RE: Porodiliste Jezero (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Neca xxx -> RE: Porodiliste Jezero (22.2.2013 14:03:55)


IZVORNA PORUKA: srećicaa

Molila bih ako neko ima br. mobitela od dr. Nikulina da mi pošalje u pp. Znam da je večeras dežurni i trebala bi otići, ali je rekao da mu se prije toga javim, a meni onog papirića sa njegovim brojem nema nigdje [sm=smiley19.gif]


Srecicee, saljem ti pp. [sm=smiley1.gif]




Sedina 30 -> RE: Porodiliste Jezero (22.2.2013 15:57:56)

Zanima me da li se pred kraj trudnoće može izabrati neki dr.na Jezeru da nastavi voditi do kraja? Vodila sam je u domu zdravlja, i od slijedeće sedmice treba da krenem na ctg, kada treba da napunim 36 sedmicu, jel se do kraja tr.radi samo ctg ili ima još nekih pregleda?




srećicaa -> RE: Porodiliste Jezero (22.2.2013 21:44:06)

Hvala Neca xxx još jednom, pomogla si mi [sm=bravo.gif]




Visnja RR -> RE: Porodiliste Jezero (6.3.2013 13:04:09)

Higijena u bolnici

djevojke novinarka Avaza je zamolila da damo neke informacije o higijeni u bolnici..
Ona ce pogledati ovu temu i vidjeti sta ste pisale do sada o higijeni...
A ako imate neke prituzbe napisite ih





bebaa -> RE: Porodiliste Jezero (6.3.2013 13:09:44)

mozda nije svjeze ali je od prije 5 mj. kad samms eporodila...brise zena sve podove,ormarice ni da pipne,cistila je i kupatilo i toalet...medjuti sestra ulazi ujutro i kaze raspremite te svoje ormarice da nista nema na njima dolazi glavna vizita i prebrisite malo prasinu sa istih...ja se zijanila,porodjena na carski i ja da im brisem prasinu koja se i vidi fakat ka stolu,a i mi smo sebi cistile stolic gdje smo jele...nisu oni...




Teddy Bear -> RE: Porodiliste Jezero (6.3.2013 13:28:10)

Ja sam se dva puta porodila na jezeru i prezadovoljna sam higijenom, zene brisu sve redom, kako u sali tako i u sobama...




ada_ -> RE: Porodiliste Jezero (6.3.2013 18:14:16)

[sm=zmeden.gif]lezala sam na patologiji 5 dana i nikad nisu obrisale nista osim poda i to bi i to samo zabrljale bezveze i smece istresu




srećicaa -> RE: Porodiliste Jezero (6.3.2013 23:08:22)

Prije 1,5 mjesec ležala na patologiji, brišu samo podove, wc očiste ujutro i 1-2 puta dnevno istresu smeću. Na neonkama-lampama iznad glave ima tona prašine-ja se nisam smjela usuditi da je počnem brisati, svoj ormarić sam obrisala i bio je stvarno prljav, kao i sto za kojim bi trebali sjediti. Posteljinu sam sama tražila od sestre uz obrazloženje da ću je ja presvući i tako sam je i dobila. Jeste da sam ležala 6 dana, ali ipak si čitav dan u tom krevetu, znojiš se nenormalno jer je ispod tebe pvc navlaka preko jogija-da ih slučajno ne bi isprljali, a i grijanje je prejako, pored toga meni je malo i curila krv od infuzije tako da ja zaista više nisam mogla izdržati sa tom istom posteljinom, pa sam dobila novi čaršaf i jastučnicu i sama ih promijenila.




Arminaa -> RE: Porodiliste Jezero (7.3.2013 14:50:37)

IZVORNA PORUKA: srećicaa

Prije 1,5 mjesec ležala na patologiji, brišu samo podove, wc očiste ujutro i 1-2 puta dnevno istresu smeću. Na neonkama-lampama iznad glave ima tona prašine-ja se nisam smjela usuditi da je počnem brisati, svoj ormarić sam obrisala i bio je stvarno prljav, kao i sto za kojim bi trebali sjediti. Posteljinu sam sama tražila od sestre uz obrazloženje da ću je ja presvući i tako sam je i dobila. Jeste da sam ležala 6 dana, ali ipak si čitav dan u tom krevetu, znojiš se nenormalno jer je ispod tebe pvc navlaka preko jogija-da ih slučajno ne bi isprljali, a i grijanje je prejako, pored toga meni je malo i curila krv od infuzije tako da ja zaista više nisam mogla izdržati sa tom istom posteljinom, pa sam dobila novi čaršaf i jastučnicu i sama ih promijenila.


Porodila sam se sredinom januara, a prije toga sam u dva navrata lezala na patologiji (u decembru i januaru) i potpisujem sve sto je srećicaa napisala, zaista je tako. Ja sam jednom docekala da mi obrisu natkasnu i to su bile ucenice iz srednje skole na praksi koje su to uradile. WC su cistili dva puta dnevno, mada je malo, jer zene, na zalost, svasta ostavljaju za sobom (ni higijena pojedinih pacijenata nije na nivou[sm=smiley13.gif]).
Sto se tice posteljine, mislim da mozes lezati do mile volje, nece ti je promijeniti, moras sama traziti uz dobar razlog i sama je zamijeniti. Bila sam svjedok kad je iz moje sobe u 1 navece otisla zena na porod, romkinja je u pitanju, a u 4 ujutro je dosla druga zena koju su smjestili u njen krevet ne mijenjajuci posteljinu?! Grozno, znam da je bilo kasno, ali to nema nikakvog opravdanja.
I jos nesto, ja sam imala problema sa pritiskom, a pojedine sestre, zaista ne sve, ovisi koja je bilo u smjeni, sam morala moliti da mi izmjeri pritisak, kao da je to nesto zaista zahtjevno.
Zenama koje leze na patologiji, a nemaju problema sa pritiskom ili im ne pise da ga imaju, uopste ne mjere pritisak, samo jednom po dolasku i onda samo prepisu taj prvobitno mjereni. Tako zene mahom na patologiji imaju pritisak 120/80, toliko im je lijepo lezati gore!




chuci -> RE: Porodiliste Jezero (7.3.2013 15:08:00)

ja sam se porodila prije 9 mjeseci.
meni je soba bila super čista. ne znam je li to što je bio ponedjeljak ali obrisale su sve, pod, umivaonik u sobi i ogledalo iznad njega, naše ormariće, onu dasku kod prozora, sto i stolicu koju smo imali u sobi, šteku i dio vrata oko šteke. više ništa nije ni bilo. pošto je kupaonica bila ispred moje sobe (ne wc nego samo tuš i umivaonik) vidjela sam da su tri ili četiri puta ulazile čistačice unutra iznosile su smeće i zadržavale se par minuta unutra.




srećicaa -> RE: Porodiliste Jezero (7.3.2013 17:21:37)

Arminaa tako su i meni uradili za pritisak-meni ga nisu izmjerili čak ni prvi put, samo su prvi put napisali 120/80 i to nastavili prepisivati. A to da ima i žena svakakvih to je tačno, mada kad skontaš da jedan wc koristi i po 12 žena (4 sobe, a u svakoj po 3 žene) jer neke drže zaključane, a neki su za osoblje treba ga pravo često čistiti.




ajla86 -> RE: Porodiliste Jezero (7.3.2013 19:49:10)

imala sekciju prije 5 mj i sve sto armina kaze je istina....kad su me prebacili na odjel onesvjestila sam se prilikom ustajanja i probudim se ko krmaca prljava.....nisu me ni obukli,gola lezim u lokvi krvi ...oni me zaljevali vodom pa se rana pokvasila ja se tresem od zime nije mi niko priso vala ni ves da mi doda.higijena je fuj....nemam rijeci......
isto sam mjenala sebi posteljinu,brisala sve....sram da ih bude....




Sedina 30 -> RE: Porodiliste Jezero (8.3.2013 9:26:49)

Treba sa sobom domestos nositi [sm=smiley1.gif], žalosno stvarno




veeseelaa -> RE: Porodiliste Jezero (8.3.2013 9:30:49)

ja to nisam ništa skužila, bijah valjda u behutu [sm=smiley13.gif]
do duše bila sam samo jedan dan u bolnici
kupatilo mi se doimalo čistim, ako sam dobro skužila




Vinetu -> RE: Porodiliste Jezero (8.3.2013 10:27:31)

IZVORNA PORUKA: ajla86
imala sekciju prije 5 mj i sve sto armina kaze je istina....kad su me prebacili na odjel onesvjestila sam se prilikom ustajanja i probudim se ko krmaca prljava.....nisu me ni obukli,gola lezim u lokvi krvi ...oni me zaljevali vodom pa se rana pokvasila ja se tresem od zime nije mi niko priso vala ni ves da mi doda.higijena je fuj....nemam rijeci......
isto sam mjenala sebi posteljinu,brisala sve....sram da ih bude....


Nakon prvog carskog, u staroj Očnoj klinici, imala sam traume i veliku tremu pred drugi porod. Na moje veliko iznenađenje, ništa nije bilo kao prije. Ne znam da li je ljubaznost osoblja usiljena ili ne, ali su prema meni svi bili krajnje korektni... od Patologije, preko Intenzivne, pa do odjeljenja gdje su porodilje.
Nakon same operacije, kad sam se probudila, primijetila sam da moj kateter propušta i to sam rekla sestrici koja mi je odmah promijenila čaršafe i kateter te me i obukla. Kod ponovnog ustajanja, pomogla mi je da se umijem i sve vrijeme bila uz mene dok sam pravila prve korake. Kad sam sa Intenzivne prebačena na odjeljenje, sestra mi je pomogla da se istuširam i obučem. Morala mi je promijeniti braunilu, a s obzirom da sam ja velika plašljivica kad je to u pitanju, skrenula mi je pažnju na nešto drugo i odradila posao da nisam ni osjetila. Zaista me iznenadila svojom jednostavnošću i profesionalnošću.
Nisam očekivala da će me sestre "ninati" i maziti, već samo da će biti korektne, što ovaj put i jesu bile. Pomagale su i oko dojenja... ovaj put mnogo predanije nego nakon prvog poroda.
U svakom slučaju, prijatno su me svi iznenadili. Moj oporavak je trajao mnoooogo kraće nego prvi put. Već drugi dan nakon operacije, tj. od prvog susreta sa bebom, bila sam u stanju da dojim, a već sljedećeg dana sam insistirala na isključivom dojenju, što su sestre poštovale.
Što se tiče higijene prostorija... tu se i dalje ima šta zamjeriti, ali je u svakom slučaju vidljiv napredak. Meni je izuzetno smetalo što istom krpom brišu podove wc-a, tuš kabina i soba, a onda kad brišu oko kreveta, čistačice obavezno gurnu papuče pod krevet pa se ja polomim dok ih dohvatim nogom, a veoma često sam i morala ustati, tj. stati bosim nogama na pod, da bih ih dohvatila.




Latinka -> RE: Porodiliste Jezero (8.3.2013 11:18:57)

I ja sam imala sekciju u januaru prošle godine. Nikako mi se nije dalo da ovo napišem, evo sad ću valjda uspjeti.
Prvo su me zaboravili. U nedjelju došla u bolnicu, a u ponedjeljak sam imala dogovorenu sekciju. U 8h su mi rekli da obučem njihovu spavaćicu, stvari iznijela na hodnik. U 10.30h je došla u moj krevet druga žena, tako da sam i ja morala na hodnik. E onda sam u 12.30h otišla do glavne sestre, da bi mi ona rekla da su sekcije za taj da gotove i da su mene sigurno zaboravili. I bila je u pravu. Elem, pozvali me i sve se završilo kako treba, hB.
Međutim, na intenzivnoj sam bila u sobi sa ženama koje su imale neke operacije (ne porodilje), i čim sam se probudila, pitala sam za bebu, ali niko, baš NIKO mi nije rekao je li sve OK. Samo: doći će vam pedijatar. Pa mislim šta možete pomisliti kad vam tako kažu. A pedijatar nikad nije došao/došla. Saznala sam da sam rodila zdravog dječaka iza 20h kad me MM nazvao na njihov telefon da vidi kako sam.
Onda gore u sobi miris cigare svako veče. PUŠE na spratu gdje su novorođenčad! Katastrofa.Kad smo nas tri u sobi pomenule to glavnoj sestri, sav njen odgovor je bio: pa neću ja sad ovdje izigravati policajca i tražiti ko puši! Četvrti dan su mog I.odnijeli ujutro na kupanje i presvlačenje oko 7.30h i više nikako nisu dolazile do mene. On je već dojio, ali treba ga presvući. On vrišti, ja sam čak i na hodnik sa njim izlazilane ginekološke sestre kažu: sad će doći neka babica-babice nema. Kad je došla posjeta, ja sam kroz staklo plačući objašnjavala mojima i MM da mi djete nije presvučeno već više od 7 sati. E, onda sam imala gotivu do kraja smjene: ustrčale se oko mene sve.
Da ne govorim da mi niko nije pokazao kako beba treba dojiti. I.je navukao sebi mlijeka već u srijedu i, naravno, odmah raskrvario bradavice. E, onda su dvije babice u dvije smjene dale različita mišljenja oko dojenja:jedna je rekla da nikako ne smije dojiti-nagutaće se krvi, a ujutro je druga rekla da to nema veze.
U petak nam je oko 6h ušla sestra od nekih 19godina govoreći da treba "glavna" vizita doći to jutro i da odmah ustanemo i zategnemo krevete i sklonimo sve oko kreveta, toliko da se sve cakli. Odmah! Bukvalno sam se naglas nasmijala, ustala i otišla se umiti, vratila se i legla ponovo. Valjda sam i zaspala na 5 minuta (po noći nisam nikako spavala-nijednu noć), i cimerke su mi kasnije rekle kako je ta ista med.sestra došla kod nas u sobu i kao odmahivala rukom na mene, zaboga miloga, kako mogu spavati-sad će vizita!
Isto to jutro pred izlazak kući, pedijatrica nalazi na I.nožici nešto poput bubuljice. Odmah rae nalaze, ali niko mi ništa neće da kaže, naravno da sam odmah posumnjala na MRSu. Odmah sam zvala MM, on mog dr. pa nekog pedijatra; svi zvali opet tu i pitali šta se dešava, a onda su meni sestre u sobu došle i bukvalno me naružile što smo digli toliku frku oko toga. Pa pobogu, to je tek rođeno djete!!! Šta su očekivale, da ću sjediti i čekati dok mi one ništa ne govore!? Hvala Bogu, sve se dobro završilo. Hvala Bogu!
Toliko o mom dugo očekivanom porodu i očekivanom lijepom iskustvu.




stoic -> RE: Porodiliste Jezero (14.3.2013 13:16:04)

ta iskustva sa poroda su grozna :( oni nas tretiraju kao posljednje smeće.... glupe, nepotrebne, bezvrijedne...... meni je najgore što i dalje ne mogu da se riješim posljedica njihovih namjernih grešaka...

nego, je li iko od vas čuo za doktoricu Hidajetu sa Jezera?




CombatKitten -> RE: Porodiliste Jezero (17.3.2013 8:04:48)

Drage moje da li i vas zanima slijedeće:
S obzirom da je dr. Sebija Izetbegović izabrana za direktoricu Opće bolnice, ko će sada direktor GAK-a???
Hoće li taj neko, nova pravila donijeti, možda ponovo mogućnost da doktor koji ti je vodio trudnoću te i porodi.
Sve su to stranačko-političke šeme, ima li iko insajdersku informaciju[sm=smiley4.gif]




fikolino -> RE: Porodiliste Jezero (25.3.2013 17:48:55)

Ja sam sada u velikoj dilemi gdje se poroditi pogotovo kad je Sebija otisla u opstu jer sam se tamo htjela poroditi a sad ne znam na sta ce to liciti kad je ona otisla, imaju li novog direktora i kakva je sada tamo organizacija. Imali li mi ko dati neki savjet.




M kao Mama -> RE: Porodiliste Jezero (26.3.2013 0:00:54)


IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Drage moje da li i vas zanima slijedeće:
S obzirom da je dr. Sebija Izetbegović izabrana za direktoricu Opće bolnice, ko će sada direktor GAK-a???
Hoće li taj neko, nova pravila donijeti, možda ponovo mogućnost da doktor koji ti je vodio trudnoću te i porodi.
Sve su to stranačko-političke šeme, ima li iko insajdersku informaciju[sm=smiley4.gif]



prema mojim info direktor GAK-a je prof. dr. Zulfo Godinjak,




Arminaa -> RE: Porodiliste Jezero (27.3.2013 12:01:33)


IZVORNA PORUKA: mama_alma
prema mojim info direktor GAK-a je prof. dr. Zulfo Godinjak,


[sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]......njegov odnos prema pacijentu katastrofa prava.




M kao Mama -> RE: Porodiliste Jezero (27.3.2013 14:18:51)


IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: mama_alma
prema mojim info direktor GAK-a je prof. dr. Zulfo Godinjak,


[sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]......njegov odnos prema pacijentu katastrofa prava.



ja nemam takvo iskustvo, a ni žene koje su imale problem sa neplodnošću




Arminaa -> RE: Porodiliste Jezero (27.3.2013 14:30:58)

Ne znam kakav je to odnos sa pacijentom kada zenu koja je prosla pakao da zatrudni, izmedju ostalog 7 vantjelesnih i koja je primljena u bolnicu zbog krvarenja u viziti pita: A kol'ko ti je godina? Da ne bih sad opisivala cijelu situaciju, mislio je sto ce njoj sve to jer je u godinama, kao da nema pravo na dijete samo zato sto je starija od 40 godina. Svi smo ostali zabezeknuti tada, a jos dva puta mi se zadesio u viziti i stvarno me se nije dojmio njegov odnos prema pacijentima. Ja ne dovodim u pitanje njegovu strucnost, a mozda je sa svojim pacijentima ljubazan[sm=smiley1.gif].




M kao Mama -> RE: Porodiliste Jezero (27.3.2013 14:38:40)


IZVORNA PORUKA: Arminaa

Ne znam kakav je to odnos sa pacijentom kada zenu koja je prosla pakao da zatrudni, izmedju ostalog 7 vantjelesnih i koja je primljena u bolnicu zbog krvarenja u viziti pita: A kol'ko ti je godina? Da ne bih sad opisivala cijelu situaciju, mislio je sto ce njoj sve to jer je u godinama, kao da nema pravo na dijete samo zato sto je starija od 40 godina. Svi smo ostali zabezeknuti tada, a jos dva puta mi se zadesio u viziti i stvarno me se nije dojmio njegov odnos prema pacijentima. Ja ne dovodim u pitanje njegovu strucnost, a mozda je sa svojim pacijentima ljubazan[sm=smiley1.gif].



iskreno, čitam i ne mogu da vjerujem jer znam da jed pomogao ženi od 46 godina da ostane trudna




ajla86 -> RE: Porodiliste Jezero (27.3.2013 14:39:21)

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: mama_alma
prema mojim info direktor GAK-a je prof. dr. Zulfo Godinjak,


[sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif]......njegov odnos prema pacijentu katastrofa prava.





imam ja grozno.....za mene je jedna velika 0 od covjeka....i kao ljekar koji me lijecio pogresno kao i Mehmedbasic.ja kad Zulfu spomenem 3 put pljunem....fuj kreten klasicni bio prema meni al opet nekome je pomogo





Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>