RE: MLADEŽI (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


lulaloo -> RE: MLADEŽI (24.6.2015 13:16:51)

ja sam prije nekih 8-9 godina skinula 2 komada kod Karabega (privatno). oni to salju i na analizu.
sve u svemu bila sam zadovoljna, najvise iz razloga sto je sve islo jako brzo (mislim da su me u bolnici bili narucili za skidanje za 2 mjeseca, sto je meni bilo predugo da cekam. mislim, psihicki mi je to bio teret).




Lozana -> RE: MLADEŽI (24.6.2015 19:41:32)

opiši mi kako traje taj tretman,jesu te sjekli u dubinu i šili,koliki su ti bili madeži?




lulaloo -> RE: MLADEŽI (25.6.2015 9:16:18)

Uf, davno je to bilo, ali evo da pokusam:

Oba madeza su bila velicine zrna bibera, otprilike – jedan sam skinula jer sam ga nekako bila zakacila i poceo je krvariti; a za drugi sam se odlucila da ga skinem jer mi je uvijek smetao (bio je na mjestu gdje i bretela od grudnjaka), pa kad vec idem da skinem taj sto je prokrvario, hajde onda da bude 2 muhe jednim udarcem (a tada sam imala i Van Bredu, tako da nisam stedila 

Koliko se sjecam- dodjes, presvuces se u onaj bolnicki haljetak, sestre te odvedu u salu i „dezinficiraju“ madez, dobijes anesteziju (ona lokalna gdje utrne samo madez i dio oko madeza), dodje doktor i cap-cap 

Stvarno nemam pojma jesu li sjekli u dubinu; nakon „zahvata“ isla sam nekoliko puta na previjanje i naposljetku na vadjenje konaca.




dajica -> RE: MLADEŽI (25.6.2015 17:38:13)

Skinula prije 2 sata kod Karabega. Nista strasno, malo pecne boca i to je to. Karabeg i osoblje su toliko ljubazni da je naprosto nevjerovatno. Toplo preporucujem.




Lozana -> RE: MLADEŽI (26.6.2015 21:33:42)

Koliko košta skidanje dva madeža kod privatnika ?




dajica -> RE: MLADEŽI (27.6.2015 9:02:26)

Za dva ne znam, ja sam skidala jedan i kostalo je 240 km, s tim da je u cijenu uracunat i nalaz, previjanje i skidanje konaca.




Amela86 -> RE: MLADEŽI (21.2.2016 21:50:15)

pozdrav , muzu mi se pojavilo na licu prije odprilike 2 mjeseca neka kvrzica. Bila je izrazito crvene boje kao da je puna krvi, spicasta i na vrhu-spicu ima neki kruzic kao da je tu otvor i iz njeg raste dlaka kao i ostale dlake brade. on je to brijuci se zakacio i krenula je krv koju nije mogao zaustaviti pa je otisao u hitnu. Krv je stala al je ta izraslina opet istog oblika saamo sto nije vise tako tamna . dermatolog kaze da su to neki sitni kapilari popucali a dr.opste prakse kaze da je urasla dlaka . narucen je na dermatoskopiju iduce sedmice. zna li neko sta bi moglo biti, jako je zabrinut. hvala




boki11 -> RE: MLADEŽI (16.8.2016 21:58:05)


IZVORNA PORUKA: Amela86

pozdrav , muzu mi se pojavilo na licu prije odprilike 2 mjeseca neka kvrzica. Bila je izrazito crvene boje kao da je puna krvi, spicasta i na vrhu-spicu ima neki kruzic kao da je tu otvor i iz njeg raste dlaka kao i ostale dlake brade. on je to brijuci se zakacio i krenula je krv koju nije mogao zaustaviti pa je otisao u hitnu. Krv je stala al je ta izraslina opet istog oblika saamo sto nije vise tako tamna . dermatolog kaze da su to neki sitni kapilari popucali a dr.opste prakse kaze da je urasla dlaka . narucen je na dermatoskopiju iduce sedmice. zna li neko sta bi moglo biti, jako je zabrinut. hvala


Najbolje će ti doktor reći, ovako preko interneta teško da netko bolje zna...

Kako god, neka doktor savjetuje šta i kako, a vi ga poslušajte. Ja sam skinuo 4 komada sa glave, ne odjednom nego od 3 puta. Prošlo je više od 3 godine, i nema nikakvih problema.
Sam postupak uklanjanja je lokalna, brijanje i taman dok anestezija proradi lagano nožem ukloni šta treba. Ušije ranu, propiše kremu i odredi datum za kontrolu i moguće previjanje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]