RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Sonja -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 12:49:56)

ne znam draga..i ja se nadam da ce bebi ostati u tibi

ja evo vec 3 dana isto krvarim




felix -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 12:50:23)


IZVORNA PORUKA: Sonja

aha [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
kad god odem u wc i obrisem se ima ono ko sa sluzi i krvavo...

[sm=smiley19.gif]

sonja zao mi je sam sabura, polako nemoj se plašiti kod mene je seka krvarila isto tako pa lezala u bolnici 4 dana , strogo joj mirovanje propisali i dabraston da pije kuci došla sam mirovala lezala i pila lekove , hb stalo joj nije se više vracalo, bice dobro abd nemoj brinuti [sm=smiley31.gif]




Bebica11 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 12:53:41)


IZVORNA PORUKA: Sonja

ne znam draga..i ja se nadam da ce bebi ostati u tibi

ja evo vec 3 dana isto krvarim


ja sam 2-3 puta imala odljeve ono da protopi pidzamu i pune uloske krvi pa je ostalo,samo pozitivno[sm=smiley20.gif]




Sonja -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 12:55:21)

ajd valjda i kod mene bude tako pa da ostane...




palachinken -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 13:00:19)


IZVORNA PORUKA: Sonja

ajd valjda i kod mene bude tako pa da ostane...

Hoće, aBd [sm=smiley31.gif]




Apotekarka -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 13:00:57)

Sonja samo miruj i lezi...I ja sam krvarila jedno 5 dana ali dabroston je sve smirio i eto Antonio ziv i zdrav...Ali sam morala nakon prestanka krvarenja 1.5 mjesec bas lezati strogo i kasnije je sve bilo ok...Da ti kazem bez stresa nema koristi i ja sam se sikirala bilo je jace od mene,a pogotovu tiosjetljiva nakon svega sto si prosla....Aliu ako ikako mozes zanimaj se necim da sto manje mislis




Sonja -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 13:03:43)

e pa to me i zanima..koliko dugo ste krvarile...znaci da je moguce i duze...
ma trudim se da ne mislim al et...




Full Moon -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 13:18:38)

Sonja, nije znaci nikakav hematom u pitanju?
Meni se desilo uzasno krvarenje u 12. sedmici i mislila sam da je ne daj Boze kraj, a onda sam pila utrigestan i primala progesteron injekcije i hematom se da tako kazem cijedio mjesec dana, i sva sreca nema ga vise.
Najvaznije je da mirujes kao sto i radis i bez stresa, pokusaj misliti pozitivno, znam da je tesko ali stres samo moze pogorsati stvari, drzim ti fige da bude sve ok aBd[sm=smiley31.gif]




Bebica11 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (4.8.2012 13:21:13)


IZVORNA PORUKA: Sonja

e pa to me i zanima..koliko dugo ste krvarile...znaci da je moguce i duze...
ma trudim se da ne mislim al et...


ja ti kazem krvarila sam skoro 3mj, ispocetka znalo biti po 4-5 dana u cugu pa 2 nista pa opet, kako je vrijeme prolazilo sve manje i rjedje

al kod mene je bilo bas krvarenje da sam uloske stavljala a ne sluz na papiru, kad je bilo u tragovima na papiru tad se nisam ni sekirala




Lulu_08 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (7.8.2012 14:26:44)

Sonja kakva je situacija mila?




veeseelaa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (7.8.2012 14:35:29)

Sonja kako si sad?

može li mi neko objasniti šta kažu dr zašto dolazi do krvarenja?






Full Moon -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (7.8.2012 21:20:07)

Sonjice, nadam se da si bolje, pozzzz




Bebica11 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (9.8.2012 9:38:19)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sonja kako si sad?

može li mi neko objasniti šta kažu dr zašto dolazi do krvarenja?





nista, meni se npr znao odvaliti komad endometrija s druge strane maternice hB nije na onoj gdje je plod, nikom nista jasno nije bilo i nisam dobila odg zasto[sm=zmeden.gif] eh poslije sam imala kontrakcije, moguce je da su i tad bile, mada na uzv ispocetka nisu bile uocljive[sm=zmeden.gif]

sonja i ja uletih da vidim ima li sta novo???




Lady26 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (9.8.2012 10:49:21)

Ima li kakvih novosti o Sonji, nadam se da je sve ok sa njom i bebicom




veeseelaa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (9.8.2012 11:00:07)

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sonja kako si sad?

može li mi neko objasniti šta kažu dr zašto dolazi do krvarenja?





nista, meni se npr znao odvaliti komad endometrija s druge strane maternice hB nije na onoj gdje je plod, nikom nista jasno nije bilo i nisam dobila odg zasto[sm=zmeden.gif] eh poslije sam imala kontrakcije, moguce je da su i tad bile, mada na uzv ispocetka nisu bile uocljive[sm=zmeden.gif]

sonja i ja uletih da vidim ima li sta novo???


hvala na odgovoru
Sonja gdje si?




majka Harisa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.9.2012 13:13:28)

Drage moje, ja sam nova medju vama. Citala sam predhodne komentare i zaista ste sve pune razumjevanja i od velike pomoći,hvala vam sto dijelite svoje probleme kako bi nama olaksali koji se susrecemo sa slicnima. Naime i ja sam u 5 sedmici trudnoce ali prije nego mi je test potvrdio trudnocu pocela sam krvariti istina oskudno. Otisla sam ginekologu doc. mi je dala dabroston 3x1 i neke injekcije svaki treci dan po jednu tri komada, i folniu kiselinu. Ja sam se malo sada zabrinula krvarenje je svijetlo crveno ali zna biti i smedje ali je dosta izrazenije. Vec cetvrti dan krvarim i osjecam blage bolove (ne jake ) vise me ledja bole.Druga mi je trudnoca prva je prosla bez problema. Imam li razloga za brigu obzirom da se krvarenje malo povecalo hocu li zvati doc?
Hvala vam na savjetima[sm=smajl.gif][sm=smajl.gif][sm=smiley1.gif]




majka Harisa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.9.2012 15:00:38)

Opet ja [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] Da vas pitam evo citajuci moj predhodni komentar mogle ste primjetiti da imam srednje intezivno krvarenje medjutim danas su poceli iz mene komadi da ispadaju bikvalno tamni komadi kao obilna menstruacija, ledja me vise bole stomak manje pomagajte sta da radim, juce sam od doktora dosla tek mi je 4-ta tableta Dobrostona ?[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Full Moon -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.9.2012 16:42:52)

Pa sta ti je dr. rekao, je li ti objasnio sta uzrokuje krvarenje, cista, hematom, ili nesto trece?
Nemoj nista prepustati slucaju,opet ili ga zovi ili idi na pregled, on bi trebao da ti da najbolji savjet.
Sretnoooo, i javi lijepe vijesti aBd.




majka Harisa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.9.2012 22:14:48)

Evo odmah sam veceras isla na pregled kaze trudnoca je jos tu doduse tek sami pocetak, nije za abortusa, pa mi je dao jos jedne kapsule utrogestan 3x1. Sto je najgore ja sam se bila toliko prepala da vam ne mogu opisati. Kad sam malo sebi dosla krvarenje se povecalo jer me je ginekoloski gledao a i uzv.Kontrola mi je za deset_ak dana. Ja licno mislim da sam dobila menstruaciju da plod jos stoji samo kaze doktor da je malo skeptican. Bez obzira na sve dragi Bog sve odredjuje i kako ce se zavrsiti i hoce li se baby roditi i hvala Mu na tome.[sm=smiley1.gif]





felix -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.9.2012 22:27:16)

[quote]Bez obzira na sve dragi Bog sve odredjuje i kako ce se zavrsiti i hoce li se baby roditi i hvala Mu na tome.user posted image [/quote]
baš, istina.
cuvaj se bice to dobro akobogda rodice se zdrava i jaka bebara misli pozitivno .




Crnkica -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.9.2012 22:41:35)

ako imaš baš obilno krvarenje,ništa ne prepuštaj slučaju,pusti 10-tak dana,ako
budeš tako krvarila narednih dana posjeti doktora ranije od rečenog.možeš iskrvarit mnogo
a to ti netreba,ako je mens onda da,može i plod opstati,a ako je početak pobačaja nečekaj
puno.ja sam 2004.godine imala pobačaj a nisam ni znala da sam trudna.mens mi kasnio par
dana,nisam imala simptoma trudnoće,bila sam trudna nepuni mjesec.dobila krvarenje ja mislila
zakašnjeli mens,dok mi nisu počeli komadi ispadati i puniti se uložak za pola sata.kad sam dobila
nesvjesticu od obilnog gubitka krvi znala sam da nešto nije u redu i otišla doktoru koji mi je rekao
za plod.želim ti da se sve smiri i stabilizuje,javi šta ima dalje.




majka Harisa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (29.9.2012 7:54:48)

Ovo ce vam biti zanimljivo ali nisam se nimalo prepala. Kad sam sinoc dosla od doktora koji mi je predhocno rekao da nisam za pobacaja da beba stoji kako stoji i da dodjem za deset_ak dana . Ja sam malo lezala i ustala da nesto operem na sudoperu kad osjetih nesto polako iz mene izlazi, ja odmah u kupatilo kad nesto se spustilo na ulozak velicine i debljine palca kao poslije poroda ona tamna sukrvica zilava , znam da je gadljivo ali, je li ikad iko imao prilike tako nesto imati? Neznam sta ,ali od tad mi se puno krvarenje smanjilo kao i bolovi u stomaku i ledjima. Imam jos krvarenje nije se povuklo ali kako je bilo mnogo je manje.
Nadat se najboljem ako Bog da [sm=smiley1.gif]




majka Harisa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (29.9.2012 19:06:10)

Je li imao neko slicno iskustvo ? [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




smajli80 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (29.9.2012 20:02:58)

Nisam imala takvo ali bilo je slično.Naime ja sam imala 2 spontana pobačaja u 8 ned. i pred drugi pobačaj dobila sam progesteron depo inijekcije.Koje nažalost nisu pomogle[sm=smiley19.gif]

Savjetovala bih ti da se odmah javiš ljekaru ili odeš u bolnicu na pregled(ponesi svu dosadašnju dokumentaciju).To nije za čekanje-nemoj se igrati sa tim.
Bolje provjeri sad -čisto da budeš mirna nemoj čekati redovnu kontrolu.

P.S.Iskreno se nadam da je sve OK ali ipak provjeri.




ananas_ze -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (29.9.2012 20:22:43)


IZVORNA PORUKA: majka Harisa

Je li imao neko slicno iskustvo ? [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

ja sam u junu imala tako nesto, bio je to spontani pobacaj(5.sedmica), sutradan sam otisla dr i dobila tablete, nije bilo potrebe za kiretazom, zao mi je sto cu te razocarati, ali idi odmah sutra dr i molim te , javi se dok se vratis od doktora




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>