RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


Hanady RR -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (6.5.2013 22:09:56)


IZVORNA PORUKA: škorpija

ma razumijem ja to sve, moja rođena sestra je učiteljica, pa znam na što sam ljubomorna, plaća je mala, ali radi od 8 do 12 sati, 13 najkasnije, dođe kući, dospava, napravi ručak, dođe muž ručaju, izađu u šetnju, nazove mene da vidi šta radim a ja tek tad stižem kući, pet dana ma koliko je težak posao nekako prođe, ali bogami kad ti se sastavi 12 radih dana nije lako, a tek raspusti, praznici, pa samo sad za prvi maja sastaviše tri dana, ja sam naravno sva tri dana radila, ma ne može razumjeti radnik u državnoj slućbi onog koji radi kod privatnika, mislimd a su najsretniji oni radnici koji su od privatnika otišli u državnu službu e ti se garant ne žale


sami smo svoj poziv birali...
kako ti svoj tako tvoja seka svoja...

i moja seka ima isti poziva kao ti i radi drževno...i radi koliko i ti...
radila je i 1. maj i drugi i sad vikned i danas itd...

ali isto tako je tvoja seka mogla uzeti sa svojom diplom neku drugu životnu priču i da ne dolazi kući danima jer ganja karijeru...

ima dosta i do toga koje smo zanimanje izabrali, stekli a i do onoga gdje ko radi...
međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...






bigest mamy -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 8:35:53)

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.




palachinken -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 8:42:50)

bigest mamy, šta ti radiš?




bigest mamy -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 8:44:43)

arhitekt [sm=smiley1.gif]




gerberka -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 8:46:07)


IZVORNA PORUKA: bigest mamy

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.


slažem se..i zavisi kako se na to gleda. Upravo je to jaka intrizicna motivacija..koja tebe pokrece bigest mamy i zato stizes na sve [sm=smiley1.gif]
a kad covjeka vodi vanjski faktor u smislu motivacionog..normala da se umara..
i da, sta radis, ako nije tajna? [sm=smiley1.gif]




bigest mamy -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 8:51:25)

slažem se..i zavisi kako se na to gleda. Upravo je to jaka intrizicna motivacija..koja tebe pokrece bigest mamy i zato stizes na sve


da baš tako. najbitnije je šta neko želi u životu. a ja želim i karijeru i divnu porodicu. i ulažem ogroman trud da to i imam.
[sm=bravo.gif]




minja_ -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 9:24:55)

I ja razlikujem posao i karijeru. Ja radim pristojan posao od 8-16 a poslije 16 ostavljam posao na poslu i imam život za sebe. Imam kolegu iste struke koji ima karijeru. Ne zna gdje ce osvanuti a gdje omrknuti, worldwide doslovno. Ali viđa suprugu i djecu dva dana u sedmici, kada je dobra sedmica. Ali oni se svi nekako uklapaju i sazivjeli su se sa tim ritmom.

Ja da ne moram, ne bih radila. Ne interesuje me ni drustveno priznanje, rangiranje, ugled, postignuća, osjećaj društvene korisnosti... Ništa. Samo plata kojom svojoj porodici zajedno sa suprugom obezbjeđujem pristojan zivot. A nije da nemam lijep posao na kojem stvarno ugodno i prijatno provedem vrijeme. Samo, mislim da je meni kao osobi u sustini nepotreban da bih se osjecala bitno i realizirano. Jer se i bez posla osjećam bitno i realizirano.

Mozda u ovakvom obliku nisam razmisljala prije, ali prolazimo ovih dana jedno veliko iskusenje, kada vam se stvari same od sebe poredaju i sve vam odjednom bude jasno.

Posao da, karijera ne. A ne mora ni posao.

Ja da mogu birati, izabrala bih samo majčinstvo.

Još jednom da podcrtam - posao i majčinstvo ne isključuju nužno jedno drugo.




Hanady RR -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 9:28:56)


IZVORNA PORUKA: bigest mamy

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.


ja sma lijepo rekla da je vrlo vašno koje zanimanje je u pitanju...
sa mojim izgradnja karijeke kojom sma bial krenula zahtjevala je doricanje koliko se neko doruiče u redovnom poslu novinara evo...
sve ovisi od toga što nam jeste zanimanje, što je uopće cilj karijerni, i nadasve gdje i šta radimo




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (7.5.2013 9:33:45)

[Sadržaj poruke je obrisan]




hanabanana -> RE: Karijera i/ili maj�instvo ? (7.5.2013 10:31:39)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Šta znači imati karijeru u bosanskohercegovačkoj stvarnosti?!

Ja ne mogu nikako da dokučim.
Hajde mi dajte jednu ženu za koju mislite da to ima, mislim na ove iz javnog života pa da bih mogla ocijeniti i dati svoj sud?



IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ali da ne mislite da nipodaštavam, ja ću sada reći da ipak znam jednu ženu sa karijerom.
( Po mom shvatanju šta bi trebala biti profesionalna karijera. )
I ona je na ovom forumu, i nadam se da će se prepoznati.
Toj ženi skidam kapu, a čisto sumnjam da je plaćaju basnoslovno za posao koji obavlja....


Pridružujem se naklonu, jer ipak pored onoga što je/nas čeka u/oko/na/pored kuće, stigla je i uspjela sve ono o čemu mi naglabamo danima ovdje.

Malena - svaka čast malena.



MIslimo li na istu. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

I da...htjela bih reći....ja imam dobar posao, i dobro me plaćaju. ( za mene je sve preko 1500 dobro, možda neko misli suprotno ).
Puno sam putovala, od kad imam djecu gledam da me mimoidje sve što može.
Mogla sam napredovati, ići na regionalne okvire....nisam.
I opet kad bih dobila kakve lude pare, otkaz bih poslala sms-om.
Kako bih ja znala divno rasporediti svoju lovu i svoje vrijeme.
Mislim da bih se tada bacila na učenje. Upisala bih nešto što nema veze s ovim što sam završila.
MOzda bih se odvazila i knjigu da napisem.....Kad moze N.C. sto to ne bih mogla ja, garantujem da sam pismenija. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Još uvijek mislim ovako....[sm=smiley36.gif]
I kupila sam bingo, ovaj za sutra.




EEDITH -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 10:33:39)


IZVORNA PORUKA: minja_

I ja razlikujem posao i karijeru. Ja radim pristojan posao od 8-16 a poslije 16 ostavljam posao na poslu i imam život za sebe. Imam kolegu iste struke koji ima karijeru. Ne zna gdje ce osvanuti a gdje omrknuti, worldwide doslovno. Ali viđa suprugu i djecu dva dana u sedmici, kada je dobra sedmica. Ali oni se svi nekako uklapaju i sazivjeli su se sa tim ritmom.

Ja da ne moram, ne bih radila. Ne interesuje me ni drustveno priznanje, rangiranje, ugled, postignuća, osjećaj društvene korisnosti... Ništa. Samo plata kojom svojoj porodici zajedno sa suprugom obezbjeđujem pristojan zivot. A nije da nemam lijep posao na kojem stvarno ugodno i prijatno provedem vrijeme. Samo, mislim da je meni kao osobi u sustini nepotreban da bih se osjecala bitno i realizirano. Jer se i bez posla osjećam bitno i realizirano.

Mozda u ovakvom obliku nisam razmisljala prije, ali prolazimo ovih dana jedno veliko iskusenje, kada vam se stvari same od sebe poredaju i sve vam odjednom bude jasno.

Posao da, karijera ne. A ne mora ni posao.

Ja da mogu birati, izabrala bih samo majčinstvo.

Još jednom da podcrtam - posao i majčinstvo ne isključuju nužno jedno drugo.


[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]





palachinken -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 10:37:54)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bigest mamy

međutim kada pričamo o karijeri i izgradnji iste...tu se od porodice i djece i sebe bogami zakinuti mora u dobrom djelu zvanja i zanimanja...


moje zanimanje i ja su živi primjer da je ovo apsolutno netaćno.


ja sma lijepo rekla da je vrlo vašno koje zanimanje je u pitanju...
sa mojim izgradnja karijeke kojom sma bial krenula zahtjevala je doricanje koliko se neko doruiče u redovnom poslu novinara evo...
sve ovisi od toga što nam jeste zanimanje, što je uopće cilj karijerni, i nadasve gdje i šta radimo

Recimo da znam kako se gradi karijera kod bigest mamy. O itekako ima odricanja. Terena, blata, kaljuže, čobana, neandertalca, lafo gospode, seminara, usavršavanja, putovanja, sastanaka, dostupnosti 24/7, učenja, životne škole.
Ja sam je nabila nogom, jer, lično i personalno, nisam posao koji radim (nisam svoj bankovni račun, nisam sadžaj svog novčanika niti sam stvari koje kupim, reče T. Durden [sm=smiley36.gif])
Mene ispunjava nešto drugo.
I svakom njegovo.




aazra -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 10:49:45)


IZVORNA PORUKA: palachinken

(nisam svoj bankovni račun, nisam sadžaj svog novčanika niti sam stvari koje kupim, reče T. Durden [sm=smiley36.gif])
Mene ispunjava nešto drugo.
I svakom njegovo.


[sm=smiley20.gif]

Ko moze raditi neki "smiren" posao i nakon radnog vremena zakljucati kancelariju, otici kuci, posvetiti se porodici, super...najgore je kada trpis neku vrstu mobinga i onda ne mozes da to ne preneses na dijete...[sm=smiley13.gif]

Sjetim se zena koje rade u trgovinama (prvi maj je za vecinu bio radni), onih koje ne primaju platu po dva - tri mjeseca, njima se stvarno divim kako izdrze, jer ja ne bi mogla...

Ono o cemu mastam je privatni biznis - nema sefa, nema mobinga...ono bas da uzivas i u poslu i u majcinstvu..[sm=smiley16.gif]





palachinken -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 10:52:40)

Aazra, nema šefa, imaju klijenti, inspekcija, računi, dobavljači, plate radnicima. To je mnogo mnogo više stresa, nemaš radno vrijeme - jer radiš non stop. Ali radiš sebi i svom djetetu.




aazra -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:01:35)

Ako je posao kojeg volis to se da podnijeti...[sm=smiley1.gif]

Mm i ja smo imali nekih ideja...ali nedostaje hrabrosti [sm=smiley36.gif]

Btw, imam prijateljicu koja ima salon za uljepsavanje cuka, ono nije neki "zvucan" biznis ali dobro joj ide, bas uziva...samo sto ona ne zivi u BiH. Ne znam kako bi ovdje prosla s tim biznisom [sm=jezicek.gif]

Naravno, ima i porodicu, dijete, uziva...

Eto, tako nesto bi i ja voljela.




ladyblue RR -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:02:47)

hmmm, ja ne bih ni karijeru ni majčinstvo...negdje sam imala fulu u odgoju... ja bih najradije bila sponzoruša koja ništa ne radi i koja ima 3 dadilje da deveraju oko djece [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




veeseelaa -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:18:56)

ja kako vidim sve same karijeristkinje, ono za ful školskom spremom
imal tu love il je samo ljubav u pitanju?
ne razumijem.....




ladyblue RR -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:22:32)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja kako vidim sve same karijeristkinje, ono za ful školskom spremom
imal tu love il je samo ljubav u pitanju?
ne razumijem.....


joj tebe vesela...pa znaš da je ovdje samo ljubav....all you need is love [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




veeseelaa -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:24:03)

[sm=jezicek.gif]

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji




ladyblue RR -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:29:02)

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

[sm=jezicek.gif]

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji


pa o tome ti pričam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

biti sponzoruša je najbolja profesija...to je prava karijera[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




minja_ -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:29:04)

da dopunim matematicki problem sa druge teme, kad dobijem taj wow jack pot pa se i ja zahvalim sefovima, da ih ne bi vise zadrzavala i tako to[sm=jezicek.gif], prevjezbacu cijelog Venea i Mintakovica i kupicu tkalacki stan i masinu za strikanje i opleti Hajro[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
I slikala bih na svili. I konacno naucila kuhati[sm=jezicek.gif]




tajra26 -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:30:07)

ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi... ja sam nazalost jedna koja je počela raditi nakon 18mjeseci vukla bolovanje od godine.... i jako jako mi je teško sad kad sam se vratila a jos sam i promjenila posao...nedostaje mi moja beba... ipak novac je u pitanju a znamo sta sve biva kada istog nema... sva sreca pa mi bebu mama cuva... jos samo da kazem da sam ja prije svega majka pa onda "karijeristica"..




bebaa -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:30:44)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

[sm=jezicek.gif]

hebo karijeru kad nemaš love , nego životariš i gledaš gdje je pavlaka na rasprodaji

e moja vesela ona koja je što kažu žena od karijere ne životari u smislu da nema love za pavlaku...ona životari na privatnom i emocionalnom planu......karijera je nešto skroz lijevo od posla našeg bosanskog ili kako hoćeš ga nazovi...te žene a malo ih je nemaju vremena ni za halu a kamoli za porodicu,kučiće,mačiće i ostale insane i hajvane...one vide napredovanje,priznanja,probijanje do vrha,lomi sve pred sobom,beskrupulozno,hladno...dođe kući a najčešće je to hotelska soba,istušira se i sjede da radi jer joj je onih 24 h bilo malo...




veeseelaa -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:31:27)

biti sponzoruša je najbolja profesija...to je prava karijerauser posted image


naravno, al to ne može svako, iako nam se čini da može
probajmo pa ćemo vidjeti da nije lako [sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: Karijera i/ili majčinstvo ? (7.5.2013 11:33:14)

ja samo da kazem da su sretne žene koje mogu sebi priuštiti luksuz da budu pored svog djeteta i da ne moraju raditi...


problem je postaviti granicu, koliko je to love dovoljno da bi žena ostala doma uz dijete[sm=zmeden.gif]
uvijek se želi više, bolje, misli se na školovanje djece i sl




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>