Presvlačenje namještaja u Sarajevu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


bucko -> Presvlačenje namještaja u Sarajevu (15.4.2009 21:35:24)

Prvi put otvaram temu, pa za greške-unaprijed se izvinjavam. Trebam pomoć. Znate li gdje mogu odnijeti trpezarijske stolice na presvlačenje, da nije skupo? Ili kupiti štof i spužvu i rizikovati da MM odradi posao?




tea lana -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (16.4.2009 0:13:04)

moji roditerlji su sami se bi presvlacili stolice i nije problem treba ti heftarica materijal i spuzva.Vecina stolica se moze rastaviti i taj dio skinuti oni nisu skidali staru nego su na to stavili ranije iskrojenu spuzvu stavili platno preko nje dobro zategnuli i zaheftali.Spuzvu da ucvrstis mozes zalijepiti sintelanom za ranije platno tako su oni i eksttra je ispalo.Ove godine hoce da mjenjaju boju tepiha pa im ne ide boja stolicarki uz to pa ce ponovo sve ali ce ovaj put skidati sve pa na speru.Nadam se da sam ti bar malo pomogla.I definitivno ce te jeftinije doci jer nije neki posao 




bucko -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (16.4.2009 7:48:03)

Hvala na savjetu...Jel' mi možeš jš reći gdje su uzimali materijale?




tea lana -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (16.4.2009 8:58:16)

u Svrakinom selu na trolejbuskoj stanicu prema gradu ima leder koji ima i materijale i spuzvu,a mislim da ti materijal mozes naci u svim mebel stof prodavnicama.Ima ona iznad katedrale ako ti je blize.




Anoniman -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (16.4.2009 20:27:18)

Bila je radnja sa materijalima na platou Skenderija...i to dvije..kana i odmah preko puta radnja sa namjestajem ne pitaj me kako se zove...




Gigana -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (27.4.2009 11:12:19)

ja sam materijal za svoj namještaj kupovala na Ilidži, blizu policijske stanice (ne sjećam se naziva radnje, ali uglavnom prodaju samo materijale i jako su povoljni).  Kada se uđe na Ilidžu, na prvom semaforu skreneš desno (prema policiji) i na kraju te uličice na desnoj strani je ova prodavnica.  Preko puta nje je nekakav mali zanatski centar sa buticima.




D_K -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (27.4.2009 11:16:39)

imas materijala u Sinkru (Stup) ima bas lijepih a mi smo gledali i u jednoj radnji blizu Ilidze - oskar tex se zove i imaju bas originalnih - mislim da cemo kod njih uzeti..
a tapetara ces naci ako pitas u Sinkru da ti preporuce nekoga.. Meni su i u oskartex-u dali brojeve telefona nekih ali sam iz negdje zagubila :( pa sad zovem onako neke sto im nadjem brojeve na net-u..
ako hoces jos detalja samo se javi :)




D_K -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (27.4.2009 11:19:02)

ova radnja je preselila u centar gdje je bio Fis - odmah pored kruznog toka :)
godinama je bila na mjestu koje si opisala i zimus su se preselili..




Gigana -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (27.4.2009 11:30:37)

e hvala na informaciji




aya -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (11.4.2010 20:52:24)

Da li neko zna gdje se trenutno u Sarajevu mogu kupiti stofovi za presvlacenje namjestaja i kako se krecu cijene tapetara koji to rade? ja bih zeljela presvuci stolice (4 u jednu boju i 2 u drugu boju), pri tome stolice imaju samo sjedeci dio, nema platna na naslonjacu.




Dida79 -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (11.4.2010 23:01:05)

A zasto ne probas sama da to uradis,ja sam se usudila da presvucem dvosjed i trosjed i super je ispao.Materijal sam kupila u jednoj prodavnici na Ilidzi i sve ukupno me je izaslo oko 150km a tapetar mi je za to isto trazio 400km.Usteda ogromna[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




aya -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 9:46:29)

Iskreno, racunala sam da mi moze uzeti max do 120KM za 6 stolica, ako je materijal moj?????????? a za 400,00 mogu kupiti 4 nove stolice, a onda mogu preguliti i jos 2, pa stvarno postao sad majstora skuplji nego sat dr. nauka.

I sta mi ustvari treba : sarafciger, platno, heftarica i spuzva. Je li mi jos nesto treba?




taurus -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 9:53:08)

To ti je pravo jednostavno pogotovo što ne moraš mijenjati naslonjače. Na kraju krajeva uzmi jednu i uradi probno vidjećeš da nije teško. Bitno je da samo platno dobro zategneš da se poslije ne bi izvlačilo i da imaš dobru veliki heftaricu. Zašto davati pare za nešto što možeš sama uraditi i još biti ponosna na svoje remek-dijelo.
Srteno[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Dida79 -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 9:57:25)

I jos samo malo strpljenja [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Mislim da si sve nabrojala ja sam gotovo sve radila heftaricom ma nikad covjek ne bi rekao da je amater (ja)sve radio[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Sretno[sm=smiley1.gif]




muby -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 10:09:17)

moje komsije nedavno presvukle garnituru za sjedenje (trosjed, dvosjed i fotelja) u sinkro mebl stof
ispalo fantazija
stof ih kostao oko 250-300KM, a ruke (iznosenje, presvlacenje, unosenje u stan) 450KM





Dida79 -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 10:11:24)

Ako sam ja dobro shvatila sve ih je izaslo oko 750 km [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Ma to je preskupo sa jos malo novca mogli su kupiti novu garnituru




aya -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 10:22:32)

Ja bih ipak pokusala sama, pa ako ne uspijem onda bih zvala u pomoc. Moram smo MM-a nagovoriti. Iskreno uhvatila me proljetna faza pa bih svasta promjenila. A zna li neko gdje ima lijepih uglova, pri tome da nisu 5.000,00KM




muby -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (12.4.2010 11:35:44)

IZVORNA PORUKA: muby

moje komsije nedavno presvukle garnituru za sjedenje (trosjed, dvosjed i fotelja) u sinkro mebl stof
ispalo fantazija
stof ih kostao oko 250-300KM, a ruke (iznosenje, presvlacenje, unosenje u stan) 450KM



garnitura je bila prilicno nova ali u eko kozi koja je popucala
i dosta je masivna
bila je malo skuplja kad su kupovali tako da im se isplatilo to presvuci
ja sam se odusevila kad sam vidjela kako je ispalo

e sad naravno da bi presvlacenje stolica sigurno doslo jeftinije




DG -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (25.8.2010 9:29:31)

Kako si znala koliko ti treba materijala i ja bi se pokusala u to upustiti. Zeljela bih od stare ugaone da napravim novi komad namjestaja i to trosjed i dvosjed i da presvucem.




Lejla Ka -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (3.12.2012 14:36:38)

Treba mi informacija gdje se u BiH (nije ograničenje samo za SA) može naći kvalitetan mebl štof. Cijena mi nije bitna, jako mi je važno da bude kvalitetan, jer mu slijedi "teška" upotreba, a mora da bude lijep pri tome [sm=smiley36.gif] i da potraje bar 4-5 godina (predhodnik je u upotrebi već desetak).

Kad smo zadnji put tražili (davnih 2001-2002) situacija je bila katastrofična.

Hvala [sm=smiley1.gif]




Dida79 -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (3.12.2012 15:44:36)

Meni su preporucili Oskar tex kako su mi objasnili da se nalaze iza crkve na vrelu bosne danas idem da vidim i ako bude zadovoljilo moje kriterije kupujem ga.







ninuska -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (3.12.2012 16:27:44)

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Treba mi informacija gdje se u BiH (nije ograničenje samo za SA) može naći kvalitetan mebl štof. Cijena mi nije bitna, jako mi je važno da bude kvalitetan, jer mu slijedi "teška" upotreba, a mora da bude lijep pri tome [sm=smiley36.gif] i da potraje bar 4-5 godina (predhodnik je u upotrebi već deset___ak).

Kad smo zadnji put tražili (davnih 2001-2002) situacija je bila katastrofična.

Hvala [sm=smiley1.gif]


Mi smo kupili u Sinkru i bas smo zadovoljni. Cvrst je i nije tanak, a imaju dosta modela, od jeftinijih do skupljih, pa kome sta pase [sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (3.12.2012 18:38:35)

I ja sam kupila super mebl-štof u Sinkru u BL. Lijep i čvrst, još im bila neka akcija, svi štofovi bili 50% sniženi.
Vidim po prethodnim postovina da je u Sa baš skupo presvačenje namještaja. Ja sam presvukla veliki trosjed i dvije fotelje ( sve sa materijalom ) za 350 KM.
Mijenjala sam i sjedalice od stolica. Tapetar mi naplatio 4 KM po stolici. Doduše,moj je bio materijal, ali njegova spužva.




canim -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (3.12.2012 22:01:45)


IZVORNA PORUKA: Dida79

Meni su preporucili Oskar tex kako su mi objasnili da se nalaze iza crkve na vrelu bosne danas idem da vidim i ako bude zadovoljilo moje kriterije kupujem ga.






Ja sam kod njih kupila mebl stof prije 2 godine s obzirom da je kod mene nov namjestaj i da je beba trebala doci ja kupila materijal pa napravila prekrivace radi lakseg odrzavanja i evo ih i sad ko novi, prala sam ih u masini hiljadu puta do sad [sm=smiley1.gif]

Prije 2 godine su imali bas veliki izbor boja s dezenom i bez a sad ne znam kakvo im je stanje uglavnom vrijedi otici i pogledati.




abh -> RE: Presvlačenje namještaja u Sarajevu (4.12.2012 9:42:13)

Dida79 javi kakva je situacija dole, molim te, jer i meni treba stof.

Zna li neko gdje se ima kupiti spuzva za namjestaj?




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>