RE: koju školu odabrati? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:45:06)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

u nasoj skoli je produzna nastava 250 ... a prevoz od 120 do 200 km zavisi koliko su djeca udaljena...



ma idi begaj [sm=smiley36.gif] za te pare bolje na Vracama da boravi






ma bjezi ...sto bi rekla tiki Vraca mi daleko...ja ne vozim pa bih morala placati prevoz ...ovako prevoz joj ne treba a ni produzni boravak...usteda oko 400 km mjesecno puta 12 mjeseci pa puta 8 godina ...lijepa suma.... [sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:47:07)

ovako prevoz joj ne treba a ni produzni boravak


pa jeste, u tvom slučaju
a ja odoh u hendek kako god okreneš [sm=smiley36.gif]
ne gine mi 200-300 KM mjesečno jal bila vamo jal tamo
a raja hvali ovu školu, aj sad znaj, trebam naći nekog ko je ispisao dijete da mi da info [sm=smiley36.gif]




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:47:09)

IZVORNA PORUKA: canim

Visnja ako pricamo o skoli na Vracama i njihovim stranim drzavljanima koji su Profesori u toj skoli, nema sta njihovo obrazovanje da bude upitno, radi se o osobama sa odgovarajucom stucnom spremom i sa odlicnim metodama rada a osim toga ovu skolu nije otvorio neko da otvori skolu i da zaradi para vec se radi o skoli koja je otvorena od strane jedne Turske organizacije koja je jako poznata u Turskoj i ima jako puno svoji skola sirom Turske i Svijeta.


Ovo nije tačno i moram te ispraviti.
Školu je otvorio čovjek porijeklom iz Turske, ali sa američkim pasošom.
I nema ovakva škola u Turskoj, jer tamo mu nije dozvoljen rad.




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:50:03)


IZVORNA PORUKA: canim

Visnja ako pricamo o skoli na Vracama i njihovim stranim drzavljanima koji su Profesori u toj skoli, nema sta njihovo obrazovanje da bude upitno, radi se o osobama sa odgovarajucom stucnom spremom i sa odlicnim metodama rada a osim toga ovu skolu nije otvorio neko da otvori skolu i da zaradi para vec se radi o skoli koja je otvorena od strane jedne Turske organizacije koja je jako poznata u Turskoj i ima jako puno svoji skola sirom Turske i Svijeta.
Ta organizacija se jako puno trudi i ulaze u obrazovanje, cak otvaraju svoje skole i u Africi trudeci se i njima da pruze kvalitetno obrazovanje.
Svake godine na Turskoj Televiziji ima dijeciji program gdje ucestvuju djeca sirom svijeta i prikazuju neke svoje tradicionalne igre, talente i slicno i uglavnom to su djeca koja pohadjaju te njihove internacionalne skole sirom Svijeta [sm=smiley1.gif]



ne ja govorim o drugoj skoli koja je i skupja od te... npr zene nekih diplomata zaposle kao uciteljice...da se ne dosadjuju dok su im muzevi u nasoj zemlji na zadatku... a i za tu sam " nacula" ovo je ipak "rekla kazala" ...dakle da isto rade... pa onda nasi ljudi koji su uposleni kao njihovi pomocnici rintaju za njih , nerviraju se i naravno imaju 4 puta manje plate ...




canim -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:50:41)

Nemoras me nista ispravljati skolu moze otvoriti ko god hoce na papiru, ali ja znam pod kojim potkroviteljstvom rade, bar srednja a vjerovatno je i osnovna isti sistem [sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:52:04)

I nema ovakva škola u Turskoj, jer tamo mu nije dozvoljen rad.


[sm=smiley36.gif]

hanabanana ne prepadaj me

mamin amidžić radi u toj školi, kao profesor fizičkog, nisam nikad puno o školi pričala s njim, no svaki bi cigo svoga konja hvalio pa i ne očekujem da će mi "prijaviti" nešto loše
trebalo bi da im je obrazovanje na nivou, što bi rekao Žika Pavlović
no ne mora da znači[sm=smiley13.gif]
ja se iskreno bojim koliko ću imati vremena za rad s mojoj kćerkom pa nije da želim prepustiti njen obrazovanje isključivo samo školi al želim da joj pružim najbolje što mogu

jeste li se vi pribojavale da li ćete i koliko imati vremena za rad s djetetom nakon posla?
ja se užasno toga bojim [sm=smiley13.gif]
jesam li loša majka [sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]
baš me to izjeda




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:54:54)


IZVORNA PORUKA: canim

Nemoras me nista ispravljati skolu moze otvoriti ko god hoce na papiru, ali ja znam pod kojim potkroviteljstvom rade, bar srednja a vjerovatno je i osnovna isti sistem [sm=smiley1.gif]


Bojim se da ne znaš baš pravu informaciju.
Mene bi lično bilo strah upisati dijete u školu čiji je osnivač samo tako neko ime na papiru, a bog zna ko iza iste stoji.
Pa tako može biti pod pokroviteljstvom Al Kaide, by itself.




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (23.2.2013 23:59:04)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I nema ovakva škola u Turskoj, jer tamo mu nije dozvoljen rad.


[sm=smiley36.gif]

hanabanana ne prepadaj me

mamin amidžić radi u toj školi, kao profesor fizičkog, nisam nikad puno o školi pričala s njim, no svaki bi cigo svoga konja hvalio pa i ne očekujem da će mi "prijaviti" nešto loše
trebalo bi da im je obrazovanje na nivou, što bi rekao Žika Pavlović
no ne mora da znači[sm=smiley13.gif]
ja se iskreno bojim koliko ću imati vremena za rad s mojoj kćerkom pa nije da želim prepustiti njen obrazovanje isključivo samo školi al želim da joj pružim najbolje što mogujeste li se vi pribojavale da li ćete i koliko imati vremena za rad s djetetom nakon posla?
ja se užasno toga bojim [sm=smiley13.gif]
jesam li loša majka [sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]
baš me to izjeda


naravno da ces imati vremena...ti si super mama...a osnovna skola zahtjeva mnogo rada van skole... cak se i ja toga plasim iako sam nekakva uciteljica bila....




DM -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:00:21)

Vidi vesela...
To jeste škola koja ima cjelodnevni boravak,ali i po nekoliko pauza(imaju 2 obroka),zadaću imaju vikendom(ostalo rade u školi)a ako i imaju zadaću "Preko sedmice" roditelji to galantno odbiju, jer zaboga ne plaćaju oni toliku sumu novca da bi još i radili domaći kući
Engleski uče intezivno, pa nakon nekog vremena nastava ide samo na engleskom(osim na pojedinim predmetima na kojima je nije moguće izvoditi)
Na kraju školske godine polažu test(iz svih predmeta9 i roditelji imaju na uvid koliko procentualno je njihovo(a i ostala) djeca usvojila od gradiva(iam djece sa 98%, a ima ih i sa 24%)
Što se tiče gradiva-ne vidim da je na nekom zavidnom nivou(osim što su u stanju čitati literaturu na EJ, ali ne i sva djeca)-uče kao i sva djeca u ostalim školama!
A kako sve gore funkcioniše-sumnjam da ćeš sve dobiti kristalno jasno-kao i svugdje uostalom, nekome se sviđa nešto što se opet drugome ne sviđa!
Jedna učiteljica, koja je gore radila izvjesno vrijeme, kaže da svoje dijete ne bi gore upisala ni pod moranje!(jednom prilikom je dierktor na sjednici rekao:u tom i tom razredu je sin od NN-pa da vidimo kako će proći)

Zaključak-sve ima svoje i mane i vrline!




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:01:13)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I nema ovakva škola u Turskoj, jer tamo mu nije dozvoljen rad.


[sm=smiley36.gif]

hanabanana ne prepadaj me

mamin amidžić radi u toj školi, kao profesor fizičkog, nisam nikad puno o školi pričala s njim, no svaki bi cigo svoga konja hvalio pa i ne očekujem da će mi "prijaviti" nešto loše
trebalo bi da im je obrazovanje na nivou, što bi rekao Žika Pavlović
no ne mora da znači[sm=smiley13.gif]
ja se iskreno bojim koliko ću imati vremena za rad s mojoj kćerkom pa nije da želim prepustiti njen obrazovanje isključivo samo školi al želim da joj pružim najbolje što mogu

jeste li se vi pribojavale da li ćete i koliko imati vremena za rad s djetetom nakon posla?
ja se užasno toga bojim [sm=smiley13.gif]
jesam li loša majka [sm=zmeden.gif] [sm=smiley19.gif]
baš me to izjeda


Sve je stvar organizacije. Bez panike.
Moje dijete je u produženom, ali ja ipak kontrolišem zadaće, nadgledam, pomažem ali afirmacijom.
I stižem, ali mi treba organizacija.
Moje dijete ide i u muzičku, a ima i vannastavne aktivnosti.
Stižemo.
A i muž i ja imamo poslove koji traže puno odsustva.
Meni je muž od novegodine više puta spavao u hotelima po evropi nego kod kuće.
Ali tako je kako je.
Znači, vrijeme za pomoći dijetetu oko škole mora se naći.
Ako sada ne nauči množenje, vrste glagola i imenice, neće nikada.
Što posiješ, to ćeš požnjati.
Ali moram reći da ja odbijam da radim zadaće, ili pišem lektire.
Mogu samo pomoći u pronalaženju rješenja.




canim -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:02:52)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: canim

Nemoras me nista ispravljati skolu moze otvoriti ko god hoce na papiru, ali ja znam pod kojim potkroviteljstvom rade, bar srednja a vjerovatno je i osnovna isti sistem [sm=smiley1.gif]


Bojim se da ne znaš baš pravu informaciju.
Mene bi lično bilo strah upisati dijete u školu čiji je osnivač samo tako neko ime na papiru, a bog zna ko iza iste stoji.
Pa tako može biti pod pokroviteljstvom Al Kaide, by itself.


Pa Bog zna, znam i ja i svi oni sto su upisali svoju djecu tamo, ne boj se ne obucavaju ih za Al Kaidu, bar koliko ja znam,osim ako nisu uveli kakve dodatne casove za to [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:04:25)

ja sinoc iznenadih kad cuh da kcerki moje prijateljice koja je 6. razred ovdje u ksc nastavnica engleskog rekla da svi donesu usb da im prebaci knjigu na engleskom za lektiru ...ima nekih 60 strana..

kako se vremena mjenjaju ... u 6. da citaju lektiru iz engleskog mi nekako prerano...da li imaju dovolja znanaja za to??? ako da onda je odlicno ali ako ne ....




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:05:45)

Bojim se da si pogrešno shvatila moj komentar.
Meni je vrlo bitno da ako mi kažu: školu je osnovao Tvrtko Tvrtkic, da Tvrtko Tvrtkic svojim imenom stoji iza te škole....a ne da joj ona neki Alter Ego neke inistitucije ili druge osobe.

Ovo sa primjerom je bila čista digresija.




DM -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:06:44)

kako se vremena mjenjaju ... u 6. da citaju lektiru iz engleskog mi nekako prerano...da li imaju dovolja znanaja za to??? ako da onda je odlicno ali ako ne ....

Čitaju ih već u trećem(ne sjećam se da li ranije) , samo su to one početne!
I ima djece koja ih pročitaju i prepričaju na engleskom(iz prve ruke info)ali-nisu i tamo sva djeca ista, kao ni u ostalim školama




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:07:43)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja sinoc iznenadih kad cuh da kcerki moje prijateljice koja je 6. razred ovdje u ksc nastavnica engleskog rekla da svi donesu usb da im prebaci knjigu na engleskom za lektiru ...ima nekih 60 strana..

kako se vremena mjenjaju ... u 6. da citaju lektiru iz engleskog mi nekako prerano...da li imaju dovolja znanaja za to??? ako da onda je odlicno ali ako ne ....


Višnja, to je rekla nastavnica engleskog. Uvijek stoji da dijete tu lektiru nadje na maternjem, i da na maternjem pripremi lektiru. Ali isto tako, djeca iz KŠC jako dobro vladaju stranim jezicima u šestom osnovne.




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:11:57)

IZVORNA PORUKA: doublemum


To jeste škola koja ima cjelodnevni boravak,ali i po nekoliko pauza(imaju 2 obroka),zadaću imaju vikendom(ostalo rade u školi)a ako i imaju zadaću "Preko sedmice" roditelji to galantno odbiju, jer zaboga ne plaćaju oni toliku sumu novca da bi još i radili domaći kući
Engleski uče intezivno, pa nakon nekog vremena nastava ide samo na engleskom(osim na pojedinim predmetima na kojima je nije moguće izvoditi)
Na kraju školske godine polažu test(iz svih predmeta9 i roditelji imaju na uvid koliko procentualno je njihovo(a i ostala) djeca usvojila od gradiva(iam djece sa 98%, a ima ih i sa 24%)



Upravo radi ovog u boldu ja sam odbacila privatne škole iz igre.
U Haninoj školi prolaznost za pozitivnu ocjenu je 50%.
Usvojenost gradiva od 90 do 100% nosi ocjenu pet.
E sada, moram reći da se i sa ovim ne slažem, i da redovno protestujem.....ali takva je politika škole.
Meni lično nakaradna, i smatram da djecu treba prvih pet razreda učiti, a ne ocjenjivati.....ali za to sam trebala ići živjeti u Finsku ili Švedsku.

/ ljubi djecu, obećajem da ćemo doći čim otopli / [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




DM -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:14:05)

/ ljubi djecu, obećajem da ćemo doći čim otopli /

Željno iščekujem[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:14:49)

plasim se skole...[sm=smiley1.gif] pogotov i tog drugog jezika... ovdje je njemacki i francuski drugi jezik koji dolazi u 6. razredu (ili5. zaboravih)... sto znaci upisati i kurs ...jer ni ja ni MM ta dva ne znamo vise od 10 rijeci




canim -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:18:12)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Bojim se da si pogrešno shvatila moj komentar.
Meni je vrlo bitno da ako mi kažu: školu je osnovao Tvrtko Tvrtkic, da Tvrtko Tvrtkic svojim imenom stoji iza te škole....a ne da joj ona neki Alter Ego neke inistitucije ili druge osobe.

Ovo sa primjerom je bila čista digresija.

Bojim se da nisi ni ti mene razumila [sm=zmeden.gif] Da kratko pojasnim, kad se otvara McDoland npr na papiru nece pisati da je vlasnik onaj pravi vlasnik iz Amerike vec ce pisati osoba koja je osnovala odnosno otkupila franshizu za BiH dakle slican sistem ti je i za ovu skolu.

hanabanana nemoj me pogresno shvatiti, ja ne pokusavam da ti kontriram ili da se raspravljam s tobom, vjeruj mi da nisam taj tip, samo sam pokusala da pomognem s informacijama koje ja licno znam jer moja sestra pohadja tu skolu a moje informacije se odnose iskljucivo na srednju skolu s tim da kao sto sam i navela pretpostavljam da i osnovna funkcionise na istom principu [sm=smiley1.gif]




EEDITH -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:24:47)

pa nije skola samo strani jezik,valjda se jos ponesto uciu skolama [sm=zmeden.gif]




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:27:17)


IZVORNA PORUKA: canim


Bojim se da nisi ni ti mene razumila [sm=zmeden.gif] Da kratko pojasnim, kad se otvara McDoland npr na papiru nece pisati da je vlasnik onaj pravi vlasnik iz Amerike vec ce pisati osoba koja je osnovala odnosno otkupila franshizu za BiH dakle slican sistem ti je i za ovu skolu.





Ovo je dijametalno različito.
Zašto???
Zato što mene nije briga ko je zakupio franšizu za MCDonald....zašto? Zato što je to korporacija i zna se da se sve mora raditi onako kako radi McDonalds u Japanu, Americi ili Bosni.....i hrana je u svim isto (ne)kvalitetna.

Da se u Bosni otvori Oxford College, ne bi me zanimalo ko ovdje stoji iza njega. Jer se zna šta je Oxford.

Evo, mene zanima gdje ova škola koja je kod nas u Bosni još ebituje u Evropi?
Ja ne znam, možda ti znaš?




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:29:06)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

plasim se skole...[sm=smiley1.gif] pogotov i tog drugog jezika... ovdje je njemacki i francuski drugi jezik koji dolazi u 6. razredu (ili5. zaboravih)... sto znaci upisati i kurs ...jer ni ja ni MM ta dva ne znamo vise od 10 rijeci


Nama je nastavnica engleskog na prvom roditeljskom savjetovala:
Ima krasnih kurseva po gradu, i ja bih vam savjetovala da upišete djecu....

Reče pred 24 roditelja i ostade živa.
meni žao što sam bila na putu, pa nisam ja bila na tom roditeljskom.
Svašta bih joj imala za reći! 




canim -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:39:42)

hanabanana za detaljne informacije obrati se njima ja nemam namjeru sad istrazivati u kojim sve gradovima oni imaju svoje skole [sm=smiley1.gif] ja sam licno pored ovog u Sa bila u njihova 2 koledza, jedan je u Makedoniji a drugi u Africi [sm=smiley1.gif]




hanabanana -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:42:19)

IZVORNA PORUKA: canim

hanabanana za detaljne informacije obrati se njima ja nemam namjeru sad istrazivati u kojim sve gradovima oni imaju svoje skole [sm=smiley1.gif] ja sam licno pored ovog u Sa bila u njihova 2 koledza, jedan je u Makedoniji a drugi u Africi [sm=smiley1.gif]


Africi?!
Gdje je taj? Misliš na onaj u Egiptu? Taj nije njihov.
Znam da ih u Evropi nema.
Osim na Balkanu. Ali kod nas i Foča ima Medicinski fakultet, a nema bolnicu, ali to je drugi par nogavica.




canim -> RE: koju školu odabrati? (24.2.2013 0:45:57)

U Egiptu nisam svracala ali jesam u Sudanu, ima i u Njemackoj samo sto nisam ni tamo svracala pa necu da pominjem [sm=smiley36.gif] a nisam znala da Foca ima medicinski fakultet, vidis ovdje na forumu se svasta da nauciti [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>