RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


coki -> RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA (7.2.2015 17:42:44)

Upravo, ....., ja sam trazila odmah, jer sam bila izrevoltirana, ...., posto su kao oni pogrijesili, trazila sam da odmah i koriguju, ....., svakako na prvu isplatu sam cekala cini mi se i tri mjeseca....☺




buci muci -> RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA (7.2.2015 17:52:52)


IZVORNA PORUKA: coki

Upravo, ....., ja sam trazila odmah, jer sam bila izrevoltirana, ...., posto su kao oni pogrijesili, trazila sam da odmah i koriguju, ....., svakako na prvu isplatu sam cekala cini mi se i tri mjeseca....☺


I neka si, sa razlogom si bila izrevoltirana. Prvo sto ne postuju Zakon, ne znam znate li da oni sebi uzimaju za pravo i da rok za Rjesavanje zahtjeva produze na 60 dana ako ima potrebe po njihovom misljenju, sto NIKAKO ne bi smjeli [sm=zmeden.gif]
[sm=zmeden.gif]
Nazalost korisnice ove i druge propuste cesto ne primjete, mozes zamisliti koliko tu ima neprijavljenih propusta, zene cesto bude i stid da nazovu i raspravljaju se potencijalno sa nekim tamo. [sm=smiley13.gif]
Ali to im ne treba dopustiti, imate pravo cak i samo na informaciju ako vam je sta nejasno, a o ovakvim propustima da ne pricam....
Sto kazes lopovska posla i dodala bi na to aljkavost u radu...[sm=hudicek1.gif]




icetea -> RE: PORODILJSKA NAKNADA HA, HA (8.2.2015 0:34:04)

Pozdrav svima... koliko vas ima[sm=smiley36.gif]

ja nova pa... naime uclanih se samo zbog jedne stvari a to je ova tema porodiljskih naknada..
ima li neko ko je upoznat s tim da li je moguce naknadno traziti isplatu naknade od kad je povecana na 30%..
ja zaista nisam bila u toku a ni vidjela neko baš baš javno obavještenje o tome da nezaposlenim majkama sad ide 180 umjesto 120 km... meni doduše sad ističe to pravo naknade, iako sam očekivala i ovaj mjesec ali nista od toga, mislim da su me zakinuli..ali otom potom..
dajte bilo kakve info ako imate oko ovog povecanja i kako ga dobiti.. navodno s trebao slati zahtjev ali..ne znam..

Hvala unaprijed[sm=smiley1.gif]




irenaSA -> RE: porodiljska naknada (8.2.2015 8:35:40)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

To je porodiljska naknada za žene koje nisu u radnom odnosu?

Ja trebam da dobijam 360 KM po Rješenju od oktobra ali sam tek neki dan dobila i to 490 KM [sm=zmeden.gif]

Veze nemam kako? Ajd bitno je da je više a ne manje...[sm=smiley36.gif]



Jeste u pravu ste za to sam ja dobila prvu 490...oktobarska plus deset dana septembarske[sm=smiley1.gif]




mamy: -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 8:40:37)

Drage moje zenice zvala sam opstinu i javi mi se najneljubaznija teta,koja kaze sve vam je to uredu to sto ste se porodili 11.11 a dobili samo za decemar vi odmah smatrate fali,ja obracunavam od 11.11-11.12 to vam je taj mj,koji ste dobili i onda je ja pitam kako tako moze obracunavat ispadne da cu biti obracunata do 11.12 ove god a tada cu vec radit jer kad obracunava porodiljsku mora platit penziono a i firma ce uplatit ,ne kontam




buci muci -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 10:15:25)


IZVORNA PORUKA: mamy:

Drage moje zenice zvala sam opstinu i javi mi se najneljubaznija teta,koja kaze sve vam je to uredu to sto ste se porodili 11.11 a dobili samo za decemar vi odmah smatrate fali,ja obracunavam od 11.11-11.12 to vam je taj mj,koji ste dobili i onda je ja pitam kako tako moze obracunavat ispadne da cu biti obracunata do 11.12 ove god a tada cu vec radit jer kad obracunava porodiljsku mora platit penziono a i firma ce uplatit ,ne kontam


Jao sto je bezobrezna, prosto ne mogu da vjerujem!!!
[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]
Pretpostavljam da ti ne mozes zbog bebe ali ako ti moze muz neka ode sa Rjesenjem do opstine i trazi gospodjinog sefa. Ja bi vjeruj prijavila i njenu neljubaznost i bezobrazluk, e svasta...
Koja ti je Opstina?




mamy: -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 10:23:46)

U pitanju je opstina S,Grad,i ja ne mogu da vjerujem ,ja je pitam zar nije jednostavnije uplatit 19,dana i isplacivat mj za mj,kaze ona moze i tako a moze i ovako nama je receno da ide i jedna i druga opcija i spusti slusalicu,ne mogu ja otic imam dvije bebe prezauzeta sam hihi




buci muci -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 11:07:55)

Napisah poruku i sva se izbrisa [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




buci muci -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 11:13:09)


IZVORNA PORUKA: mamy:

U pitanju je opstina S,Grad,i ja ne mogu da vjerujem ,ja je pitam zar nije jednostavnije uplatit 19,dana i isplacivat mj za mj,kaze ona moze i tako a moze i ovako nama je receno da ide i jedna i druga opcija i spusti slusalicu,ne mogu ja otic imam dvije bebe prezauzeta sam hihi


Svaka cast, dvije bebe [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
vidis da joj je kriiiivooo pravo sto si je "uhvatila", vjerovatno nisi prva koja zove...
Ako ti ni muz ne moze otici, potrazi na stranici opstine broj pomocnika nacelnika za taj sektor i nazovi njega, to joj je sef.
Ili zovi opet nju i reci da ces je prijaviti ako ne ispravi gresku, budi odlucna. Ne znam vise sta da ti kazem... [sm=smiley13.gif]




Mims -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 12:05:49)

Pozz..Ja sam se porodila 6.12.2013.godine i prvu naknadu sam dobila u februaru.Danas je podjela bila decembarskih naknada i nisam dobila. Je li to to,a kasnili su mi 2mj..[sm=duda.gif]




mamy: -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 15:10:51)

Ovo je uzas sta rade,lopovi.Cuvat cu uplatnice i ako ne dobijem do11.12 onda cu s njom pricat na drugaciji nacin,znal neko br tel pomocnika nacelnika za sektor finansija ili kadrovske sluzbe,
Ko ulacuje ovu god doprinose kanton ili firma?




Malileptiric -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 15:21:35)

Drage mame,

Sa postanjem na ovom forumu sam skroz nova :) ali vas odavno pratim, isčitavam vaše savjete, preporuke...

Sad si ne mogu pomoć samo sa čitanjem :) radi se o porodiljskoj naknadi, ja sam na porodiljskom odsustvu od oktobra, ali tek sam rješenje dobila prije par dana... Čekam prvu isplatu, ali poštara još nema... Iam li neko sa Dobrinje da je već preuzeo svoj novac ovih dana?

Hvala puno na pomoći.




Emica_sa -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 15:54:46)


IZVORNA PORUKA: Malileptiric

Drage mame,

Sa postanjem na ovom forumu sam skroz nova :) ali vas odavno pratim, isčitavam vaše savjete, preporuke...

Sad si ne mogu pomoć samo sa čitanjem :) radi se o porodiljskoj naknadi, ja sam na porodiljskom odsustvu od oktobra, ali tek sam rješenje dobila prije par dana... Čekam prvu isplatu, ali poštara još nema... Iam li neko sa Dobrinje da je već preuzeo svoj novac ovih dana?

Hvala puno na pomoći.

tek ces slijedeci mjesec dobiti,ako ti je rjesenje doslo neki dan




Malileptiric -> RE: porodiljska naknada (9.2.2015 16:16:48)

@Emica_sa Hvala na odg, ali ne kontam zasto prva isplata tek naredni mjesec... Rjesenje je izdato 16.01., a na porodiljnom sam od oktobra... U svakom slucaju hvala, a sutra zovem opstinu...




berni_Sa -> RE: porodiljska naknada (11.2.2015 9:43:57)

Moze li pomoc??

trudnica treba da promijeni mjesto prebivalista tj. opstinu. Porodi se i onda u opstini u kojoj je trenutno prijavljena podnosi zahtjev za porodiljsku naknadu??




Hanady RR -> RE: porodiljska naknada (11.2.2015 9:46:09)


IZVORNA PORUKA: berni_Sa

Moze li pomoc??

trudnica treba da promijeni mjesto prebivalista tj. opstinu. Porodi se i onda u opstini u kojoj je trenutno prijavljena podnosi zahtjev za porodiljsku naknadu??

pa za što trebate pomoć...
logično gdje je cips prijava tu na toj lokalnoj zajednici obraćate se sa zahtjevom




berni_Sa -> RE: porodiljska naknada (11.2.2015 10:44:34)

ok hvala, nedoumica je bila kod promjene prebivalista, ali vidim da bi bio probl da je promjena kantona u pitanju...




Hanady RR -> RE: porodiljska naknada (11.2.2015 10:45:58)


IZVORNA PORUKA: berni_Sa

ok hvala, nedoumica je bila kod promjene prebivalista, ali vidim da bi bio probl da je promjena kantona u pitanju...

da...kantonalno bi...[sm=smiley1.gif]




azra84 -> RE: porodiljska naknada (13.2.2015 17:19:07)

Drage mame,moze li mala pomoc?
Termin mi je abd 5.marta al mi je tek 4.marta godina dana otkako sam prijavljena (ugovor me pokriva i poslije termina), interesuje me koliko moram bit prijavljena i ima li ikakve veze za nadoknadu ako se porodim prije termina? i gdje sada otvaram bolovanje kod dr opce prakse il kod ginekologa?Hvala unaprijed..LP :)




namali -> RE: porodiljska naknada (23.2.2015 20:58:07)

Drage mame,moze li info?
Pripadam opcini stari grad.porodila sam se 15.01 a tek danas sam predala papire za porodiljsku naknadu.kada mogu ocekivati rjesenje i da li se ceka rjesenje za jednokratnu pomoc ili se to odmah isplacuje.hvala




Emica_sa -> RE: porodiljska naknada (23.2.2015 21:10:20)


IZVORNA PORUKA: namali

Drage mame,moze li info?
Pripadam opcini stari grad.porodila sam se 15.01 a tek danas sam predala papire za porodiljsku naknadu.kada mogu ocekivati rjesenje i da li se ceka rjesenje za jednokratnu pomoc ili se to odmah isplacuje.hvala

rjesenje slijedeci mjesec,a naknadu u aprilu[sm=smiley1.gif]

za jednokratnu ne znam[sm=smiley1.gif]




bebaca_sa -> RE: porodiljska naknada (1.3.2015 13:56:36)

Molim pomoc mame?Kada sam rodila prvog[sm=duda.gif] 2011 primala sam od gradske uprave 6 mjeseci 220 ili 240 nisam sigurna tacno,sad sam se porodila u decembru i dobila sam sva rjesenja kao i 2011....jel jos uvijek neko prima tu vrst naknade i uz koje rjesenje se ona dobija?Hvala [sm=zz_bounce.gif]




MaminZivot -> RE: porodiljska naknada (4.3.2015 11:25:35)

da li ce nas obradovati prije praznika:)




Ellea -> RE: porodiljska naknada (5.3.2015 8:32:24)

Bilo bi dobro,ima nade,četvrtak,petak,subota...




bebaca_sa -> RE: porodiljska naknada (5.3.2015 11:32:01)

Jel se dobija jos uvijek ona naknada od gradske uprave,jel zna neko?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  364 365 [366] 367 368   Sljedeća stranica >   >>