RE: Pobojena odjeca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


Visnja RR -> RE: Pobojena odjeca (29.1.2012 23:22:35)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja procitala naslov pobojena DJECA i kontam u glavi sta je ovo, jos mi otvori na noin post kako se bacaju prvo sok, a onda ipak procitam naslov jos jednom polako



isto [sm=smiley36.gif]

lajlac probaj onaj garnierov rolon deo 48 sati ... imas da ne ostavlja trag ... mislim da regulise i znojenje...
a za fleke zaista ne znam




lajlac -> RE: Pobojena odjeca (29.1.2012 23:30:06)

Hvala Visnja!!! Znoja se ne mogu rijesiti, odnosno ne zelim na nacine (nezdrave) koji se nude...toga sam svjesna, meni su problem mrlje sto ostaju na kosuljama. Pitat cu u DM-u ili CM-u, valjda imaju odgovarajuce proizvode, a ako ne, smislit cu nesto...zao mi novih kosulja...




*plazma* -> RE: Pobojena odjeca (3.3.2012 14:38:32)

POMOC! Obojila sam bijelu zimsku jaknu u svijetlo plavu boju i izgleda ocajno. Tacije prala se u masini na 30 stepeni sa nekim bijelim koncanim dzemperom koji ima plavu prugu i nije mi palo na pamet da bi moglo pusiti boju. Ofarbala sam i dzemper i jaknu. Odma sam stavila da se pere jakna jos jednom, ali s obzirom da je pernata i da je matrijal kao onaj skijaski bojim se da ne smijem prati na vise od 30 stepeni. Zna li iko sta da uradim, iskreno bojim se stavljati varikinu, ne znam hoce li unistiti tkaninu. Jakna je u potpunosti plava, dakle nije smao jedna flekica u pitanju, boji se d ajoj nema spasa...da li da nosim na hemijsko??? hvala unaprijed




Neca xxx -> RE: Pobojena odjeca (3.3.2012 16:02:48)

Plazma, ja sam tako jednom obojila neke majice i obzirom da nisam imala sta da izgubim (majice su imale na sebi grozne smedje fleke), ja sam ih lijepo stavila u lavor i "zalila" oblino DAX-om iz konzuma. Oprala ih nako sat-dva namakanja i sve fleke su nestale.

Eh, sada, ja sam isla na sve ili nista. Ovo je moje iskustvo, a ne preporuka. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




animagical -> RE: Pobojena odjeca (3.3.2012 16:07:57)

ako ti ej zao jakne i neces da se igras, odnesi u higijenu,ako ne budu mogli ocistiti fleku mogu ti obojiti jaknu

ja sam jednom takav problem rijesila vanishem i pranjem s vise ispiranja... sto rece neca ovo ja svoje iskustvo, a ne savjet[sm=smiley36.gif]




mamin_zivot -> RE: Pobojena odjeca (3.1.2013 12:27:43)

Da li ste imale iskustva sa bijelim prlelomima po pantolama od dzinsa kada se operu na licu??? Mezeve pantalone sam u brzini ubacila u ves masinu zaboravila ih okrenuti naopako, kada sam izvadila imala sam sta i vidjeti vratim samo na ispiranje, nista sve ostalo isto. Ako imate neki savjet kako da uklonim te "bijele prelome", javite se...hvala




DM -> RE: Pobojena odjeca (3.1.2013 12:48:22)

Te "mrlje"se pojavljuju od jakog deterdženta za veš tj. neadekvatnog....Ako je det.z abijeli veš-on na šarenom prouzrokuje ove probleme




mamin_zivot -> RE: Pobojena odjeca (3.1.2013 12:51:28)

Tide je deterdzent. Mogu li se rijesiti tih mrlja i kako?




ninuska -> RE: Pobojena odjeca (3.1.2013 13:01:32)

To se boja isprala. Zato je bolje za sareni ves koristiti deterdzent najmjenjen za taj ves ili ako vec kosistis ove "jace" stavi manje deterdzenta.




DM -> RE: Pobojena odjeca (3.1.2013 13:20:31)


IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

Tide je deterdzent. Mogu li se rijesiti tih mrlja i kako?

NE!
Mm ima jedne hlače koje je tako deterdžent sredio...a zaova je takve nosila u hem. čistionu i nisu htjeli uzeti -rekli su da bi se n atim mjestima raspale




mamin_zivot -> RE: Pobojena odjeca (9.1.2013 17:42:16)

Rijesen problem, zavrsile same u masini na 90C, kao nove! :)))




DM -> RE: Pobojena odjeca (9.1.2013 18:24:19)


IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

Rijesen problem, zavrsile same u masini na 90C, kao nove! :)))

A koje su boje bile?




mamin_zivot -> RE: Pobojena odjeca (10.1.2013 12:38:39)

Tamno sive....




trenirka -> RE: Pobojena odjeca (24.4.2013 0:10:38)

Pomoc! pobojala sam bratov novi suskavac koji je tamnoplave boje (stavila sam svoje crvene hlace) nisam primjetila da na rukavima ima bijelu crtu(pamucnu) koja je porozila. Molim vas neki savjet,znam da ne mogu domestosom jer cu unistit suskavac....pa ako vi znate....




manuela RR -> RE: Pobojena odjeca (8.11.2017 14:56:11)

Eh ja nisam ništa obojila ali bi mi dobrodošli savjeti kako vratiti bjelinu patikama. ..
Kupila mužu bijele adidas patike preko je mreža a ispod kao neka plastika. ..za pranje katastrofa. ..Nikako da mi budu bijele ..sve ide na zuto. ..
Pokušala sa vanishom, praškom običnim m,tečnim i ništa nije pomoglo. ..
Čime vi održavate bijele patike? ???




LieToMe RR -> RE: Pobojena odjeca (8.11.2017 15:09:11)

Nemam bijele tene a ni muz ne voli bijele tene...nekad prije sam imala ali zbog teskog odrzavanja odavno ne kupujem bijele tene pogotovo ne platnene.

Generalno ja tene perem u masini na programu za sportsku odjecu i obucu (imam taj program na masini) stavim detrdzent u prasku.
Na jednim adidas tenama imam bijeli dio na dzonu samo sa bocne strane, to uzmem staru cetkicu za zube i kaladont i operem i bude kao novo.

Da se razumijemo ne savjetujem ti da peres u masini (to ti na svoju odgovornst) [sm=smiley36.gif] ja kazem samo da sam ja prala dok sam imala bijele i bile su mi super. Njih operem na 40 a pertle otkuham i budu kao nove




manuela RR -> RE: Pobojena odjeca (8.11.2017 15:24:35)

Ma i ja svoje bijele conversice stavim u mašinu i operem ali ove ne smijem...Imaju onaj vazdusni džon i jedva da ih je nosio a masno sam ih platila pa ne smijem da ih upropastim [sm=jezicek.gif]bar ne još [sm=smiley36.gif].
Džonovi se bijele al ovaj gornji dio ni blizu. ..ide na bež kolilo god i čime god ja prala. ..I ha to četkicom za zube trljam.




veeseelaa -> RE: Pobojena odjeca (15.11.2017 0:12:07)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

[image]http://www.gorenje.com/simplicity/ba/imagelib/auto/w12-hland/support/advices/washing/stain_of_banana.jpg[/image]
danas sam pobojila bijelu maicu i sad je siva[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]  znal neko kako ponovo vratiti bjelinu? imal šanse?


Juh sta sam ovo radila
Kakav smotanluk 😂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]