RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


megi -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (16.7.2013 16:50:19)

evo i nas po drugi put
E dobila od seke
A imala onako srednja zalost, ali je zato E uzas osuta
po ledjima i stomaku ne tackam nego uzmem i namazem je komplet jer bi inace tackala cijelu noc
prva izbila u petak, u nedjelju kulminacija bila, nismo ni spavali, juce isto izbijale
al evo vidim jutros da su ko stale
nadam se da je to to i da nece vise izbijati




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (16.7.2013 17:31:40)


IZVORNA PORUKA: megi

evo i nas po drugi put
E dobila od seke
A imala onako srednja zalost, ali je zato E uzas osuta
po ledjima i stomaku ne tackam nego uzmem i namazem je komplet jer bi inace tackala cijelu noc
prva izbila u petak, u nedjelju kulminacija bila, nismo ni spavali, juce isto izbijale
al evo vidim jutros da su ko stale
nadam se da je to to i da nece vise izbijati


megi baš mi je zao zbog male seke, a baš sma negdje čitala da se pluskavice kod drugog oboljelog člana u porodici uvijek manifestiraju u puno gorem i jačem stanju nego kod prvog[sm=smiley13.gif]




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (16.7.2013 17:39:04)

lenaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




megi -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (16.7.2013 17:39:23)


e kod nas se to pravilo potvrdilo

a ona to prilicno dobro podnosi
da je A imala ovoliko necu ni da mislim kakva bi bila
ona je puno veca pekmeza od ove male zvrke




mayra -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (16.7.2013 20:49:28)

Cime ste mazali pljuske kad su vec postale kraste? Nema mi logike mazati puderom da ih jos vise stvrdnem.




Alma_27 -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (16.7.2013 21:19:45)


IZVORNA PORUKA: mayra

Cime ste mazali pljuske kad su vec postale kraste? Nema mi logike mazati puderom da ih jos vise stvrdnem.



nisam nicim. te maze su samo dok se ne osuse da djecu ne svrbe. brzo ce one spasti al oziljci ce ostati jos neko vrijeme.




pocahontas -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 7:37:36)

IZVORNA PORUKA: Secerlamica

@ Pocahontas: Hvala, mislim da je to to, imamo sve simptome. Pedijatrica nam je danas samo konstatovala da nisu ospice, ali da je neki virus, dala nam mazalicu za to i za usta, te nas uputila da radimo nalaz brisa koze i usta, pa cemo jos vidjeti, ali po ovome sto si mi ostavila, rekla bih da je to to...


nije to nistra strasno, ta Bolest usta, stopala i dlanova - samo pazi da dijete ne dehidrira, nudi joj tecniju hranu, jer je to u ustima boli..moze imati ospi po tabanima, oko usta, na koljenima, laktovima, preponama i guzi..
nicim posebno se ne lijeci osim sto dijete treba da miruje i da nije u kolektivu barem 7 dana..mozes joj te blistere u ustima prskati tantum verde spreyom...i to je to...i da, ovu bolest dijete opet moze bolovati..moje dijete je imalo dva puta do sada..




Leena -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 10:54:32)


IZVORNA PORUKA: škorpija

lenaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Danas je A. vodio pedijatru, rekla mu ona da onaj gel koristi kasnije [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] A kao sad mora onaj njihov puder... Nisam pametna.... I da, da ne smiju na more. Ni za to nisam pametna.... Glupe pljuske...




hanabanana -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 11:18:02)


IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: škorpija

lenaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Danas je A. vodio pedijatru, rekla mu ona da onaj gel koristi kasnije [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] A kao sad mora onaj njihov puder... Nisam pametna.... I da, da ne smiju na more. Ni za to nisam pametna.... Glupe pljuske...


Puder koristite samo ako se dijete žali da ga jako svrbi. Što ga manje stavljate brže pljuske otpadaju. I lakše je dijete okupati.
A ako već imaš gel, onda koristi gel.
Ja nisam imala gel, u vrijeme kad je H. imala ospice taj gel se mogao nabaviti samo u Hrvatskoj.
Moje drugarice imaju jako dobro iskustvo s gelom, pa ako ga imaš koristi ga.




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 17:58:30)

leena mi otišli pedijatric teki 6 dan pljuski, sve savjete koje nam je dala bili su potpuno u suporotnosti s onima koje sam ja našla na forumu i portalima, naravno ja radila po svom, odnosno kako su ženice radile, naša pedijatrica dr. Dreković je starog kova, da je bila dr. Vuković, možda bi se i ja zamislila a ja sam procijenila po ajdinu da sma dobro radila. Ako vjeruješ svojoj pedijatrici radi po njenom, ako ne, uradi kako misliš da je najbolje, hilajde stranica su ispisane o pljuskama.

ja puder nisam koristila nikako osim prvi dan dok nismo kupili gel, ako ti treba dat ću ti čitav, i to je bačenih 8 KM




pocahontas -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 18:14:10)

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: škorpija

lenaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Danas je A. vodio pedijatru, rekla mu ona da onaj gel koristi kasnije [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] A kao sad mora onaj njihov puder... Nisam pametna.... I da, da ne smiju na more. Ni za to nisam pametna.... Glupe pljuske...


Puder koristite samo ako se dijete žali da ga jako svrbi. Što ga manje stavljate brže pljuske otpadaju. I lakše je dijete okupati.
A ako već imaš gel, onda koristi gel.
Ja nisam imala gel, u vrijeme kad je H. imala ospice taj gel se mogao nabaviti samo u Hrvatskoj.
Moje drugarice imaju jako dobro iskustvo s gelom, pa ako ga imaš koristi ga.


čuj ovo?

meni je logičnije ako se kvase stalno da se teže suše pa tako i korištenjem gela (koji je na bazi vode)..

nama pedijatrica reče kupati ga tek za 2 dana (10tidan od pljuska) a ja sam se ušutila ne spomenuvši da sam ga do jučer 4 puta već okupala [sm=smiley36.gif]
nama su se sve osušile i skorile ali još ne otpadaju..mažem da još cink puderom iz apoteke i sad ne znam da li da prestanem kako bi brže otpale?

ja sve kontam taj cink puder sa anestezinom, osim sto nam je ublažavao svrbež, isto tako je djelovao da se one brže sasuše?

zbunjena sam...da li taj puder treba da prestanem da mu stavljam sada kada ga vise ne svrbe?[sm=zmeden.gif]




pocahontas -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 18:14:47)


IZVORNA PORUKA: škorpija


ja puder nisam koristila nikako osim prvi dan dok nismo kupili gel, ako ti treba dat ću ti čitav, i to je bačenih 8 KM


zar niste puder dobili na recept?




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.7.2013 22:54:06)


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: škorpija


ja puder nisam koristila nikako osim prvi dan dok nismo kupili gel, ako ti treba dat ću ti čitav, i to je bačenih 8 KM


zar niste puder dobili na recept?

nismo, otišli prvi put dr tek šeti dan, ona pitala treba li vam još pudera da dam recept, reko ne treba, nisam joj ni spominjala urigae pruricid gel[sm=smiley14.gif] A i nama je rekla taj dan da smo trebali prestati mazati čim su se kraste napravile




pocahontas -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (18.7.2013 11:00:16)


IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: škorpija


ja puder nisam koristila nikako osim prvi dan dok nismo kupili gel, ako ti treba dat ću ti čitav, i to je bačenih 8 KM


zar niste puder dobili na recept?

nismo, otišli prvi put dr tek šeti dan, ona pitala treba li vam još pudera da dam recept, reko ne treba, nisam joj ni spominjala urigae pruricid gel[sm=smiley14.gif] A i nama je rekla taj dan da smo trebali prestati mazati čim su se kraste napravile



e pa svašta..nama nije ovo niko rekao...nego da mazemo dok ne otpadnu same..i kao cink će ih dodatno sasušiti...[sm=zmeden.gif]




hanabanana -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (18.7.2013 11:39:33)


IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: škorpija

lenaaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Danas je A. vodio pedijatru, rekla mu ona da onaj gel koristi kasnije [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] A kao sad mora onaj njihov puder... Nisam pametna.... I da, da ne smiju na more. Ni za to nisam pametna.... Glupe pljuske...


Puder koristite samo ako se dijete žali da ga jako svrbi. Što ga manje stavljate brže pljuske otpadaju. I lakše je dijete okupati.
A ako već imaš gel, onda koristi gel.
Ja nisam imala gel, u vrijeme kad je H. imala ospice taj gel se mogao nabaviti samo u Hrvatskoj.
Moje drugarice imaju jako dobro iskustvo s gelom, pa ako ga imaš koristi ga.


čuj ovo?

meni je logičnije ako se kvase stalno da se teže suše pa tako i korištenjem gela (koji je na bazi vode)..

nama pedijatrica reče kupati ga tek za 2 dana (10tidan od pljuska) a ja sam se ušutila ne spomenuvši da sam ga do jučer 4 puta već okupala [sm=smiley36.gif]
nama su se sve osušile i skorile ali još ne otpadaju..mažem da još cink puderom iz apoteke i sad ne znam da li da prestanem kako bi brže otpale?

ja sve kontam taj cink puder sa anestezinom, osim sto nam je ublažavao svrbež, isto tako je djelovao da se one brže sasuše?

zbunjena sam...da li taj puder treba da prestanem da mu stavljam sada kada ga vise ne svrbe?[sm=zmeden.gif]




Mi nismo kvasili, ali smo se okupali treći dan.
Mazali smo samo one koje su je jako svrbile jer nam je dr rekla da će tako lakše otpasti.
PO tome sam skontala da je svrha pudera prvenstveno da prestane svrab, a tek onda da sasuši pljuske.
Vrlo je teško saprati puder sa pljuski a da ih ne oštetite.
Nama je Hana već 8 dan bila čista, niti jedne krastice nije imala.




pocahontas -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.7.2013 7:39:57)

Nama je 10. dan danas i još uvijek ima krastice po tijelu koje ne otpadaju..možda par ih je otpalo i to je to (čitaj: R. ih je onako načete i spremne da otpadnu - odvalio[sm=hudicek1.gif]) crveno je ostalo, to je na stomaku srećom, mada se nadam da će zarasti jer je to bilo baš pri kraju..

Jesu li vasa djeca pomogla pljuskavicama da spadnu čopkajući ih, kada su one već bile u fazi sasušenih krastica? Ili su se one bukvalno same zgulile i spale?

Ja sam ga prestala mazati cink puderom prije 2 dana pa da vidimo hoće li brže ići spadanje krastica. Mislim, čudno mi da su još tu, a nije generalno puno pljuskavica imao i nisu dugo ni izlazile..




malenaa -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.7.2013 14:13:59)

Pocy- mom d su same otpale nije se cesao niti dirao same spadaju jer kad ih otkines ostane oziljak ako nije jos zaraslo.doduse i od vode na moru vjerovatno jos vise su same otpadale. Ispod ce ostati svijetlije tackice pa ce to proci vremenom.
Sad gledam svog d, on se nije uopste cesao ali nikako, ali opet vidim na celu da je moguce da mu ostane rupica.. zato sto je bila jako velika pljuska i duboka rupica tako da ti oziljci ne moraju biti samo izazvani cesanjem ..




megi -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.7.2013 15:01:24)

Pocy
mi smo ih imali nekoliko velikih i one su se bas dugo drzale
ali su otpale

doduse kod mene je cura koja nakon sto sam joj rekla da ce joj ostati oziljci i nece se moci sminkati nije se htejla ni pocesati

manja je nekoliko zgulila cesuci na stomaku tako da vidjet cemo
7 dan je danas suse se jos ne otpadaju




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.7.2013 23:06:02)

ajdin nije namjerno zgulio nijednu, ali u igri ili trenjem od majicu, neke npr na gornjem dijelu leđa i rukama su otpale možda i prije vremena, ja to gdje je crveno mažem bepanthen kremom, a jednu na glavi u kosu koja je bila i najveća sam ja sama zgulila pokušavajući da očistim onaj cink puder koji smo stavili prvi dan i ni pranjem šamponom nisam uspjela da mu skinem. e na tom mjestu se vidim ponovo stvorila krasta i sad je neću dirati dok sama ne spadne




milenium -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 0:19:01)


IZVORNA PORUKA: malenaa

doduse i od vode na moru vjerovatno jos vise su same otpadale.



zar se smije ići na more ako dijete ima pljuskavice?[sm=zmeden.gif]




milenium -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 1:26:13)

ovo me zanima jer sumnjam da moje ima pljuskavice,u slučaju da sam u pravu da znam,a inače sutra idemo doktoru pa ćemo znati o kakvom osipu se radi.




Lejla Ka -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 1:35:44)


IZVORNA PORUKA: milenium

ovo me zanima jer sumnjam da moje ima pljuskavice,u slučaju da sam u pravu da znam,a inače sutra idemo doktoru pa ćemo znati o kakvom osipu se radi.


Pljuskavice idu sa povišenom temperaturom, prvo temp. pa izbaci osip. Ospe su krupnije, izlaze u valovima, po cijelom tijelu. Naravno imaju i nespecifični slučajevi kad izađe par ospa bez ikakvih drugih simptoma i to bude to.




milenium -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 1:38:05)

a smije li se na more ako su pljuskavice? inače,nema temperature i nema po cijelom tijelu ali ima po licu[sm=smiley13.gif]




Lejla Ka -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 1:44:23)

IZVORNA PORUKA: milenium

a smije li se na more ako su pljuskavice? inače,nema temperature i nema po cijelom tijelu ali ima po licu[sm=smiley13.gif]


Ja vjerujem da to zavisi od toka bolesti. Kad se pjavio osip?
Znaš, kad se pojavi osip zaraza se prenosi tekućinom iz ospa, tako da o tome treba voditi računa, i neko zajedničko kupanje sa bolesnikom nije u redu. A ako dijete nema temperaturu i ima relativno lagan tok bolesti, putovanje možda nije upitno.




milenium -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 2:08:51)

pade mi na pamet,može li biti alergija na neku hranu[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>