RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


Miracle*3 -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (27.7.2013 4:39:00)

Lejla Ka, mozda nije prenosnik za pljuskavice ali jeste za zoster virus,cak i kad se pljuskavice skroz osuse. To znam sta su meni u bolnico govorili i koliko je bio pozitovan na zoste..




megi -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 10:29:15)


mi smo se evo izborili sa pljuskama
al me interesuje jeste li sta davali za imunitet djeci poslije pljuskavica
adni neki dan skocio herpes a nikad dosad nije imala
i pomalo im nosic curi
pa reko garant im je slabiji sad imunitet a ne znam sta bih ukljucila




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 10:34:30)


IZVORNA PORUKA: megi


mi smo se evo izborili sa pljuskama
al me interesuje jeste li sta davali za imunitet djeci poslije pljuskavica
adni neki dan skocio herpes a nikad dosad nije imala
i pomalo im nosic curi
pa reko garant im je slabiji sad imunitet a ne znam sta bih ukljucila

ja sam ajdinu uključila medex matičnu mliječ, ali kupim onu od 1500 mg, a pa jednu bočicu razgodim na četiri dana (djeci se inače daju one od 250 mg)




hanabanana -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 10:42:35)

Neka jedu grožđe, sad je sezona....maline, kupine i borovnice.
Uz to, boravak na svježem zraku.





megi -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 10:55:15)

škorpijo
gdje uzimas maticnu, koliko je


hanab ma dajem im voica al nisu bas nesto nijedna odusevljene, ema i nekako pojede adnu moras umoliti da sta vocno uzme




Emmy -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 11:28:55)


IZVORNA PORUKA: megi


mi smo se evo izborili sa pljuskama
al me interesuje jeste li sta davali za imunitet djeci poslije pljuskavica
adni neki dan skocio herpes a nikad dosad nije imala
i pomalo im nosic curi
pa reko garant im je slabiji sad imunitet a ne znam sta bih ukljucila

megi pljuske i jesu jedna od 8 vrsta herpesa, vjerovatno joj je "klasični" herpes izašao, zbog reakcije njenog organizma. Mi smo nekad zimus prebolovali pljuskavice (oboje djece) i tada nam je rečeno da se dobro treba poraditi na imunitetu i izbjegavati zatvorene prostore, igraone, barem nekoliko sedmica nakon pljuskavica. Za herpes je dobar B complex, za djecu ima u granulama, posavjetuj se sa pedijatrom, mogu se kupiti u slobodnoj prodaji, bez recepta. Ja sam svojima nakon pljuskavica cijedila narandžu, limun i med, bez nekog posebnog savjeta, jer nije bio veliki izbor sezonskog voća. Sretno i čuvajte se[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 11:35:38)

mi koristimo med i tahin svaki dan nakon pljuskavica ...evo više od 8 mjeseci.... meni je to zakon....




megi -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 11:49:32)

e hvala vam
vidjela sam taj B complex neko je ovdje hvalio neki pa potrazicu ne moze im skoditi

med i tahin eno stoji zamucen al je moja starija cura osjetljiva stomaka i par puta je jela, ali joj poslije bude muka
bas joj ne prija
probacu voce da im kako zakamufliram, ako nista kroz sokice
sreca mladja hoce vocne kasice, pa cu gledati da i stariju malo prevarim [sm=smiley1.gif]

a mama mi jutros govori uzmi im kakav sirup a je nesto ne znam imaju li vise oni ikakva efekta
mozda onaj iz denide da uzmem




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (30.7.2013 12:01:26)

medex matična mlije ima u svakoj apoteci i DM-u, košta 39 KM, 10 ampula po 1.500 mg,, a mogu ti biti 40 dana




madam x -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (18.10.2013 18:45:17)

Eh, i mi smo dobili vodene kozice, ili ospice, kako mi kažemo.
Zanima me da li je uputno izlaziti van sad u ovim prvim danima. Ne mislim na druženje sa djecom, nego onako malo pred kuću?




koka i po -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (18.10.2013 18:52:54)

mozes ako nema sunca.




niki83 -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (18.10.2013 21:49:28)


IZVORNA PORUKA: zinanina

Eh, i mi smo dobili vodene kozice, ili ospice, kako mi kažemo.
Zanima me da li je uputno izlaziti van sad u ovim prvim danima. Ne mislim na druženje sa djecom, nego onako malo pred kuću?

Mi smo ih bolovali prsle god.taman vako nekako, zapravo sjecam se 01.11. ih moja N dobil, pa 15.11. moj muz..i nama su govorili da od tih naglih temperaturnih razlika one iskacu vise, ono, kuca, vani, kuca, itd. Pa ne znam je li tacno, ali zaista N nije izlazila 7 dana, a mm je u hitnoj bio svaki dan, dakle izlazio, ali on je bas bio los..uh ne zelim se ni prisjecati [sm=smiley36.gif]




madam x -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.10.2013 21:51:03)

Sumnjam da kod nas nisu uopšte vodene kozice . Danas je evo treći dan, osip je prisutan samo po rukama i nogama, izražem posebno na šakama i stopalima. Na licu nema ni jedne. U ustima jednu. Na stomaku i leđima nikako. Sve kontam da je ona bolest nogu, ruku i co, što je Iman imala. Ali kako dr to nije prepoznao? Može li mi ko to objasniti tačnije, mislim tu bolest, ja sam prvi put za nju ovdje čula. I ako je to, onda nas ospice opet nekad čekaju. Malac koji joj je prenio virus isto nije imao na licu i trupu, a evo ni ona a ni dječak drugi, koji je isto dobio isti dan osip kad i ona.
Mislim, svejedno je na kraju , ovo ili ono, ali makar sam mislila da smo ospice ovim riješili.

Koliko traje ova bolest?




Hanady RR -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.10.2013 21:57:36)

ako je vjerovati ovome tekstu 7-10 dana
http://www.ringeraja.ba/clanak/bolest-ruku-stopala-i-usta_1941.html

Nikako mi nije jasno zato nemamo temu o ovoj ''bolesti''[sm=zmeden.gif]ili je ja ne nalazim[sm=zmeden.gif]
znam da ima dječice koja su je i više puta bolovala[sm=zmeden.gif]




madam x -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.10.2013 22:04:23)

Evo pročitala sam tekst i tražila malo po netu, moram reći da su prištići identični ovima gore na slici.

Ali čitam da je jako zarazno i da roditelji dobiju od djece, evo mi nismo dobili a ni starija mi kćerka( 10 godina), pa nešto kontam da nije?




Hanady RR -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (19.10.2013 22:08:34)


IZVORNA PORUKA: zinanina

Evo pročitala sam tekst i tražila malo po netu, moram reći da su prištići identični ovima gore na slici.

Ali čitam da je jako zarazno i da roditelji dobiju od djece, evo mi nismo dobili a ni starija mi kćerka( 10 godina), pa nešto kontam da nije?


Pa sad...po sjećanju, mame sa chata koje su imale djecu koje ovo boluju sbe i supruga nisu spominjakle niti jednom...
kako je virusno vjerujem ''udara'' na slabiji imunitet i prodire lakše...
a opet period inkubacije, koliki je i šta...
možda još neko do vas fasuje, a možda vas i zaobiđe jer ste ''jačega'' imuniteta itd




madam x -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (20.10.2013 11:50:53)

Dobila i starija :(




Hanady RR -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (20.10.2013 12:02:29)

žao mi je...
al eto utješno je prolazi brzo i lako bez nekih većih problema...




tinchita -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (25.10.2013 14:37:45)

Hallo svima..

Upravo nas je teta u vrtiću obavijestila da su se u skupini pojavile pljuskavice. Kako je moj dječak slabijeg imuniteta (čitaj nedavno bolovali g.anginu) pretpostavljam da će ih pokupiti. Kod kuće imam bebu od mjesec dana...šta da radim? Koliko je to opasno za tako malu bebu?




djoisa -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (25.10.2013 14:51:18)

mog su rodjaka 90-neke donijeli iz porodilista s pljuskavicama..od njega preslo i starijima koji nisu bolovali, on je kao beba, najlakse to pregurao




almondray -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (8.11.2013 12:41:57)

Dali je neko primjetio oticanje žlijezda kod oboljele djece?.Stariji je imao ospice prije 3 sedmice a sam mladi od godinu.Sa prvim ospicama sam primjetila uvećanje žlijezda na vratu.Svih (čak i onih zsa koje nisam ni znala da postoje).Kod starijeg ništa nena.




škorpija -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (8.11.2013 12:50:11)


IZVORNA PORUKA: almondray

Dali je neko primjetio oticanje žlijezda kod oboljele djece?.Stariji je imao ospice prije 3 sedmice a sam mladi od godinu.Sa prvim ospicama sam primjetila uvećanje žlijezda na vratu.Svih (čak i onih zsa koje nisam ni znala da postoje).Kod starijeg ništa nena.


kod nas nije bilo toga




tinchita -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (10.12.2013 21:05:10)

Danas nam je 5. dan "pljuskavica".Moj dječak još uvijek ima povišenu temperaturu, večeras 38,3. Jako sam zabrinuta, da li da ga opet vodim pedijatru? Inače je sklon temp., no ipak...




almondray -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (10.12.2013 21:13:05)


IZVORNA PORUKA: tinchita

Danas nam je 5. dan "pljuskavica".Moj dječak još uvijek ima povišenu temperaturu, večeras 38,3. Jako sam zabrinuta, da li da ga opet vodim pedijatru? Inače je sklon temp., no ipak...

Nije puno visoka , pazi da ne poraste ,čini mi se da je normalno i duže od 3 dana da ima temp.Možda ako možes prvo telefonom da nazoves pa pitas.I sad ga čuvaj i hrani duplo bolje.Trebaće mu za oporavak imuniteta.




tinchita -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (10.12.2013 21:44:47)

Da, nije previše visoka, takva je otp. od prvog dana. Mjehurići se, poneki, već pretvaraju u kraste, mada ima i novih. Mene samo brine ta temperatura, što više ne prolazi.

almondray [sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>