnja daj molim te reci u kojem je dijelu grada da znam je li mi na ruku. I koliko kosta? jesi depilirala samo noge ili...?


Alpašino C faza
ja sam radila noge, ruke i brazilku...
sve mi je naplatila 37 km
ai mi je brazilu naplatila kao bikini jer me je nagovarala pa je to bio poklon od nje...

komplet noge su 20
ruke 10
bikini 7
(mozda sam zamjenia cjenu ruku i bikini)
a brazilka ili 1o ili 15 nisam sigurna




Ramona11 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 21:37:30)

Visnja ova ti je za mustuluka. Ne da mi je na ruku... [sm=bravo.gif]

Vidim da je na godisnjem do 20.08. Taman da malo zarastem [sm=jezicek.gif] pa da se narucim.




maja78 RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 22:44:40)

Bila i ja na egipatskoj u subotu, odlicna je!

noge kompletne su 20, pola 10, bikini 7, brazilka 22, ruke ne znam

znaci radila kod Indy gdje i Visnja, zaista preporuka




Adana -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 22:52:02)

Moja zaova ide kod zene u stan, negdje na Dobrinji, radi secernom pastom koliko sma skontala, ali sa trakicama... I ako sam dobro cula cijele noge i bikini 10KM pa eto... ako kome treba mogu pitati za telefon ili adresu. Uglavnom ona je prezadovoljna, vec mejsecima ide kod nje...

A prijateljica radi medicinski pedikir, i pocesto i depilaciju nogu + brazilka i nije isto nesto bas abs skupo. Djevojka dolazi na adresu. A radi i u nekom salonu, ali je tamo drugacija cijena, i tamo je samo radnica, nije njen salon... Opet mogu pitati za info ako kome treba... :)

Ja sam radila egipatsku depilaciju u Kranjcevicevoj i nije me se nesto dojmila. :P Vjerovatno nisu bas iskusne bile. I ne mogu reci da me nije boljelo... Cak su mi i podliv napravili, i ostalo je nekih dlacica... Uglavnom drazi mi je vosak. :)




maja78 RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 22:55:50)

po salonima kad nije isprobano i po preporuci pravi zeznuto
igrom slucaja znam salona koji zovnu po potrebi za depilaciju neprofesionalnu priucenu osobu koja napravi haos, to su oni multifunkcionalni saloni




djoisa -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (31.7.2013 23:14:49)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dužna sam mišljenje o egipatskoj depilaciji kad prođe neko vrijeme

oduševljena sam
nakon 22 dana od depilacije meni su noge jos glatke
samo ponegdje ali samo na jakom suncu vidim da se pojavljuje poenka paperjasta dlacica

dokaz [sm=smiley36.gif] fotka od prije 10 minuta ...
ovo nakon depiliranja epiledjijem ili voskom ne bih smjela uraditi ..
bio bi to horor od dlaketina


ja sve cekam tvoj komentar na depilaciju pastom,,
drago mi je da ti se dopalo.. [sm=bravo.gif]






mama75 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (6.8.2013 9:53:33)

Ima li neko iskustva sa fotoepilacijom? Da li je bolno, koliko tretmana je potrebno i sl. [sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (6.8.2013 10:31:33)

IZVORNA PORUKA: mama75

Ima li neko iskustva sa fotoepilacijom? Da li je bolno, koliko tretmana je potrebno i sl. [sm=smiley1.gif]


Išla sam ja na samo jedan tretman, jer kad sam trebala drugi ponoviti , zaglavila sam na antibioticima, a tad se ne preoporučuje, pa sam ga izostavila. Kontala sam ponovo početi negdje u zimu, jer se ne preporučuje ni izlaganje suncu između tretmana.
Elem, ne boli tj. boli baš-baš malo, npr. ko kad gumicu zategneš na koži pa pustiš (smješno objašnjenje, ali nekako na to me najviše podsjeća).
Meni se već poslije tog jednog tretmana baš vidjela razlika. Radila sam pazuhe i preko  70 % dlaka je nestalo. Sad se sve vratilo. Ponavljam , nisam uradila daljne tretmane. vjerovatno bi većina dlaka nestalo da sam nastavila.
Od kolegice rodica je radila noge i prezadovljna je. Sad uradi svakih par mjeseci po jedan tretman i mirna.




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (6.8.2013 10:43:37)

moja drugarica bila prije dvije godine na par tretmana... bilo rezultata ali...
ona je to radla svaka dva mjeseca od novembra do aprila i bas se vidjeli odlicni rezultati ...međutim cim je posegnula za britvicom sve se vratilo na staro...a morala je koristiti britvicu jer se ljeti kad je jako sunce ne smije raditi taj tretman ...bar ne bi trebalo ko misli na svoj kožu i zdravlje... nije više pokušavala... za nju je to bačen novac

i narano reba vodii rauna ko smije a ko ne smije raditi te tretmane.... proguglaj to ako eli raditi




mama75 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (6.8.2013 10:49:44)

Hvala vam! Znači da sačekam zimu pa da krenem. A baš me nerviraju, nadala sam se da ću se malo srediti dok je ljeto [sm=smiley1.gif]Mislila sam pazuhe raditi, po nogama nemam puno a i imam proširene vene pa je za mene jedino rješenje brijanje. Mislila sam raditi u Sarajevu u onom što je kao najbolji (kod katedrale i još negdje u n. Sarajevu imaju, da sada ne reklamiram)
A ova egipatska, jel radite pazuhe s njom? Boli li to? I koliko traje?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>