RE: Pasos za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


Hanady RR -> RE: Pasos za bebe (24.6.2013 16:44:57)


IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: lala0606

e sad me interesuje koliko se regularno ceka , trebami svijeza info


Mi predali 30.5. a danas podigli...
Datum izdavanja 20.6.


Rekose da predati pocetkom juna se mogu podici od srijede...


a kad je najmanja gužva...
ja i mm trebali svoje podići, djeca imaju al avaj...u dva navrata gužva odgromna bila...ostavismo za sutra[sm=smiley13.gif]




lala0606 -> RE: Pasos za bebe (24.6.2013 17:05:16)

ako je predat 12.06. sta mislite dali bi mogao biti gotov do 2.07




Pikapolonica -> RE: Pasos za bebe (25.6.2013 10:39:40)


IZVORNA PORUKA: lala0606

ako je predat 12.06. sta mislite dali bi mogao biti gotov do 2.07

http://mup.ks.gov.ba/node/10891




vila_7 -> RE: Pasos za bebe (31.7.2013 14:08:46)

trebam i sebi i za dvoje djece - koji dokumenti trebaju i kad bude gotov - da sad ne trazim a hitno mi




lala0606 -> RE: Pasos za bebe (1.8.2013 16:53:03)

Stari pasos i licna za tebe, tako i za djecu stari pasos i cips prijava. Ako vadite prvi put isto i bez pasosa narvno[sm=smiley36.gif]. Ceka se 20 dana,barem sa ja svoj podigla 20-ti dan. Za djecu jedan roditelj predaje dr podize





vila_7 -> RE: Pasos za bebe (1.8.2013 20:39:55)

nemamo uopce ja i beba pasosa - znaci ja samo licnu a njoj samo cips prijava? Ne treba rodni list?




lala0606 -> RE: Pasos za bebe (1.8.2013 23:09:51)

Ne, samo prijava-cips i uplatnica to je to




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (1.8.2013 23:19:10)

[Sadržaj poruke je obrisan]




lala0606 -> RE: Pasos za bebe (1.8.2013 23:53:56)

Ja sam vadila bebi prosli mjesec i sigurno znam da mi nije trebao rodni list vec samo cips i uplatnica, ali ti ponesi i rodni nije tezak , doduse moja je beba spadala u onu grupu bez jmbg tako da neznam ima li to kakve veze i za njega nam je trebalo deset dana da bude gotov




Buba.B -> RE: Pasos za bebe (2.8.2013 0:04:48)

I mi smo danas predali...videcemo kada ce biti gotov [sm=zmeden.gif]




M kao Mama -> RE: Pasos za bebe (22.7.2014 11:53:13)

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar




Super Beba -> RE: Pasos za bebe (22.7.2014 12:00:21)


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar


http://mup.ks.gov.ba/node/37

Ovdje piše da mora i rodni list.

Mi smo nedavno vadili pasoš, mislim da sam odnijela i rodni list (plus stari pasoš i uplatnica). I ovaj novi pasoš traje 5 godina za djecu iznad 3 godine starosti.




M kao Mama -> RE: Pasos za bebe (22.7.2014 12:02:58)


IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar


http://mup.ks.gov.ba/node/37

Ovdje piše da mora i rodni list.

Mi smo nedavno vadili pasoš, mislim da sam odnijela i rodni list (plus stari pasoš i uplatnica). I ovaj novi pasoš traje 5 godina za djecu iznad 3 godine starosti.



ok, hvala, i hvalim te bože za rok od 5 godina, da ne pričam da sam neki dan slučajno rekoh da vidim pasoše, kad ovoj starijojj istekao 2.6. pozlilo mi na mah




lepetetka -> RE: Pasos za bebe (22.7.2014 12:07:15)

mama alma treba ti rodni list, ustvari samo kopija r. lista ako imaš, samo treba biti dvostrano kopiran da se vidi onaj kod na drugoj strani.. ne trebaš ovjeravati. Stari pasoš i uplatnica.




Malenaoduvijek -> RE: Pasos za bebe (22.7.2014 12:17:31)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar


http://mup.ks.gov.ba/node/37

Ovdje piše da mora i rodni list.

Mi smo nedavno vadili pasoš, mislim da sam odnijela i rodni list (plus stari pasoš i uplatnica). I ovaj novi pasoš traje 5 godina za djecu iznad 3 godine starosti.



ok, hvala, i hvalim te bože za rok od 5 godina, da ne pričam da sam neki dan slučajno rekoh da vidim pasoše, kad ovoj starijojj istekao 2.6. pozlilo mi na mah

super bebo ne cini ti se treba,ja predala prije 2 sedmice za L.

Mama alma ovo su sada trajni rodni,kad ga jednom izvadis samo ga kopiras i predas a original na uvid,ili ovjeris kopiju
a samo roditelji mogu bez punomoci izvaditi i supruznici jedan drugom.cak tebi ne moze roditelj kao punoljetnoj




Malenaoduvijek -> RE: Pasos za bebe (22.7.2014 12:21:52)

i da u sarajevu moze jedan roditelj predati a drugi podici jer ima mjesta gdje ne moze tako




Marija13 -> RE: Pasos za bebe (6.8.2014 22:00:50)

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?




Malenaoduvijek -> RE: Pasos za bebe (7.8.2014 8:47:25)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?

mi smo predavali prosli mjesec i rodni list sam samo kopirala ali sa onim kodom nazad i original na uvid,ali nije bio prvi pasos




MicoTico -> RE: Pasos za bebe (7.8.2014 9:02:02)

IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?

Nadam se da ti neće biti problem ćirilica:
 
За издавање пасоша за малољетно лице потребно је доставити:

1.Захтјев за издавање пасоша (у захтјеву обавезно навести мјесто и општину уписа у матичну књигу рођених и књигу држављана БиХ)
2.Извод из матичне књиге рођених
3.Увјерење о држављанству БиХ (ако је дијете рођено ван територије БиХ)
4.Сагласност оба родитеља, осим:

а) ако је дијете без једног родитеља; приложити извод из матичне књиге умрлих другог родитеља,
б) ако је дијете без оба родитеља; приложити сагласност старатеља,
в) ако је један од родитеља спријечен да потпише сагласност на захтјеву може доставити писмену сагласност потписану и овјерену код надлежног органа, г) ако одлуком суда о додјељивању старатељства издавање путне исправе није условљено сагласношћу оба родитеља.





M kao Mama -> RE: Pasos za bebe (7.8.2014 10:50:57)

samo da kažem, meni je to veoma bitna info, ako se pozavlja izvinjavam se, ja sam za stariju kćer ovaj trajni rodni list izvadila u našoj općini gdje stanujemo, tako da nisam morala ići u Općinu Centar, uglavnom kaže teta za veliku većinu se može izvaditi u redu matičnom gdje stanujete, samo su problem djeca rođena nakon onih požara i demostracija,nisu još uvezani, pa da znate, inače u Sarajevu mi reče teta da nema baš navale za pasoše, kao rok je preko 20 dana, ali ja mislim da je naš pasoš već gotov, samo da pošaljemo tatu i kćer da preuzmu,




vila_7 -> RE: Pasos za bebe (8.8.2014 7:56:35)


IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?



Jesam ja - odnijela orginalni rodni list samo da prepisu (odmah ga vratili) i nismo je bili prijavili na mejsto prebivalista pa i to usput odradili i to je to




Latinka -> RE: Pasos za bebe (8.8.2014 14:19:21)

Eto vidis, a nama uzeli oba originalna rodna lista za oboje djece.
Sad bih otisla da je pitam sto ih je uzela, a imali smo kopije kod sebe[sm=hudicek1.gif]




Marija13 -> RE: Pasos za bebe (9.8.2014 21:23:42)

Predali za pasoš [sm=smiley1.gif]
uzeli kopiju rodnog list i to je to...predali smo u N.Gradu, nema guzve uopste mada moramo podici u N.Sarajevu..




malena27 RR -> RE: Pasos za bebe (25.6.2015 8:41:50)

Djevojcice, djevojke, zene [sm=smiley1.gif]
Ima li neko informaciju sta treba za novi pasos za dijete?
Istice nam stari 09.08. [sm=smiley1.gif]
Posto nije prvi pasos u pitanju, trebaju li ici oba roditelja da potpisu ili?




dambolina -> RE: Pasos za bebe (25.6.2015 9:44:38)


IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Djevojcice, djevojke, zene [sm=smiley1.gif]
Ima li neko informaciju sta treba za novi pasos za dijete?
Istice nam stari 09.08. [sm=smiley1.gif]
Posto nije prvi pasos u pitanju, trebaju li ici oba roditelja da potpisu ili?


Ovdje imas detaljno: http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstanja/putovnica-pasos

a skraceno, stari pasos i uplatnica. Ako oba roditelja zajedno predaju, onda bilo koji roditelj moze podici pasos. Ako ti sama predas, muz ga mora preuzeti i obratno :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sljedeća stranica >   >>