vrtici u Zenici (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


lejlaze -> vrtici u Zenici (15.4.2009 15:32:18)

Priblizava se dan kada cu poceti raditi. Sada sam u dilemi da li da ga dam u vrtic ili tetu da nadjemo. S obzirom da se nisam susretala sa nasim vrticima, ako mogu iskusne mame iz Zenice reci u koji su vrtic one slale djecu i da li su zadovljne?
u blizini gdje stanujemo se nalazi vrtic mislim da se zove Pinokio (kod kineskog zida)
Danas sam bila u posjeti informativno samo i ne cinimi se lose.
Hvala puno.




amrab -> RE: vrtici u Zenici (15.4.2009 22:24:59)

Moja najstarija curica je išla u jaslice u dva obdaništa u Zenici.Prvo je bila u Lonđi ,a potom kod soltera (neznam tačno kako se zovu),jer je to bilo davno.Znam jedino da nebi nikome preporučila tako male bebe slati u obdanište.Prvo jedna žena je zadužena za puno beba,pa čak i da se želi posvetiti našoj bebi realno nemože.Vrlo često je bila bolesna,pa čak mi se desila situacija da sam došla preuzeti dijete,a vaspitačica je presvlačila moju bebu pored otvorenih balkonskih vrata.Ja sam se zgrozila.Zato uvijek kažem da je obdanište "nužno zlo" za tako mala stvorenja.Za djecu stariju od dvije godine i nije loše,ali tako mali,trebaš dobro razmisliti.Druga situacija je bila ta da je drugi bebac moju curicu izgrizao po obrazima dok su vaspitačice pile kafu.Na prvi pogled one su jako ljubazne i fine,ali kad se povjeri dijete tek onda vidiš njihovo pravo lice.Nebih nikoga ogovarala,možda neko ima i lijepo iskustvo,ali ja to nikada nikome nebi preporučila.




Nedi -> RE: vrtici u Zenici (16.4.2009 8:33:59)

Slazem se da je obdaniste nuzno zlo , ali vec od 3 godine mislim da je super. Svasta sam cula o jaslicama u Zenici i ne preporucujem ih nikome. Moje djete cuva teta i uspjeli smo naci "onu pravu" iz 3. pokusaja. Moja savjet je svakako fina teta




lejlaze -> RE: vrtici u Zenici (16.4.2009 9:08:31)

proble, kako naci tetu ?




Nedi -> RE: vrtici u Zenici (16.4.2009 11:26:47)

lejlaze u potpunosti te razumijem, i mi smo imali taj problem i hb uspjeli smo to rijesiti i hb na nasoj teti, da sam u mogucnosti placala bi joj i duplo vise. Nego ti razglasi svima da trazis tetu, pogtovo u komsiluku ( svaka zgrada ima babu tracaru koja sve  zna) , pa njoj spomeni ona sigurno zna ko cuva koga, mozda neka komsinica koju znas godinama a djeca joj odrasla i nema obaveza i cuvala bi bebicu. Sretno i cuvam ti fige




amrab -> RE: vrtici u Zenici (16.4.2009 13:14:45)

Tako sam i ja razglasila svima koje poznajem da mi treba teta i iako trebam tek za 2 mj na posao,ja sam je već našla.kako će dalje biti ko zna!
Puno sreće!




seli -> RE: vrtici u Zenici (18.4.2009 18:30:30)

lMislim da je prerano tako malu bebu ostavljati u vrtiću.I ja glasam za tetu.Ja sam svoju kćerkicu upisala u Bambi  (privatno obdanište u Masarikovoj ulici,odmah do slastičarne Hors).Za sada sam prezadovoljna.Maksimalno upisuju 35 djece,tete su sve preljubazne,hrana ok.I više mi liči na neku kućnu atmosferu nego na ustanovu.
Ako se odlučiš za vrtić od srca ti ga preporučujem.
Pozdrav




lejlaze -> RE: vrtici u Zenici (18.4.2009 19:07:51)

seli hvala. i ja sam za tetu, ali zaista ne znam nikoga ko bi dosao u obzir. ipak je to osoba kome bi morala povjeriti bebu koja nije u stanju ni da se pozali ako nesto nije uredu.
uh, ne znam. stvarno nisam pametna.




seli -> RE: vrtici u Zenici (18.4.2009 21:31:46)

uhhhh,to je pravo teško pitanje.i ja sam u istim problemima.teta je čuvala moju djevojčicu 4 godine i bila sam prezadovoljna.međutim,desilo se da je teta više ne moze čuvati tako da sam se odlučila između 2 opcije:druga teta ili vrtić.u potrazi za novom tetom sam već mjesec dana ali bezuspješno.i još uvijek je tražim.imam plan da m je kćerka do 14 sati u vrtiću a da ta teta dodje po nju,dovede je kući i sačeka mene jer dolazim tek u 17 sati s posla.to ti je cca 3 sata dnevno.i vjeruj mi da ni na to neke žene za koje sam čula da su ok nisu pristale.teško je da se sve podudari.imala sam iskreno i neke ponude na koje ja nisam pristala.nadam se da ćemo imati sreće.pozdrav




magde -> RE: vrtici u Zenici (18.4.2009 21:34:52)

ja sam za zenici tojest teta zasto u vrtici su puno deca ne znams kakvu paznju ce da ima tvoje dete a ovako sam otvoje i dvije tetine oci i gledace beba i to je super/




seli -> RE: vrtici u Zenici (28.4.2009 8:30:48)

Lejla ze,da li si uspjela rješiti problem?Jesi li našla tetu?Želim ti puno sreće.
Pozdrav




Nana_Ze -> RE: vrtici u Zenici (28.4.2009 8:41:17)

Moj je sin isao u vrtic i pokajala sam se sto sam ga upisala. Puno je djece ne jednu tetu. Vodila sam ga tri sata dnevno 9-12 u igraonu i jednog petka je slomio nogu. Nemaju pojma kako (imao je 2 godine tad), jer je teta presvalcila bebu u drugoj prostoriji i cula JE samo kad je ovaj jauknuo i poceo plakati. Odmah su me zvali...Imam sad i bebicu od 5 mjeseci i kad pocenm raditi naci cu tetu da ih cuva oboje...Inace sina je cuvala moja mama, a radi "socijalizacije" sam ga upisala....Kakva socijalizacija, nisam ni ja isla u vrtic i nista mi ne fali....
Mene interesuje znate li koliko kosta teta za dvoje djece??




lejlaze -> RE: vrtici u Zenici (28.4.2009 15:48:47)

Seli, nismo jos nikoga nasli. Nije jos panika, ja u septembru pocinjem raditi. razglasila sam da trazimo tetu.





Lulu_ -> RE: vrtici u Zenici (30.4.2009 0:25:49)

lejla ja bih ti toplo preporucila kewser
naomih je tek krenula i odusevljena je ...ne okrene se za mnom
tetu nikad nebi trazili jer ne zelim da mi djete bude konstantno sa odraslim
pa zamisli ni ti se ne druzis sa bakama i dekama vec sa vrsnjacima
po meni niko ne moze zamjenuti djetetu drugove i drugarice
djete treba sto prije da se druzi i da se uci igrati sa drugom djecom
to je jako vazno za njegov ili  njezin odgoj i socijalizaciju
djeca puno lakse uce u grupi
teta je za mene katasgtrofa
ja kao djete nikad nisam voljela tete jer sam se voljela igrati sa djecom kao i svako djete




Lulu_ -> RE: vrtici u Zenici (30.4.2009 0:31:46)

IZVORNA PORUKA: Nana_Ze

Moj je sin isao u vrtic i pokajala sam se sto sam ga upisala. Puno je djece ne jednu tetu. Vodila sam ga tri sata dnevno 9-12 u igraonu i jednog petka je slomio nogu. Nemaju pojma kako (imao je 2 godine tad), jer je teta presvalcila bebu u drugoj prostoriji i cula JE samo kad je ovaj jauknuo i poceo plakati. Odmah su me zvali...


izvini na pitanju ali dali tvoja mama mora nekad na wc ili napiti se vode
mogao je i njoj upasti i slomiti nogu
neke stvari se ne mogu sprjeciti

u kewseru jedna teta cuva 15 djece i super stize sve 




Nedi -> RE: vrtici u Zenici (30.4.2009 8:27:38)

IZVORNA PORUKA: Lulu_

lejla ja bih ti toplo preporucila kewser
naomih je tek krenula i odusevljena je ...ne okrene se za mnom
tetu nikad nebi trazili jer ne zelim da mi djete bude konstantno sa odraslim
pa zamisli ni ti se ne druzis sa bakama i dekama vec sa vrsnjacima
po meni niko ne moze zamjenuti djetetu drugove i drugarice
djete treba sto prije da se druzi i da se uci igrati sa drugom djecom
to je jako vazno za njegov ili  njezin odgoj i socijalizaciju
djeca puno lakse uce u grupi
teta je za mene katasgtrofa
ja kao djete nikad nisam voljela tete jer sam se voljela igrati sa djecom kao i svako djete


Ne znam kako za dijete od godinu dana moze biti bolje u stranom okruzenju, ne zna samo da trazi da ide u wc, ne zna samo da jede i vjerovatno je tek prohodalo i nije jos cvrsto na nogicama? Zar druga djeca od 3 god znaju da bebu od godinu ne smiju gurnuti? Pa i oni su djeca i tako se igraju!!! Meni je obdaniste katastrofa do dvije godine.  A tete koliko god sposobne bile ne mogu stici paziti na sve strane a beba koja je tek prohodala itekako treba mnogo paznje.
A kasnije je druga prica, i ja cu svoje dijete upisati u obdaniste da se igra sa drugom djecom ali poslije dvije godine.










seli -> RE: vrtici u Zenici (30.4.2009 12:16:34)

Nedi,dijelim tvoje mišljenje.Ipak maloj bebi pa i djetetu do cca 2 godine treba posebna pažnja,njega i ljubav.A da ne govorim o virusima koji su neminovni u vrtiću.Ipak dijete koje je starije smatramo da ima jači i imunitet.
Ja sam napravila istu odluku kao i ti.Čuvala je teta ali smo je s 2,5 godine upisali u igraonicu gdje je provodila vrijeme s djecom 2 sata dnevno.
Sada je djevojčica od 4,5 godine i upisala sam je u vrtić na cjelodnevni boravak.
Svako od nas naravno čini ono što misli da je najbolje rješenje kako za dijete tako i za nas.
Naravno da odluka ovisi i o prirodi posla.Ja izlazim iz kuće ujutro u 6 i 30 i vraćam se oko 17 h.I nisam mogla zamisliti da bebu vodim tako rano u vrtić i da tamo provodi više od 10 sati.Mislim da je bolja opcija da ostaje kući u svom krevetiću i sa svojim igračkama.
Pozdrav




Nedi -> RE: vrtici u Zenici (2.7.2009 15:36:33)

Da li neko zna ima u Zenici u nekim vrtićima boravak djece na 1-2 sata, a da primaju djecu ispod 2 godine? Mislila sam na jesen upisati miša da se igra koji satić sa djecom a kako za sve treba štela bolje je da ranije rezervišem mjesto




niki83 -> RE: vrtici u Zenici (1.4.2011 21:14:25)

Iako je evo tek april, a moja djevojcica ce od polovine augusta u vrtic, tj. u jaslice, imat ce nepune dvije godine, poceli smo se informisati malo o vrticima...
Ima li neko iskustva sa ovim obdanistem, cini mi se, Radost, u Londzi? Nekako nam je tu najblize..




ananas_ze -> RE: vrtici u Zenici (21.5.2011 22:44:32)

pozdrav svim mama, na forumu sam nova, nemam djecu ali ih jako volim. zato studiram predskolski odgoj i obrazovanje. Njamlađe dijete kooje sam cuvala imalo je 3 mjseca, a kako se blizi kraj akademske godine , meni treba posao.pa slobodno se javite ;)




jaanu -> RE: vrtici u Zenici (14.7.2011 22:52:20)

Pozdrav..meni hitno treba jedna teta/djevojka za cuvanje djece




Amna_sweet -> RE: vrtici u Zenici (4.8.2011 17:11:50)

Moja curica je sa 1god i 10 mj krenula u vtric jer nisam nikoga mogla naci da je cuva. Upisala sam je u privatno obdaniste Bambi i mogu vam reci da sam prezadovoljna. Odvikli su je od pelene što ja nisam nikako uspijevala, prihvatila je raznovrsnu hranu koju kuci nije htjela jesti, nikad nije došla ni sa jednom ogrebotinom, ako nedođe jedan dan odmah zovu i pitaju je li sve uredu. Dosta toga je naucila. Za 2 mj puni 4 godine i jos uvijek ide u obdaniste i presretna je. Iako sam ja trenutno na porodiljskom ona i dalje zeli da ide. I moje misljenje je da djeci treba druzenje i da je bolje u obdaniste ga upisat nego da ostaje u kuci sa nekom tetom koja ga nece mogo cemu naucit. [sm=bravo.gif]




maja hodzic -> RE: vrtici u Zenici (7.8.2011 11:25:03)

ananas ze ako kako mozemo stupiti u kontatkt? mom Teu je 13 mjeseci i u velikoj sam dilemi nemam vremena naci novu tetu jer ova ide na operaciju :( i nece ga moci vise cuvati neznma koje obdaniste je naj za djete a valjda ce biti ok sta god da bude ! javim vam svima kako je proslo:D




mala86 -> RE: vrtici u Zenici (7.8.2011 11:28:02)

jel iko cuo za vrtic Vrtuljak u Zenici [sm=zmeden.gif]

meni kuma kaze da ima a ja i Niki neki dan trazile i nema

juce je pitam(kumu)kaze jesi sigurna da ga nema [sm=jezicek.gif],i da su oba vrtica u Masarikovoj Bambi




maja hodzic -> RE: vrtici u Zenici (8.8.2011 22:51:20)

mila bambi pun odma da znas cula sam da je extra a i u kevseru kazu da je super i pinokio hvale pa sad,,...mi moramo da se odlucimo kad nam je to jedina solucija :(




Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>