RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


vjestica -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 10:13:45)


IZVORNA PORUKA: djoisa

upravo sam probala depilaciju secernom pastom tzv egipatsku depilaciju i moram podijelti svoje odusevljenje, ova depilacija stvarno manje boli od npr depilacije voskom, koza bude nevjerovtno glatka..pastu sam isprobala u kucnoj radinosti i upste nije komplikovano..toplo preporucujem [sm=bravo.gif]

a to je suepr znati
ja sma svoju odavno kupila i nikako da se nakanim da je probam
ja još moram angaovati mm, jer sam trudna trenutno ne mogu vidjeti to što treba depilirati [sm=smiley36.gif]
može li koji tips&tricks za člakšu depilaciju, jer ću mm morati nacrtati
jel isti princip kao i vosak?




MicoTico -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 10:39:29)

Ja se sva ulijepila tom šećernom pastom. Problala napraviti sama - katastrofa, pa kupim gotovu u DM-u. Ma bjaži, ne znam ja sa njom izgleda. jedina prednost kad se ulijepiš je što samo toplom vodom ispereš i sve spada.




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:33:01)

ja nedavno probala napraviti tu pastu ali sam nesto zahebala pa nije ispalo kako treba ... a nekad smo moje priatelhice i ja samo tu pastu koristile....

al ne bi bilo lose kupiti tu gotovu smjesu....

ma meni je vosak zakon...mada cu prije mra iak otici u kozmeticki salon da ne ostane sta viska




djoisa -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:35:36)

ja sam sama radila i voskom..tako da imam poredjenje..sa secernom je meni cijeli proces cisci i laksi..i stvarno manje boli, za nepovjerovati..ja imam dlake na unutrasnjij strani bedara i njih je uvijek bolno ukloniti i voskom, i epilatorom, sa secernom nisam mogla da vjerujem kako je lahko i skoro pa i ne boli..zbog toga me i odusevila..jedino je nezgodno zbog ovih sad temeratura pa se pasta malo razbuzi..ali ujutro dok je jos svjeze ide skroz ok..

ne znam vjestice kako ce tvoj muz s tim da se snadje,,evo video.

http://www.youtube.com/watch?v=UM58QpY1Yws

ja sam ovako samo spatulicom koja je dosla uz pastu..kad se uvjezbas prjednostavno je..samo zbog znojenja ruku ja spatulu drzim sa ubrusom jednokratnim a moze i rukavica..





djoisa -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:37:25)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja nedavno probala napraviti tu pastu ali sam nesto zahebala pa nije ispalo kako treba ... a nekad smo moje priatelhice i ja samo tu pastu koristile....

al ne bi bilo lose kupiti tu gotovu smjesu....

ma meni je vosak zakon...mada cu prije mra iak otici u kozmeticki salon da ne ostane sta viska


vjeruj visnja vosak 0 bodova nakon paste..

moja sestra juce pokupila recept za pastu od jedne turkinje tako da jedva cekam da isprobam i home made pastu




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:39:24)

znaci ti si pastu kupila nisi je sama pravila...





djoisa -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:41:10)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

znaci ti si pastu kupila nisi je sama pravila...





da kupila u dm ovu: http://www.youtube.com/watch?v=s2dLNnxIMdc




MicoTico -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:41:56)

I ja sam tu Cleopatru kupila (sad vidim na linku). Izgleda da sam ja malo posmotana, jer se nikako nisam snašla sa njom[sm=zmeden.gif]




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:42:01)

ima ovdje recept... moram i ja prbati drugi put ...mozda je drugi pokusaj uspjesniji

http://neseser.hr/blog/stella/kako-napraviti-secernu-pastu-za-egipatsku-depilaciju/




SdZ -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:42:09)

Kod nas ima jedna cura sto je pravo usavrsila to pravljenje secerne paste i ima toliko kupaca, zadovoljnih kupaca...

https://www.facebook.com/magictouch.secernadepilacija.1/about?ref=ts

Evo mozete ovdje pogledati te njene proizvode i ostalo...




djoisa -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:46:11)

ne bih jpravila pastu a da je prvo neisprobam..znaci kupiti i isprobati..prepucujem da koristite spatulu za cijeli proces bas kao gore na pvom linku koji sam dala..znaci pasta upste ne mora da se dira rukama..mene odusevila..

i jos princip rada je obrnut od rada s voskom..tj pasta se nanosi u pravcu suprotnom od rasta dlacica a skida u pravcu rasta..




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 11:48:05)

ma meni nista nije pomoglo prvi put ...sve ispalo bas kao karamel koji se stvrdnuo... negdje pogrijesih...jedva sam serpicu kasnije oprala i odvojila tu tvrdu gromadu [sm=smiley36.gif]

ma probam nekad nakon mora to...




Honey3 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 12:09:30)

ovu pastu cu dati mami da mi napravi,ovako ona pravi agdu za ceteniju,ista bude,nema fule[sm=jezicek.gif]




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 15:00:57)


IZVORNA PORUKA: Honey3

ovu pastu cu dati mami da mi napravi,ovako ona pravi agdu za ceteniju,ista bude,nema fule[sm=jezicek.gif]



možeš i biznis napraviti [sm=smiley36.gif]




SdZ -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 15:13:22)

Ozbiljno pogledajte ovaj link sto sam postavila... Cura je pravi biznis pokrenula.

Evo bas sam ja dogovorila ove sedmice termin kod nje...

Mozda i neko od vas moze pokrenuti ovaj biznis u Seher gradu.




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 15:19:15)

ima ovdje jedan salon koji radi egipatsku depilaciju...prodaju i smjesu
u stvari ja znam za jedan ...vjerujem da ima više




Daliyah92 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 17:38:37)

Ja ovdje kupujem gotovu pastu ali je skoro nikako ne koristim, idem u salon za noge do koljena i ruke, a osalo sama kod kuce. Malo sam upraksala sa njom, nije tesko. Jedino na jednom mjestu nema sanse, ne znam povuci i gotovo [sm=smiley36.gif] ali cu morati vjezbati.

Htjela sam probati i vosak ali kazu da je pasta manje bolna, tako da nisam ni probavala.




Visnja RR -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 17:52:06)

ja sam se na vosak navikla...zaboli u trenutku ali ništa strašno...

sad sam baš poslala pp salonu u SA koji radi egipatsku pa ću ih ispitati




Zelimo_bebu -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (22.6.2013 18:27:45)

Sad i ja nesto novo znam,,,zujim sa epilatorom po kuci boli ko djavo,,morat cu probat i ja tu egipatsku, prvom prilikom kupujem u dm-u i testiram...hvala curke, nadam se samo da nije preskupa




Zelimo_bebu -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (24.6.2013 13:54:00)

Kupim ja cleopatrinu secernu masu ua depilaciju i sva sam se zaljepila tako da sam odustala, vjerojatno temperatura mora biti niza da bi se moglo ovo obavit kako treba....dajte mi neki savjet?????




emi7908 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (24.6.2013 14:23:23)

Višnja može li pp koji je salon u pitanju? [sm=smiley1.gif]




djoisa -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (24.6.2013 18:58:21)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Kupim ja cleopatrinu secernu masu ua depilaciju i sva sam se zaljepila tako da sam odustala, vjerojatno temperatura mora biti niza da bi se moglo ovo obavit kako treba....dajte mi neki savjet?????



vec sam pisala gore, ako je pretoplo moze biti problema u radom sa pastom..

probaj raditi sa spatulicom koja dodje uz pastu, zanci nemoras je dirati rukama..


evo jos jedno moje opazanje, pasta mnogo manje lomi dlaku, u odnosu na vosak..




Zelimo_bebu -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (24.6.2013 19:24:20)

djoisa dobila sam spatulu ali vjerovatno nisam se ispkraksirala pa ide teze ali ti mogu reci da je super stvar mene bar manje boli nego epilator,,,samo ne znam kako uspijes nazad noge izdepilirat malo je nezgodno...vjerovatno treba vremena da se covjek uhoda i onda ova kutijica ne moze ni biti [sm=smiley36.gif] hvala mila u svakom slucaju




Daliyah92 -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (24.6.2013 19:47:52)

Kao sto neko rece ne smije biti pretopla prostorija da se pasta ne topi. Isto tako treba sto brze raditi sa njom a ako se i pocne lijepiti za ruke puno moze se "oprati" tj. pomociti vodom. Malo ce onda teze biti jer se klize po kozi ali brzo se prestane klizati [sm=smiley36.gif] Ako je masna koza pa klize, kao ispod pazuha malo se naprasi puderom. Inace ja koristim puder i kad epiliram noge epilatorom jer me tako manje boli. I ja sam se prvih puta lijepila sa pastom ali po malo i upraksala se. Najbolje je vidjeti kako to neko radi pa nauciti. Ako se sjetim postavim sutra video gdje se lijepo vidi kako to zena radi.




vjestica -> RE: Sve o depilaciji (epilaciji) (24.6.2013 23:30:37)

hvala na savjetima [sm=smiley1.gif]
a sad mi ipak treba me salona koji radi depilaciju pastom [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
i dali rade trudnjačama




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>