RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Victoria88 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.6.2011 18:58:30)

Pozdrav radila sam baby rapid i vadila krv i pokazao je razultat da sam trudna.No medjutim jos 8 dana pre nego sto sam trebala dobiti jako me je boleo donji stomak,oko pupka...I tako se nastavilo da me boli ali nije to bio neki jak bol ,vec kao kad treba da dobijem.I sad malopre sam isla na wc i izaslo mi je bas dosta krvi i kao ugrusci mali i sada me toliko vise ni ne boli .Zvali smo hitnu ali su oni rekli ukoliko nije obilno krvarenje da cekam ponedeljak pa da se javim ginekolgu (jer je vikend) Jel nekome ovako bilo ,jel ovo sad znaci da vise nisam trudna :(( ?? Skroz sam zbunjena :(((




Skvo RR -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.6.2011 19:01:17)

Kakav ponedeljak[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]...

Javi se na GAK.




koka i po -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.6.2011 19:03:48)

i to odmah




Victoria88 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.6.2011 19:06:12)

Zvali smo ali kao vasa trudnoca je jako rana (trebala sam dobiti 28.5) a danas je 4.6 ukoliko ne krvari obilno to je znak da se ocistila ,e tako su rekli mojoj sestri kada je zvala ginekologiju malopre :( A mene sad ne boli kao jutros i nemam te grceve i ne krvarim vise ,samo ta tri ugruska od malopre :(




lana32 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (15.6.2011 16:09:09)

Lijep pozdrav svima
Novi sam član ,i trudna po prvi put. Sad sam u 9 sedmici trudnoće. Prije par dana pojavilo mi se oksudno krvarenje smeđe boje. Kontaktirala ginekologa ,utvrđeno da je posteljica niže postavljena,terapija utrogestan 2 x1 ,a naročito mi je naglašeno da apstiniram od sex odnosa . Voljela bi da cujem i druga iskustva o tome. Vidim na forumu ima dosta postova o ovome ,ali ne znan do kad apstinencija?




Skvo RR -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (15.6.2011 16:14:42)

pa kada ti ginekolog dozvoli...to je nekako uobicajeno.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Bebica11 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (15.6.2011 16:16:55)


IZVORNA PORUKA: lana32

Lijep pozdrav svima
Novi sam član ,i trudna po prvi put. Sad sam u 9 sedmici trudnoće. Prije par dana pojavilo mi se oksudno krvarenje smeđe boje. Kontaktirala ginekologa ,utvrđeno da je posteljica niže postavljena,terapija utrogestan 2 x1 ,a naročito mi je naglašeno da apstiniram od sex odnosa . Voljela bi da cujem i druga iskustva o tome. Vidim na forumu ima dosta postova o ovome ,ali ne znan do kad apstinencija?


vjerovatno jos malo, dok se posteljica digne, i meni su sami doktori rekli "eh sad smijete imati odnose", mene je bilo stid i pitati. Meni su dozvolili u 13. sedmici, i ja sam krvarila...proci ce al se moras strpiti, dzaba je i mi ostale smo




emma.L -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 9:54:36)

Meni apstinencija s prvom bebom bila do kraja 3. mjeseca, pila sam Dabroston. Napomena, ako se pojavi nakon što prestaneš s terapijom to smeđe krvarenje, ne mora biti strašno nego samo se čiste zaostaci (da se ne prepadneš kao ja što sam se prestravila). Sretno!




Sensia -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 10:11:34)

Iskreno ne razumijem bas to kad ti doktor kaze apstinencija da je neki extra problem [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

pa ja bih za svoju bebi i njenu sigurnost u tih 9 mjeseci sve zivo napravila, pogotov kad bi ne daj Boze krvarila, ne bi mi to padalo na pamet.

Moj ti je savjet da slusas doktora, pa i kad ti odobri da dobro razmislis ...

to je samo moje misljenje postujem i druga [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




lana32 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 15:08:47)

Hvala na odgovorima ,vidim da i nije bas strasno . Nego ,radim u medicini ,s doktorima sam svaki dan i cesto puta se uvjerim da oni olako daju neke savjete i lijekove ,tako da bas i ne moram slijepo slusati ,ponekad se bolje osloniti i na druga iskustva . Drago mi je da ovo krvarenje i nije toliko strasno i da se moze prevazici .




palachinken -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 15:11:37)

Generalno se ne preporučuju odnosi u prvom tromjesečju. Ipak ima rizika, pa što to nekom treba. A seks nije samo penetracija, treba samo malo više mašte [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] i prežive se sve zabrane.






Bebica11 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 20:23:13)

Dobro Sensia, nismo sve iste niti su nam potrebe iste. Mene su isto sizovi hvatali, znala sam se preznojiti, imati cudne snove[sm=smiley36.gif] itd. cak i oplakati[sm=smiley36.gif]

palachinken, ja sam jednom pustila masti na volju s mm(bez penetracije) al sam odmah procurila i bilo mi je lose poslije, i tad sam oplakala(ludi hormoni[sm=jezicek.gif]) jer i samo uzbudjivanje moze potaci kontrakcije

zato-meni je najvise pomagalo to sto je mm imao posla vani po sedam-deset_ dana i kad budem kod mame, tad mi je najlakse padala apstinencija[sm=smiley1.gif]




madam x -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 23:11:57)

Ja sam apstinirala svih devet mjeseci, uh...kad se sjetim, to nisam bila ja, nisam se takvu poznavala. Prvo je doktorica rekla: u početku nemojte imati odnose. Pitala sam u petom mjesecu- do kada, kaže do kraja.
Slučajno nešto bila kod drugog ginekologa i ja njemu onako stidno, ko da sam neki ovisnik, objasnim situaciju i pitam za njegovo mišljenje, a on neke papire gledao i nije mi ništa odgovorio[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif].Ja više nisam imala obraza pitati, ali eto izdržalo se. Nisam se smjela upuštati u nikakve eksperimente, jer sam se previše bojala.




sporty mamaa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (16.6.2011 23:17:53)

lana32, kad udes u drugo tromjesecje, vjerovatno ce ti odobriti, ako ne i prije. Do tada, strpljen, spasen[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sensia -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (17.6.2011 14:57:08)

ne kazem ja da je lako ali ima puuuuuuuuno gorih stvari u trudnoci od apstinencije jt. ne shvatam to kao smak svijeta. Smak svijeta mi je ako bebi nije dobro

A potpisujem Palacinku 100%

Generalno se ne preporučuju odnosi u prvom tromjesečju. Ipak ima rizika, pa što to nekom treba. A seks nije samo penetracija, treba samo malo više mašte [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] i prežive se sve zabrane.





miny -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (17.6.2011 14:57:46)

Meni su isto bili "zabranjeni" odnosi tokom cijele trudnoce, ali prezivilo se...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
A slicna situacija je bila, smedji iscjedak u 8 sedmici ali terapija dabrostonom....




Mamarica -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (17.6.2011 15:26:02)

Me too [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image] sad mi smijesno...prvo na pocetku krvarenje, posteljica nisko, pa kad se povukla, onda kontrakcije, otvaranje, serklaz i tako do poroda, zatim ranetina-vadjenje konaca nakon 7 sedmica (nisu nikako htjeli ispast sami), helem naguralo se haman na godinu dana-evo me ziva, zdrava i u pameti (doduse ovo zadnje je diskutabilno).




madam x -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (17.6.2011 19:03:59)

ja imala prije te trudnoće dva pobačaja i tada dijagnozu prijetećeg pobačaja.




pegy -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (21.6.2011 12:11:26)

evo da Vam ispričam i ja svoju priću......imala sam urednu trudnoću plod se vidio u 6.tjednu i kucke također sve uredno se razvijalo do 12.tjedna(osim naravno mučnina i povraćanja koje me mučilo skoro svaki dan ali samo ujutro) kad su počele moje noćne more .U 13.tjednu ujutro kad sam se ustala i otišla na wc iz mene je počela šikljati krv ,čista krv prijateljica me odvezla na hitnu gdje mi je tokom pregleda doktorica rekla da je to za kiretažu.....moje lađe su potonule...no moj anđelak je bio još živ i mahao i rukicama i nogicama na UZ( inaće bolujem od endometrioze i imala sam laparaskopsku operaciju ,ostala bez pola jajnika i jako se veselila svojoj trudnoći) ostavljena sam u bolnici ,krvarenje se nastavilo u idućih mjesec dana pila sam dabrostane do 18.tjedna a tada prešla na prepare .Dva mjeseca sam bila u bolnici nijedan od doktora mi nije znao reći otkud krvarenje ništa se nije vidjelo na uz i tako sam otpuštena kući.Sada sam u 28.tjednu i moja rizična trudnoća protjeće sasvim uredu beba je odlično razvija se ,lupa me.....




snjeska -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (25.6.2011 16:13:36)

pegy wow bas sam happy zbog te,koja borba

cure zadnji nezatsiceni imala oko 5.6., trudnoca potvrdena na kucnom i u bolnici,dobila 15 kao mengu da valjda to nije bila menga nego mozda to implantacijsko,to trajalp par dana
unazad 3 dana javljaju mi se al jako jako malo smeckaste skoro sluzave flekice
inace sam na utrgestanu jer imam povijest niskog progesterona
sad kaj milite dal trebam biti zabrnuta il?
mislim znate kao neki jako slabi iscjedak al smeckaste boje
muka mi od svega panika me hvata
inace doktor rekao prije sveg tog da 2 tjedna mirujem,a sad kaj naci mirovanje,dal hodanje i sjedenje spada u to,nisam trcala il nekaj
u pon mi se vraca moja ginickia u ppodnevnoj smjeni bum zvala a do tad mislim da cu biti na iglama




Bebica11 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (25.6.2011 17:50:28)

snjeska, mirovanje podrazumijeva LEZANJE, bez hodanja, bez dizanja teskog, bez istezanja, BEZ SEX-a, bez naglih pokreta i BEZ SJEDENJA jer i sjedenjem vrsis pritisak na maternicu

I ja sam krvarila minimalno 15.puta i to pred kraj smeckasto, najbolje ti moze pomoci lezanje i mirovanje na lijevom boku, uz terapiju, BEZ STRESA, i popij nekad sumecu Mg ili Donat jer to ublazava kontrakcije i pomaze zatvaranju grlica i odrzavanju trudnoce

izguraces, samo se ne sekiraj!!!!




maj2011 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (26.6.2011 15:15:03)

da li je neko imao krvarenja neposredno nakon vaginalnog pregleda? sada sam u 8 sedmici i sve je bilo ok. dan poslije vaginalnog pregleda pojavio mi se blijedo crveni iscjedak, i poslije je stalo, nema nista, niti smedje niti crvenkasto. cula sam da to se to moze desiti ako zena ima osjetljiv grlic materice,al u svakom slucaju interesuje me jel se nekom desilo slicno. bolova u stomaku nema.




ivanak -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (26.6.2011 15:33:23)

ljudi moji nije bit u sex.... nego je bit u orgazmu... on stvara kontrakcije što grči maternicu i može doći do krvarenja, bolova....
ja sam isto imala smještena nisko posteljicu negdje skoro 2 mjeseca, ali nisam krvarila ni ti sam imala bolove.
isto smo imali zabranu seksa i strpili smo se neko vrijeme.




Sonja -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (26.6.2011 16:43:28)

e nisam citala iznad jer nemam vremena pa samo post od ivanak i upravu je
orgazam zgrci misice
i nama je bio zabranjen sex i zadnji put rekla kao moze al njezno i to
a eto mene poslije uvijek zaboli stomak malo ne previse...mada sve ide po propisu polako njezno ...




pegy -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (30.6.2011 13:08:03)

Mi smo na početku imali odnose al nakon krvarenja zabranjen nam je .....istina je živa da orgazam stvara kontrakcije maternice a kada je rijeć o tako malenoj trudnoći bolje je izbjegavat i suzdržat se sve to se isplati za naše male anđelčiće[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image].......




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>