RE: Spolni odnosi u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Jeca_Perec -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 10:46:09)

iskreno, ja nemam zelje za s. odnosima .. javila mi se zelja u 25 . sedmici, tu sedmicu sam bila aktivna.. a muz ne bi ako ja nisam za..




I love youu -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 12:34:40)

A sto si na utrogestanu? Meni ih je dr dao, a ja sam 16 sedmica, a koliko sam citala one se koriste za cuvanje trudnoce u I tromjesecju,a ja sam sad u drugom. Jedino sto mislim je sto je beba malo nisko, drugo nista nije rekao sto ne valja. Evo ih koristim 2 sedmice, nadam se da ce me skinuti s njih u sub kad idem na kontrolu.
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ja sam na utrogestanu od 8 sedmice a u 12 sam dobila kontrakcije i nastavak s utrogestanom i mirovanja sto vise...Da sam bas mirovala toliko i nisam,sad sam 17 sedmica pa vidjet cemo stanje na iducoj kontroli....Doktor mi nije zabranio odnose ispocetkame bilo strah a brate sad ponekad i imamo odnose,nisu cesti...Janisam sjecala nikakvu nelagodu poslije njih pa neznm,pitat u ga na iducoj kontroli





veeseelaa -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 12:37:36)

ja samo da prijavim da sve fercera ko švicarski sat [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
da dr zna kako da me trzne pa da mi kaže da ne bi više trebala [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
bilo bi padanja u bandek




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (8.11.2012 12:38:32)

[Sadržaj poruke je obrisan]




veeseelaa -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 12:39:55)

na nalazu svakom mom piše nema kontrakcija, mislim pored ostalog




Volim Te! -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 12:44:52)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja dr ništa pitala nisam za odnose, on ništa nije rekao...a što nije zabranjeno...dozvoljeno je [sm=smiley36.gif]

Ja nisam ni htela da pitam [sm=smiley36.gif] i bogami do dan prije poroda smo imali odnose [sm=bravo.gif] ja mislim da ako treba da zabrani on to i kaze ako cuti doktor i vi cutite hehehehe.




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (8.11.2012 12:50:43)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Volim Te! -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 12:52:49)


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Volim Te!


IZVORNA PORUKA: Iman83

Ja dr ništa pitala nisam za odnose, on ništa nije rekao...a što nije zabranjeno...dozvoljeno je [sm=smiley36.gif]

Ja nisam ni htela da pitam [sm=smiley36.gif] i bogami do dan prije poroda smo imali odnose [sm=bravo.gif] ja mislim da ako treba da zabrani on to i kaze ako cuti doktor i vi cutite hehehehe.


Ista sam...u prvoj trudnoći sam imala period kad sam krvarila i morala koristiti utrogestan, naravno odnosi su bili zabranjeni.
Kasnije kad je dr dao zeleno svijetlo...ja do poroda ništa pitala nisam[sm=smiley36.gif]


Ja otisla u bolnicu i htela jos jednom al imala cimerku u sobi [sm=jezicek.gif] doktor mi je najvise zabranjivao pse i macke na svakoj kontroli ne ne ne i ne! Valjda zbog bakterija itd.




malena sharena -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.11.2012 13:01:34)

Blago vama, nama je izriciti zabranila iako je niko nista nije pitao [sm=smiley1.gif]. Imam kontrakcije pa zato. Nekidan mali nocio kod nane, mi sami....i nista, muz na jedan kraj kreveta, ja na drugi. Kad nisam crkla.




2strawberry -> RE: spolni odnosi u trudnoći (7.4.2013 18:42:37)

Da malo ozivim ovu temu. Doktor nam je rekao da izbjegavamo odnose u prvom tromjesecju, i trudimo se, al evo jutros nismo mogli izdrzati, imali smo odnos i bilo je pomalo bolno. Odnosno cim bi krenuo malo jace zabolilo bi me, a u jednom trenutku kao da je udario u "nesto sto inace nije tamo" i to je bas zabolilo (nije bilo krvi) u 8. sam sedmici tek, doduse odnose smo imali i prije (dok nismo bili na prvom pregledu kad nas je doktor upozorio) i sve je bilo u redu, normalno. sad sam malo isprepadana, jel sve ok? Jel normalno da imam bolove pri odnosu?




ada_ -> RE: spolni odnosi u trudnoći (7.4.2013 19:08:59)

meni je to onak malo neodgovorno od strane vas ako je vec doktor rekao zabranio,mislim ta je zabrana s razlogom tu jer oni nec bez razloga traziti da nemate odnose odredjeni period...a sad vec kad je bilo sto je bilo tvoja bol koju osjecas je normalan jer je i donji dio u drugom stanju i sve se pocelo mjenjati,ako te nastavi boljeti javi se doktoru a dotad moj ti je savjet da se strpite i ne dovodite sebe u situaciju da se kasnije kajete jer se niste mogli obuzdati taj kratak period...lijep pozdrav




2strawberry -> RE: spolni odnosi u trudnoći (7.4.2013 20:19:45)

Ma nije bas da nam je zabranio, vise je to rekao u stilu izbjegavajte, ne bas - ne smijete. Nisu neki problemi u pitanju, nego cisto zato jer se beba razvija i osjetljivija je u prva tri mjeseca. Da nam je striktno zabranio, ne bih se usudila. Ali sad mi je ostala trauma od jutros, da ne znam kad ce me opet uhvatit zelja[sm=smiley13.gif]




tratinčicaa -> RE: spolni odnosi u trudnoći (8.4.2013 8:51:27)

Zbog tvoje navedene "traume" ja u prvoj trudnoći nikako nisam imala odnose, ali nikako! Evo me sada druga trudnoća, 11 nedjelja, i još nikada nismo imali odnose. Možda će ovo mnogima zvučati kao suludo, glupo, primitivno, ali...MM to objašnjava ovako: "Ne želim da se zbog naše gluposti bebi nešto desi, ako bi ne daj Bože nešto bilo, nikada sebi ne bih mogao da oprostim." I tako mi to odlažemo i odlažemo...do poslije poroda [sm=smiley36.gif]
Iskreno rečeno, nemam volju za sexom u trudnoći. Možda mi je previše naglašen "zaštitnički" mehanizam prema bebi...ali tako je.
Svima vama koje ste aktivne [sm=bravo.gif] samo naprijed.Svako ima svoje.




cipi -> RE: spolni odnosi u trudnoći (9.4.2013 19:16:26)

evo da se i ja pridruzim klubu apstinentkinja[sm=smiley36.gif]
prvih mjesec dana dok nisu poceli problemi s krvarenjem imali smo par opreznih odnosa[sm=smiley36.gif], a od kako nam je dr prvi put zabranio nije nam palo na pamet vise ni da pitamo i tako evo 7 mjeseci. nije tako strasno kao sto zvuci heheh, a svakako nema te stvari ni tog odnosa za koji bismo rizikovali zivot bebe pogotovo sad kad smo gotovo dogurali do kraja [sm=smiley1.gif]




hin83 -> RE: spolni odnosi u trudnoći (22.4.2013 11:56:48)


IZVORNA PORUKA: hin83

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa
Možda će ovo mnogima zvučati kao suludo, glupo, primitivno, ali...MM to objašnjava ovako: "Ne želim da se zbog naše gluposti bebi nešto desi, ako bi ne daj Bože nešto bilo, nikada sebi ne bih mogao da oprostim."







sporty mamaa -> RE: spolni odnosi u trudnoći (22.4.2013 12:06:39)


IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Da malo ozivim ovu temu. Doktor nam je rekao da izbjegavamo odnose u prvom tromjesecju, i trudimo se, al evo jutros nismo mogli izdrzati, imali smo odnos i bilo je pomalo bolno. Odnosno cim bi krenuo malo jace zabolilo bi me, a u jednom trenutku kao da je udario u "nesto sto inace nije tamo" i to je bas zabolilo (nije bilo krvi) u 8. sam sedmici tek, doduse odnose smo imali i prije (dok nismo bili na prvom pregledu kad nas je doktor upozorio) i sve je bilo u redu, normalno. sad sam malo isprepadana, jel sve ok? Jel normalno da imam bolove pri odnosu?


ma ja mislim da nisi bila dovoljno opustena i zato te je bolilo... Ne brini.




AMELIC -> RE: spolni odnosi u trudnoći (22.4.2013 12:10:31)

Ja bih slušala savjet dr. ipak...ne bih vala rizikovala da prokrvarim[sm=smiley13.gif]




chuci -> RE: spolni odnosi u trudnoći (22.4.2013 16:41:18)


IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Ma nije bas da nam je zabranio, vise je to rekao u stilu izbjegavajte, ne bas - ne smijete. Nisu neki problemi u pitanju, nego cisto zato jer se beba razvija i osjetljivija je u prva tri mjeseca. Da nam je striktno zabranio, ne bih se usudila. Ali sad mi je ostala trauma od jutros, da ne znam kad ce me opet uhvatit zelja[sm=smiley13.gif]

i ja sam bila 2 puta trudna i sve mi je bilo u redfu i nikada nisam dobila savjet da izbjegavam odnose. znači da je nešto sumnjivo čim vas je upozorio. ja bi izbjegavala. i da nikad me nije ništa zabolilo




malena sharena -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 10:45:52)

Ma zavisi i od doktora do doktora sta ce preporuciti. Moja prijateljica je imala urednu trudnocu pa joj je dr preporucio da izbjegava odnose prva tri mjeseca, kao eto, za svaki slucaj. A moja dr. ih je meni izricito zabranila radi skracenog grlica idijqgnoze prijeteceg spontanog.
Ja sam sad usla u deveti i mi smo opet aktivni, da iskoristimo ovaj mjesec do poroda :)




veeseelaa -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 11:02:18)

jel dr taj skraćeni grlić skužio odmah na početku trudnoće[sm=zmeden.gif]




Mirkica -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 11:35:08)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel dr taj skraćeni grlić skužio odmah na početku trudnoće[sm=zmeden.gif]


meni ga je svaki put mjerila jer sam se ja uvjek zalila na lagane bolove u donjem djelu stomaka . Svaki put je bio u redu al ja sam se svaki put iznova zalila da i islo mi se cesto u wc- precesto kazu da je i to znak da je grlic prekratak , al et meni se islo a nije bio .




Mirkica -> RE: spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 11:37:42)


IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Ma nije bas da nam je zabranio, vise je to rekao u stilu izbjegavajte, ne bas - ne smijete. Nisu neki problemi u pitanju, nego cisto zato jer se beba razvija i osjetljivija je u prva tri mjeseca. Da nam je striktno zabranio, ne bih se usudila. Ali sad mi je ostala trauma od jutros, da ne znam kad ce me opet uhvatit zelja[sm=smiley13.gif]

i ja sam bila 2 puta trudna i sve mi je bilo u redfu i nikada nisam dobila savjet da izbjegavam odnose. znači da je nešto sumnjivo čim vas je upozorio. ja bi izbjegavala. i da nikad me nije ništa zabolilo

ja sam u drugoj trudnoci imala stogu zabranu 3 sedmice radi krvarenja , a vala i nije mi bilo do sexa kad sam znala da time mogu ugroziti bebu , a ja i mm iz straha nismo haman i 6 sedmica hahhahahaha.




veeseelaa -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 11:38:26)


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel dr taj skraćeni grlić skužio odmah na početku trudnoće[sm=zmeden.gif]


meni ga je svaki put mjerila jer sam se ja uvjek zalila na lagane bolove u donjem djelu stomaka . Svaki put je bio u redu al ja sam se svaki put iznova zalila da i islo mi se cesto u wc- precesto kazu da je i to znak da je grlic prekratak , al et meni se islo a nije bio .



znači skraćivanje grlića je popraćeno odredjenim bolom i sl?




Skvo RR -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 11:42:20)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel dr taj skraćeni grlić skužio odmah na početku trudnoće[sm=zmeden.gif]


meni ga je svaki put mjerila jer sam se ja uvjek zalila na lagane bolove u donjem djelu stomaka . Svaki put je bio u redu al ja sam se svaki put iznova zalila da i islo mi se cesto u wc- precesto kazu da je i to znak da je grlic prekratak , al et meni se islo a nije bio .



znači skraćivanje grlića je popraćeno odredjenim bolom i sl?

obicno nije




aazra -> RE: Spolni odnosi u trudnoći (23.4.2013 11:53:28)

Ja sam isto izbjegavala zbog niske trudnoce, mada sam inace bila prilicno aktivna [sm=smiley36.gif]

Poslije kad se glavica okrenula prema izlazu takodjer nismo...bilo nas strah da ne ugrozimo bebu [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>