RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (24.8.2013 20:05:51)

Ev mene Sa sretnom vjescu....10 sedmica je,i svaki dan idem na bocu clexan 20mg....no isto tako strah me je,nakon svega sto sam prosla..zelim ostalim zenicama da budu ponovo trudne i da iznesu kako tako trudnocu da dobju svog bebaca,tome se svaku noc molim




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (25.8.2013 10:41:25)


[quKada i koliko si spontanih imala? Znam dasi negdje pisala ali sada ne mogu da se sjetim sta si pisala tacno. Ja planiram raditi nalaz ...cijeli koagulogram u ponedeljak....koliko se ceka nalaz? Osim toga sam radila torch i hocu da radim kariogram i briseve nakon menstruacije.
Drago mi je sto si trudna i sada pijes lijekove tako da ce to sve sigurno biti ok. Ko ti je doktor?

IZVORNA PORUKA: dajana4

Ev mene Sa sretnom vjescu....10 sedmica je,i svaki dan idem na bocu clexan 20mg....no isto tako strah me je,nakon svega sto sam prosla..zelim ostalim zenicama da budu ponovo trudne i da iznesu kako tako trudnocu da dobju svog bebaca,tome se svaku noc molim





Loretta -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (25.8.2013 11:15:35)

Jel mi može netko od vas ženica što koristite clexane u trudnoći odgovoriti, jeste li ga počeli primati čim ste saznali za trudnoću ili su vam pratili d dimere i na osnovu njih uključili terapiju?




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (26.8.2013 16:16:18)

Da li je iko vadio nalaze na transfuziologiji? Sta tacno da kazem da trazim kad odem...koagulorgram cijeli ili?




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (27.8.2013 10:17:31)

zdravo miks, ja sam imala 2 spontana i jedno mrtvorodeno djete , dogurala do 9 mj. i nista.. no ev me opet sa trudnocom, nadam se., strah me... a ujedno i srecna sam.. ja sam radila sve moguce nalaze, isla u sarajevo,tuzlu,banja luku,krv slala za tesanj,zagreb.. dok nisam ustanovila sta mi je.. sada sam na clexanu 20 mg svaki dan i aspirin 100 protect.. zivim od uzv douzv... sa strahom idem , kontajuci da nije ok,al sta ces ko prode nesto kao ja tesko je da se smiri. radila sam od nalaza torch,ogtt,kariogram,hormoni stitnjace, zenski hormoni,koagulam,test na trombofiliju,neke faktore 8,9 11,13..sada vadim krv 2 puta mj i urin ... nadat se..pozz valjda sam pomogla..ako te sta interesuje pitaj




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (27.8.2013 10:19:55)

draga loretta ja sam pocela da primam clexan odmah po saznanju da sam trudna.. no isto tako sam procitala da se moze primat i prije trudnoce, al njima se ne isplati ako se dobija na recept.. jer ja inekciju 1 placam 6 km.. sada zamisli ako si na receptu koliko drzavu kostas... oni ne zele uzalud da bacaju novac..pozz




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (28.8.2013 12:14:45)

Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (23.9.2013 18:21:33)

Drage moje odem ja kod doktora sa nalazima i kaze mi da na transfuziologiju ne vade sve nalaze potrebne..ne vade neke mutacije na gene.
Uradim ja te nalaze..FV, FII I MTHFR mutacije i pokaze mi pozitivno na FII..
Interesuje me da li iko ista zna na tu temu?




suzanah -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (15.10.2013 9:15:02)


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....



Izvini, a gdje se radi test za trombofiliju? U Sarajevu? U Mostaru kažu da nema u BiH, da moraš ići u Split. Hitno je, pa ako može odgovor




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (17.10.2013 23:43:39)

veliki koagulogram sam radila ma transfuziologiji a dodatna 3 nalaza za mutacije sam radila privatno kod mehmedbasica....

IZVORNA PORUKA: suzanah


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....



Izvini, a gdje se radi test za trombofiliju? U Sarajevu? U Mostaru kažu da nema u BiH, da moraš ići u Split. Hitno je, pa ako može odgovor





Fantica -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (28.10.2013 23:07:15)

Nalaz na trombofiliju mozete uraditi u SA kod dr. Mehmedbasica, kosta 250KM ili u TZ kod dr. Omeragica, kosta 300 KM. Da li mi neko moze reci da li se na Tuzlanskm Kantonu placa clexane? Ja samu 10. sedmici imala missed ab, nakon potvrdjene trombofilije.




AAvalon -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (30.10.2013 10:05:50)

Fantice, ja koliko znam Clexane nije na listi TK, tako da ga moras platiti sama... neka me neko ispravi ako grijesim, i mene ce obradovati [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

a izvini, a koje testove mozes raditi kod Omeragica? mutacije (koje) ili nesto drugo?

ja sam zasad u BIH najpotpunije genetsko testiranje nasla i Konzilijumu u Banja Luci (gdje rade mutacije na 4 gena: MTHFR, FII, FVL i PAI-1) i kosta 280KM i u INGEB-u u Sarajevu (gdje rade 5 mutacije - ove 4 gore navedene + ACE, kosta 500KM za svih 5 mutacija).




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (4.11.2013 15:48:57)

draga aavalon jesil pokusala sa zagrebackim labaratorijem genesis koliko kosta.. ja znam da sam radila neki faktor 12 i kosto me 80 km,.. a sto se tice clexana ja ga koristim od pocetka trudnoce sad sam usla u 6 mj. i vjeruj da ga kupujem.. mj. trebas ako ces se bost kao ja svaki dan , trebas izdvojiti 180 km, jer kosta 6 km.skupo al isplati se..za djete..




AAvalon -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (5.11.2013 18:02:32)

Dajana, hvala na informaciji. Ja sam sve vec uradila u INGEB-u i jako su mi se svidjeli, jeste skupo, ali su jako profesionalni i urade i analizu nalaza, sto je meni bilo bitno. A za Clexane sam tako i pretpostavljala, ali da je meni samo doci dotle da se bockam, da potrosim 9 puta po 180 KM [sm=smiley1.gif]

Tebi zelim puuuno srece u ostatsku trudnoce i brz porod i naravno zdravu bebicu [sm=smiley31.gif]




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (7.11.2013 18:07:46)

zdravo da pitam , trudnice koje su su primale clexan, dal vama gin.predlozio da se radi carski rez u 7 mj.trudnoce il se islo do kraja.. znate meni jedan gin.predlaze carski u 7 mj, a drugi da idemo do kraja, a znajuci da sam imala 3 neuspjesne trudnoce,.,..




animagical -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (7.11.2013 18:23:05)

ja sam sa clexanom presla termin i rodila vaginalno...




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (8.11.2013 15:34:17)

izvini sto pitam al moram.. znam da sam citala postove tvoje al ne mogu da se sjetim., koliko si ti imal sppontanih i u kojem mj. su bili, ja sam imala 2 u ranim mj, i treci sam se porodila u 9 mj.mrtvorodeno djete,.. tako da me strah da opet se nesto ne desi. zato sam pitala za carski rez u 7 mj.




animagical -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (8.11.2013 18:44:33)

jedan missed u devetoj sedmici, i jedna biohemijska davno. sta znam, sve je od doktora do doktora...nije bas odgovorno ni pustiti tako rizicnu trudnocu na takvim lijekovima da prenese hladno termin i da se poradja dva dana, ali mi je i uzas za cuti planirati porod tako rano, u sedmom mjesecu...sve prije 34 sedmice je po meni prerzicno za bebe, osim ako samo krene i nema nazad... gdje zivis, ko ti je ginekolog?




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (8.11.2013 19:40:46)

zivim u zenici i trudnocu mi vode dr.karahasan i dr.granic, prvi misli da idemo do kraja normalno, a ovaj dr. da me porodi u 7 mj.kad vidi da je beba spremna..mene je strah i jednog i dr. nacina,, zato pitam jel ko imao ovakav slucaj..




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (25.11.2013 23:29:48)

Pitanje: Da li si primala heparin odmah na pocetku ili si ipak odlucila da pratis te nalaze pa poslije ukljucila terapiju?

Ja imam putaciju na fii gen i svaki dr ima razlicito misljenje..neko kaze nista uzimati, neko uzimati samo aspirin, neko i aspirin i heparin, neko kaze u prvom tromjesecu neko u drugom neko u cijeloj trudnoci...PA BUDI PAMETAN!

Kod kojih si ljekatra isla sve?




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (25.11.2013 23:30:30)

PITANJE POSTAVLJENO ANIMAGICAL




dajana4 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (6.12.2013 12:52:47)

ja sam otpocetka pocela primat clexan-- kad sam saznala za trudnocu tako mi rekla hematologinja.. isla sam privatno kod karahasan i granica.. i sada lezim u bolnici ,preko vikenda sam kuci ..




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (23.1.2014 23:07:45)

gdje oni rade?

IZVORNA PORUKA: dajana4

ja sam otpocetka pocela primat clexan-- kad sam saznala za trudnocu tako mi rekla hematologinja.. isla sam privatno kod karahasan i granica.. i sada lezim u bolnici ,preko vikenda sam kuci ..





Lilli28 -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (25.1.2014 11:23:09)

Pozdrav zenice.. Evo ovak ja sam se preselila iz Hrvatske u Bih, tocnije Brcko, imam trombofiliju i iza mene su 2 spontana u 10 i 12 tt..
Iducu trudnocu cu voditi ovdje,sve sam se dogovorila s doktoricom hematologinjom. Medjutim zaboravila sam je pitati jednu stvar, dal se u Bih heparin placa il ga pokriva zdravstveno osiguranje? I ima li koja heparinka iz Brckog? :)




miks -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (27.1.2014 22:55:10)

Ja imam mutaciju heterpzygot na fii gen i skroz mi daju razlicita misljenja o terapijama.
Prevagnulo je misljenje da ipak trebam primati hepatin clexan 20mg a dok ne pocnem aspirin 100mg....
Da li cu morati to dvoje skupa i ako mi kazu tako da li je ta kombinacija opasna?
ja sam sitna i pijem aspirin od 100...da li je to prevelika doza?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>