Zivot u braku (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Anoniman -> Zivot u braku (8.2.2016 19:31:15)

Pozdrav clanicama,

Izvjesno vrijeme sam u braku pa bih voljela cuti vase misljenje prije svega vas koje ste duze u braku da li previse dramim ili stvarno sva bajka prestaje kada se potpise taj papir. Naime, cesto trpim neke bezvezne komentare, u masnicu upakovane primjedbe, izjave kako hocete ali ja osjecam kako su to sitna ismijavanja, pod***avanja i namjerna spustanja od strane muzeve familije,prijatelja. On ako bi odgovorio na to odgovori tako da se ja osjecam samo jos jadnije. On kao da je u paktu s njima a ja sam tu neka pridoslica. Zivimo u zajednici. I uvijek ce pred njima iznositi neke svoje stavove i mislim da i oni vide kakav je njegov odnos prema meni. Uvijek otvoreno kaze "nece ona to, ne bi ja njoj to dao". Gleda me kao pod lupom, sta sam kupila,sta nisam kupila, sta sam uradila,sta nisam uradila. Ni za sta me ne konsultuje vec smatra da je on kao glava porodice najpametniji za bas sve i cesto mi diriguje sta i kako da uradim.Odnosi se sa nekom strogocom a onda prica o ljubavi. Ako se na nekoga pozalim onda sam pokvarena a kada se distanciram on ne razumije. Jesam li previse osjetljiva?




minja_ -> RE: Zivot u braku (8.2.2016 20:13:00)

draga anonimna, sta god da sad mislis o zivotu, znaj jedno - ljudi se NIKAD ne mijenjaju, kroz godine osobine koje nam se ne sviđaju kod njih postaju sve izraženije.
ti imas dvije opcije -pomiriti se s tim ili se ne pomiriti - pristati da zivis kako zivis ili ne zivjeti tako. Sa svim posljedicama i jedne i druge odluke. On da misli da radi nesto pogresno, ne bi to radio.
I jos, nemoj gubiti energiju u nadigravanju sa njim i njegovom porodicom, nema nikakvog hajra ni satisfakcije u tome, tebi nece biti lakse a oni nece shvatiti sta im pokusavas staviti do znanja.




bebaa -> RE: Zivot u braku (8.2.2016 20:17:00)


IZVORNA PORUKA: minja_

draga anonimna, sta god da sad mislis o zivotu, znaj jedno - ljudi se NIKAD ne mijenjaju, kroz godine osobine koje nam se ne sviđaju kod njih postaju sve izraženije.
ti imas dvije opcije -pomiriti se s tim ili se ne pomiriti - pristati da zivis kako zivis ili ne zivjeti tako. Sa svim posljedicama i jedne i druge odluke. On da misli da radi nesto pogresno, ne bi to radio.
I jos, nemoj gubiti energiju u nadigravanju sa njim i njegovom porodicom, nema nikakvog hajra ni satisfakcije u tome, tebi nece biti lakse a oni nece shvatiti sta im pokusavas staviti do znanja.


potpis k'o kuća [sm=smiley20.gif]




Anoniman -> RE: Zivot u braku (8.2.2016 23:59:53)

Hvala na misljenju. Postoji li nacin da rijesim situaciju u svoju korist?




Rabi -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 0:55:22)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala na misljenju. Postoji li nacin da rijesim situaciju u svoju korist?

Rijesite se zajednice! To je prvi korak za vase bolje odnose generalno, za vase, njihovo i zajednicko bolje sutra!




Anoniman -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 1:10:07)

On nije za tu opciju.




teacher75 -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 9:58:39)

Onda nemas opciju




Alma_27 -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 14:17:21)

Opcija ti je prihvatiti ili ne. je li ti vazniji on ili da rahat legnes i rahat ustanes?

on se u zajednici nece promijeniti nikako. mozda ako se razdvojite.
bila sam svjedok kad je mojoj drugarici zajednica skoro unistila brak. uh, a sve krene tako kroz pricu i salu.




veeseelaa -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 15:19:44)

Anonimna do tebe je
kako si se postavila tako ti je
ništa ti tu ne možeš promijeniti, jedino da sebe resetuješ i novim postavkama d aostaneš dosljedna




Galicia -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 15:25:23)

rahat legnes i rahat ustanes?


[sm=smiley20.gif]

Jel na to mislila kad se udavala i ulazila u zajednicu. Vjerujem da nije.




muaaa -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 15:38:48)

Anonimna prilagodi se...ili....itd




Anoniman -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 16:20:04)

Odijelili smo se tj. napravili poseban ulaz ali nista se znacajno nije promijenilo.Dalje od toga on ne misli ici.




teacher75 -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 16:21:13)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Odijelili smo se tj. napravili poseban ulaz ali nista se znacajno nije promijenilo.Dalje od toga on ne misli ici.

Onda il prihvati kako jest il se razvedi, nema ti druge nazalost




Galicia -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 16:41:45)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Odijelili smo se tj. napravili poseban ulaz ali nista se znacajno nije promijenilo.Dalje od toga on ne misli ici.



Sto mu nisi predlozila da tako zivite i kod tvojih.
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Mirkica -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 16:51:30)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Odijelili smo se tj. napravili poseban ulaz ali nista se znacajno nije promijenilo.Dalje od toga on ne misli ici.



Sto mu nisi predlozila da tako zivite i kod tvojih.
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

hahhaha pa bona nece zeta u Bosni u kucu hhahahahha sramota kazu sto ce im :))
NEgo anonimna ao nemas djeci koji klinac se boris razidji se dok nema djece , nikad mi nisu jasne zene koje kukaju na svoj brak zivot i puno toga ruznog iznesu , pa rastavi se i mirna bosna.




MicoTico -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 19:49:34)

Imamo ovu temu:

Brak - Veza
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1200078/mpage_1/key_/tm.htm

i ovu

Život u zajednici

http://www.ringeraja.ba/forum/Zivot_u_zajednici/m_343631/tm.htm

i ovu

Problemi u braku


http://www.ringeraja.ba/forum/m_577374/mpage_99/key_/tm.htm#1378044



Malo li je..... [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:17:19)

Hvala vam.Nisam vidjela ove teme.Konkretno, zanimalo me da li imate savjet kako bih mogla promijeniti cjelokupnu situaciju kao sto sam opisala u uvodnom postu.




ladyblue RR -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:33:44)

promjeniti ćeš tako što ćeš zauzeti stav i nećeš dati na sebe! krenu sa prcanjem, a ti vratiš još jače...pa da vidiš majčin sine!




Anoniman -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:41:11)

Pa krenula sam tako u startu (da odbrusim bez zezanja i vrijedjanja) al onda me on opomenuo i to ne samo nasamo vec i pred drugima,a kasnije se ljutio i zaprijetio da to vise ne radim.[sm=zmeden.gif]




magicalani -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:41:47)

Koliko dugo si ti u braku?




Anoniman -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:45:35)

2 i po godine




Mirkica -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:46:12)

IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

promjeniti ćeš tako što ćeš zauzeti stav i nećeš dati na sebe! krenu sa prcanjem, a ti vratiš još jače...pa da vidiš majčin sine!

ako ti muz nije na strani tvojoj dzaba pr...koga hoces tu se gubi svaka car




magicalani -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 21:51:55)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

2 i po godine

E ne razumijem jos u kom kontekstu kaze da nece njegova zena, ne bi on dao. Ako je nesto degradirajuce ne bi ni moj dao. Daj konkretan primjer tih bockanja, mozda ti sebi napuhujes.




Anoniman -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 22:25:14)

Pa na primjer necu ja raditi po cijeli dan treba i u kuci da sam zena,ili da dolazimo iz inostranstva ne bi on meni dao da ja nocivam kad mojih a da on kod njegovih i takve gluposti prica pred drugima , ne znam, nisam pametna ili je do mene [sm=zmeden.gif]




magicalani -> RE: Zivot u braku (9.2.2016 22:33:06)

Pa dobro...to je vec puno. Smanji ti ta druzenja, zatvori svoja vrata i gledaj svoja posla.




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>