RE: Vodene ospice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


Lejla Ka -> RE: Vodene ospice (16.1.2014 12:38:11)

Pljuskavice su virusno oboljenja, Flonidan je antihistaminik za smanjivanje alergijskih reakcija. Nema smisla u terapiji pljuskavica.
I ne zaboravite da nema medikamenta koji ne pravi štetu dok liječi ono za što je namjenjen.




Crnkica -> RE: Vodene ospice (21.1.2014 18:51:44)

Moja curica evo već 5.dan ima ospice i hvala Bogu nema temperature,vesela je,češala se pa sam joj namazala tekući puder..dobra je kao da nema ospice a ja sam se toliko bojala kako ćemo to prevazići.




lady84 -> RE: Vodene ospice (3.2.2014 14:53:53)

Moj dječak koji ima 16 mj i ja nismo bolovali ospice. Medjutim moja mama je dobila herpes zoster i to na glavi,sa nekim procesom i u oku. Bili smo kod nje tri dana, ne znajući da se radi o herpesu jer joj je dr dala pogresnu dijagnozu. Znate li kolike su sanse da nas dvoje nakon 3 sedmice dobijemo ospice? Ukoliko je ona, zbog strasnog bola u glavi, to rukom dirala pa onda bila u kontaktu sa nama je li nas mogla zaraziti? Ako imate sličnih iskustava,bila bih zahvalna da ih podjelite.
Znam da ospice djeca vecinom lako prebole, ali strah me i za sebe da budem iskrena.

Hvala




koka i po -> RE: Vodene ospice (3.2.2014 15:14:11)

inkubacija od dana zaraze traje 21 dan.
ja sam dobila 13 dan a mladji sin 17 dan.
nemoj se bojati.ja sam ih prebolovala u 34 god i prezivila[sm=smiley36.gif]
sretno.




AAvalon -> RE: Vodene ospice (3.2.2014 15:22:50)

lady84, najvjerovatnije ste ok, ali ne 100%. osoba kod koje se re-aktivira VZV i koja razvije akutni osip povezan sa herpes zosterom je zarazna dok ima osip, i u principu treba izbjegavati kontakt sa osobama koje nisu prebolile ospice i/ili nisu vakcinisane. inkubacija VZV traje 10-21 dan, nakon cega se mogu pojaviti simptomi, a tokom kojih je osoba jako zarazna i prenosi virus dalje. ako su vec prosle 3 sedmice a vi bez simptoma, to je vec na gornjoj granici perioda inkubacije, i vjerovatno je sve ok, ali pazite na simptome slicne gripi, svaku pojavu osipa i sl.




lady84 -> RE: Vodene ospice (3.2.2014 15:29:42)


IZVORNA PORUKA: AAvalon

lady84, najvjerovatnije ste ok, ali ne 100%. osoba kod koje se re-aktivira VZV i koja razvije akutni osip povezan sa herpes zosterom je zarazna dok ima osip, i u principu treba izbjegavati kontakt sa osobama koje nisu prebolile ospice i/ili nisu vakcinisane. inkubacija VZV traje 10-21 dan, nakon cega se mogu pojaviti simptomi, a tokom kojih je osoba jako zarazna i prenosi virus dalje. ako su vec prosle 3 sedmice a vi bez simptoma, to je vec na gornjoj granici perioda inkubacije, i vjerovatno je sve ok, ali pazite na simptome slicne gripi, svaku pojavu osipa i sl.



Njoj je sinoć potvđren herpes zoster, a mi smo bili kod nje cetvrtak,petak i subotu.
Nadam se da biti sve ok.
Kako da se pripremim za pljusakvice? Da ojačam imunitet malo?




lady84 -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 17:33:38)

Evo da se javim, dobila sam pljuskavice, danas na infektivnoj potvrđene. Kod malog još nema nikakvih simptoma, ali zbog ovih lijekova ga ne smijem dojiti, pa mi je to dodatni problem. Rekli su mi da izdajam mlijeko, doduse on je već veliki 17. mjesec, ali bit će teško.
[sm=smiley19.gif]
Kakvo je iskustvo sa tim Uriage puderom? Je li on bolji do ovog sto doktori daju?

Hvala i pozdrav




Visnja RR -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 17:40:26)


IZVORNA PORUKA: lady84

Evo da se javim, dobila sam pljuskavice, danas na infektivnoj potvrđene. Kod malog još nema nikakvih simptoma, ali zbog ovih lijekova ga ne smijem dojiti, pa mi je to dodatni problem. Rekli su mi da izdajam mlijeko, doduse on je već veliki 17. mjesec, ali bit će teško.
[sm=smiley19.gif]
Kakvo je iskustvo sa tim Uriage puderom? Je li on bolji do ovog sto doktori daju?

Hvala i pozdrav



Uriage Puicedgel...lagano hladi i manje svrbi...pomaze da sve brze prolazi.... moja kcerkica ga je korisitila i zaista nije imala nikakvih problema pogotovo sa ceskanjem




lady84 -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 17:48:04)

Visnja, je li taj gel moze u kombinaciji sa ovim puderom ili samo gelom se maže?




Visnja RR -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 17:53:13)


IZVORNA PORUKA: lady84

Visnja, je li taj gel moze u kombinaciji sa ovim puderom ili samo gelom se maže?



samo Uraiage Gel ...ne treba onda puder....

uriage je dobar jer se on jedino moze stavljati i na genitlije ako se pojave ospice i tamo....




Visnja RR -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 17:54:18)

ako se odlucis za njega trazi PuricedGel - Uriage... nekad ga nema u apoteci...ja ga vidjeh prije par dana u mojoj na Stupu




lady84 -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 17:57:26)

Hvala ti Visnja na info, potrazit ce suprug. Već me užasno svrbi...




Visnja RR -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 18:00:15)

ako puno svrbi uzmi jednu kasiku Lostopa ... ali proguglaj smijes li zbog dojenja




lady84 -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 18:08:33)

Rekla mi je doktorica da zbog Hernovira ne smijem dojiti, tako da mi je to sad dupli problem, moram izdojiti mlijeko, a on neće da spava bez sike.[sm=smiley19.gif]




Visnja RR -> RE: Vodene ospice (17.2.2014 18:13:01)

eh... [sm=smiley13.gif]

nadam se da ce i taj period odvajanja od sike lako proći [sm=smiley31.gif]




daris -> RE: Vodene ospice (9.3.2014 16:02:47)

Jedno pitanje za mame. Prije 4 dana mali mi je dobio temp. Sutradan na guzi su mu de pojavile tri crvene tackice. Doktor je taj dan rekao da su pljuskavice. Medjutim do danas se pojavilo jos samo par sitnih tackica koje ja kada gledam nemogu uporediti sa ospicama. Da li je moguce da je pogrijesio? Temp jos uvijek imamo samo sada mozda na svakih 7 do 9 sati a prvih dana konstantno 38,8 i slicno.da li je ovo normalno za pljuskavice




chantal -> Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice,... (9.3.2014 18:03:20)

Temp je normalna za pljuskavice,a i to što nema puno tačkica je uredu,ništa neuobičajeno.

E sad,da doktor pogriješi dijagnozu je uvijek moguće,pa npr. pljuskavice se boluju samo jednom,a kada ih neko dobije po drugi put znači da je prvi put postavljena pogrešna dijagnoza,da se radilo zapravo o nekom drugom osipu,sličnom pljuskavicama.

Znam da nisam od neke pomoći [sm=smiley36.gif] ne razbijaj sebi glavu sad,prati situaciju i uskoro će to biti iza vas aBd [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice,... (9.3.2014 18:29:25)

evo dva teksta

http://www.ringeraja.ba/clanak/varicele_1069.html

http://www.ringeraja.ba/clanak/zablude-o-variceli--pljuskavicama_1070.html




lady84 -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice,... (11.3.2014 14:45:54)

Evo mene opet sa varicelama :) Naravno dvije sedmice poslije mene i E dobio, sad je vec proslo 7 dana, danas bili na kontroli. Da vas pitam, jesu li se vasoj djeci uvecali limfni čvorovi dok su imali varicele?

On inace ima jedan sa lijeve strane, u granicama normale i dva iza desnog uha, jos manja, o tome sam pisala na temi kvrzica na glavi bebe... Ali sad ima i desni okcipitalni, tj. dva lč i po jedan sa obje strane vrata, donji dio vrata. Dr. ,mi je dala uputnicu da se uradi krv i ultrazvuk, ali za desetak dana. Star je 17 mjeseci.




Visnja RR -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice,... (24.7.2014 18:35:12)

jedan zabrinut otac je poslao poruku s molbom da mu se odgovori

Dobar dan zanima ju me varicele (pljuskavice) ima mi sin pljuskavice i zanima me dali je normalno da ima toliko dugo 6 dana temperatura nije velika nema po ocima, ima ih dosta po grlu po zdrijelu imam par na licu sto je dobro dali postoji neka krema za to da brze sasusi ?neki sprej? Cak imam i po dlanovima i stopalima po ledzima nema mjesta da nije iskocilo temperatura lagano spada ali je dobije pred spavanje dali vi poznajete neko rijesenje i dali je to opasno zato sto ima 13 godina . Pozdrav i molim vas odgovor ...:))))




rafaelo -> RE: Vodene ospice (3.11.2015 14:15:26)

Jutros su i moje curice pojavile se ospice,vodene.Guglala sam i shvatila da su ospice.Ima ih po vratu iza uha na stomacicu par,iznad obrvu jedna.Vesela je nema temperaturu.Mene zanima kako da se ponasam.Znam onu staru 3 dana rastu 3 dana miruju 3dana nestaju.Dal je smijem kupat,sta koristiti ako pocne svrab,koliko dugo traje osip i uopste to stanje????Prvi put se susrecem s ovim.Ja sam trudna 6ti mjesec al vec sam ih prelezala kao dijete receno mi je da opasnost za mene ne postoji.




Maidaa -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.5.2016 12:47:34)

Drage moje mamice i nama su se pojavile vodene ospice. . :(
Ne znam ni sta smijemo jesti a sta smijemo..
Molim za pomoć,unaprijed hvala :*




M kao Mama -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.5.2016 12:51:37)


IZVORNA PORUKA: Maidaa

Drage moje mamice i nama su se pojavile vodene ospice. . :(
Ne znam ni sta smijemo jesti a sta smijemo..
Molim za pomoć,unaprijed hvala :*



smije dijete jeste sve, one nemaju veze sa ishranom, koliko ja znam, ali kao i kod svakog virusnog oboljenja treba pojačati unos vitamina, voća, povrća, zbog imuniteta




Maidaa -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.5.2016 12:56:20)

Nisam navela da su me zbunile "babske" priče,svaka je pametna na svoj način,te nemoj slučajno da joj daš meso da jede,te nemoj ništa od crvenog voća,te nemoj slučajno da je izvedeš vani i td..
Da ne nabrajam dalje. :)
I hvala na pomoći ;)




M kao Mama -> RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene kozice, ovcije boginje (17.5.2016 12:57:35)


IZVORNA PORUKA: Maidaa

Nisam navela da su me zbunile "babske" priče,svaka je pametna na svoj način,te nemoj slučajno da joj daš meso da jede,te nemoj ništa od crvenog voća,te nemoj slučajno da je izvedeš vani i td..
Da ne nabrajam dalje. :)
I hvala na pomoći ;)



iskreno ovo prvi put čujem, ali stvrano




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sljedeća stranica >   >>