RE: Detalji s UZV pregleda... (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Elaa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (19.10.2013 8:20:49)

jasminah bas me hrabrite, hvala puno na tome, bas mi puno znaci [sm=smiley1.gif] . Djevojcica je [sm=rozacrtici.gif] , to nam je doktorica rekla sad na pregledu. I ja se tako nadam da to nece prestavljati neki problem i kod moje male curice , vjeruj da manje o tome razmisljam zahvaljujuci vasim komentarima, uzivam u pokretima moje bebice i u stomacicu svom[sm=smiley1.gif]. Ovo mi je prva, dugoocekivana trudnoca i zelim da sve bude ok , naravno kao i sve trudnice. Vazno mi je da se i ja dobro osjecam, dobro sve podnosim. Jos radim iako je moj posao vezan dosta uz pacijente i blizi kontakt s njima, pa vjerujem da cu uskoro na godisnji pa bolovanje jer ne zelim da me neka virozica spopadne.
Hvala puno i cuvajte mi se




kunjalica -> RE: Detalji s UZV pregleda... (20.10.2013 19:47:59)

Draga Ella, nemoj da se brines. Meni je jedna dr 8 dana prije poroda rekla da su kod kcerke prosireni zeludac i mokracni mjehur. Preplakala sam do poroda i na kraju mi dr Nikulin objasnio da se beba napapala plodne vode i nije piskila u trenutku kad je raden UZV. Eno djevojcica sada ima 3 godine i ziva i zdrava hvala Bogu. Hocu da kazem da nije sve uvijek strasno kako se nekada zna uciniti na pregledu. Uzivaj u trudnoci i raduj se svojoj princezi :).




Elaa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (21.10.2013 16:08:03)

Hvala , vjeruj da uzivamo , pogotovo sad kako znamo da je djevojcica [sm=smiley1.gif] . Razmisljamo o imenima , zezamo se malo , ma ja vjerujem da ce to sve biti ok , hvala vam puno [sm=bravo.gif]
Pusica i cuvajte mi se




Anoniman -> RE: Detalji s UZV pregleda... (27.11.2013 13:59:46)

Pozdrav svima

Jutros sam bila na echu sa 20 sedmica. Dr. mi je radila kompletan pregled bebe i sve mjerila, ali mi je rekla da srce nepravilno kuca tj. kuca normalno pa ubrza na 300 i to traje nekih 5 sec. pa se opet vrati u normalu, pa ubrza. Sve ostalo je u redu. Narucila me ponovo u petak i ako i dalje bude isto onda cu odmah morat ostat u bolnici zbog terapije za bebino srce, a koja utice i na majcino srce pa mora biti pod strogim nadzorom ljekara. Da li je neka mama imala problema sa bebinim srcem i da li je koristila terapiju i kako se sve na kraju zavrsilo?
Jako sam zabrinuta ako neko ima iskustvo sa tim molila bih da napise kako je sve zavrsilo.




malena27 RR -> RE: Detalji s UZV pregleda... (27.12.2013 7:40:44)


IZVORNA PORUKA: memma

ovako: trudna sam 6 sedmica i 2 dana , bila na pregledu , pise mi gravidan uterus sa RVF , doktor mi nista nije objasnio da valja ( nikad mu vise necu otici ) sad mene zanima je li iko od vas imao ovo i sta je gravidan uterus .. HELP [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]



IZVORNA PORUKA: minchis

nista ne brini,to su normalni medicinski izrazi u trudnoci.... malo cu ti pojasniti znacenja: gravidnost je trudnoca, uterus je maternica, a RVF oznacava polozaj maternice tokom trudnoce, a kod tebe to znaci da je polozena straga....

dakle to sto ti je napisao znaci samo da si trudna i da ti je posteljica na straznjem zidu maternice, a to je totalno nebitno za trudnocu da li je na prednjem il straznjem,zavisi sve gdje se plod "zakaci" da se tako izrazim...

znaci sve je to super, zelim ti skolskih [sm=9nebesa.gif]






Lejla Ka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (27.12.2013 9:33:51)


IZVORNA PORUKA: memma

ovako: trudna sam 6 sedmica i 2 dana , bila na pregledu , pise mi gravidan uterus sa RVF , doktor mi nista nije objasnio da valja ( nikad mu vise necu otici ) sad mene zanima je li iko od vas imao ovo i sta je gravidan uterus .. HELP [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]


Gravidan uterus = trudna materica - bukvalni prevod [sm=smiley1.gif]
Čestitke!





memma -> RE: Detalji s UZV pregleda... (27.12.2013 21:05:35)

Hvalaaaa , ljubim vas:-)




memma -> RE: Detalji s UZV pregleda... (29.12.2013 14:28:38)

pozZ zene drage, zna li neko sta znace oznake Gn i Fr ?? hvala unaprijed :-)




Dea86 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (13.1.2014 13:15:19)

Danas smo bili na [sm=smiley1.gif]pregledu- 20tjedan+1 dan i dobit ćemo dečkića [sm=modricrtici.gif]
a mama je dobila samo 0,5 kg od početka trudnoće [sm=bravo.gif]




opetjaaa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (5.2.2014 15:48:23)

evo i mene tu! 35+3 BPD9,35 FL 7,1 AC 33,5
G.A 38+0 EFW 3250 Reko gin sv e ok sve super beba malo veca i mogla bi prije van! sad vi meni objasnite sta znace ove skracenice i ove brojke u trudnickoj! hvala




nina.m. -> RE: Detalji s UZV pregleda... (18.3.2014 20:58:43)

Cao drage :) sta je interorbitalni razmak i koje su normalne vrijednosti... 12 nedelja trudnoce Hvala[sm=smiley1.gif]




lovepower -> RE: Detalji s UZV pregleda... (18.3.2014 21:05:49)

Mjere lica
IOD – razmak između očnih duplji (interorbitalni dijametar)
NK – dužina nosne kosti
sad sam ovo proguglala ja sam u 13 sedmici radila nuhalni doc mi samo rekao sve je uredu upisali mjere u karton ja pojma nemam kakve su moje mjere bilo cega niti znam koje su normalne vrijednosti,ne znam uopste jesu li i meni mjerili ovo [sm=zmeden.gif]




nina.m. -> RE: Detalji s UZV pregleda... (18.3.2014 21:11:10)

meni ke nuhalni nabor 1,9 a vidjela sam da je do 3 mm referentna vrijednost tako da je to ok, ali nemam pojma i nigdje ne mogu da nadjem referentne vrijednosti za taj interorbitalni dijametar...




Mali cvetic -> RE: Detalji s UZV pregleda... (25.3.2014 22:37:03)

Cao svima, bili smo na uz, 33 nedelja, beba teska 2380 gr, doktor napisao krupna morfologija ploda:b.o, pa me interesuje sta to znaci?




Romali -> RE: Detalji s UZV pregleda... (25.3.2014 22:40:25)

Pa mislim da znaci da je jednostavno beba krupna, ima malo vece mjere i obim nego sto je prosjek za tu sedmicu.
Isto kao kod mene, samo sto je moja [sm=rozacrtici.gif] u 33.sedmici imala vec 2550 gr.




Mali cvetic -> RE: Detalji s UZV pregleda... (25.3.2014 22:43:14)

Romali, hvala ti, i ja sam to mislila, ali me zbunilo b.o, a dr kaze da je u redu, on kaze da sam se ja malo vise ugojila pa mu se ucinilo da je beba krupnija




miks -> RE: Detalji s UZV pregleda... (1.4.2014 22:08:57)

Da li se ikome desilo da mu je dr naveo par stvari koje upucuju na anomalije a na kraju sve bilo uredu?
Ja sam imala mjerenje u 11 sedmici nuhalnog i bilo je veliko 3,2..nakon 7 dana odem u Zagreb i izmjere mi 1mm kazu povuklo se to se cesto desi.
Ja sva sretna jos dobijem uredan nifty test odem danas doktoru na pregled u 15 sedmici...kaze nista nije ok opet....voda se pojavljuje cak ulazi u tijelo fetusa, glava nepravilna, kosti kratke, grudni kos neuredan.
Ne znam sta sada da radim izludih vise!




Andy_Bec23 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (1.4.2014 22:18:47)

miks draga javi mi se u pp molim te




miks -> RE: Detalji s UZV pregleda... (1.4.2014 23:33:22)

Ne idu mi pp poruke..imas li mail??




eMeS -> RE: Detalji s UZV pregleda... (22.4.2014 18:53:53)

Postovanje, forumasice.

Danas smo bili na UZ. Sutra ulazimo u 32. sedmicu, i po parametrima beba je teska 1 654.g. (A UZV starost je 34+4).
Bojim se da beba malo dobija na tezini. Ako moze neko napisati svoje iskustvo, bila bih zahvalna.





lala0606 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (22.4.2014 23:41:20)

moja beba je rodjena u toj nedelji, tacnije na odpusnom mi je pisalo34/35 i imao je 3 850., stim da je dok. rekao da je bas prevelik za tu dob, ali bez obzira meni se cini da je mao... pitaj dr forumasice, mozda je beba sitnija...pozz




eMeS -> RE: Detalji s UZV pregleda... (23.4.2014 8:16:36)

Hvala lala na odgovoru.

Evo nas danas u 32, hvala Bogu. [sm=smiley1.gif] Trazila sam po netu, za 32. sedmicu stoji da je beba teska oko 1 700. g. Ako je po tome, onda ne odstupamo mnogo, ali ja se nekako brinem. Ni sama ne dobivam na kilazi mnogo, u zadnja dva mjeseca tek dva kilograma. Trudim se da jedem, ali i dalje imam ceste mucnine, i povremeno povracanje. Uz to, koristim preparate za zeljezo koji mi tako tesko padaju na zeludac, pa neredovna i tvrda stolica. Kao da za hranu ima najmanje mjesta. [sm=smiley13.gif]

Cmok od nas dvoje. :)




lala0606 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (23.4.2014 15:23:27)

ok je to za 32... ja sam otisla na one mjere iz zagrade :) svaka je beba razlicita i najveca greska je sto mi poredimo s dr. evo ja i dan danas poredim svog djecaka s dr djecom, a godinu mu je dana. neka su oni zivi i zdravi nama i da izguras trudnocu do kraja bez poteskoca. za tvrdu stolicu uzimaj kompot od sljive i donat mg pusti malo da izlapi i mlokog ga pij-provjereno [sm=smiley1.gif]. sto se tice tvoje kilaze i to je nista ne predstavlja. evo primjer, ja sam otisla na porod s +9 kg i rodila bebu s 3 850 i to nije na termin, a moja prijateljica s + 25 kg , a rodila se beba s 2800. nista to ne mora da znaci, niti da jedes za "dvoje" kao sto znaju reci[sm=zmeden.gif]. sretno vama dvoma[sm=smiley1.gif]




ajla86 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (29.4.2014 23:32:05)

jesul vama sedmice trudnoce jednake po menzesu i ultrazvuku?
meni je po uz manje za sedmicu i koji dan od mnzesa zadnje....




lala0606 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (30.4.2014 9:02:55)

meni se to desilo na pocetku trudnoce dozivila sam bukvalno šok! Otisla regularno na pregled( po menst. trebala biti 8 sed) doktor gleda na UZ i kaze zao mi je najvjerovatnije da ce se trebati cistit, plod se ne razvija dovoljno za 8 se, ne cuje se otkucaji srca i bla, bla bla... poslije toga nisam ga ni slusala, helem da skratim tako u soku odem kod jos dva doktora da cujem njihovo misljenje i na kraju se ustanovi da sam po UZ 6 sedm i da je zacece bilo kasnije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>