RE: Kada u skolu??? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


MicoTico -> RE: Kada u skolu??? (7.6.2013 21:33:57)


IZVORNA PORUKA: R&T@

Tacno se osjeti ta godina...
nekako priroda odradi svoje...

Postavljaju se nova pitanja, ruka je "sigurnija", crtezi drugaciji, odnos prema drugarima, shvatanje i prihvatanje skole...

I kod M. u razredu se baš vidi koje je dijete krenulo sa nepunih 6.
Moja m. je pošla u školu sa 6 g i 9 mj, a ima djece sa njom u razredu koji su i godinu mlađi. I kaže uččiteljica da su stvarno prerano pošli.Da je razlika baš, baš velika u razumijevanju gradiva, u zrelosti, u sigurnosti kod odgovora , kod pisanja, čitanja, crtanja, ...




vila_7 -> RE: Kada u skolu??? (7.6.2013 21:38:28)

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene [sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Kada u skolu??? (7.6.2013 21:39:49)


IZVORNA PORUKA: vila_7

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene [sm=smiley36.gif]

Kod nas dijete koje do 1.9. napuni 6 godina mora u školu. Moja je napunila u decembru i nismo je te godine slali u školu.




R&T@ -> RE: Kada u skolu??? (7.6.2013 21:42:07)


IZVORNA PORUKA: vila_7

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene [sm=smiley36.gif]


Ne mozes ti dati tu procjenu...
a i ako je da strucno lice, to ce uci u karton djeteta...


Nema potreba da se ukine devetogodisnje skolovanje...
(iako ima mane nevezane za polazak)
jer su oni sa 6 godina spremni za prvi razred ovog tipa...




namkic -> RE: Kada u skolu??? (10.6.2013 9:57:38)

smatram da je princip osmogodišnjeg školovanja bio bolji od ovog devetogodišnjeg
pa samim tim i bolj je da dijete ima 7 godina pri polasku u školu




hanabanana -> RE: Kada u skolu??? (10.6.2013 10:23:18)


IZVORNA PORUKA: vila_7

jel se uopce moze birati-npr ako mi zapadne dijete da ide sa tek napunjenih 6 g. a ja mislim da nije zrela-moze li se prebaciti u sljedecu godinu? NAdam se da ce izbaciti ovo 9-to godisnje skolovanje dok moja krene [sm=smiley36.gif]



Može platiš zato prekršajnu kaznu, i mirna Bosna.
Nigdje ne upisuješ da ti misliš da nije " zrela "....da joj ne stoji nigdje u kartonu.
Samo se oglušiš od svoju zakonsku obavezu.




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 9:43:54)

Moja curica ne mora ove god u skolu,pa smo odlucili da ne ide.I propustili rokove za upis i sada mi je zao,jer ona ce sada godinu dana da se dosadjuje u vrticu.Da li neko zna da li mogu da je upisem iako su prosla testiranja a svakako cu i do skole otici.uCITELJICA IZ VRTICA MI JE REKLA DA JE ONA SPOSOBNA ZA SKOLU,ali ako vec ne mora da je bolje da ne ide.. LP.




shpagica -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 9:56:44)

Ja koliko znam imas drugi krug upisnog roka u osnovne skole, moguce da je upravo u toku.




Blue rose RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:12:04)

IZVORNA PORUKA: stella

Moja curica ne mora ove god u skolu,pa smo odlucili da ne ide.I propustili rokove za upis i sada mi je zao,jer ona ce sada godinu dana da se dosadjuje u vrticu.Da li neko zna da li mogu da je upisem iako su prosla testiranja a svakako cu i do skole otici.uCITELJICA IZ VRTICA MI JE REKLA DA JE ONA SPOSOBNA ZA SKOLU,ali ako vec ne mora da je bolje da ne ide.. LP.


Djeci sa igrom i u igri, nikada ne može biti dosadno, zato nemoj da ti je to primarni razlog da je pošalješ u školu ranije.
Pusti je da sazrije za školu.




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:13:52)

Bojim se jos da ne bude starija od svojih vrsnjaka kada krene u skolu jer je njoj 26 sept.6 god.Fakticki imace 7 god kada krene u skolu




Visnja RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:18:35)


IZVORNA PORUKA: stella

Bojim se jos da ne bude starija od svojih vrsnjaka kada krene u skolu jer je njoj 26 sept.6 god.Fakticki imace 7 god kada krene u skolu


pa sigurno ima jos septembarske, okotbarske ili novembarske djece .... [sm=smiley1.gif]

ja ne bih žurila nigdje




Blue rose RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:22:46)

Ah, moja kika je 27.oktobra rođena, i nigdje nije zakasnila, nije joj bilo dosadno, imala je sve na vrijeme - tako neka ti to ne bude mjerilo.
U razgovoru sa našom učiteljicom drastična je razlika u djeci koja krenu sa nepunih 6, u odnosu na one koji dolaze sa 7 godina - naravno u korist onih sa 7.




Hanady RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:25:50)


IZVORNA PORUKA: stella

Bojim se jos da ne bude starija od svojih vrsnjaka kada krene u skolu jer je njoj 26 sept.6 god.Fakticki imace 7 god kada krene u skolu


nemaš potrebe za strahom...

to što je starija u mjesec dana ne znači ništa...jer zasigurno ima djece koja su rođena i u novebru i decembru a akrenut će iduće godine...

nemoj da ti imperativ bude odasada u vrtiću...
jer dok se igraju, a tek sada i znaju da se igraju ako treba, njima dosadno nije...

a imaju avgustovski rokovi za upise...
nazovi školu i pitaj mislim da su u toku čak...

no opet razmisli...
nećete nigdje zakasniti :)

sin moje zaove rođen je u novembru...
prošle godine napunio je 6 godina ...u septemrbu kreće u prvi razred...
imat će 7 u novembru[sm=smiley1.gif]




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:36:50)

Ja sam cijelo vrijeme bila protiv ali sam primijetila kako je presla kod drugih uciteljica za djecu sa 6 god ne voli vise da ide vrtic i nije odusevljena kaze radila sam to vec kod pitanja sta su radili i sl i jedva ceka da ne ide u vrtic sto nije bio slucaj do sada ide od 1,5 god u vrtic i uvijek se veselila[sm=zmeden.gif]




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 10:38:37)

I da drage moje hvala na odgovorima[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




aazra -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 11:10:34)

Mog dječaka kači iduće godine predškolsko...pa me zanima kakva je tu procedura, kad se dijete prijavljuje na testiranje, isl [sm=smiley1.gif]?




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 11:21:00)

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)




Visnja RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 11:25:30)


IZVORNA PORUKA: stella

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)



sretno [sm=bravo.gif]




Visnja RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 11:26:19)

[sm=smiley36.gif] jooooj stella tek sad skontah da si to ti [sm=smiley31.gif][sm=smiley36.gif]




Lulu_08 -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 11:47:37)


IZVORNA PORUKA: stella

Ja sam cijelo vrijeme bila protiv ali sam primijetila kako je presla kod drugih uciteljica za djecu sa 6 god ne voli vise da ide vrtic i nije odusevljena kaze radila sam to vec kod pitanja sta su radili i sl i jedva ceka da ne ide u vrtic sto nije bio slucaj do sada ide od 1,5 god u vrtic i uvijek se veselila[sm=zmeden.gif]



Moja djevojčica ide od 2 godine u vrtić i evo već sigurno pola godine ona štrajkuje. Sada preko ljeta odmara skoro pa skroz, većinom je na kupanju i sl. a od septembra će ići sa rodicom u neku semi-predškolsku ustanovu (4 sata dnevno) jer bukvalno ne želi više u vrtić.

Znači nije toliko joj ključno to što je savladala gradivo nego čisto prezasićenje.

Ona će sljedeće godine kada bude trebala krenuti aBd u školu imati 6,5 godina i meni je to super.




Hanady RR -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 20:18:54)


IZVORNA PORUKA: stella

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)


sretno...

mada mama ja se ne slažem da nam drugarca krene u školu samo da znaš to...[sm=smiley36.gif]
ljubite i seku :)




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 23:23:15)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

[sm=smiley36.gif] jooooj stella tek sad skontah da si to ti [sm=smiley31.gif][sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Hvala Visnja [sm=smiley20.gif]




stella -> RE: Kada u skolu??? (12.8.2013 23:24:49)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: stella

Evo drage moje,ako je jos neko u dilemi:drugi upisni rok je od 15-og do 30-og augusta.Tako da mi idemo :)


sretno...

mada mama ja se ne slažem da nam drugarca krene u školu samo da znaš to...[sm=smiley36.gif]
ljubite i seku :)


Hana jedva ceka a da vam pravo kazem i meni je u jednu 'ruku' zao ali sve sa ostalim svijetom pa i skola[sm=bravo.gif]




stella -> RE: Kada u skolu??? (13.8.2013 18:51:09)

Sistematski uradjen jutros,jos nam ostaje odlazak u skolu pa da definitivno potvrdimo polazak u skolu[sm=smiley20.gif]




Lulu_08 -> RE: Kada u skolu??? (14.8.2013 7:25:41)


IZVORNA PORUKA: stella

Sistematski uradjen jutros,jos nam ostaje odlazak u skolu pa da definitivno potvrdimo polazak u skolu[sm=smiley20.gif]


Sretno!!! [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>