RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (11.5.2016 15:34:12)

Mala_sa Nije lahko imat' bandu omladine [sm=smiley36.gif] Samo to sređuj i šišaj, moraju biti lijepi k'o mama [sm=smiley1.gif]
Arijana Ja nemam problema s tim, mene i moji i muževi vide jednom u 15 dana, i to malo su svi super i ugađaju, a ostatak i ne znaju za mene [sm=smiley36.gif] Muž pomaže kad i sam nema trudničke tegobe [sm=smiley36.gif] Nego ti fino naredi da odu po unuče, sramota
Ema Ako ćeš biti na nivou, onda te moram povest', mama je svakako luda za trudnicama, da može skupljala bi ih k'o u herbar [sm=smiley36.gif] Jao kako su ti tvoji bezobrazni [sm=smiley36.gif] Ali fakat, kako ljudi mogu i pomislit' na to da dođu porođenoj ženi [sm=smiley15.gif] Dobro si ti to skontala, neka im tvoj muž kaže, nemoj ti nikome ništa




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (11.5.2016 15:34:50)

Eh neka je spomenula da joj se place...
I ja sam takva danas,i ovo vrijeme i lezanje,ma sve mi skupilo.Samo sam cekala da dodje mm s posla pa da okinem plakati..Hormoni ludujuuuu[sm=smiley1.gif]
Sto se tice pomoci okoline ni meni nema ko pomoci,ja i mm sami.Tako da u vrtic i iz vrtica on kupi malog u zavisnosti od smjene.A ostalo sve mi sami.Dodje mi mama pomogne oko kuhanja i to je to.Kad sam se porodila prvi put bila mama prve 2 sedmice i bas mi pomogla a onda dosla svekrva 1 sedmicu i ona se trudila ali mama je mama...




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (11.5.2016 16:24:54)

Hahah, jesmo se naredale, haj barem da nisam jedina lakse mi je sad [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ma mi smo eto u Sa , njegovi su u krajini dok dođu treba im 5 sati a mojima 2 pa se i mi viđamo jednom u dva mjeseca al sa mamicom cesce logika :) to se moraaaa hhh
Imam pekmez taj bas stoji mi u frizideru al mi preeesladak pa me safata zgaravica al eto strpicemo se, dobro da ste spomenule meni nikad ne bi naumpalo, meni prvo u glavi sok od aronije i borovnice ko kad je to najukusnije hihih :)
Nisam plakala al et kad je vako fini vrijeme inace budem u tom mood totalno al bude mi finoooo [sm=smiley36.gif]
Ev sace cojk s posla moram se ic malo dotjerat hihih, ljubim vas




minie -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (11.5.2016 18:46:49)

Da vam i ja nakratko mahnem,

Jos uvijek sam 2u1, mada izgleda ne jos dugo. Jutros bila na kontroli, 2 cm otvorena, pomalo imam i bolove ali bas u nepravilnim razmacima. Jedva cekam.da vidim svog pilica, a on se danas bas svako malo mrda, hehhehe

Bebice cestitam, da sve bude hairli.

Ostalim mamicama saljemo pusu :*




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (11.5.2016 21:21:16)

Minie sretnooo[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], čekamo od tebe radosne vijesti i izvještaj iz porodilišta i šaljemo punooo[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (11.5.2016 21:30:40)

Vece, tema pomoc trudnici [sm=smiley36.gif]. Mi smo definitivno 90% vremena sami organizovani kako najbolje znamo u tom momentu [sm=smiley36.gif], moji su u drugoj drzavi, a svekiji u drugom gradu; tako da svakodnevne obaveze obavljamo iskljucivo mi. Eh kako sam trudna djecu vikendom odvezemo kod svekija (ili oni dodju po njih), kad idemo po njih taj dan sveki kuha; il ako ja imam kakvu kontrolu ona djecu cuva i napravi i rucak taj dan; tako da pripomogne [sm=smiley1.gif].
A ne znam, mozda je sila prilika, al ja se najbolje organizujem sama sa bebama. Meni niko fosad nije pomagao prve dane poslije poroda. Mm se vrati 5ti dan na posao a onda ja lagano sama.
A rodbina je dosad obicno cekala bar da prodje 15ak dana pa da dodju, nisu stvarno imali ideja upadanja u prvoj sedmici.

Ema familija tm il se prave ludi il su fkt [sm=zmeden.gif] Nek tm to fino na vrijeme rascisti, pred porod bas hormoni drmaju pa da se ne sikiras jos i oko toga [sm=smiley1.gif]

Nudzejma moj savjet ti je da ipak malo izadjes i prosetas, lezanje te haman smori, mali krug i kafica negdje vani preporodit ce te [sm=smiley1.gif].

Mini hairli aBd, sad ce tebi tvoj mirisni zamotuljak [sm=bravo.gif]




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 8:17:39)

Jutro [sm=smiley1.gif]
Evo mi danas nismo zakasnili, pa smo ponosni [sm=smiley36.gif] Doduše beba još spava, a da se po njoj ravnamo, bilo bi oko podne haman [sm=smiley36.gif] Je li ja to sebi umislim, ili stvarno mogu osjetit' kad se probudi? [sm=smiley36.gif]
Search Joj ja kad vidim da si ti pisala, instant dobijek kez preko face [sm=smiley36.gif] Znam da će biti nešto kul sadržine [sm=smiley36.gif] Da ti nisi neki Emo, slušaš HIM i stavljaš crni kreon zbog tog plačno-ugodnog mood-a [sm=smiley36.gif] Možda imaš i playlistu pjesama za plakanje [sm=smiley36.gif] Samo ti jedi taj pekmez, i ja sam jutros uzela, jer sam se tebe sjetila [sm=smiley36.gif]
Ooooo Minieee [sm=bravo.gif] Znači sljedeće javljanje aBd očekujemo sa bebaćom u rukama [sm=bravo.gif] Nadam se da će sve proć' glatko, samo da izleti [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
Nudzejma Pa zar i ti plačeš? Ja kad pročitam te vaše dogodovštine s hormonima, odma' me neka prpa fata [sm=smiley36.gif] Kako kaže Mala, ako smiješ bar malo izađi vani, samo svjež zrak će ti puno pomoć' [sm=smiley1.gif]
Mala_sa Prava organizovana mamica hladne glave [sm=bravo.gif]

Svrbi me lijevi dlan, saće plataaaaaaaa [sm=smiley36.gif] Nadam se [sm=smiley36.gif]




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 9:41:50)

Jutrić drage naše [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Mi jutros jedva se izvukle iz kreveta, ova kiša nas obara, a valja raditi [sm=smiley1.gif]
Search koliko ti je željezo? Meni prije bilo 129 a na zadnjem nalazu 119 i doktorica mi dala da pijem Haemovit plus, kao nisu jake a već me je počela kao beba crpiti pa bolje da ih pijem, i još mi je rekla cvekla, pekmez od jabuke, grožđice, špinat, zelena salata, pa eto pokušaj nešto od toga, najbolje ishranom ako možeš. Ja kupila Fructal sok od cvekle 100% pa popijem po čašu dnevno, nije baš lijep ali što se mora ide nekako [sm=smiley36.gif] malo borovnice malo cvekle pa se izbalansira ukus [sm=smiley36.gif]
tačkice kakvo bolan vanka, budite patriote [sm=jezicek.gif] Ne znam šta da ti kažem, svako ima svoje ali mislim da nije ni "tamo" bajka kako svi predstavljaju, pogotovo me nerviraju ovi sad s medicinskom školom vanredno završenom! Svi aman zaman zarađuju po 2000 "ojra" a kad dođu ovdje željni ljudi, roštilja, livade, šume i da ne brojim dalje, mogla bih i iz primjera oko mene navesti svega meni lično odvratnog, ali eto svak svoje zna. Meni je dobro i ovdje pa možda zato i ne mislim ići, ali svako treba mislim dobro razmisliti kad odluči da ide. I pripremiti se na "štres" hahahahahahaaha ovi oko mene odu tri mjeseca i vrate se i ne znaju reći stres nego štres, i tako zo vi zo hahahaahahah i šajse! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Polahko sa živcima draga, ne daj se na prvu [sm=smiley36.gif]
mala_sa ja sam rekla svoje dijete upisati u frizersku a ne na fakultet, uvijek će imati dinar u džepu i sam svoj gazda. Kod nas u gradu jedan momak frizer malo bolje napuc'o frizeraj i lafo koristi sve KUENE i sva gradska nazovimo krema ili oni koji se smatraju kremom ide kod njega i obično kraćenje vrhova plaća 10-15 KM, farbanje 50 KM itd a termin zagovoriš min 7 dana prije i sad taj momak moje generacije kupio stan bez kredita, vozi bmw, a ja s magistarskim na birou bila 2 godine i dan danas ne radim u struci nego što se nudi. E zato moja cura će da bude frizerka hahahahaah [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]
arijana2 meni prva trudnoća i jedva čekana pa za sad titraju oko mene uglavnom, mada i nemam nekih problema od početka hvala Bogu pa se i ne pekmezim, ali niko opet kao mm ne pazi, pomaže u kućnim poslovima i svemu [sm=smiley1.gif]
ema08 nema veze samo se ti nama zjadaj, da ne bude ja i search same kukamo hahahahaha [sm=smiley36.gif] Uhh baš ti nije lahko, ja kontam hajd nadurat ću nekako sve po sat-dva a tebi ako se svale i na boravište uhhh. Riješi ti to unaprijed, fino kulturno ali nek se zna gdje je kome mjesto u tim trenutcima. tačkica kaže čini mi se da niko nije bezobziran toliko da dođe u prvih 15-20 dana, ma šipak, već vidim bar ovu jednu muzevu tetku kako me dočekuje na vratima kad dođem iz bolnice aBd, a meni mrak na oči! I znam da će se i ostale nacrtati odmah prve sedmice, tako su i mojoj jetrvi isto! [sm=smiley7.gif]
nudzejma ako ti je tako lakše isplači se malo pa onda uđi ovdje i napiši sve što ti dođe u glavu, vidiš kako ja i tačkica matimo ovdje vazda dugometražne postove! [sm=smiley36.gif] a nemoj bona puno plakati, beba će nam biti plačko, pa ko će te onda podnijeti sa žalopoljkama kako stalno plače [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]
minie draga sretnoooo od srca!!! Jedva čekamo lijepe vijesti aBd[sm=bravo.gif]
Tačkice meni plata sutraaaaa [sm=bravo.gif] [sm=smiley36.gif]
hajmo u shopping? [sm=jezicek.gif] rado bih ti vala došla u Sa pa malo po tržnim, poželim se Sarajeva ono baš baš, iako dođemo bar u dva mjeseca, ali niakd ne stignem sve što zamislim, studentski dani su ipak studentski, sad druge obaveze pa i ne stignem često a i kad odem vazda ili moram nekome na svadbu ili na babine ili ovo ili ono.... sad bi se malo u studentske dane vratil [sm=smiley13.gif]




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 10:16:33)

Šta je ovo BubaDaro , danas samo nas dvije aktivne [sm=smiley36.gif] Ostale trblice izgleda spavaju ovog jutra, prelijepog samo za spavanje [sm=smiley36.gif]
Joj što volim što si tako pričljiva [sm=smiley36.gif] Samo nastavi, mislim da imam ideju koji ti je rodni grad [sm=smiley36.gif] Po frizeru [sm=jezicek.gif] A nije ti to loša ideja za frizerku. Moja mala rodica, nevjerovatno inteligentno dijete, poslije osnovne (sve petice) upisala frizersku. Neće kaže da se zeza po faxu, pa onda po birou, nego će babo morati uložiti u salon [sm=bravo.gif] Mene samo brine što moja, ako bude na mater, prije će neki zanat' tipa tokara ili električara upisat', jer ja ti pojma o tim frizurama nemam [sm=smiley36.gif]
Kakva li će biti moja krvna slika kad budem radila nalaze, sad ne znam šta me više brine, urin ili krv [sm=smiley36.gif] Mada vala i nemam nekih problema [sm=smiley1.gif]
Što se tiče tog 'vanka', ja sam sebe uvijek smatrala nedovoljno odlučnom za takvo što. Znam da bi imala više šanse vani, jer ovdje su mi šanse otprilike 0,015% [sm=smiley36.gif], ali nemam haman dovoljno podsticaja, mada ako muka pritisne valja se ispalit' digod [sm=smiley36.gif] Kao što ti reče, mora da nam nije loše ni ovdje [sm=smiley1.gif] Fala Bogu, samo neka su djeca zdrava (k'o što moja babo rek'o) [sm=smiley36.gif]
Što se shopinga tiče, čim budeš planirala dolazak u Sa, samo se najavi, ja ću se vrlo rado stavit' na raspolaganje da se gegamo skupa po tržnim [sm=bravo.gif] A sigurna sam da će se još po neka pridružiti, štto bi bio silan prizor [sm=smiley36.gif] Najezda trudnjača [sm=bravo.gif]
I mojima je prvo unuče, tako da nemam ni ja belaja za sad. A kad smo kod muževih, pošto su oni svi šutljivi po prirodi, oni mene posade, ja im pričam, oni imaju zabavu, ja publiku i svima dobro [sm=smiley36.gif] Baš sam se sretno udala [sm=smiley36.gif]
E a ženeee, kad se ono organizuju one babine i ti fazoni? Ono kad se svi svale i donesu poklone? [sm=smiley36.gif] Što ne bi recimo tad bilo prvo viđanje bebe s rodbinom [sm=smiley36.gif]




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 10:21:04)

Jutro drage mojee...
Zavrsila sam jucer fazu plakanja haha mm nastradao ni kriv ni duzan[sm=smiley36.gif]Ali sta cu morala sam to istresti van,sad je bolje hBogu.
Minie se mozda vec i porodila i uziva sa svojim bebanom...
BubaDara ti ces znaci u moj grad na porod[sm=smiley1.gif]
Tackicee sad ces ti u trosenje plate...I moja je stigla u utorak,pa Bogami pofino skresana zbog bolovanja.Ali neka je imam ja nesto vrednije u svom pupi hvala Bogu.
Search jesi li ti ono pisala da ti je pekmez od jabuke jak i zestok?Ja ga uzimam razmucenog u malo vode i tako popijem nista nesmeta zeludcu,probaj.




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 10:28:29)

Hahah Boze dragi, tackice nisam emo omG al sam slusala neke pjesme prije od HIM [sm=smiley36.gif] nema vise te faze hvala Bogu, sad nece ni nazor suza da krene al et bilo jedno vrijeme da mi se place kako mi je toplo u srcu hhahh, bolest
Ismija se i bubadari za ovu tetku sto ceka na vratima, ne pristajem ti na muku al tako sam i ja zamisljala neku moju fameliju, posto smo svi nekako bliski, ja sam i nanama prva i omiljena unuka, i bas sam bliska i sa tetkama i mami i babi jedinica, i svima njima ovo prvo unuce, svi zeljno iscekuju a ima ih vala bezobrirnih sto bi usli u kucu i bez kucanja i najave pa zato me srklet fato, a da ne spominjem kolko cojk ima rodbine pa haman duplo vise neg ja...i moram kopirat tvoj emotikon pronasla sam se u njemu [sm=smiley7.gif][sm=smiley7.gif]
A ne znam kolko mi je tacno zeljezo al znam da je dvocifren broj i to manji neki, ja bas pitam doktoricu sta cu sa ishranom kako time mogu da popravim kaze pa u svacemu ima pomalo zeljeza al ne mozes time kao puno nista...hmmm, al et ja sam se naoruzala sokom od borovnica, grozdicama, pekmezom i ampulama xD uh sace vrijeme da je popijem, valjda nece opet biti gadno brrr
Skoro sam cijelu trudnocu pila dufaston, juce zadnje popila i nije mi davala doktorica vise znaci nema vise pijenja jeee[sm=bravo.gif] vise mi je dojadio, a inace alarm da ga popijem koji mi je u 10 me budio sad ne znam sta ce me probudit tako 'rano' hahah, i ja- sinoc bilo par onih laznjaka od kontrakcija, stvrdne se stomo kooo, a beba jos neke cudne polozaje i akrobacije izvodi, nema vise toliko mjesta pa i nije vise slatko kolko je neugodno haha, al opet mi bude fino kad znam da se krece, i jutros na sabah meni nesto lahko se pregibat, i proslo je jedan period ne osjetim ja nju, a inace malo kad sam savijena lupi me u rebra da me napomene da se ispravim , juh jesam se pristravila bila, kontam sto je nema, bas strasno Bgm, i onda kad sam se vratila na spavanje malo dole nesto osjetila i doslo mi olaksanje pa sam mogla opet mirno da spavam, izgleda da se okrenula u onom stiskanju pa zato nisam osjetila sutiranje u rebra hhh
Ev sad lezim jos uvijek i fala Bogu lupka :)
Moram ic hapit, nemam vise uopste ideja sta bi [sm=zz_banghead.gif] najgore mi je smisljat izmisljat sta da pravim, uvijek kazem muzu da kad mi kaze sta bi volio da jede ko da je i napravio, pa bukvalno pola posla mi olaksa kad znam haha :)

Ev opet sam primijetila flekicu od 'mlijeka' na majci, jesul se vama pocele prljat majice od toga? Meni pocelo curkat ima i dva mjeseca [sm=smiley36.gif] nekad znam sanjati da dojim i ujutro kad ustanem vidim flekicu na majci hhh




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 10:36:33)

Jutro lijepe bebelice [sm=nosecka.gif],

Tackice, ustala sam ja al mi se bebi jutros nesto uspavao, a ja navikla da mi ujutro kucka i da se mazimo. Nadam se da ce se sto prije javiti inače će mama biti malo hable ho[sm=smiley36.gif].
E nek ste se bas vas dvije jutros ispričale [sm=smiley36.gif]. Familija mog muza je većinom vani, al mi smo se fino snašli i ovdje. Imamo dobre poslove, kupili sebi stan, puno prijatelja još samo da nam se mala srećica pridruži i ne treba nam ništa više. Mada razumijem ja i ljude koji se odluče da idu. Koliko hoćeš njih je godinama na birou bez ikakvih izgleda za zaposlenje. Sta da rade nego trbuhom za kruhom. Al vjerujte da našim ljudima vani nedostaje nas mentalitet,naša sjela, druženja jednostavno bliskost. Oni to nemaju. Materijalno imaju sve al im žive onaj mjesec kad su u Bosni.

Mala sa, svi oni misle da je meni drago da budu tu i idu sa najboljom namjerom da pomognu, a u stvari bi najviše pomogli da puste da se mi malo naviknemo jedno na drugo i da uspostavimo neki svoj ritam, a onda Bujrum brate nek dodju.

Mi ćemo danas na frizuru ABd [sm=smiley1.gif]. Meni došlo da se skroz otišam i našla sam super zurku na internetu, al kako se približava vrijeme da trebam ići čini mi se da me hrabrost napušta hehehe. E vidjet ćemo kakva ću se vratiti iz salona [sm=smiley1.gif].

Sta nam je sa Winky, izgleda da se ona uspavala[sm=smiley36.gif].
Svim trudnicama punooo [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 10:46:11)

Search, izgleda da smo u isto vrijeme pisale [sm=smiley1.gif]. Znaci i tvoja bebi jutros spava? Joj moj se bas ulijenio sto mi je neobično jer me zadnjih dana stalno lupka. Ja željezo nisam kontrolisala ima 2 mjeseca. Trebala bih i ja uraditi nalaze malo. A ionako svako jutro, od kada sam saznala da sam [sm=nosecka.gif], uzmem po kašičicu pekmeza. Mama me snabdjela svim mogućim prirodnim preparatima. Napravila mi je i med sa suhim voćem i to je kao dobro za željezo. I jos sam nesto htjela napisati al sam vec zaboravila sta hheheehe. Meni treba bilobil za pamćenje izgleda.[sm=smiley36.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 10:48:01)

Eh ja, sjetila se [sm=smiley36.gif], to za mlijeko, kod mene ne curi al mi bude na bradavicama bijelo. E sad je li to mlijeko ili sta...?




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 11:44:47)

Ev mi doruckovale, sad opet odmaram hahah, uzela sam rovit po nalazima da vidim to za zeljezo, ja ne znam kako kod vas ide a kod mene pise da je normalno od 8 do 30 a sad mi je bilo oko četvorke, sjetila sam se, ne znam kako to za 119 [sm=zmeden.gif]

Mislim da ti je to mlijeko hh, al moje mlijeko je providno nije bijelo al et na majci kad se sasusi isto ko od mlijeka hhh

Odesmo sad kod jaranice jos jedne sa trblom jes fino kad imas vako nekog ublizu, i njena cujica mlađa od moje aBd samo dvije sedmice, pa cemo skupa na tecaj hihih, bujrumte s nama[sm=smiley14.gif]




winky_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 12:03:25)

Jutro drage moje i od mene. Kako ste mi se fino raspisale, dusa mi na pauzi sjesti i citati redom, ali ne stignem odgovoriti.
Ja ne znam kako vi ali ja se od sjedenja na poslu sva ukocim, zgrcim. [sm=smiley13.gif] .
Sto se tice duphaston tableta i meni su dojadile, pijem ih od pocetka, jos mi je doktorica rekla da mi mogu ppvecati pospanost [sm=zmeden.gif] a i ovako mi se cini da sam prva dva mjeseca trudnoce prespavala [sm=smiley36.gif].......
A sto se nalaza tice ja sam samo jednom vadila krv u trudnoci, morat cu sad prije slijedeceg pregleda opet da to prekontrolisem
Eto dosta od mene za sad.....novim trudnicama zelim dobrodoslicu, a minie da se uskoro mazi sa svojim zamotuljkom.




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 12:35:59)

Search i moj beban se probudi ujutro s mamom na sabah.Pa onda kad legnem dugo mi treba da ponovo zaspim jer me on cupka i lupka[sm=smiley1.gif]A meni dusa puna hvala Bogu...
Vidim da ste zbunjene oko vrijednosti za zeljezo.Ovo sto su neke zenice pisale kao trocifreni broj to je hemoglobin i on je dobar pokazatelj stanja zeljeza.A zeljezo je inace drugi parametar i vrijednosti su mu ove koje je navela ema cini mi se 8-30.
I moj hemoglobin je zadnji put bio 119 a inace je uvijek veci tako da malo cesce uzimam pekmez,borovnice itd ali ni to bas redovno[sm=zmeden.gif] Sad za iducu kontrolu aBd moram ponoviti sve nalaze...




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 12:49:29)

Nudzjema Ne smijem se bacit' na trošenje, raskućiću nas [sm=smiley36.gif] Ali eto, jedan dio mora, šta ćeš [sm=smiley36.gif] Ne znam ljudi šta vam je, je li to do te žgaravice ili šta, ali meni je taj pekmez jako ukusan, čuvam ga u flaši i samo nagnem [sm=smiley36.gif] MA otplači ti ponekad, bude lakše, ali nemoj brate da se kidaš, kako neka reče, biće ti beba plačljivko [sm=smiley1.gif] Vidiš npr Search kod nje će biti pravi mali drekavac, ima stalno da plače pod dekicom uz neke sentimentalne HIM-ove pjesme [sm=smiley36.gif] Šalim se, ne me biješ [sm=smiley36.gif] To sam ja samo ljubomorna što ti imaš drugaricu s trbuhom, a ja nemam [sm=smiley13.gif][sm=smiley36.gif] Ali naći ću vas ja na seminaru [sm=smiley36.gif] Počelo vam mlijeko curiti? [sm=smiley3.gif] Ja ništa o tome ne znam [sm=smiley3.gif] Znači, i ja mogu uskoro očekivat' da sem dnevnog nosim i uloške u grudnjaku [sm=smiley36.gif]
Ema Kod mene je mala ljenčina, to se nikad ne razbudi prije 10 [sm=smiley36.gif] Ništa nije na babu joj i njegove, sva na mater i dajdžu [sm=smiley36.gif] Ejš dobre poslove i stan [sm=smiley36.gif] Pa ne bi' ni ja ni kontala o odlasku da je tako [sm=smiley36.gif] Nema veze, ja zadovoljna i ovako, pa kakva nafaka bude [sm=smiley1.gif] Ej, kad smo kod frizure, šta si planirala radit'? Ja se ne smijem ni ofarbat', a kanu stavljala prije dva mjeseca, em se nije primilo, em izrasla još. Evo me k'o strašilo [sm=smiley36.gif]
Winky I ja se sva ukočim, šetam malo oko stolova, ali slabo to pomaže [sm=zmeden.gif] I isto tako samo sam jednom kontrolisala krv, i bilo ok. Urin sam ponavljala poslije antibiotika. Sad trebam pred sljedeći pregled ponovo sve provjerit' [sm=smiley1.gif]
I što vi bebe zovete mirisnim zamotuljcima? Em što kakaju svakih dva sata i smrde, em što ja planiram da moja bude gologuza što češće [sm=bravo.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 14:31:14)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za postove, volim vala kad ovako imam sta procitati [sm=smiley1.gif]

Ja sam se udala van nase lijepe, i fali nama puno taj "nas zivot" odozdo, mada kako smo mm i ja oboje iz Sa i oboma nam fali nas grad sve cesce pricamo o povratku i razmisljamo sta bismo to dole mogli ostvariti [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Doduse ja se ne smijem puno ni zaliti, mi dolazimo bar 3-4 puta godisnje, sto je opet i dobro [sm=smiley1.gif].

BubaDaro nemoj bona generalizovati, ima nas i iz dijaspore koji se jezimo na te "jezicke pogreske" i kojima djeca pricaju bosanski jezik tacno i tecno kao da rastu u Bosni [sm=smiley1.gif][sm=smiley36.gif]. Bez zeze mi smo bas poklonili dosta paznje jeziku, i sa djecom iskljucivo samo bosanski pricamo.

Znaci novcanici vas svrbe [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif], i ja sam danas opet djeci neke stvari narucivala! Ne znam jel ovako bilo dok som mi bili djeca, ali ja mom A svaki dan moram oprati sve sto je obukao, apsolutno svaki dan su mu koljena zelena i uzemljena, a maica redovno uflekana nekim sosom [sm=hudicek1.gif]. Nekad pomislim da cim izadje na skolska vrata namjerno trazi kako da se isprlja [sm=smiley36.gif]
[sm=hudicek1.gif]

Inace bebe znaju biti meteoropate, pa kad je kisa bas vole spavati, moji su svo troje isti po tom pitanju, i kasnije po rodjenju su nastavili istu praksu, jedva ih razbudis ako je kisni dan [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




agatha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 15:11:37)

Jao, napisah post i ne prodje[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]a kilometarski bio oooo neeee.
sad sve ispocetka. [sm=bravo.gif]pravo ste se raspisale valjda sam dio barem zapamtila.
Ema08 bolje sam draga nakon svega, uh.
Tackice necete me se lako otarasiti hahhha ni ovo sa postovima nece me omesti[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Inace, glava m boli od jucer, nisam danas ni otisla na posao. Plus mi mob sinoc zaledio i otad nece nista nit upalit nit ista, Jos mi samo taj trosak fali, A planiram raditi jos maj i juni o onda u julu na godisnji a u agustu na trudnicko ako Bog da.
Kako ste vi koje radite to planirale? Pricale ste o moru, ja ne mislim ici ove godine, sina navikavam na ideju bazena hhehe. Ne ide mi se u tako visokoj trudnoci,
Eh, da, recite mi je li neka radila 4d ultrazvuk i planira li? I koliko je kod vas trajao ovaj morfoloski pregled bebe, meni to sve nekako kratko a citala sam i po sat vremena da nesto doktori gledaju?[sm=zmeden.gif] Malo mi je prebacio na 4d ali se cura pribila uza zid pa sve kroz kosti ide nije se nesto posebno moglo vidjeti a meni je 4d fantazija, hahhaha.
Sto se tice nalaza, dosad sam dvaput vadila krv i triput urin. Hemoglobin mi je sad bio 11,6 a donja granica je 11,9 tako kod mene pise a zeljezno 22 a gornja granica 30 pa vidjet cu sta ce doktorica reci idem sljedece sedmice aBd. Koliko znam bitniji im je hemoglobin[sm=zmeden.gif]
Da li nam se Minie porodila da hairli sve prodje...
Pls prodji poste brrrrr




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 15:22:02)

Agatha, nek si se bas javila [sm=smiley1.gif]. Meni doktorica svaki put radi kombinaciju 3d i 4d. 4d je fenomenalan, imamo super snimke bebice sa pregleda. Prošli put mi je radila duži pregled to je bila 19 ili 20 nedjelja ali nije trajalo sat i po, ma nije ni sat. Ne mogu sad da procjenim koliko je trajao pregled al znam da je bio duži nego inače.

Tackice, ja se otišao [sm=bravo.gif]. Jos mi nekako isplanirala prema gore kao neka krjesta, otkaceno skroz i bas mi se dopada [sm=bravo.gif]. Sto se tice boje uradila mi preljev koji sam držala samo pet minuta i za koji kaže da nije štetan. Zadovoljna i s bojom. Kako nama ženama malo treba da se osjećamo dobro [sm=smiley36.gif]. Ja, ja posao i stan koji će biti naš za nekih 10 godina. Kaze bas muž ne znam hoće li mi biti drago ili zao kad ga otplatimo. Pitam ga što, kaže bit će mu drago sto imamo svoj stan,a zao sto smo ostarili hehehe.




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 15:26:20)

Hehehe, ne pregledah post prije nego što sam ga objavila, a ovaj moj telefon sam nudi neke riječi. Uglavnom, nisam otišao nego se osisao, nije isplanirala nego isfenirala. Nadam se da ćete skontati ako ima jos grešaka sta je pisac htio da kaže [sm=smiley36.gif]




agatha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 15:34:57)

Ema08,[sm=bravo.gif] za frizuru. Take smo mi zene hehehhe, malo nam fali da budemo sretne a i obrnuto, hihi. Mislim da je i meni 3d bio pa prebacio na 4d. Kaze sve ok ono srce, ruke, noge pokazivao, zeludac, ali mi zao sto se na 4d nije moglo fino vidjeti a i mala je malo reci nemirna hahha.
Muz ti je kralj, tako to nekako i dodje, i mi cemo za koju godinu otplatiti stan ali onda treba veci pa Jovo nanovo, ali samo nek smo zdravi. kakva je situacija, elmadullilah.
Izvini ako nije tajna koliko je taj 4d kod tvoje doktrice otprilike, mislim novca?[sm=smiley36.gif]




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 15:49:26)

e dok ja završi u proizvodnji sve što treba, vi se pravo ispričale, i sad ja pročita pa taman hajd da ubijem još ovo pola ure torture [sm=smiley36.gif]
ti si tačkice navrla da saznaš ko sam i šta sam, haman si pravo zagrijala pašu za moju princezu, pa rovi li rovi da sazna odakle mu je draga [sm=jezicek.gif] Morat ću te dodati na fb pa da se bar i upoznamo, ne skrivam se ja toliko [sm=smiley36.gif] samo svijet je mali i u to sam se 1000 puta uvjerila, pa sigurno da imamo bar jednog zajedničkog prijatelja tamo [sm=smiley36.gif] a vala ako se već i upoznamo možemo i u shopping skupa, nek i mi imamo drugaricu trblu k'o ova search [sm=smiley36.gif]
rodica ti vidiš pametna, zna da od faxa nema ništa ovdje nego makaze u ruke i šišaj raju [sm=smiley36.gif]
search kad ti kažem ja, na vratima doček spremili i jetrvi pa što bi mene zaobišli [sm=smiley36.gif] emoticon je pravi za nas hahahahaha samo preuzmi [sm=smiley36.gif]
Onda ni ja ni doktorica nismo dobre dok je ona meni rekla željezo a mislila hemoglobin, nikad mi vala niko nije onda spomenuo to vaše željezo od 8-30 [sm=smiley36.gif] a za mene je svakako željezo Fe i nema dalje, prirodnjak sam u duši [sm=smiley36.gif]
ema08 super da vam je lijepo ovdje, ja volim baš to čuti i kad se ljudi snađu fino, vi već i stan kupili, aferim [sm=smiley1.gif] Mi kuću napravili, opremili jedan sprat, a drugi čeka nešto, ustvari novce hahaha ali i to će se srediti aBd. Problem je što bih ja gornji sprat sve aman zaman kako mm kaže pa mi se ne žuri, ionako smo tu samo vikendom pa polahko [sm=smiley1.gif] a vala mi je tih kuća na vrh glave, moj babo napravio trokatnicu i kad je sve sredio po ćejfu i ja završila fax pa ono taman da uživamo skupa, preseli na bolji svijet a haman nikad nije bio bolestan. Ne treba se toliko davati za to, samo treba uživati s porodicom i obići i vidjeti što više svijeta [sm=smiley1.gif] Meni ostade i roditeljska kuća i mm već bio počeo praviti kad smo se uzeli pa hajde i to završi a mjesec dana bili u njoj i posao nas odvede u totalno drugi grad pa sad pored svega opet podstanari [sm=smiley36.gif] i baš smo se smijali kako smo opet ko beskućnici pored svega hahahahah[sm=smiley36.gif]
mala_sa ja sam rekla za ove sad medicinare hahahahaha a tebi i tm svaka čast što djecu tako vaspitavate! Nek ti je Bog onda dao i treće hehehehehe [sm=smiley36.gif]
Mene danas slabo udara moja malica, pa me baš ubrinula alo prije jedno satak se fino javila pa olakša mi dušu [sm=smiley1.gif] Ja mislim da i nju smori ovo sjedenje na poslu za računarom pa se skupi i ne mrda [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]
Imam i ja ponekad te kontrakcije samo smotaša nisam znala da je to to dok vi sad niste fino opisale [sm=smiley36.gif] srećom kod mene prođe brzo i nisu česte [sm=smiley1.gif]
Mlijeka još ni traga ali su meme velike pa biće aBd [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
odoh kući, opet sam se napričala gluposti [sm=jezicek.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (12.5.2016 15:50:15)

Agatha, naravno da nije tajna, 70 KM mi je naplatila. Ja nisam gledala cjenovnik al valjda je to ta cijena. Ma extra je doktorica, svaki put mi radi taj kombinovani pregled, a samo dva puta mi je naplatila po 70 KM, a sve ostale preglede po 50 KM.
Super pa si ti skoro otplatila kredit[sm=bravo.gif]. Lako je onda mijenjati kad vec imaš neki kapital. Ma svoja kućica svoja slobodica kolika god da je [sm=bravo.gif].




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>