RE: Kolaci.... (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


draguljče -> RE: Kolaci.... (7.4.2013 20:43:19)

KAPRI KOLAČ

2-3 kutije piškota potopiti u mlijeko i poredati na tacnu ili tepsiju. U malo manje od 1l mlijeka skuvati 2 pudinga od vanilije i 2 kašike gustina, 4 kašike šećera i u hladno dodati 1 margarin. To dobro umutiti.
Posebno otopiti 1 kg jagoda sa 300 g šećera i u to dodati 1 voćni puding (jagoda, malina) i to skuvati.
Preko piškota premazati žuti fil pa glazura od čokolade (tanko) - crveni fil - glazura od čokolade. Po želji premazati šlagom.
Glazura od čokolade: 300 g čokolade i 80 g margarina otopiti na pari. [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Kolaci.... (7.4.2013 20:45:38)

[sm=smiley20.gif]

ja imam neku kapri tortu...al nije sa piškotama[sm=smiley36.gif]

e sutra ovaj




draguljče -> RE: Kolaci.... (7.4.2013 20:49:39)

JAFA KOLAČ

Kora: 4 jaja, 8 kašika ulja, 16 kašika brašna, 16 kašika mlijeka, 16 kašika šećera, pola praška za pecivo.
Fil: dvije zaleđene narandže izrendati na sitno. U šerpu staviti oko 200 g šećera i 2 dl vode. Ostaviti da prokuva pa dodati 2-3 kašike džema od narandže ili kajsije (breskve) i sve pomiješati sa izrendanim narandžama.

Koru, kad se ohladi, presjeći na pola horizontalno i gornji (deblji) dio izmrviti pa sastaviti sa filom i dobro izmješati. Tom smjesom premazati koru i sve preliti sa 150-200 g čokoladne glazure.

Kolač je pravo jednostavan, ukusan, i nadasve jeftin.




draguljče -> RE: Kolaci.... (7.4.2013 20:50:27)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

[sm=smiley20.gif]

ja imam neku kapri tortu...al nije sa piškotama[sm=smiley36.gif]

e sutra ovaj


Meni je ovo najdraži kolač, stvarno je pravo super, ukusan i lagan.
Imam ja recept i za tortu, pravila je prole godine sinu za roendan. I ona je ba, ba dobra i ogromna. Pravi se u tepsiji od rerne. [sm=smiley36.gif]




R&T@ -> RE: Kolaci.... (7.4.2013 20:52:23)


IZVORNA PORUKA: draguljče


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

[sm=smiley20.gif]

ja imam neku kapri tortu...al nije sa piškotama[sm=smiley36.gif]

e sutra ovaj


Meni je ovo najdraži kolač, stvarno je pravo super, ukusan i lagan.


I ne bio sa 1 kg jagoda...




draguljče -> RE: Kolaci.... (7.4.2013 20:54:18)

Tajra, ali je baš veliki i bude visine kao torta.




minja_ -> RE: Kolaci.... (7.10.2013 12:16:08)

imam 400 grama mlijeka u prahu, ne znam šta da radim s tim, ne bih sve u rafaelo kuglice, znate li kakav kremasti kolač sa mlijekom u prahu?




SdZ -> RE: Kolaci.... (4.3.2014 11:26:18)

https://www.coolinarika.com/recept/819371/


Ovaj kolac je extra.

Kod mene ga je probalo preko deset_ ljudi i svi su bili odusevljeni.

P.S. Nisam mijenjala gustin s pudingom (ovo pisem jer sam pitala da li bi se moglo zamijeniti). [sm=smiley1.gif]

I ja sam stavila malo vise kokosa nego sto pise u receptu i ovaj cokoladni dio sam napravila kao kod Cuda od cokolade: 0.5l slatkog vrhnja, 200g cokolade i kasiku secera u prahu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]