Razgovori u ocekivanju beba-Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


mala curica -> Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 9:12:48)

Drage moje bebele,neka nam je mjesec Maj ugodan i radostan
s mnogo urednih kontrola ,lahkih poroda,zivih i zdravih bebica.[sm=bravo.gif]

Sve najbolje i da se lijepo provedete za praznil i ovaj produzeni vikend.
Ljubim vas [sm=smiley1.gif]




Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 11:49:05)

Drage moje, ugodan vikend, lijep provod, nemojte previse jesti [sm=jezicek.gif]
Mi smo kod svekijevaca, odmaramo, tek u nedjelju cemo kuci aBd.
Nikako se ne mogu sjetiti kada se mjeri nuhalni, zna li neko od vas? Ne znam je li 11. Ili 12. Nedjelja? Mene zakazala 18.5. Na slijedeci uz, tada cu biti 11. Ako se ne varam.., a glupo bi mi bilo da odmah iduce sedmice moram na uz opet...
Izvinite na greskama, tipkam sa mob




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 11:56:59)

jutro zenice kako ste mi od jutros, sigurno ce bit slabije javljanje ovaj vikend zbog prznika i radova,[sm=smiley1.gif]

neka nam ovaj mjesec protekne u znaku urednih kontrola, iscekivanju novih bebica, terminusama zelim lagane porede, zive i zdrave bebice, valjda ce nam se javljati do termina, malo su su usutile [sm=smiley1.gif]

a onda dolazi ako Bog da i nas mjesec Bella, mala curice [sm=bravo.gif]


leena ja mislim da se radi 12-13 sed, meni je dr. nuhalni mjerio u 12 sed, mozda je bolje da odgodis za jos jednu sedmicu [sm=smiley1.gif]




rose -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 11:57:56)

leeno mislim od 11 do 13 sedmice

i mi smo kod svekijevaca, ostajemo do nedjelje [sm=smiley1.gif]




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 11:59:51)

Psiholog27...04.05 [sm=modricrtici.gif]
Marien...13.05 [sm=rozacrtici.gif]
Scarlet...17.05 [sm=rozacrtici.gif]
No idea...25.05 [sm=rozacrtici.gif]

Pinkie pie...04.06. [sm=modricrtici.gif]
Bella...08.06. [sm=rozacrtici.gif]
Alldi.. 10.06.
Seashells... 12.06. [sm=modricrtici.gif]
Alman...29.06 [sm=rozacrtici.gif]
Mala curica...30.06. [sm=rozacrtici.gif]

Sabiinaa...01.07.[sm=rozacrtici.gif]
Mybaby...03.07.
Lala88...20.07. [sm=modricrtici.gif]
Adano...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Memsi ...22.07. [sm=rozacrtici.gif]
Anitaa...30.07. [sm=rozacrtici.gif]

Maksi....06.08.[sm=modricrtici.gif]
Rose...14.08. [sm=rozacrtici.gif]
Pandica ...15.08. [sm=modricrtici.gif]
Mastalica...15.08.
Meri1983...17.08. [sm=rozacrtici.gif]
Putujuca...18.08. [sm=modricrtici.gif]
LieToMe....24.08.
Aleah...26.08.
MAM...28.8. [sm=rozacrtici.gif]
Bebac bucko...31.08.

Araj .... 12.09. [sm=modricrtici.gif]
Pcelica Maja5.... 15.09.
Carobno Jutro ....20.09. [sm=rozacrtici.gif]
Ninuska ...23.09. [sm=modricrtici.gif]

Aidana ...06.10.
Finepex..13.10.
Blue moon ... 22. 10.
Amiina ....24.10.

ziel ...19.11.


Leena .....14.12.




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 13:10:13)


IZVORNA PORUKA: alman

jutro zenice kako ste mi od jutros, sigurno ce bit slabije javljanje ovaj vikend zbog prznika i radova,[sm=smiley1.gif]

neka nam ovaj mjesec protekne u znaku urednih kontrola, iscekivanju novih bebica, terminusama zelim lagane porede, zive i zdrave bebice, valjda ce nam se javljati do termina, malo su su usutile [sm=smiley1.gif]

a onda dolazi ako Bog da i nas mjesec Bella, mala curice [sm=bravo.gif]


leena ja mislim da se radi 12-13 sed, meni je dr. nuhalni mjerio u 12 sed, mozda je bolje da odgodis za jos jednu sedmicu [sm=smiley1.gif]


Uhhhhh,ja jos nisam svjesna da dolazi nas mjesec,lagano se blizi......[sm=bravo.gif]
Uz Boziju pomoc da nam svima bude hairli.[sm=bravo.gif]
Polahko pripremam za bebu,pa cu i svoju torbu da spremim za bolnicu i neka stoji.Nezz sta ce se sve desavati poslije 36
neka je ona meni spremna.


Carobno,hvala dragom Bogu za uredan nalaz.....radujem.se zbog tebe [sm=bravo.gif]
Sada lijepo opusti se i uzivaj sa svojom bebicom u pupi.
Da,nasa Andy blista,sretna mama,uziva u majcinstvu,maleni masala raste prava lutka
Divna je,puno mi pomaze oko pripreme za bebu i savjetima.
Hocu pozz cu je od tebe,a mislim da i ne zna da si trudna.Jako se ce veseliti tome [sm=smiley1.gif]




LieToMe RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (1.5.2015 16:32:40)

Hheeejjjj trudnice drage [sm=smiley1.gif] vidim vi se raspisale...
Mi smo malenu ostavili [sm=smiley13.gif] ispraceni smo uz suze i uz dozivanja mami, tati [sm=smiley19.gif] al kasnije smo se culi sa mojima, jela, spava... brzo nas je prebolila[sm=smiley36.gif]

Mi smo evo sve raspremili i pripremili za krecenje, veceras cemo kod mog brata na dernek a sutra ujutru D-day[sm=smiley1.gif]

Velika vam pusa od bebe i mene, zelim vam ugodan i lijep vikend i da se ne udebljate puno [sm=smiley36.gif]




Vanja88 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 4:19:44)

Zene, gdje je No idea? Jel se ona javljala ikako,vidim da je nigdje nemaaaaaaaaaa




memsi -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 8:10:18)

Jutro zenice,
Nadam se da se lijepo spavalo i da je provod prvomajskog dana bio na nivou.Kod mene kao i kod LTM danas pocinje radna akcija.Za sve terminuse u ovom mjesecu od srca zelim ugodan ostatak trudnoce kao i lagane porode,a nama ostalima da uzivamo u blazenom stanju do dana D.
Mala curice sve pohvale za izbor krevetca,predivan je.




Carobno jutro -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 9:21:39)



Jutro sneno i tmurno[sm=smiley36.gif]

vidim da je vani tmurno, da je kao i kisica padala. Juce se mi lijepo provedosmo. S vikendice na vikendicu. Smorili se. Jeli cevapi i svu popratnu opremu[sm=smiley36.gif]

LTM i memsi, sretno sa radovima, da ih sto prije zavrsite[sm=bravo.gif]

Vanja88, nije de no idea odavno javljala, nadam se da je dobro iskreno. Tebi saljemo[sm=smiley31.gif]

Mala curice, bas mi je drago za Andy, borac je to veliki[sm=bravo.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 10:12:47)


IZVORNA PORUKA: Leena

Drage moje, ugodan vikend, lijep provod, nemojte previse jesti [sm=jezicek.gif]
Mi smo kod svekijevaca, odmaramo, tek u nedjelju cemo kuci aBd.
Nikako se ne mogu sjetiti kada se mjeri nuhalni, zna li neko od vas? Ne znam je li 11. Ili 12. Nedjelja? Mene zakazala 18.5. Na slijedeci uz, tada cu biti 11. Ako se ne varam.., a glupo bi mi bilo da odmah iduce sedmice moram na uz opet...
Izvinite na greskama, tipkam sa mob



Meni je doktorica rekla da trebam raditi fetalni (u kojem spada mjerenje nuhalnog nabora) oko 15. do 20.maja
u tom periodu cu imati punih 13 nedjelja... ali eto nisu ni svi doktori isti pa ne znam kada ce tebi reci da radis [sm=smiley4.gif]




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 10:26:59)

Jutro, oblacno i kisovito. Taman za kreveta i izlezavanja [sm=smiley36.gif].
mi bili familijarno na vikendici od djevera. Djeca se izigrala. Samo je vjetar puhao i bas nas je slomio. Pojelo se mesa i kozice [sm=smiley36.gif].
LTM kako teku radovi?
leena, rose uzivajte i odmorite bar od kuhanja [sm=smiley36.gif].
i kod nas radovi. sirimo plocu ispred kuce. taman, sjednem, pijuckam kafu, a djeca nek se igraju ( ovo ja unaprijed par godina [sm=jezicek.gif]). Kad otoplu stavicemo i bazen. Jedva cekam

memsi tebe slucajno izostavih. Znaci i kod tebe radovi. E, jesmo vrijedne.




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 10:30:11)


IZVORNA PORUKA: rose

leeno mislim od 11 do 13 sedmice


i mi smo kod svekijevaca, ostajemo do nedjelje [sm=smiley1.gif]


Cini mi se da sam i ja radila 11/12 sedmica




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 10:52:56)

Jutro oblacno i pohladno.
Nadam se da ste jucer uzivali i najele se [sm=smiley36.gif]
Mi smo jucer bilo kod muzeve rodice i bilo je bas svega s rostilja,ja jedina trudnica i
mm me samo zezao da mi jos isprze bit ce malo,ja se kao postidi pa nisam se prejela.Obako taman mi bilo ali mogla sam.jos dok ne krenem da stucam.[sm=jezicek.gif]

Carobno,Andy ti cestita i zeli ti sve najbolje .Kaze ubrzo ce se ona pridruziti nama,znaci drugi krug [sm=bravo.gif]

Ostale zenice........lupkaju li bebice?
Sta cete danas za rucak?Ja nemam predstavu sta bi mogla.




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 10:59:35)


IZVORNA PORUKA: mala curica

Jutro oblacno i pohladno.
Nadam se da ste jucer uzivali i najele se [sm=smiley36.gif]
Mi smo jucer bilo kod muzeve rodice i bilo je bas svega s rostilja,ja jedina trudnica i
mm me samo zezao da mi jos isprze bit ce malo,ja se kao postidi pa nisam se prejela.Obako taman mi bilo ali mogla sam.jos dok ne krenem da stucam.[sm=jezicek.gif]

Carobno,Andy ti cestita i zeli ti sve najbolje .Kaze ubrzo ce se ona pridruziti nama,znaci drugi krug [sm=bravo.gif]

Ostale zenice........lupkaju li bebice?
Sta cete danas za rucak?Ja nemam predstavu sta bi mogla.

Auuu..jesi stidna [sm=smiley36.gif]. Znas koliko sam ja pojela mesa. Tacno me stid [sm=jezicek.gif]. Ali, nisam jela hljeb. A, na sve to 5 ruzica [sm=smiley9.gif]. Male su hihi..bez zezanja.
kod mene zeljanica sa gotovim korama




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 11:05:39)

Ma bjezi,ovaj moj samo me zazao i svi odmah poglesaju u mene.Tacno me bilo stid,htjela sam se posvadzati s njim,ali kontam.necu .[sm=hudicek1.gif]
Ohladnila do 22h,a jela oko 18 h .eto koliko sam se najela da aam brzo ogladnila ccc
Rostilj,tako je mirisao,sa beba se razbacala i samo gura ,kao da voli rostilj pa se obradovala [sm=smiley36.gif]





ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 11:09:11)

Kad razmuslim i bolje sto nisi vise jela [sm=smiley36.gif]. Sto kazes taman ti bilo. nastavak bi znacio prejedanje. Trebala sam i ja stati na vrijeme [sm=smiley36.gif].
ma, i ja bih se unezgodila da me neko stalno podjeca na jelo i koliko mogu pojesti




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 11:13:59)

Da,bas to podsjecanje[sm=smiley36.gif]
Ja znam da se on zezao,uvijek kada jedem zeza me "Moze li debela" i kada smo kuci sami.
Nije me nikada vidio da puno jedem,uvijek me tjerao i hodao zamnom da jede.Pa mu sada zanimljivo [sm=smiley36.gif]

Mene je vise stid pogledati koki u oci.Pa ja samo piletinu jedem.Evo i sada pripremila hocu sebi da isprzim [sm=smiley1.gif]




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 11:17:12)

Haha..a ja ponijela mesa od jucer i pojedoh. Bas sam ludjak. Mogla bih neku vocku pojesti. Neki dan kupismo lubenicu..pravo ukusna mada sam bila skepticna. Al obzirom na cijenu nece je moja usta jos koji mjesec probati [sm=smiley36.gif]




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 11:30:43)

I ja sam gledala lubenice,bas kao sto kazes skepticna sam .
Nisam je htjela kupiti......

Pojedoh vocni jogurt s pahiljicama i sada mi muka,po obicaju pretjerala sam .




alman -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:05:56)

ste mi debeljuce drage kako ste mi danas, ja sam nesto ko usporeni snimak [sm=smiley36.gif] jedva nesto ustala ovo vrijme me ubija nesto me i glava boli

mi smo jucer malo izasli na vikendicu i rostiljali, a danas smo pozvani na drugu starnu na razanja, pa cemo ici iz podne, a ja bih iskreno danas samo lezala

zenice koje krece neka vam je sa srecom mi nastavljamo tek u utorak sa krecenjem, najavljuju ljepo vrijeme pa bih trebali oprati cilime u poned da se mogu lijepo osusiti [sm=smiley1.gif], tako da se nadam da cemo sljedece sedm zavrsiti sa kucom kod svekija, pa onda prelazimo kod mene , a u medjuvremenu trebala bih malo otici i kod mame da i njoj pomognem ona ce samo generalno cistit bez krecenja ove godine [sm=smiley1.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:09:30)


IZVORNA PORUKA: mala curica

Da,bas to podsjecanje[sm=smiley36.gif]
Ja znam da se on zezao,uvijek kada jedem zeza me "Moze li debela" i kada smo kuci sami.
Nije me nikada vidio da puno jedem,uvijek me tjerao i hodao zamnom da jede.Pa mu sada zanimljivo [sm=smiley36.gif]

Mene je vise stid pogledati koki u oci.Pa ja samo piletinu jedem.Evo i sada pripremila hocu sebi da isprzim [sm=smiley1.gif]



Nisi jedina [sm=smiley36.gif] i ja pripremam burek s pilecim mesom, piletina mi omiljena na svaki nacin :-)
A cula sam prije neki dan da nije dobro za trudnice da jedu crveno meso. Jeste li vi upoznate s tim?




mala curica -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:23:38)

Ja sam citala suprotno,ali da je dobro iskuhano.....
Jela sam ga par puta kada mm napravim,ali posljedice su uzasne,bol u zeludcu,tegoba,povracanje,malaksalost.
Znaci bas nikako ni ne godi,pa cak ni fasirano,crvapi....nista od toga ne mogu da jedem.
Corbe,povrce i piletina to je moje jelo sto mi legne lijepo.
Pomfri ponekad napravim,pozelim.Od sokova samo narandza i to ima jedna koja nije ni malo sladka,inace sokovi koji slade ne prijaju mi.
Ponekad kola mi na um padne,ali u sustini vodu najvise pijem.
Mislila sam da cu biti zanivijetalo,jede mi se ovo,jede mi se ono,da cu biti ters u trudnoci.
Ali ja za sebe mislim da nisam [sm=jezicek.gif]




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:25:43)


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: mala curica

Da,bas to podsjecanje[sm=smiley36.gif]
Ja znam da se on zezao,uvijek kada jedem zeza me "Moze li debela" i kada smo kuci sami.
Nije me nikada vidio da puno jedem,uvijek me tjerao i hodao zamnom da jede.Pa mu sada zanimljivo [sm=smiley36.gif]

Mene je vise stid pogledati koki u oci.Pa ja samo piletinu jedem.Evo i sada pripremila hocu sebi da isprzim [sm=smiley1.gif]



Nisi jedina [sm=smiley36.gif] i ja pripremam burek s pilecim mesom, piletina mi omiljena na svaki nacin :-)
A cula sam prije neki dan da nije dobro za trudnice da jedu crveno meso. Jeste li vi upoznate s tim?

Stvarno ne znam. Ja sve jedem. Jela u prvoj trudnoci, pa i sad. Ziva i zdrava jos uvijek [sm=jezicek.gif]. I od mesa: teletinu, janjetinu, junetinu...i meso je na meniju par puta sedmicno. Neko je cini mi se i jagode spominjao, eto i to sam jela, pogotovo u prvoj trudnoci sam znala po kilu pojesti [sm=smiley36.gif].
kako pravis pileci burek? Od bijelog mesa? Nisam nikad probala, a volim i ja piletinu




ninuska -> RE: Razgovori u ocekivanju beba-Maj (2.5.2015 12:28:22)

alman draga, svaka ti cast [sm=bravo.gif]. Zeno, pored djeteta i trudnoce stici ces tri kuce uglancati. Respect!!! Kad te citam pomislim da sam nesposobna [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>