RE: MLADEŽI (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


rose -> RE: MLADEŽI (3.10.2012 10:59:31)

IZVORNA PORUKA: ena23

a ostaje li oziljak? meni je ben iznad usne ali u zadnje vrjeme je narastao i pojavila se dlacica na njemu pa mi bas smeta, fuj mi je. ako ne ostaje oziljak i ja cu to da radim.


ma mora ostati od konaca...ali blijedi i mislim da se lako moze prekriti puderom...ja imam dva na vratu koja su bas izblijedila jer su izlozena zraku.. aovaj na ledjima i ostali koji su inace ispod odjece su tamniji




sarisari -> RE: MLADEŽI (4.10.2012 9:02:24)


kod mene je ispod odjece ali uopste nije tamnij kao sto sam napisala jedva da se moze primjetiti kada se zagledam




shejla -> RE: MLADEŽI (12.10.2012 22:27:10)

je li neko od vas mozda skidao one sitne mladeze/bradavice sto izadju po vratu... Znate one, sto bas smetaju, zapinju salovi i sl... Ne znam kako se to zove, ali meni je izaslo nakon trudnoce, po vratu i dekolteu, pa sam isla na pregled i rekli su mi da bih trebala skinuti. To se valjda sprzi, strujom ili tako nesto... Moze se raditi privatno kod Karabega ili na klinici? Je li neko to radio, gdje, boli li, koliko traje tretman...koliko kosta? [sm=smiley1.gif]




gvendolina -> RE: MLADEŽI (13.10.2012 12:01:19)

I meni su se javile u trudnoci na vratu oko mladeza[sm=smiley13.gif]mladez sam uklonila kod Karabega jer su se i na njemu javile promjene,ali su mi ovi sitni ostali i bas mi smetaju...
ukoliko budes uklanjala molim te da preneses iskustvo,




gvendolina -> RE: MLADEŽI (13.4.2013 16:58:14)

u sklopu akcije euromelanoma vrsit ce se besplatan pregled mladeza i promjena na kozi,nisu potrebne ni knjozice ni uputnice. u sarajevu od 22.-26.4. dermatoloska klinika kcus i plasticna hirurgija. vise detalja mozete procitati ovdje http://radiosarajevo.ba/novost/109130




gvendolina -> RE: MLADEŽI (22.5.2013 0:13:16)

ja se sama sa sobom dopisujem na ovoj temi [sm=jezicek.gif]ali nebitno isla sam Jope na plasticnu Aperaciju,pa da napisem iskustvo moze nekome koristiti[sm=smiley1.gif] uradila sam pregled mladeza u sklopu ove akcije sto mi je u mnogome olaksalo i pojednostavilo citavu proceduru. na osnovu tog nalaza dobila sam uputnicu za plasticnu hirurg. i termin za operaciju su mi zakazali odma sutradan. sve je super proslo. radio mi je dr. Agincic i imam samo rijeci hvale za njega i cjelokupno osoblje. profesionalnost i ljubaznost a bez i jedne markice placene. u pon vadim konce aBd i cekam patoloski nalaz ,nadam se da ce i to biti ok aBd[sm=smiley1.gif]




Emmy -> RE: MLADEŽI (22.5.2013 9:04:57)

IZVORNA PORUKA: gvendolina

ja se sama sa sobom dopisujem na ovoj temi [sm=jezicek.gif]ali nebitno isla sam Jope na plasticnu Aperaciju,pa da napisem iskustvo moze nekome koristiti[sm=smiley1.gif] uradila sam pregled mladeza u sklopu ove akcije sto mi je u mnogome olaksalo i pojednostavilo citavu proceduru. na osnovu tog nalaza dobila sam uputnicu za plasticnu hirurg. i termin za operaciju su mi zakazali odma sutradan. sve je super proslo. radio mi je dr. Agincic i imam samo rijeci hvale za njega i cjelokupno osoblje. profesionalnost i ljubaznost a bez i jedne markice placene. u pon vadim konce aBd i cekam patoloski nalaz ,nadam se da ce i to biti ok aBd[sm=smiley1.gif]

Hej gvendi, drago mi je da je sve prošlo OK i nadam se da će nalazi biti dobri. I meni je ova akcije hvale vrijedna[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Ja sam išla ne pregled, imala sam dva koja su me brinula, ispostavilo se da je riječ o hemangiomima, a ne mladežima, i odmah su mi ih otklonili laserom, ja sve završila na puzi za ručak[sm=smiley36.gif]. Nisam vjerovala, šefu sam rekla da sam super radnik, jer sa operacionog stola se vraćam na posao[sm=smiley36.gif]. Sad mi je i estetski sve to fino, taj jedan (bio je doslovno ljubičast) na obrazu je izgledao kao velika bubuljica. Sad opet izgleda super, sve zaraslo, ma extra[sm=smiley1.gif]. Drugi je bio u kosi i njega su uklonili.




adonermy -> RE: MLADEŽI (30.10.2013 23:31:27)

zdravo, interesuje me kad se ostrani mladez kad se iide na previjanje , ako se radi na plasticnoj hirurgiji ,da li se ide kod njih ili mozes kod svog doktora i kliko se ceka nalaz i da li se placa jer sam osigurana..LP




teacher75 -> RE: MLADEŽI (31.10.2013 6:43:24)

ide se kod njih, ne znam mozes li kod svog dr. koliko se sjecam ceka se par sedmica. ne placas nista ako si osigurana samo cekas da dodjes na red par mjeseci ako nemas stelu da te pogura[sm=smiley1.gif]




sarisari -> RE: MLADEŽI (4.11.2013 21:11:27)


možeš i ti kući da previjaš, na nalaz se ceka barem 5 sedmica




rose -> RE: MLADEŽI (4.11.2013 21:38:20)

ma kakvo ste vi previjanje radili i koliki su vam ti mldezi? meni receno da nakon 24 sata skinem tufere i da se rane suse na zraku uz prskanje bivacinom...nakon par dana skinula konce a to je ujedno bila i kontrola i zdravo




dambolina -> RE: MLADEŽI (5.11.2013 8:45:30)

ja sam skinula dva na ledjima i nisam isla na previjanja. Stavljala bivacin i nakon, cini mi se 8 dana, nisam vise ni ja sigurna, isla na vadjenje konaca. Na termin sam cekala oko mjesec dana bez stele. Patohistoloski nalaz mi je bio gotov za oko mjesec dana.




rose -> RE: MLADEŽI (5.11.2013 12:04:43)

ma tako i ja..skinula 5 komada od toga 2 na vratu, jedan na ledjima i 2 na podrucju pazuha nadlaktice...nakon par dana dosla da mi pogleda rane...i onda za 7 dana skidanje konaca...a tufere skinula nakon 24 ili 48 sati...i to je bitno jer ona traka kojom se ljepi tufer je meni napravila rane pored rana od mladeza i dr. mi potvrdila da je moguce




elmaL -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:22:14)

Da li se nekom desilo da ga svrbi mladez?
Ja imam jedan mali na stomaku koji me u zadnje vrijeme cesto zasvrbi[sm=zmeden.gif]

Dobila sam ga sa jos cijelom grupom nakon prvog poroda, ali je ovaj jedino malo svjetliji i hrapav na dodir.
Malo me zabrinuo[sm=smiley13.gif]




bebaa -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:29:20)

ne znam jeli to za brigu ili ne....mene počesto svrbe.....[sm=zmeden.gif]e sad si me bacila u brigu......




elmaL -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:30:24)


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne znam jeli to za brigu ili ne....mene počesto svrbe.....[sm=zmeden.gif]e sad si me bacila u brigu......

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]





rose -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:34:05)


IZVORNA PORUKA: elmaL

Da li se nekom desilo da ga svrbi mladez?
Ja imam jedan mali na stomaku koji me u zadnje vrijeme cesto zasvrbi[sm=zmeden.gif]

Dobila sam ga sa jos cijelom grupom nakon prvog poroda, ali je ovaj jedino malo svjetliji i hrapav na dodir.
Malo me zabrinuo[sm=smiley13.gif]



mozda nije mladez...ako je svijetao i hrapav moze biti i neka bradavica...dermatolog ce ti najbolje reci...u biti mladezi koje treba kontrolisati su oni koji su nepravilnog oblika (ostri rubovi) ..npr imaju dvije boje ili su bas veliki




bebaa -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:35:27)


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne znam jeli to za brigu ili ne....mene počesto svrbe.....[sm=zmeden.gif]e sad si me bacila u brigu......

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



ja imam jedan kao zrno kafe,baš na nezgodnom mjestu...i jednom ga raskrvarim.....jaoooo panike...ja umrla i oživila do dr.....a oni samo očistili i stavili traku preko njega i zalijepili ga za mene...kaže ne dirajte do sutra...i ostao jadan zaljepljen.....
ali inače sam benava....a u trudnoći su se benovi utrostručili...i nisu se povukli....jedan mi narastao malo pored rupe za naušnice......i fakat kad pogledaš neko bi rekao imam još jednu rupu....đeću ja to 'vaka ozbiljna......ali mi se sviđa....i mm takođe.....[sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:37:36)

moze biti i neka bradavica.

mislim da ne otvaram novu temu.....jer i ovo je vid mladeža,jeli....e ja ih imam more...one sitne što vise,boja kože,jedva se vide....jaooo kako me nerviraju,najgore mi je po vratu...zato ne nosim ogrlice ni lančiće ikakve......[sm=smiley13.gif]
kako da ih skinem...mene strah spaljivanja.....šta znam mogui mi i ovo malo glave spaliti.....




elmaL -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:40:23)


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: elmaL

Da li se nekom desilo da ga svrbi mladez?
Ja imam jedan mali na stomaku koji me u zadnje vrijeme cesto zasvrbi[sm=zmeden.gif]

Dobila sam ga sa jos cijelom grupom nakon prvog poroda, ali je ovaj jedino malo svjetliji i hrapav na dodir.
Malo me zabrinuo[sm=smiley13.gif]



mozda nije mladez...ako je svijetao i hrapav moze biti i neka bradavica...dermatolog ce ti najbolje reci...u biti mladezi koje treba kontrolisati su oni koji su nepravilnog oblika (ostri rubovi) ..npr imaju dvije boje ili su bas veliki


Znam, moj ima oblik pravilnog kruga. I otprilike je velicinom kao i ostali.

Ali me bas zna svrbiti, evo sad bih se zgulila najradije[sm=smiley36.gif]




rose -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:42:49)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne znam jeli to za brigu ili ne....mene počesto svrbe.....[sm=zmeden.gif]e sad si me bacila u brigu......

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



ja imam jedan kao zrno kafe,baš na nezgodnom mjestu...i jednom ga raskrvarim.....jaoooo panike...ja umrla i oživila do dr.....a oni samo očistili i stavili traku preko njega i zalijepili ga za mene...kaže ne dirajte do sutra...i ostao jadan zaljepljen.....
ali inače sam benava....a u trudnoći su se benovi utrostručili...i nisu se povukli....jedan mi narastao malo pored rupe za naušnice......i fakat kad pogledaš neko bi rekao imam još jednu rupu....đeću ja to 'vaka ozbiljna......ali mi se sviđa....i mm takođe.....[sm=smiley36.gif]


a sto ne odstranis to...evo vidi iznad ja sam 5 komada koji su mi smetali ukinula...4 su bii mali..jedan na vratu koji je pomalo svrbuckao a jedan veliki na ledjima koji je bio bolan u prosloj trudnoci




rose -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:44:12)


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: elmaL

Da li se nekom desilo da ga svrbi mladez?
Ja imam jedan mali na stomaku koji me u zadnje vrijeme cesto zasvrbi[sm=zmeden.gif]

Dobila sam ga sa jos cijelom grupom nakon prvog poroda, ali je ovaj jedino malo svjetliji i hrapav na dodir.
Malo me zabrinuo[sm=smiley13.gif]



mozda nije mladez...ako je svijetao i hrapav moze biti i neka bradavica...dermatolog ce ti najbolje reci...u biti mladezi koje treba kontrolisati su oni koji su nepravilnog oblika (ostri rubovi) ..npr imaju dvije boje ili su bas veliki


Znam, moj ima oblik pravilnog kruga. I otprilike je velicinom kao i ostali.

Ali me bas zna svrbiti, evo sad bih se zgulila najradije[sm=smiley36.gif]




ma ukini ga...mene kad god bi svrbilo oko mladeza...bukvalno sam ga prekrivala prstom a drugom rukom se cesala...u mozak me znalo zaboliti kada a dokacim




bebaa -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:45:28)

ma strah me.....[sm=smiley13.gif]




rose -> RE: MLADEŽI (7.1.2015 22:51:54)


IZVORNA PORUKA: bebaa

ma strah me.....[sm=smiley13.gif]



cega te strah...hirusrki ga odstranis pod lokalnom anestezijom...i on ide na patologiju da ispitaju da li ima malignih celija. ..uvijek odrstrane i zdravo tkivo...pa ukoliko i otkriju maligne celije...one su odstranjene s mladezom




dajica -> RE: MLADEŽI (24.6.2015 13:08:40)

Imam mladez na ledjima koji je okarakterisan kao atipican i sumnjiv. Ja ga na ledjima ne vidim, pa nemam predstavu od kada je takav. Radila sam digitalnu dermatoskopiju i receno mi je da dodjem kroz mjesec (misljenje jedne doktorice na klinici) pa da me naruci za skidanje i za dva mjeseca( misljenje doktorice I.Drljevic) pa da skida. Dakle one smatraju da situacija nije alarmantna i da moze sacekati. Upravo mi se zavrsio prvi trimestar trudnoce, sa bebicom je sve ok i dr. ginekolog mi je rekao da nema potrebe za cekanje, i da idem odmah da mi skinu taj mladez. Ja sam se zaista uplasila pa vas molim da mi preporucite nekog hirurga, ko ce valjano uraditi i taj nalaz poslije uklanjanja. Nije sad da imam nesto novca na bacanje ali zaistaaa se plasiiiimm i ne mogu vise da cekaam. Molim vas za odgovooor. Bojim se da ova sikiracija ne nasteti i bebici..:O




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>