RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 8:48:54)

Dinaina [sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif][sm=zz_dance.gif] čestitam 🎊. Sve najbolje bebi i njenim roditeljima, a mamici sto brzi oporavak želim.

Agatha[sm=bravo.gif] bravo za uredan nalaz. Bas mi je drago sto si se javila i sto je sve ok. I da, i ja nisko osjetim udarce i kad sjedim imam osjećaj da mi stomak sjedi u krilu[sm=smiley36.gif]. Vidjet ću aBd na slijedećem pregledu je li beba nisko. Sta znaci tako okrenuta beba?

Tackice, izgleda da ćete vi mene nadici za taj seminar. Čujemo se svakako da se dogovorimo. I Winky takodje [sm=bravo.gif]. I sad mi neobično sto ti pišeš hanumica. Ja navikla na pasu i biti će pasa vidjet ćeš [sm=smiley36.gif][sm=duda.gif][sm=modricrtici.gif]

Ostalim zenicama šaljemo puno 😘




agatha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 10:16:05)

Jutro, zenice![sm=smiley36.gif]
Nudzejma, ovo vrijeme pogoduje virozama svakako a mi najosjetljivija grupa.
Lijeci se, cuvaj se, ne znam ni sama.Evo jutros dodjoh na posao, ne znas ni kako je, oznojis se onda se ohladis i ja se odmah prehladim.
Tako mi je bilo u petak, hodala po gradu,ono cas kisa cas sunce i oznojila se bas... u subotu me cijeli dan glava boljela da sam na kraju paracetamol popila.
Tackice, nemoj me bona ruziti helac sam ti bila, ali bitno je da je proslo, a i star se ker ne uci lajati hah.
Vidis nam bona hanumica masallah[sm=rozacrtici.gif].
Mislim da je i kod tebe definitivno djevojcica jer muski se pokazu, hihihi.
Ja sam bas sretna i zbog toga jer imam sina.
Sto se tice toga kako je beba okrenuta, zadak, znaci okrenuta guzom, i sad vecinom se bebe do poroda okrenu glavom prema izlazu.[sm=smiley36.gif]
Ako se ne okrene, radi se carski rez koliko znam.
Sto se ostalog tice nije to nista lose.
Ja imam osjecaj da mi rovari po mokracnom mjehuru tako mi je sinoc bilo a i jutros, a plus nemirna bas.
Ema08, hvala puno. :)
Neko je spomenuo da na Jezero ne daju sad po novim pravilima prije 36. sedmice i to je istina. Bila sam u petak, i uradjen mi je pregled ali sve je to prebacivanje loptice od doktora do sestara.
Nema filma za slicice sa ultrazvuka, nema papira da se onrises, nema sapuna u toaletu, nema tolatet papira ma uzasss!
Sve me to mnogo izbacilo iz takta a ni u domu zrdavlja nije nista bolje tako bih vjerovatno i ja isla privatno da sam znala kako ce sve ovo ici... i ovako cu vjerovatno barem jednom otici.




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 10:45:12)

Ema Naravno da ćemo te nagovorit', valja se edukovat' [sm=bravo.gif] I meni je žao vikenda, ali brate ništa ne znam, valja ić' učit' [sm=smiley36.gif] I meni je neobično, a mm ću razbit', samo me zeza sad. On bezobrazan, nikad nije htio da se izjasni da li bi želio curicu ili dečkića i sad se samo kezi. Ne znam je li mu drago što je hanumica ili mu je samo drago što sam ja fulala [sm=smiley36.gif]
Agatha Ma i meni je drago, kako god bilo, curica ili dečko, ali da mi je da znam sigurno [sm=smiley36.gif] Izludi me dijete promjenama, prava vaga, neodlučno na mater [sm=smiley36.gif] I okrenuto guzom na mater [sm=smiley36.gif]
Pitam se koja će od vas pogoditi [sm=smiley36.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 11:53:34)

Dancek, kod mene dns radno, kako nas je bilo puno u stanu prasine na sve strane, pa od jutros krpom masem [sm=smiley36.gif]
A mojoj hanumici naumpalo da nalakira nokte pa sam i to odradila u medjuvremenu [sm=smiley1.gif]

Nudzejma bas vrijeme leti, jos mi je ostalo i pogino stvari da pripremim, a sve kontam ima vremena, na kraju ce biti trci na sve strane [sm=smiley36.gif]. Meni isto tako nekad zna stomak bas da bude tvrd ko lubenica, obicno je tako kad beba gura ledjima i guzom vani (proteze se, valjda[sm=zmeden.gif]), al dok ne boli nije alarmantno [sm=smiley1.gif]

Search cini mi se da si ti pusala za velicinu stomaka, meni je recimo najveci stomak bio u prvoj trudnoci (sa sinom), bas je enorman bio; a kasnije sa curama je vidno manji, po slikama najbolje uporedim. Nek te ne brine to, svaka zena je razlicita a i svaka trudnoca, tako da ne mogu svima ni stomacici isti biti [sm=smiley1.gif].

Tackice kod mene su se hanumice krile, a pasa odmah rasirio none [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Dinaîna iskrene cestitke [sm=bravo.gif] ti pravog momcinu rodila [sm=bravo.gif]

Sad furam nastaviti pospremanje [sm=smiley1.gif]




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 15:26:18)

Evo i nas dvije [sm=smiley36.gif]
Jučer se nismo stigle javiti, bilo fino vrijeme pa smo cio dan proveli u prirodi, ma milina [sm=smiley1.gif] Vidim vi se raspisale a to volim, kad uđem da imam da se načitam [sm=smiley1.gif]
search što se tiče te nervoze i gostiju i sama sam takva! Već me isto nervira smaa pomisao da dolaze sve tetke, strine, dajnice, i pipkaju mi dijete a rodice s mobitelima žele da slikaju!!!!! Nećuuuuuu!!!!! A ako šta kažeš, ispadaš babaroga! Ima li iko pametan savjet kako izbjeći goste prvih bar 15 dana?! [sm=jezicek.gif] Ja sve kontam da uradim ko moja jedna drugarica, slažem da beba ima neki osip i da joj ne smije niko prilaziti osim majke, i žena super riješila se gostiju [sm=smiley36.gif]
Arijana i nudzejma neka kasnije kad malo ojača svi uzmu pomalo ali vala kad skontam ja dolazim iz bolnice a vec tri moje tetke i tri od mm i dajnica i 2 strine tu, meni se evo odmah povraća da prostite! Možda pretjerujemo mi mame prvi put, ali stvarno ne bih gostiju bar prvih 15 dana, a kako nekome reći da ne dolazi [sm=zmeden.gif][sm=smiley1.gif]
agatha neka nam curica! [sm=bravo.gif] Joj kad se to sredi u haljinice, cipelice, hjooooojjjjjjj [sm=zz_wub.gif] i moja je isto jako nemirna, doktorica kaze da odavno nije vidjela nemirniju bebu [sm=smiley36.gif]
Btw kupila sam za svoju princezu neke baletankice nehodalice crne s bijelim tufnicama, istopim se kad ih pogledam [sm=smiley1.gif][sm=love.gif] i kupili smo dva bodića i dvoje helankice na cvjetiće i tufnice hello kitty, jest da je br 68 ali nisam im mogla odoljeti, neka malo sačekaju da im dorastemo li vjerujem da će joj dobro doći [sm=smiley36.gif]
Jedva čekam u intenzivnu kupovinu aBd [sm=smiley36.gif]
dinaina čestitam od srca! [sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]
MashAllah momak i po već, pravo si ga odhranila [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]
Da vam bude zdrav i sretan skupa s vama [sm=bravo.gif]
tačkice prijo fali mi tvoj paša, nemoj govoriti hanumica molim te [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif] Heheeh muževi naši divniiii, baš vole da nam skaču po hormonima [sm=smiley36.gif] Samo kuliraj [sm=smiley1.gif]
Žene, jedete li vi jagode? Ja dobila u subotu domaće neprskane i najela se, ali mama me kritikuje zbog toga, kao alergija bla bla bla, ali doktorica mi je rekla da smijem, ne pretjerano kao i ostalo sve ali da nije zabranjeno. Jeste li vi pitale svoje doktore o tome? [sm=smiley1.gif]
Ja ih strašno volim i ne znam kako bi im odoljela, ali eto kad baš ne bi smjela naravno suzdržala bih se kao i za sve drugo što se ne smije [sm=smiley1.gif]
Ljubim vas sve u pupice slatke [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 18:18:12)

kako ste mi trudnice moje
da se i ja malo javnem,nisam imala kad,svaki dan negsje hodala..
danas sam isla na kontrolu,kaze doktor sve ok,malo pjeska u bubrezima..i potvrdio jos jednom da je djecak..
Tackicee mislim da jeste djevojcica jer se one kriju,bar je tako bilo kod mojih kolegica..




Vrtni patuljak -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 18:28:58)

Pozdravcic drage zene!

Dinaina cestitke od srca, nek ste svi skupa zivi i zdravi!

BubaDaro - moja mama kupila curici isto cipelice nehodalice, bijele satenske, i ja se topim i planiram sta dalje da kupujem al sve kontam jos je rano [sm=smiley1.gif]

Zenice pomozite mi molim vas - Kupila mi mama neki napitak od zare, limuna i meda, kao protiv alergije i za stitnu zlijezdu, domaci je, a ja ne znam smijem li piti zaru? Ta gospodja sto to prodaje tvrdi da smijem, ali ja bih se ipak jos malo konsultovala.

Srdacni pozdravi za sve vas




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 18:57:04)

Ma ja cu napraviti grupu na viber sa mamom i svekrvom i reci fino da mi treba mir i odmor i da mi ne treba pomoc oko bebe, vec samo oko spremanja stana i hrane, pa ako su zeljne neka mi dođu same prvih barem sedam dana, bez ikoga :) a gosti kasnije, također cu naglasit da nema slikanja, naravno kad se priblizi vrijeme malo cu to na ljepsi nacin al eto sad me histerija fata samo na pomisao pa tako pisem, nemojte mi zamjerit hhh
Nema tu nista lose u biti, zar nije najbitnije da se majka odmori, da se slegnu osjecaji, da se uspostavi laktacija i ta vezica s bebijem, svi ostali ljudi osim mame i babe su visak i samo stvaraju nervozu barem meni tako mislim da bi bilo prve sedmice ha ja :) i ne ustrucavam se vala nikom da kazem, pa ja sam tu najbitnija i svi prvo treba na mene da gledaju hhahah [sm=smiley9.gif][sm=zz_biggrin.png][sm=zz_giggle.gif]

Joj dva herpesa mi iskocise danas, izgleda opao imunitet, vidjet cu bas kakvi su mi nalazi sutra aBd :) evo sad pijem caj od limuna i meda- nema cim malo nesto ufati sjetim se da treba zdravije da se hranim hhh

Znatel vi koja gdje se tacno nalazi babysaurus shop u sarajevu, htjela bi da vidim one sling, wrap marame i mei tai, imal koja od vas iskustva s tim, i muz insistira na platnenim pelenama pa moram da se obezbijedim i time, iako sam i ja prije bila striktno za to pogotovo ako je djevojcica u pitanju jer je zdravije X puta ali sama pomisao na silna pranja i ostalo vise mi se ne da nikako [sm=smiley13.gif] sta da radim, kud sam ga upoznala s tim haha, a vidio cijenu nekih pelena u dm sto dođe tri paketa manja za 30 KM pa mu mrak pao na oci jer sam mu rekla da se mijenja pelena svaka dva sata hahah konta kolko ce to para trebati mjesecno, mislim sto jest jest ekonomicnije je i haman nikako stetno za okolis i zdravije za bebice ali stvarno kako vrijeme odmice sve manje sam zainteresovana za to brrr

I ja sam neki dan se nasopala jagoda, i jos smoothie napravila jos uvijek ga spominjem mmm kako mi je sjeo a malo mi ispalo pa brzo popila hhh, sad vidim jos i tresnje pocele jedva cekam malo da spadnu cijene ima da se najedeeeeem koooo... Isto i lubenicu ne mogu da docekam, borovnice da ne pricam, sanjala sam kako ih jedem bezbroj puta uhhh, pa onda sljive one velike tvrdee slatkee pa onda domaće grozđe , al ima jos do toga hhhh :)


Ja mogu da razlikujem kad mi je bebi okrenut dole glavom a kad prednjaci zatkom, ili ti ga guzom, inace ako je ova druga situacija pokreti i udarci se vise osjete po dnu stomaka, a mene moja udara bas pod rebra,i zavlaci se nekako sto zna bit jako neugodno, a kad stuca osjetim ko da se baloncici pusu dole negdje oko grlica hahah kako mi je bude zao nesto sto stuca iako joj nista to ne moze naskoditi hhh
Carski rez se, u Sa barem kako znam, samo u prvorotki radi ako je beba okrenuta guzom ili sa strane, iako je i to izvodljivo prirodnim putem ali eto izbjegava se vec neko vrijeme hmm
Et ako mi sta jos naumpadne opet cu vam se ispisat [sm=jezicek.gif]




search -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 19:00:29)

Kopriva je bogata željezom, kalcijem, proteinima i drugim važnim nutrijentima. Kopriva je idealan tonik za trudnoću, koji štiti i jača bubrege, povećava plodnost žena i muškaraca, štiti majku i fetus, smanjuje grčeve u nogama i porođajne bolove, sprečava krvarenje nakon poroda, ublažava hemoroide, poboljšava kvalitetu i količinu majčinog mlijeka.

Čaj od koprive: Na jednu čašu vode se stavi jedna vrhom puna čajna žlica koprive (lišća i stabljike). Vrelu vodu prelijte preko koprive, poklopite i ostavite na 5 minuta. Procijedite i popijte malim gutljajima.

Napomena: Koprivu trebate brati prije, nego što procvate. U trudnoći izbjegavajte piti koncentrirani sok koprive.
Na mnogim mjestima ces naci preporuke jedna solja dnevno, a da samo treba izbjegavati prva tri mjeseca[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




winky_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 20:39:00)

Vecer drage moje i od nas dvoje....kako ste mi se fino ispisale pa moram redom:
agatha Cestitam za uredan nalaz.
dinaina Cestitam od srca, pravi momak. Zelim vam sto brzi oporavak, mazite se i gnjavite [sm=duda.gif]
Nudzejma nadam se da se uspijvas boriti sa prehladom, ovo vrijeme bas pogoduj virozama. [sm=smiley13.gif]
ema08 Nadam se da ces se i ti nama pridruziti na seminaru, ni meni se ne svidja ideja sto je vikend, ali ne sumnjam da ce biti korisno proveden. I ovako sam pogubljena [sm=smiley36.gif]
sammy_lo Cestitke za urednu kontrolu.
A braco ili curica, ja vjerujem da se braco vidi ranije. Kod nas se barem na uzv bas fino vidjelo da je braco [sm=smiley36.gif]

A sto se tice nervoze i guzve prvih dana nekako vjerujem da ce ispasti bolje nego sto mi razmisljamo. Treba biti iskren prema bliskim ljudima, vecina ih je sve to i sama prosla pa ce imati razumijevanja. Ipak su to prvi dani kad je i mm doma, dani navikavanja na novog clana porodice, rutinu.....Bolje da ne razmisljm o tome ima vremena do tada [sm=smiley1.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 21:56:54)

Drage moje, meni mama dosla pa bas ne nalazim vremena da napisem sta.
Nisam se jos porodila, nemam ni znakova nikakvih za sad. Jos 11 dana do termina [sm=smiley1.gif]
Ne znam ko me je pitao za spisak kako se uredjuje (ne sjecam se ko [sm=zmeden.gif]). Pa ja odem na zadnji spisak i citiram taj post ali obrisem ono "quote" i gore i dole, i onda ako ima sta dodati i oduzeti [sm=smiley1.gif] Moze se svakih nekoliko dana izbaciti spisak, ili mozda sedmicno, mada ja nisam tako radila haha, ali prije je tako bilo.
Nemam vremena bas da pisem a vidim svasta ste ispisale, i novina svakakvih, pa mashallah za sve [sm=bravo.gif]
Dinaina, cestitke draga [sm=bravo.gif] Krupna bebica mashallah [sm=smiley1.gif] Moja je sitnija malo, ali neka je, samo da je ziva i zdrava dusa mamina [sm=smiley1.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 22:01:29)

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=wink.gif]


MAJ 2016

08.05. Dinaina [sm=modricrtici.gif] Porodila se 04.05. [sm=bravo.gif]
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif] Porodila se 28.04. [sm=bravo.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 [sm=rozacrtici.gif]
24.06. felix [sm=rozacrtici.gif]
25.06. mala_sa [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
11.07. search [sm=rozacrtici.gif]
20.07. Arijana2 [sm=rozacrtici.gif]
27.07. nudzejma [sm=modricrtici.gif]

AVGUST 2016

01.08. MajaAjna [sm=rozacrtici.gif]
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak [sm=rozacrtici.gif]
09.09. BubaDara [sm=rozacrtici.gif]
11.09. Agatha [sm=rozacrtici.gif]
16.09. ema08 [sm=modricrtici.gif]
26.09. Lejni [sm=modricrtici.gif]
26.09. samy_lo [sm=modricrtici.gif]
28.09. tackicaa [sm=modricrtici.gif] [sm=smiley1.gif]

OKTOBAR 2016

06.10. anidla






Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (9.5.2016 22:10:03)

Ima li kome sta ispraviti? Ne sjecam se ako je koja bebica promijenila spol [sm=smiley36.gif] jer sam ovih dana sve na preskok nekako citala.




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 8:33:47)

Jutro drage trble [sm=smiley36.gif]
Ja sam toliko postala trblava da svaku put kad nešto jedem ili pije zalijem dete [sm=smiley36.gif]
Mala_sa Ah vi ste baš vrijedne, i ti i tvoje hanumice [sm=bravo.gif] Koja je boja noktića? Ja mnogo volim lakove i ružiće za usne [sm=bravo.gif] Ostalo ne znam ni koristit' [sm=smiley36.gif] Pa kod mene je ova beba baš lopuža, nije da se krije, nego se fino izvali, raširi čak i none, ali vazda je pupčanik tu između i džaba [sm=smiley36.gif] Ali kako doktorica reče, nema tu testisa. Ja se šokirah, čuj dete mi nema muda uz ovakvu mater [sm=smiley3.gif] [sm=smiley36.gif] Šta god bilo, nadam se samo da neće puno osobina na mater povuć' [sm=smiley36.gif] Sem fizičkih naravno, džaba j' ljepše su mi none nego kod mm [sm=smiley36.gif] Helem, ajmo dalje [sm=smiley36.gif]
BubaDara A šta ću draga prijo, nije dijete još spremno da se izjasni, pa valja poštovat' trenutni izbor, tolerancija, demokratija ovo-ono [sm=smiley36.gif] Ja svoga ne moram ni kulirat', sve zaboravim u trenu i sjetim se nakon dva sata da reagujem na nešto [sm=smiley36.gif] A tad to ispadne više smiješno i eto ti moje svađe, ni to više ne mogu k'o nekad [sm=smiley13.gif][sm=smiley36.gif] Jagode bi' ja rado jela da imam, nešto ti ja to puno ne pazim ako mi se nešto sviđa, a i vala đe voće da škodi? [sm=zmeden.gif] Samo ti jedi, da princeza bude ka' jagoda [sm=bravo.gif]
Samy Čestitam ti za urednu kontrolu i za odlučnu bebu što se tiče spola [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
Vrtni Ja stvarno ne znam da se žara ne smoije pit' [sm=zmeden.gif] Možda ono nešto umjereno, šta znam... Ali ja sam na 80% onih čajeva što kupujemo na kutiji pročitala da se ne preporučuje trudnicama, čak i uvin[sm=zmeden.gif] A doktorica mi rekla da smijem [sm=zmeden.gif] Po malo ti to, a sigurno nije ni ukusan, pa nije ti teško obuzdat' se [sm=smiley36.gif]
Search Draga moja ja sam se ismijala ovom tvom postu [sm=smiley36.gif] Tebe hormoni deru k'o nikog haman [sm=smiley36.gif] Polako bona, ja imam osjećaj da ovaj moj i ja to svako sami ništa ne bi ni umjeli [sm=smiley36.gif] Dobro će ti doći pomoć, a i nene jedva čekaju, nemoj im uskratit', neka se bar malo profuraju [sm=smiley36.gif] Sinoć ja baš pričam s mm kako će to bit' zeznuto, malo, polomiće se. MA jok kaže, bebe su jake. Doduše ja nisam nikad mlađe od godinu uzeo u ruke [sm=smiley36.gif] Tako da ćemo mi čekat' dok napuni godinu pa onda preuzet' od mame i svekrve, što je sigurno-sigurno [sm=smiley36.gif] Što se pelena tiče, ja ne znam stavit' ni ove jednokratne, a kamoli da bebu upakujem u onu pamučnu [sm=zmeden.gif] Ima da se slomiš s tim pelenama, čisto da znaš [sm=smiley36.gif] Jesi li bila u Nahli? Ja se nikad natjerat' da odem uplatit' ono 20KM, a poslala sam mail prijave... I da znaš da sam zabalila od ovog tvog nabrajanja voća [sm=smiley36.gif]
Winky I kod nas se kobajagi vidio braco u 15.sedmici, ali predomisli se [sm=smiley36.gif]
Daliyah Ne sekiraj se za spisak, sredićemo ga već nekako, ti sad samo brini kako da dišeš i to [sm=smiley36.gif] I slušaj mater [sm=smiley36.gif] MEni bi haman trebalo ispravit', pa ćemo opet mijenjat' ako se mala vaga predomisli za 3 sedmice [sm=smiley36.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 9:01:55)

Jutro ženice[sm=smiley1.gif],

Bogme Tackice i moj se dečko ni malo ne stidi pokazati. Čak smo dobili i sliku cunice hheheehe. Mojoj prijateljici su do 29 nedjelje govorili da je djevojčica kad iznenadi ih dječak. Nego si ti meni bila pravo simpa sa svojim pasom pa ja nesto navijam za pasu.

Search, ja sam se ove godine najela jagoda kao ni jedne do sad. Jela sam ih jos dok su bile skroz plastične i nikakve. Nije mi niko rekao da ne bi trebala i namjeravam da nastavim svojim poslom [sm=smiley36.gif].

Deliyah, ništa se ti ne sikiraj za spisak, imaš sada precih stvari, a mi ćemo se pobrinuti za spisak. Koliko sam primjetila nedostaje nam Winky na spisku. Jel ženice koje su se porodile treba brisati sa spiska? A pored Tackice treba staviti sve moguće boje dok se ne odluči šta ce[sm=smiley36.gif].

Sammy, bravo [sm=bravo.gif]za urednu kontrolu.

BubaDaro, znaci vec je počelo ludilo kupovine
Naš je medo 🐻 dobio dres Barcelone od muževe sestre i ja sam se oduševila kako je slatko. I svaki dan sam.ga vadila iz latice da ga malo pogledam. Al ja se jos ne usuđujem nesto kupiti. Sačekat ću ipak do 7 mjeseca pa onda aBd polako.

Winky, kako ste vi jutros.

Ej žene, mi smo se već počeli maziti. Jutros me lupnu srećica mala i ja ga tačno napipam gdje je i pomilujem, a on se umiri. Samo sto sam ja prestala on me opet lupnu. Maza [sm=duda.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 9:45:12)

Jutro [sm=smiley1.gif], ja sam jucer haman pretjerala sa pokretima pa sinoc ko invalid, kukovi mi se raspadali bukvalno [sm=smiley13.gif], jutros je malo bolje al ni blizu normalnom stanju...

Tackice boja puderasta roza, hanuma kaze ta joj se svidja [sm=smiley36.gif]. Inace tu je povukla na mater, ja uzivam u sminci, mslm generalno kozmetici; i ona sce moje dira i sminka se lafo, tako da mi ne gine jedan set cetkica i kakve eco sjene da joj nabavim [sm=smiley36.gif]

Search dobro rece Tackica ne opterecuj se unaprijed, nije niko bas toliko bezobziran kako tebi sad izgleda, a svakako sve ispadne puno bolje nego sto mi to zamislimo [sm=smiley1.gif]

Daliyah uzivaj sa mamom, a i izmazi jos malo tvog malog sina, dok je jos jedinac [sm=smiley1.gif]

Sto se tice voca i cajeva ja sam uvijek jela sve (sezonsko i ke sezonsko), kad mi sta prahne. Cajeve sam sve pila kao i inace, samo ne treba pretjerivati ni u cemu.

Zaboravih za pelene, platnene jesu zdravije, ali toliko tu ima devera da meni nije padalo na pamet da se barcem jos i s tim. Kad samo pomislim da 2 god svaku noc moram prmijeniti pelenu x puta nije mi dobro bilo. Onda sapiranje kakice sa pelene, pa odvajanje u kantu, pa predpeanje rucno, pa pranje masinsko, susenje... Onda propuste puno vise nego jednokratne, ma vozdra.




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 9:57:46)

Mini mila tebi je danas dan D, mozda se vec i mazis sa svojim princom, pa se ne javljas [sm=smiley1.gif]! A ako mala guza jos uvijek ceka, onda sretno, sto laksi, brzi i bezbolniji porod da nam imas aBd, sa zivom i zdravom bebicom [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 10:04:52)

Gdje ste hanumice [sm=smiley1.gif]

Vidim veselo kod vas, bas ste se raspisale.. Nisam stigla ni procitati sve, ali rekoh da se javimo malo da nas ne zaboravite [sm=smiley1.gif] Jos smo mi tu...

Cijelu trudnocu sam pregurala bez upala, virusa i bajki.. I sad haman pred porod me uhvatilo [sm=smiley13.gif] Grlo me boli, kasljem, raspadam se kad me spopadne.. Danas nam valja na kontrolu pa cu pitati dr ima li sta da smijem piti za ovaj kasalj, sve prirodno sto sam probala slabo nesto..

Puno tema ste nacele, i imala bih da dodam i ja ali bi to bio romancina [sm=smiley36.gif] tako da cu vas postediti svojih komentara, narocito za rodbinu i bebu nakon poroda [sm=smiley36.gif]

Dinaina cestitke na bebici [sm=bravo.gif] masala, bucko pravi [sm=smiley1.gif] nek' vam je ziv i zdrav 100 godina [sm=smiley27.gif]




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 10:32:00)

Jutrooo drage moje....
I ja sam nekad razmisljala o platnenim pelenama,ali naglasavam samo razmisljala[sm=smiley36.gif]
Sto se tice voca i ja jedem pomalo svasta.Posto nemam svjezih borovnica kupila sam one ledo pa pravim smoothi sa jagodama i bananama.Ma divota!
Drage moje mene moj deckic sad cudno lupa,izgleda vec mu je tjesno u maminoj tibi.Pa bas osjetim kad se kao okrece tad mi se sav stomak stvrdne i izoblici[sm=smiley1.gif]
Ali sinoc sam imala belaj sa zatvorom,plakala sam na wc solji[sm=smiley19.gif][sm=jezicek.gif],kad se neporodih...Uglavnom morala sam uzeti djeciji glicerinski cepic i tek tada uspjela izaci iz wc-a, da izvinite[sm=smiley36.gif] Sad moram jos i o tome brigu voditi.Do sada nisam imala tih problema ali ovo mirovanje haman...
Neko je pisao za prehladu,evo mene je hvala Bogu prosla.Nije dugo trajalo hvala Bogu.
Eto,idem sad...Dolazi mi moja mama da mi nakuha svega pa da to zaledimo....




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 11:30:41)

Ema Ma neka bude šta hoće, kad je ovakav lopov, neće dobiti ništa dok se ne rodi [sm=smiley36.gif] Ili će mu/joj sve bit' sivo [sm=smiley36.gif] Ja ne znam više za koga navijam, na pašu sam se navikla, ali kad reče hanumica, nešto mi opet bi toplo oko srca [sm=smiley36.gif] Kaže svekar: Kako je krenulo, na kraju će se još jedno pojavit'. Biće blizanci [sm=smiley36.gif] Snajka ih ishaveti [sm=smiley36.gif] Mo'š mislit' kako sam ja to bila razglasila Davud-pašu na sve strane i sad odjednom bum hanumče [sm=smiley36.gif] I ja jutros osjetim na kojoj je strani i legnem i tačno se vidi trbuh pomjeren u denu stranu i tvrd [sm=bravo.gif] Čvrsta guza haman, ljubi je mati [sm=smiley36.gif] Ali moje je spavalo, pa ništa ni da hane što mati mazi [sm=smiley36.gif]
Mala_sa Ako hanuma kaže da joj se ta sviđa, onda ta ima da bude [sm=smiley36.gif] Ja sam skontala, ako se ovo bebče potvrdi ka' hanumče, sve crveno! MAlo bijele tu i tamo, ali crveno ima da dominira [sm=bravo.gif] Dobro si Minie je danas dan D [sm=bravo.gif] neka je sretno [sm=bravo.gif]
Blossom Baš kontam gde nestade, rekoh da nam ne bi tebe, ne bi ni znale za seminar [sm=smiley1.gif] Čim stigneš upiši nam taj roman, volimo mi romane [sm=bravo.gif] I riješi se te prehlade [sm=smiley1.gif]
Nudzejma Žao mi je zbog zatvora, i mene to brine [sm=zmeden.gif] Pij one jogurte, kafu, šta ja znam [sm=zmeden.gif] Uh nezgona stvar [sm=smiley13.gif] Pozdravi mamu- ništa bez mame [sm=bravo.gif]




BubaDara -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 13:15:03)

mahanje i od nas dvije [sm=bravo.gif][sm=zz_wub.gif][sm=pikapoka1.gif]
Mi danas pretjerale s kolačima i svim i svačim na poslu pa imam brigu predeverati dan. Kolegici bio rođendan pa donijela tortu i kolega još dođe s puta i nosi svima po sladoled, ma ludilo [sm=smiley36.gif]
samy_lo [sm=bravo.gif] za kontrolu i dječaka [sm=duda.gif] biće momaka za nas [sm=smiley36.gif]
vrtni patuljak ja mislim da smiješ to piti, žara je super za željezo [sm=smiley1.gif]
A što se tiče kupovine, ja za sad uzmem kad šta naletim a ne mogu odoljeti ali u intenzivnu kupovinu ćemo još malo kasnije [sm=smiley1.gif]
search kod mene malo specifičnija situacija, mm i ja živimo u jednom gradu gdje radimo, ali ovdje je zdravstvo katastrofa pa sam odlučila roditi u našem rodnom gradu i naravno valja mi biti tamo kući prvih bar mjesec jer mi je i mama blizu i doći će a i svekrva kuća do naše, tako da mi nema izbjeći to, ali nisu meni njih dvije problem, naprotiv trebat će mi sigurno, problem je meni ostala rodbina koja već sad znam da planira da mi se nacrta odmah prve sedmice!!! A hajde da ne bude nas dvije se raskukale, ne možemo nikog gledati hahahaha, nadajmo se da ćemo i mi preživjeti te prve dane nekako fino [sm=smiley36.gif]
I ja sam kontala isto pokušati bar prvih 40 dana s tim pamučnim pelenama, a pampers kupiti samo kad trebamo doktoru da ima, pa nadam se da ću uspjeti izdržati, ustvari ne brine me to pranje, ima sveki, ona je jako pedantna i ona će to za svoju unukicu sve da otkuha fino i opere i popegla [sm=smiley1.gif]
Znači, sve to voća što si nabrojala i sama jedva čekaaaaaaaam [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley20.gif][sm=zz_giggle.gif]
ema08 ma i ja ponešto a danas smo ko velike zagazile u šesti mjesec pa moram je pomalo obasipati poklonima, ipak je to cura, znaš da mi žene volimo shopping pa nek se privikava polahko [sm=smiley36.gif]
E neka ste se počeli maziti hihihihihi, tako i ja sa svojom, kad dođem s posla i legnem malo da odmorim, ona tad nastupa, i nema ništa ljepše od tog lupkanja i mog milovanja, i mm je već više puta osjetio i sad stalno imamo ritual navečer da i on stavi ruku, uho, i kad se javi niko srećniji od njega i mene [sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif] Samo uživajte u maženju sve moje drage [sm=nosecka.gif]
blossom što nas ba štediš komentara? Mi baš volimo kad se piše, a i da ne bude samo se ja i search žalimo na rodbinu [sm=smiley36.gif]
nudzejma drago mi je da si ozdravila, a za zatvor pokušaj piti redovno donat Mg, što više jogurta i tečnosti. Ja to praktikujem od početka trudnoće i iako sam prije imala problema s tim, sad nikako hvala Bogu [sm=smiley1.gif] Uh super, blago tebi kad mama spremi, onda samo odmrzni i pogrij [sm=smiley1.gif]
tačkice grlim ja i tebe i tvoju hanumicu lopužu, neka nam ba i cura [sm=smiley1.gif] svašta lijepo se ima kupiti za njih [sm=smiley36.gif]
minie sretno draga! Javi nam se kad stigneš [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




ema08 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 13:18:03)

Žene ja dobih cefaleksin da pijem [sm=smiley19.gif]. Radila urinokulturu i nalaz dobar prvi i treći dan, a drugi dan pokazao bakteriju neku[sm=zz_banghead.gif]. Jel jos neka pila antibiotik u trudnoći? Meni se bas ne pije zao mi radi bebanog.




nudzejma -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 13:35:25)

Ema08 samo da ti kazem da se ne brines i ja sam pila cefalexin cak 2 kutije popila nekad u 4-5 mjesecu.Bolje da se rjesis bakterija,a antibiotik bebi nece naskoditi.No sikiriki[sm=smiley1.gif]




Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 14:00:54)


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif]
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) [sm=wink.gif]


MAJ 2016

08.05. Dinaina [sm=modricrtici.gif] Porodila se 04.05. [sm=bravo.gif]
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif] Porodila se 28.04. [sm=bravo.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 [sm=rozacrtici.gif]
24.06. felix [sm=rozacrtici.gif]
25.06. mala_sa [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
11.07. search [sm=rozacrtici.gif]
20.07. Arijana2 [sm=rozacrtici.gif]
27.07. nudzejma [sm=modricrtici.gif]

AVGUST 2016

01.08. MajaAjna [sm=rozacrtici.gif]
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak [sm=rozacrtici.gif]
09.09. BubaDara [sm=rozacrtici.gif]
11.09. Agatha [sm=rozacrtici.gif]
16.09. ema08 [sm=modricrtici.gif]
26.09. Lejni [sm=modricrtici.gif]
26.09. samy_lo [sm=modricrtici.gif]
28.09. tackicaa [sm=modricrtici.gif]

OKTOBAR 2016

06.10. anidla
-- 10. winky_sa [sm=modricrtici.gif]
-- 10. maglaj_mum




tačkicaa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - Maj (10.5.2016 14:07:03)

Ema Ista sam ti k'o Nudzejma, i ja sam popila dvije kutije nekad oko 12.-13. sedmice zbog tih vražijih bakterija, ali isčisti se sve. Nemaš brige za to. Joj i ja trebam kontrolisat' nalaze pred sljedeći pregled, a tačno mi se nikako ne ispituje, vazda mi je urin loš, od kad znam za sebe [sm=smiley13.gif] Ali eto, valja nam [sm=smiley13.gif] A ti se ne sekiraj, antibiotici će ti pomoć'. I nemoj se prepast' ka skoro ispiješ terapiju, može ti se pojaviti svrabež i neki bijeli iscjedak. Neugodno je, ali prođe brzo...
BubaDara MA ja sam malo muškobarasta vazda bila, pa neću možda imati smisla ni za te kupovine za curice [sm=smiley36.gif] Ali znam brate šta je lijepo hanumče, pa ću valjda i svoje nagodit' [sm=smiley36.gif] Hahaha joj što sam uzbuđena zbog ove curice, ne znam da se ponašam [sm=smiley36.gif] Iz kojeg li si ti grada, živo me zanima [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>