RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


pocahontas -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (19.9.2016 13:19:16)

molim te edituj post i ukinula si u mom postu cijenjeno ime Dax-a [sm=smiley36.gif]




pocahontas -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (19.9.2016 13:20:57)


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: almondray

Moram ti odgovoriti pojedinačno ,predugo pišem i onda mi poruka na ode.
Staklo je famozno! !! Znači sve preporuke .
Kod mene je bijelo (i kuhinja je) lako se briše.
Vide se kapljice al ne iz aviona ,prebrises krpom ako se napari, ako prsne ulje onda prebrises sa tecnoscu za staklo.
Najbolje od svega je što sad te neka lajsna (prije je nisam imala) tako dobro prione za staklo a zašarafi se u radnu ploču da nema teorije da kap vode prođe iza tj.na pod kuhinjski.
Znači truljenja kuhinje od vode nema ako se sve dobro zadihtuje.
Ne znam bi li tako dobro ta lajsna prionula na pločice.

Almondray[sm=smiley31.gif] bas si mi pomogla. Ne bi mi palo na pamet da lajsna mozda bolje prianja uz staklo, bas cu sutra pitati to. A inace i ja volim skroz bijele kuhinje ali meni govore da ne stavljam i staklo/plocice bijele jer ce biti previse sterilno. A eto meni nikad dovoljno bijele[sm=smiley1.gif] Ako nadjes vremena i volje uslikaj nam svoju kuhinju

[sm=smiley36.gif] pa ti ko i ja
Kod mene je sve bijelo , jedino sam vrata od kuhinje stavila u boji drveta jer ih nije zahvalno održavati .
Bijela je dobra boja ali ako nije farbana jer s vremenom pozuti, na žalost iz iskustva govorim.
Evo kuhinje ,meni se ne sviđa radna ploča al majstor me nije slušao dobro sam ikako dobila kuhinju kako je krenulo.

http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=fbimg14742.jpg


hej, kuhinja ti je slatka, samo nisam te skontala od kojeg materijala je kraju radjeno? iveral? mdf?





aidana -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (20.9.2016 14:29:23)

ne mogu otvoriti sliku [sm=smiley13.gif] a pokusala i sa mobitela i sa laptopa
Pitala sam da li lajsna bolje dihtuje na staklu, kaze teoretski da ali posto se i dodatno gumira ne bi trebalo biti problema ni sa plocicama.
Odluka je pala na bijelu mat kuhinju od iverala sa radnom plocom u boji nekog svjetlog drveta (zaboravila koje) i nekom ukrasnom policom iste boje. Plocice bi trebale biti bijele sa reljefom. Samo jos da njih kupim i tehniku pa da se preselim na temu djecija soba [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Pocahontas i kod mene je narucena bijela stolarija....znaci da odmah uz vrata kupim i dax[sm=smiley36.gif]




pocahontas -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (21.9.2016 10:37:59)

da, dax obavezno za sve, ja i bijeli okvir prozora s tim očistim, ma znaš kako bijelo bljesne
sretno sa novom kuhinjom, vjerujem da će biti lijepa..




almondray -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (21.9.2016 20:25:39)


IZVORNA PORUKA: pocahontas

molim te edituj post i ukinula si u mom postu cijenjeno ime Dax-a [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif] eh kasno je sad[sm=smiley36.gif]




almondray -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (21.9.2016 20:27:15)


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: almondray

Moram ti odgovoriti pojedinačno ,predugo pišem i onda mi poruka na ode.
Staklo je famozno! !! Znači sve preporuke .
Kod mene je bijelo (i kuhinja je) lako se briše.
Vide se kapljice al ne iz aviona ,prebrises krpom ako se napari, ako prsne ulje onda prebrises sa tecnoscu za staklo.
Najbolje od svega je što sad te neka lajsna (prije je nisam imala) tako dobro prione za staklo a zašarafi se u radnu ploču da nema teorije da kap vode prođe iza tj.na pod kuhinjski.
Znači truljenja kuhinje od vode nema ako se sve dobro zadihtuje.
Ne znam bi li tako dobro ta lajsna prionula na pločice.

Almondray[sm=smiley31.gif] bas si mi pomogla. Ne bi mi palo na pamet da lajsna mozda bolje prianja uz staklo, bas cu sutra pitati to. A inace i ja volim skroz bijele kuhinje ali meni govore da ne stavljam i staklo/plocice bijele jer ce biti previse sterilno. A eto meni nikad dovoljno bijele[sm=smiley1.gif] Ako nadjes vremena i volje uslikaj nam svoju kuhinju

[sm=smiley36.gif] pa ti ko i ja
Kod mene je sve bijelo , jedino sam vrata od kuhinje stavila u boji drveta jer ih nije zahvalno održavati .
Bijela je dobra boja ali ako nije farbana jer s vremenom pozuti, na žalost iz iskustva govorim.
Evo kuhinje ,meni se ne sviđa radna ploča al majstor me nije slušao dobro sam ikako dobila kuhinju kako je krenulo.

http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=fbimg14742.jpg


hej, kuhinja ti je slatka, samo nisam te skontala od kojeg materijala je kraju radjeno? iveral? mdf?



Farbani mardijapan, 60% sjaja




almondray -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (21.9.2016 20:29:33)


IZVORNA PORUKA: aidana

ne mogu otvoriti sliku [sm=smiley13.gif] a pokusala i sa mobitela i sa laptopa
Pitala sam da li lajsna bolje dihtuje na staklu, kaze teoretski da ali posto se i dodatno gumira ne bi trebalo biti problema ni sa plocicama.
Odluka je pala na bijelu mat kuhinju od iverala sa radnom plocom u boji nekog svjetlog drveta (zaboravila koje) i nekom ukrasnom policom iste boje. Plocice bi trebale biti bijele sa reljefom. Samo jos da njih kupim i tehniku pa da se preselim na temu djecija soba [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Pocahontas i kod mene je narucena bijela stolarija....znaci da odmah uz vrata kupim i dax[sm=smiley36.gif]

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/fbimg14742.jpg




aidana -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (22.9.2016 11:58:35)

nije mi sudjeno da je vidim, ne mogu uopste otvoriti tu stranicu. Ovako izgleda [img]http://www4.slikomat.com/13/0922/fqd-Untitl_thumb.jpg[/img]




Nedodirljiva -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (13.12.2016 13:32:42)

Moze li meni preporuka za sporet sa ravnom platom?Imam beko nije mi rerna nesto.Naravno da servis ima kod nas.Takodje preporuka za mikrovalnu




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 14:09:16)

Vec dugo kontam da nabavim onaj multipraktik. Imam nutribulet ali nije on za ovoga za sto kontam da bih koristila multipraktik.
Svega sam upratila par modela u prodavnicama, mahom je tefal. Interesuje me koliko je to prakticno i isplati li seuloziti u njega... postavlja se pitanje bi li ja to uopste koristila ili bi skupljalo prasinu kao i aparat za kafu [sm=zmeden.gif]




ijaa -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 15:24:23)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

Vec dugo kontam da nabavim onaj multipraktik. Imam nutribulet ali nije on za ovoga za sto kontam da bih koristila multipraktik.
Svega sam upratila par modela u prodavnicama, mahom je tefal. Interesuje me koliko je to prakticno i isplati li seuloziti u njega... postavlja se pitanje bi li ja to uopste koristila ili bi skupljalo prasinu kao i aparat za kafu [sm=zmeden.gif]

e sad multipraktik moze li sllika....ja imam pun radni sto tih aparata, kafe masina, kuhalo, blender ili je to to sto ti trazis onaj bokall za smutije i slicno i sokovnik, to je ono sto stalno koristim...ostatak je u ostavi po potrebi....blender mi je za sve od mljevenja pa nadalje




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 15:45:18)


IZVORNA PORUKA: ijaa


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

Vec dugo kontam da nabavim onaj multipraktik. Imam nutribulet ali nije on za ovoga za sto kontam da bih koristila multipraktik.
Svega sam upratila par modela u prodavnicama, mahom je tefal. Interesuje me koliko je to prakticno i isplati li seuloziti u njega... postavlja se pitanje bi li ja to uopste koristila ili bi skupljalo prasinu kao i aparat za kafu [sm=zmeden.gif]

e sad multipraktik moze li sllika....ja imam pun radni sto tih aparata, kafe masina, kuhalo, blender ili je to to sto ti trazis onaj bokall za smutije i slicno i sokovnik, to je ono sto stalno koristim...ostatak je u ostavi po potrebi....blender mi je za sve od mljevenja pa nadalje

https://www.ideo.si/gospodinjski_roboti/multipraktik_Double_Force_DO826H38_Tefal
evo ovaj ima recimoi blender kao opciju da se doda
meni u principu treba multipraktik kao ovaj sto je vec nakacen
on je pogodan recimo kad pravis tijesto za torte ili umake pa gore kroz poklopac dodajes maslinovo ulje, jaja, vodu, mlijeko...sta vec
idealan za onih sirovih torti gdje prvo sameljes orahe, ljeskake, bademe pa onda dodajes ostalo direkt u smjesu dok se to vrti

ostalo mi nista ne treba, ima nutri bulet za smutije ali ovo mi je eto ka hljeba preko pogace...moze a i ne mora




vedada -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 15:54:04)

ma samo bi prasinu skupljalo. ImaS NUTRI TO TI JE DOVOLJNO




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 15:57:34)

ne meljem u nutri buletu i posudice nisu bas nesto velike zapremine...
ovo mislim da je puno prakticnije i da bih mogla puno brzih jela praviti tipa fritata, sjeckati spinat i sta ja znam
treba mi samo neko da potvrdi moju teorije (mada ce biti sa cetkom, vec se vidim sa ovim [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif])




aidana -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 16:15:50)

Ja kad god vidim Jamie Oliver i sta on sve radi sa svojim multipraktikom dodje mi da i ja sebi nabavim. I ja imam blender ali u njemu ne meljem orahe, ljesnjake i sl...i sjeckanje razlicitih debljina mi je bas privlacno...kupus salata gotova dok trepnes.
Kupicu ga i ja kad tad.

Moja teorija je da ce biti od koristi i cesto u upotrebi ako stoji na radnoj ploci. Ako ga spakujes u kutiju pa stavis u ostavu bice ti mrsko recimo zbog sjeckanja donositi i ispakivati.

Imam zelju kupiti i pekac hljeba. Ali zelja za pekacem i zelja da smrsamo su mi u stalnoj borbi. [sm=smiley36.gif]




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 16:22:02)

i ja kontam da je on mnogo praktican za mnogo stvari koje mozes svakodnevno uraditi
ne znam, ja ipak mislim da cu ga na kraju kupiti




bejbibi -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (25.4.2018 23:42:45)

Mo smo nedavno uzeli magic bullet . Predobra stvar . Puno mo je lakse i bolje od stapnog mixera za bebinu hranu . Predobra stvar ..smoothije isto tu pravim.samo ga odvrnwm i sam radi [sm=smiley36.gif]ja samo natrpam[sm=smiley36.gif]




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (26.4.2018 8:42:50)

I ja to isto radim bejbibi samo ja nikad ne stavljam sjemenke koje vec nisam samljela na neki drugi nacin jer se oninozevi brzo istupe tako (drugarica mi radi u topshopu pa mi kaze da su nozi ili pravo skupi ili ih vecinom nema za kupiti) i onda mogu da se pozdravim s njim akomi ne bude mogao voce i povrce blendati.
Ovaj mulipraktik mi je recimo pogodan za sve vrste umaka koje pravis jer gore imas otvor u koji sipas ulje pa dok on radi sve se to lagano povezuje, za humus (humus recimo sad pravim tako sto prvo izblendam pa onda stavim u zdjelu pa onda dodajem tahin, maslinovo ulje i druge sastojke i rucno mjesam) ovako bi mogla sve odjednom.

I sto kaze aidana, nema koristi ako niej na radnoj ploci tako da bih ga u tom slucaju drzala lijepo na dohvat ruke.
Kontam da bi tako cesce pravila zdravije namaze, neke muckalice, cak i smjese za muffine, ustipke ili one neke fazone sa tikvicama...zdrave zalogajcice
A i dobro je za one sirove torte za podloge (stavis datule, keks, mlijeko...) blendas dok se sve ne poveze

Ja nesto kontam da bi to bilo lijepo i prakticno...




Alma_27 -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (26.4.2018 15:21:42)

http://www.gorenje.ba/proizvodi/mali-kucanski-aparati/mikseri-i-sjeckalice/modeli/kuhinjski-roboti/sbr1000be/512145

Ja imam ovaj. Koristim ga skoro svaki dan. Prezadovoljna.




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (26.4.2018 15:24:41)

e super hvala, ja bih samo multipraktik bez ovih djidja tipa blender cjedjenje citrusa i to to sve imam, samo mi treba ovaj dio gdje se sve zbuckuri
i mislim da tefal jedino ima tu varijantu koju ja gledam, nije cak nesto plaho ni skupo




aidana -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (27.4.2018 0:47:50)

Ma ti si se vec odlucila. Samo javi koji si uzela i jesi li zadovoljna.[sm=smiley1.gif]




Alma_27 -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (27.4.2018 13:11:49)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

e super hvala, ja bih samo multipraktik bez ovih djidja tipa blender cjedjenje citrusa i to to sve imam, samo mi treba ovaj dio gdje se sve zbuckuri
i mislim da tefal jedino ima tu varijantu koju ja gledam, nije cak nesto plaho ni skupo



A ja kad sam trazila, gledala sam da ima sto vise ovih djidja u jednom aparatu [sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (27.4.2018 13:54:29)

Ja imam bas dosta malih kucanski aparata i sve koristim, od pekaca, soup maker, blender, mikser, toster, mlin za kafu....eh jedino sto mi je neiskoristen waffle maker, ali vjerujem da cu i njega iskoristiti nekad poslije, za sad nemam neke inspiracije.
Ja imam ovu kombinaciju http://www.minimarket.rs/sve-za-kucu/kucni-aparati/mikseri/45545-tefal-stapni-mikser-infiny-force-hb-863 plus crni blender od tefala.
Neko recimo kupuje male kucanske aparate a ne koristi, veli sjeckati mi je lakse ovako nego u sjecku, ili ko ce prati blender pa ni ne pravi sok ili nadju neka slicna opravdanja tako da ne iskoriste proizvode, ja volim male kucanske aparate i stvarno ih rado koristim.




LieToMe RR -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (27.4.2018 14:53:19)


IZVORNA PORUKA: canim

Ja imam bas dosta malih kucanski aparata i sve koristim, od pekaca, soup maker, blender, mikser, toster, mlin za kafu....eh jedino sto mi je neiskoristen waffle maker, ali vjerujem da cu i njega iskoristiti nekad poslije, za sad nemam neke inspiracije.
Ja imam ovu kombinaciju http://www.minimarket.rs/sve-za-kucu/kucni-aparati/mikseri/45545-tefal-stapni-mikser-infiny-force-hb-863 plus crni blender od tefala.
Neko recimo kupuje male kucanske aparate a ne koristi, veli sjeckati mi je lakse ovako nego u sjecku, ili ko ce prati blender pa ni ne pravi sok ili nadju neka slicna opravdanja tako da ne iskoriste proizvode, ja volim male kucanske aparate i stvarno ih rado koristim.

ja sve sto imam koristim sem aparata za kafu, on mi recimo bezveze stoji ali hajd, sklonila sam ga u kutiju ne smeta mi
ovaj multipraktik vjerujem da bih koristila jer koristim i nutri bulet, bas mi je fora




aidana -> RE: Kuhinjski aparati i kuhinja općenito (27.4.2018 15:14:59)

Canim sta je soup maker?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>