RE: Pobojena odjeca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


dzeni_nl -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 15:58:01)

I ovdje imaju maramice, ali ih ja jos nisam kupila. Inace ja dobro pazim kad stavljam odjecu da se pere i jednom mi se desilo da sam stavila muzeve patike i jaknu da se peru pa su patike pobojile. Ovdje ima jedna tecnost koja uopste nije poznata, niti se reklamira, niti je skupa, a zove se Dasty. Ona je inace za kucanske aparate i ja nisam vjerovala da tako dobro skida sve mrlje sa odjece, dok se nisam sama uvjerila, cak i kada se odjeca izboji sve skida. Poslala sam mami i ona je davala svojim zenama, pa su mi te zene porucile da im to donesem bez obzira koliko to kostalo. A kosta samo €1.99




Leva -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 20:51:18)

Ocajna sam pomagajte!!!
Svilenu haljinu sam prala rucno u hladnoj vodi ali mi je pobojila samu sebe. Tirkizni motivi su pustili boju i sve je otislo po bijeloj podlozi. Probala sam sa Venishom ali nije nista bolje. Da li da je nosim na hemijsko ciscenje ili probam nesto drugo[sm=zmeden.gif]




Chuchi -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 22:34:13)


IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja bih probala Vanishom...ali mi drugarica rece da, kada je ofarbala muzevu bijelu kosulju u roza, je spas pronasla u onom univerzalnom sredstvu za ciscenje- Dax...(mislim da je Konzumov). Pokiselila u to par sati i kaze- bijelo kao sto je i bilo...


Ja mislim da to i moze samo za bijelu odjecu, kao i domestos sto neko stavlja. Jesu mene jednom ¨kolegice, prijateljice¨ nasamarile,
a ja huda povjerovala: MM uflekao nove novcate farmerke,[sm=smiley19.gif] tek mu kupila i on ih tek obukao i ufleka ne sjecam se cime, i one meni kazu stavi na to malo domestosa, pa gurni u masinu i peri.. [sm=smiley13.gif] Ja tako uradim, kad sam izvadila ostala bijela fleka u obliku
kao pahuljice, kako se razlilo tako i izbjelilo... [sm=smiley19.gif] Nikad vise!!!




Mya_81 RR -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 22:36:39)

Ja kada porozim bijeli veš stavim ga u varikinu...




dinciii -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 22:44:45)

Za fleke imate odlican sprej moja mama ga je nabavljala od jedne zene dole u bosni a i ovde ima to...Nesto poput oriflame ljudi rade s tim...Marka se zove AMWAY i stvarno djeluje...Jedino sto morate pazit je to da stavljate na fleke koje niste vec prali,znaci frisko...Sad od male kad se isprlja il stoljnake od hrane sve se skida..Extra je!!!Samo na fleku pospricam i ostavim malo i u masinu...A kosta 20 KM...




veeseelaa -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 22:49:36)

jel iko koristio veniš za izbjeljivanje? valjal on šta?




Amrino -> RE: Pobojena odjeca (11.8.2009 22:52:34)

IZVORNA PORUKA: Chuchi


IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja bih probala Vanishom...ali mi drugarica rece da, kada je ofarbala muzevu bijelu kosulju u roza, je spas pronasla u onom univerzalnom sredstvu za ciscenje- Dax...(mislim da je Konzumov). Pokiselila u to par sati i kaze- bijelo kao sto je i bilo...


Ja mislim da to i moze samo za bijelu odjecu, kao i domestos sto neko stavlja. Jesu mene jednom ¨kolegice, prijateljice¨ nasamarile,
a ja huda povjerovala: MM uflekao nove novcate farmerke,[sm=smiley19.gif] tek mu kupila i on ih tek obukao i ufleka ne sjecam se cime, i one meni kazu stavi na to malo domestosa, pa gurni u masinu i peri.. [sm=smiley13.gif] Ja tako uradim, kad sam izvadila ostala bijela fleka u obliku
kao pahuljice, kako se razlilo tako i izbjelilo... [sm=smiley19.gif] Nikad vise!!!


Ne znam- ne bih rekla...Domestos je ustvari varkina u gelu...nisam jednom slucajno nesto upropastila...Vise ga ni ne kupujem.
Varkina i Domestos su fakat prejake kiseline i treba pazljivo s njima...a ovaj Dax nisam koristila ali koliko sam skontala njim se cisti sve...i drvena vrata, i prozori...znaci nije tako jako.




Leva -> RE: Pobojena odjeca (12.8.2009 9:47:27)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel iko koristio veniš za izbjeljivanje? valjal on šta?

Jesam ja, nista spektakularno. Dodavala sam ga bijelom vesu kao da bude jos bjelji ali sam jedva cekala da ga potrosim. Po meni je u ovakvim slucajevima varikina i dalje No 1.




Anoniman -> RE: Pobojena odjeca (12.8.2009 9:52:56)

A ja baš oduševljena Vanishom, i onim za šareni, i onim za bijeli veš!!!




idana_85 -> RE: Pobojena odjeca (12.8.2009 11:07:48)

Joj evo ja bas jutros otvorim masinu kad imam sta vidjeti, muz ubacio neku novu narandzastu maicu i sve nove potkosulje i bokserice njegove narandzaste,ubicu se ko siroce majkemi. kako to da izbjelim?




tweety -> RE: Pobojena odjeca (8.10.2009 19:05:36)

Toplo preporučujem Denk mit izbjeljivač u kesicama iz DM-a što je Gigana spomenula.
U tamno šareni veš upala Raniina piđama,bijela pamučna i sva poplavila a jednom je samo obukla.Mislila sam to je to i haj rekoh da probam ono što je Gigana spominjala.Super je,kratko nakon stavljanja u vodu (jedna kesica je dovoljna za jednu mašinu) sve ono plavo je nestalo.




mamine oci -> RE: Pobojena odjeca (29.10.2009 17:33:02)

da nebih otvarala novu temu ja cu ovdje postaviti pitanje,ako neko zna nek mi pomogne nije upittanju odjeca vec namestaj mladji sin mi je isvrljao kauce crnim markerom kako odkloniti fleku probala sam,aceton.alkohol,venis,sapun za fleke,feri i opet nista pomgaj te nemogu to da gledam,ako pitanje nije na pravo mjesto molim moderatore da premjeste,hvala...




mamine oci -> RE: Pobojena odjeca (29.10.2009 18:08:48)

izgleda sam postavila pitanje na pogresno mjesto,[sm=smiley13.gif]nista onda idem nastavit ribati mozda se kauc sazali na mene[sm=zmeden.gif]




reallove -> RE: Pobojena odjeca (29.10.2009 18:24:22)

dragi medo ja bih ti odgovorila da znam[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]mislim da se takve mrlje nemogu skroz otkloniti eto i sama kazes da si probala svasta a nije otislo,venis si vec probala[sm=zmeden.gif]




reallove -> RE: Pobojena odjeca (29.10.2009 18:30:16)

moja sveki oboji sve zivo neki dan je ukljucila masinu i rekla meni kada zavrsi ti stavi da se susi,ja zaboravila na to,e onda kad je ona otisla da vidi sve crveno kaze eto vidis da si na vrijeme rasirila ves nebi nista bilo[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




mamine oci -> RE: Pobojena odjeca (30.10.2009 8:24:17)


IZVORNA PORUKA: mamine oci

da nebih otvarala novu temu ja cu ovdje postaviti pitanje,ako neko zna nek mi pomogne nije upittanju odjeca vec namestaj mladji sin mi je isvrljao kauce crnim markerom kako odkloniti fleku probala sam,aceton.alkohol,venis,sapun za fleke,feri i opet nista pomgaj te nemogu to da gledam,ako pitanje nije na pravo mjesto molim moderatore da premjeste,hvala...

evo poso nisam dobila nikakav odgovor ja cu ipak podjeliti sa vama makla sam fleku od markera i to acetonomom za one kom bude trebalo...
reallove[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]te medo jer znam da ces ti mao provirit ovdje ti si jedno veliko[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Nunichi -> RE: Pobojena odjeca (30.10.2009 8:31:11)

mamine oci, ja sam fleku od ljubicastog laka za nokte, na bez trosjedu skinula 97% alkoholom.
A cula sam da moze pomoci i medicinski  benzin, ali nisam probla nikada.
Drago mi je da je aceton pomogao, a sad markere sve na visoko sakri. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Aminad -> RE: Pobojena odjeca (24.11.2009 22:08:27)

Šta da radim?

Burhanove majce su tamnije boje ( jedna smeđa, jedna plava) a rukavi nešto svjetliji i rukavi su sad isflekani plavim mrljama, upropastila sam skroz majcu. Ima li joj spasa? Isto se desilo s Merjeminom trenerkom roza boje ima plave fleke.
Je li moguće išta popraviti?
Koristim varkinu ako je bijelo u pitanju ali šta ću sad?????

Imam još jedno pitanje ili da otvorim novu temu...ma ovdje ću[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Jeste li nekad bojile odjeći i kako?
Prošle jeseni Imran je isprljao jednobojnu trenerku (smeđkasto zelena boja). Oprala sam je ali na mjestima gdje su bile fleke trenerka je svjetlije boje. Kontam da bih mogla da je obojim ali ne znam kako? ili da je stavim u varkinu pa možda dobijem bijelu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]






Amrino -> RE: Pobojena odjeca (24.11.2009 22:17:27)

To za pobojene bijele rukave...dabogda...Na koliko si prala? Probaj samo rukave natrackati Vanishom ili onim Konzumovim univerzalnim sredstvom za ciscenje da odstoji pa ponovo operi ali na nizoj temperaturi.
A sto se bojenja tice...imas kupiti boje skoro u svakom shopingu ako ne tamo onda u prodavnici boja...Ubacis ves u masinu (imas na kutiji koliko kg vesa moze), skupa s vesom jednu casu soli i stavis na otkuhavanje. U vrucoj vodi razmutis boju i kada pocne masina puniti vodu ubacis tu boju umjesto detrdjenta i - to je to.
Samo postoji mogusnost da ti se fleke i dalje budu vidjele...




veeseelaa -> RE: Pobojena odjeca (24.11.2009 22:33:24)

IZVORNA PORUKA: Aminad

Šta da radim?

Burhanove majce su tamnije boje ( jedna smeđa, jedna plava) a rukavi nešto svjetliji i rukavi su sad isflekani plavim mrljama, upropastila sam skroz majcu. Ima li joj spasa? Isto se desilo s Merjeminom trenerkom roza boje ima plave fleke.
Je li moguće išta popraviti?
Koristim varkinu ako je bijelo u pitanju ali šta ću sad?????

Imam još jedno pitanje ili da otvorim novu temu...ma ovdje ću[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Jeste li nekad bojile odjeći i kako?
Prošle jeseni Imran je isprljao jednobojnu trenerku (smeđkasto zelena boja). Oprala sam je ali na mjestima gdje su bile fleke trenerka je svjetlije boje. Kontam da bih mogla da je obojim ali ne znam kako? ili da je stavim u varkinu pa možda dobijem bijelu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]





operi  ponovo al stavi dosta veniša, al sad ih razdvoji




Aminad -> RE: Pobojena odjeca (25.11.2009 19:37:09)

Hvala vam.
Pokušat ću.
Nadam se da ću uspjeti.
Hvala još jednom.




Aminad -> RE: Pobojena odjeca (3.12.2009 16:48:34)

Djelimično sam uspjela skinuti fleke. Na jednoj majci sam uspjela a na jednoj ne[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Hvala na savjetima[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




leona81 -> RE: Pobojena odjeca (10.6.2010 15:13:22)

da li neko zna gdje mogu kupiti boje za tekstil?




acudesa -> RE: Pobojena odjeca (10.6.2010 15:16:32)

DM, ali nema puno izbora
Imaš i ovu temu: Farbanje odjeće




leona81 -> RE: Pobojena odjeca (10.6.2010 18:21:33)

hvala puno




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>