RE: porodiljska naknada (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


buci muci -> RE: porodiljska naknada (6.2.2015 14:15:27)


IZVORNA PORUKA: tehna

je li dobio ko naknadu danas [sm=zmeden.gif]


Ma nema od naknade danas nista, danas je isplata prema opstinskim slzbama, a oni onda dalje proslijedjuju postama za krajnje korisnike.
Moliti Boga da sluzbenici u opstinskim sluzbama to proslijede danas pa da postari mozda sutra pocnu djeliti, ako ostave za ponedeljak nema para ni do utorka [sm=smiley13.gif]
[sm=smiley13.gif]




irenaSA -> RE: porodiljska naknada (6.2.2015 14:57:42)

Meni svakog mjeseca dođe oko devetog[sm=smiley1.gif]




tehna -> RE: porodiljska naknada (6.2.2015 15:27:32)

ma mozda krene sutra aBD [sm=smiley1.gif]




ini246 -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 10:32:24)

'Jutro narode ... ima li postarka na vidiku?[sm=zmeden.gif]




Ellea -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 11:36:24)

Stiglo, postar bio jutros, opcina centar! [sm=bravo.gif]




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 12:11:25)


IZVORNA PORUKA: Ellea

Stiglo, postar bio jutros, opcina centar! [sm=bravo.gif]


Ih odlicno, u Centru su ocito bili vrijedni, nadajmo se da su i u drugim opstinama. [sm=bravo.gif]




Emica_sa -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 12:27:01)


IZVORNA PORUKA: buci muci


IZVORNA PORUKA: Ellea

Stiglo, postar bio jutros, opcina centar! [sm=bravo.gif]


Ih odlicno, u Centru su ocito bili vrijedni, nadajmo se da su i u drugim opstinama. [sm=bravo.gif]


i u Novom Sarajevu je bilo




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 13:39:34)

Evo ga i Novi Grad - ocito su bili vrijedni jucer hvala Bogu. [sm=smiley36.gif]




srnicka24 -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 15:37:42)

Stari Grad bio takodjer :D




mamy: -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:00:02)

Pozz svim clanicama,imam jedno pitanje,porodila sam se 11.11.2014 i danas mi je postar donio porodiljsku naknadu za decembar zar ne bi trebala dobiti 20dana novembra?




irenaSA -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:18:49)


IZVORNA PORUKA: mamy:

Pozz svim clanicama,imam jedno pitanje,porodila sam se 11.11.2014 i danas mi je postar donio porodiljsku naknadu za decembar zar ne bi trebala dobiti 20dana novembra?


Dobit ćeš 12 porodiljskih naknada...ako si dobila decembar 2014. ..dobijat ćeš porodiljsku zaključno sa novembrom 2015....ne dobija se porodiljska po danima već po mjesecima...[sm=smiley1.gif]




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:25:44)


IZVORNA PORUKA: mamy:

Pozz svim clanicama,imam jedno pitanje,porodila sam se 11.11.2014 i danas mi je postar donio porodiljsku naknadu za decembar zar ne bi trebala dobiti 20dana novembra?


Prvo mi reci koliko si para dobila? Ako je vise od 360, tu ti je uracunat i novembar. Ako si porodiljsko otvorila 11.11., odnosno na dan poroda, postar ti je danas donio blizu 600 KM. Zanemari sta pise na onoj "uuplatnici" jer stoji samo decembar, to su urneci. [sm=smiley1.gif]




mamy: -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:27:12)

Dobila sam 360 km




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:36:27)


IZVORNA PORUKA: mamy:

Dobila sam 360 km


E onda ti stvarno nisu sve isplatili, bezobrazluk...
Zovi u ponedeljak opstinsku sluzbu i pitaj sta ti je sa naknadom za novembar 2014, za tih 20- tak dana.
Meni su npr isplatili 2 odjednom, isto je tako bilo oko 20 dana prvog mjeseca i doslo mi oko 630 KM




irenaSA -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:39:45)


IZVORNA PORUKA: buci muci


IZVORNA PORUKA: mamy:

Dobila sam 360 km


E onda ti stvarno nisu sve isplatili, bezobrazluk...
Zovi u ponedeljak opstinsku sluzbu i pitaj sta ti je sa naknadom za novembar 2014, za tih 20- tak dana.
Meni su npr isplatili 2 odjednom, isto je tako bilo oko 20 dana prvog mjeseca i doslo mi oko 630 KM



Zavisi kad je predala papire i kad je dobila Rješenje..piše joj na Rješenju od kojeg mjeseca će dobivati...samo kada su puni mjeseci daju zaostatke npr. 2 mjeseca...




mamy: -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:48:26)

Zar je bitno kad sam predala zar se ne racuna od dana poroda,a predala sam 16-tog a rjesenje dobila 28-mog




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:50:01)

IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: buci muci


IZVORNA PORUKA: mamy:

Dobila sam 360 km


E onda ti stvarno nisu sve isplatili, bezobrazluk...
Zovi u ponedeljak opstinsku sluzbu i pitaj sta ti je sa naknadom za novembar 2014, za tih 20- tak dana.
Meni su npr isplatili 2 odjednom, isto je tako bilo oko 20 dana prvog mjeseca i doslo mi oko 630 KM



Zavisi kad je predala papire i kad je dobila Rješenje..piše joj na Rješenju od kojeg mjeseca će dobivati...samo kada su puni mjeseci daju zaostatke npr. 2 mjeseca...


Bojim se da nije tako, evo da ne objasnjavam zasto to znam, dovoljno je samo da ti kazem da sam se i ja porodila samo koji dan prije nje i Rjesenje dobila pred Novu godinu u decembru. I meni na Rjesenju stoji navedeno da za decembar naknada iznosi 360 KM, nivembar i ne spominju...




coki -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:55:05)

Meni se je to desilo, ...., porodila se 02. 08. I dobijem prvu naknadu, kad ono samo septembar, ...., sokirala se, ....., nazvala opcino Novo Sarajevo, ...., provjeri teta, kaze greska, ...., do njih. Pitala me hocu li naredni mjesec dvije, ...., ili da mi kao sutra uplate, ja rekla da uplate sutra jer sam ionako cekala dugo i ocekivala dvije. Suzra mi javila da je zavrsila, ...., ja otisla do poste, da ne ganjam postara, jer sam na drugoj adresi. Teta se izvinjavala kao distem neki bla bla.....U svakom slucaju kontaktiraj opcinu....Sretno i pozzzzz.




coki -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:56:32)

Izvinjavam se na malo stamparskih gresaka, ....., kucam sa mob-a. 😉




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:57:26)

Ne zavrsih...[sm=smiley36.gif]
A ja sam danas dobila I novembar i decembar. A mozes to posmatrati i sa aspekta doprinosa, oni su njoj za svaki obracunski period duzni obracunati i pratece obaveze, tako da ne moze i ne smije po Zakonu kojekakve "razlike" za nepuni mjesec prenositi u narednu godinu, ma ni slucajno... Zamisli da ti ovo neko uradi sa pkatom, ne ide, jeli tako? E tako ni ovo ne bi smjelo ovako kako si rekla, samo za pune mjesece navodno.




coki -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 16:58:59)

Ustvari neces dobiti citavu, ...., obracunaju ti koliko dana u mjesecu imas, ja sam dobila skoro citavu, odbili 2 dana....😉




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 17:01:32)


IZVORNA PORUKA: coki

Meni se je to desilo, ...., porodila se 02. 08. I dobijem prvu naknadu, kad ono samo septembar, ...., sokirala se, ....., nazvala opcino Novo Sarajevo, ...., provjeri teta, kaze greska, ...., do njih. Pitala me hocu li naredni mjesec dvije, ...., ili da mi kao sutra uplate, ja rekla da uplate sutra jer sam ionako cekala dugo i ocekivala dvije. Suzra mi javila da je zavrsila, ...., ja otisla do poste, da ne ganjam postara, jer sam na drugoj adresi. Teta se izvinjavala kao distem neki bla bla.....U svakom slucaju kontaktiraj opcinu....Sretno i pozzzzz.


Eto vidite, greska, nego sta...
Mojoj prijateljici npr nisu dobro izracunali taj nepuni mjesec i isplatili joj malo manje. I to otvorite dobro oci.




mamy: -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 17:15:33)

Evo nadjoh i rjesenje u kojem stoji:Naknada umjesto place imenovanoj ce se isplacivati u periodu od 11.11 2014-11.11 2015 znaci zovem u ponedjeljak




buci muci -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 17:23:36)


IZVORNA PORUKA: mamy:

Evo nadjoh i rjesenje u kojem stoji:Naknada umjesto place imenovanoj ce se isplacivati u periodu od 11.11 2014-11.11 2015 znaci zovem u ponedjeljak


Naravno, tako i treba da stoji. Vjeruj da nisam nista pricala na pamet. [sm=smiley1.gif]
Odmah trazi da isprave gresku, nista naknadno. Sretno!




mamy: -> RE: porodiljska naknada (7.2.2015 17:25:15)

Naravno,lopovska posla,hvala u svakom slucaju




Stranica: <<   < Prethodna stranica  363 364 [365] 366 367   Sljedeća stranica >   >>