RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


hanabanana -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (28.5.2010 16:59:06)

Ovo što je Višnja napomenula je ok...
Medjutim ima drugi problem a koji se odnosi na to da prokuhana voda gubi elektrolite. Što znači da dijete može dehidrirati.
MOžda da probaš sa flaširanom vodom?!
Nekom koja nije no name i koja je provjerena?!




Visnja RR -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (28.5.2010 17:03:03)

ja asji profiltriram pa prokuhavam a prosle joj 2 g... dehidracije nikad nije bilo... ali vjerujem da se moze desiti... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




hanabanana -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (28.5.2010 17:07:21)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja asji profiltriram pa prokuhavam a prosle joj 2 g... dehidracije nikad nije bilo... ali vjerujem da se moze desiti... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Naravno da nije Višnja, jer ti malena nije imala proljev.
Kad dijete ima proljev ljekari napomenu da se voda ne prokuhava upravo iz razloga koje sam navela.
Tada dijetetu treba i dodatno nadoknaditi elektrolite. a prokuhavanjem vode i oni koji su prisutni se gube.
Ili dijete pije, ali ne uteži žeđ.
Neke flaširane vode imaju dodate elektrolite, piše na deklaraciji.




many -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (28.5.2010 17:07:25)

pokusat cu izbacit caj par dana,pa da od pocetka prokuhvam vodu,,,hvalla jos jednom na savjetima,,,pokusat cu sa flasiranom vodom i humanom protiv proljeva,pa javim rezultate.....




Visnja RR -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (28.5.2010 17:10:17)

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja asji profiltriram pa prokuhavam a prosle joj 2 g... dehidracije nikad nije bilo... ali vjerujem da se moze desiti... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Naravno da nije Višnja, jer ti malena nije imala proljev.
Kad dijete ima proljev ljekari napomenu da se voda ne prokuhava upravo iz razloga koje sam navela.
Tada dijetetu treba i dodatno nadoknaditi elektrolite. a prokuhavanjem vode i oni koji su prisutni se gube.
Ili dijete pije, ali ne uteži žeđ.
Neke flaširane vode imaju dodate elektrolite, piše na deklaraciji.

odlicna informacija ... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] hvala...
nismo imali taj problem ali je dobro znati...
ja npr. znam da je dobro piti caj od dunjinog lista (to jos u ratu bilo aktuelno  jer nema ko nije imao enterokolitis)




many -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (30.5.2010 21:56:25)

ej evo da se i ja javim sa dobri rezultatima,koristila sam humanu protiv proljeva,i nisam joj davala caj,pila je samo vodu,i stanje je za deset,odmah nkaon par boca humane stanje se popravilo,nema vise proljeva[sm=sloncek.gif][sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif].......




hanabanana -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (2.6.2010 14:04:35)

Many drago mi je da se stanje popravilo.




many -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (5.6.2010 13:56:28)

hvalla hanabanana,a tek meni....lijep pozz




milenium -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:05:49)

što da radim?[sm=duda.gif]mi je imao proljev u petak subotu i nedjelju,jutros je imao malo vodniju stolicu al nakon toga nije.ta dva dana dok je imao proljev on je i povraćao i nije ništa jeo.ako bi malo i pojeo (i to jednom na dan)to bi i povratio.od jučer navečer mu je bolje,danas ne povraća ali ne jede još kao što je jeo.da ga odvedem doktoru ili ne?




koka i po -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:09:14)

Joj milenium ja se ne bih igrala ipak ako je imao proljev i povraćao sve što pojede?Čudi me da ga nisi do sada odvela doktoru.A tura?




milenium -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:14:25)

u petak je sve počelo ali je imao samo jedan proljev u petak a u subotu 4-5.a evo čitam sad da je hanabana rekla da to i nije proljev ako je samo jednom.ali je bilo skroz vodeno[sm=zmeden.gif]nisam ga mogla odvesti jer subotom i nedjeljom dr.ne rade a apoteke bile zatvorene.a nije imao temperaturu niti kašlje.samo proljev,povraćanje i ništa nije jeo.mislila sam ga danas odvesti(i to privatno)al će mi možda dr reći pa kad je ozdravio,nema više proljev,nije temperature nije imao,što si mi ga dovela[sm=smiley13.gif].ali slabo jede[sm=smiley13.gif]




koka i po -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:18:22)

Ne znam ,ti opet najbolje znaš svoje dijete.

Ja sam paničar ,šta god bude,ja odmah letim doktoru.

Svašta sam prošla sa ovom djecom pa sam valjda isprepadana.




milenium -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:22:33)


IZVORNA PORUKA: koka i po

Ja sam paničar ,šta god bude,ja odmah letim doktoru.



ja sam ti isto takva.i kad mu samo nos malo curi ja ga vodim doktoru.odvela bi ga bila i sad ali je bio vikend.




hanabanana -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:26:59)

Ako je prošlo, što ćeš ga voditi.
Možda je pojeo neopranu jagodu ili trešnju?!




Hanady RR -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 14:35:56)

i ja mislim da je u pitanju bilo nešto što je pojeo dan prije ili taj dan...
razmisli da nije nešto  mliječno uzeo što mu nije godilo ili neku voćku [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
ako je prošlo...baš da ga vodiš među bolesne a ovi virusi vladaju...

a opet kontam nedavno je pio i antibiotik jel da Zinat...možda je mala reakcija na njega bila ta dva dana...ne znam baš nisma siguran al eto pomislih.




milenium -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 15:39:43)

ne voli jagode.a jest pio je natibiotik ma pa možda zato.ali sad imamo novi problem...




hanabanana -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 15:56:25)

kakav....




milenium -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (7.6.2010 15:58:45)

ne znam,evo upravo saznajem na temi svim forumašicama želim reći.neki osip -plikovi je dobio[sm=zmeden.gif]




martajay -> RE: Proljev ne prolazi, a beba ne jede... sta uraditi? (1.7.2010 11:24:58)

evo i nas na ovoj temi.
citam postove....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]