RE: RE:Bazalna temperatura (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


grozđe -> RE: RE:Bazalna temperatura (29.1.2013 14:35:10)

Majo pozdrav...
evo gledam ovu tvoju skalu pa trazim kada ti je najniza temperatura, a tada je kao ovulacija?....

koliko ti vec pokusavas zanijeti?...ja sam prehladjena pa nista od mjerenja sada a kupila sam neki dan test za ovulaciju i pokazao je da nema ovulacije..planiram opet za koji dan kupiti test... bas me zanima imam li ovulaciju....




Maja1309 -> RE: RE:Bazalna temperatura (29.1.2013 15:20:05)

grozđe testove moraš taditi nekoliko dana svaki dan za redom u isto vrijeme da bi otkrila ovulaciju.
Npr meni ciklus traje 29 dana i ja sam radila testove od 10-16 dana (nisam trebalča taditi 10 i 16, dovoljno bi bilo da sam radila 11-15) svaki dan u isto vrijeme.
Koliko tebi traje ciklus?

jeste ovulacija je bila gdje se križaju ova crvene crte...




grozđe -> RE: RE:Bazalna temperatura (29.1.2013 15:30:00)

Majo kod mene je sad vanredno stanje...uvijek je bila redovna, na 28 dan tako da ovulacija je vjerujem bila na 14 dan...
trudnoca je odmah bila...
e kako sam imala kiretazu prije 3,5 mjeseca ja nisam dobila prvu menstruaciju..doktori su mi vidjeli folikule jos prije vise od mjesec a menstruacije jos nigdje.... bilo kako bilo ja opet imam odnose bez zastite i nemam pojma da li mogu zatrudniti bez menstruacije i da li uopste imam ovulaciju...




Maja1309 -> RE: RE:Bazalna temperatura (30.1.2013 8:12:59)

grozđe možda da kreneš raditi testove svaki dan od 11dc-15dc u isto vrijeme izme a između 10-19h kad ti je najlakše. Ja sam radila svaki dan u 18h, ako ima ovulacije testovi će je najaviti, a ako se stvarno dogodila BT će je potvrditi. tako da ćeš vidjeti šta ti se događa s tjelom




grozđe -> RE: RE:Bazalna temperatura (30.1.2013 11:42:21)

Majo evo da mozda probam raditi testove kao da imam menstruaciju (tako da racunam)...tada bih trebala raditi test od 11.2. do 15.2.?




Zvoncica87 -> RE: RE:Bazalna temperatura (31.1.2013 13:45:09)

Pozdrav,drage moje...
Nova sam na forumu i bas sam citala vasa iskustva sto se tice merenja Bazalne Temperature. Ja je merim,evo vec,5i mesec. I tacno znam kad mi se desi pad T,onda nema sumnje-dolazi [sm=hudicek1.gif]... Evo,meni je danas 26dc. Obicno mi je O 15-16 dc,ali ovog meseca je bila12dc.Najduza lutealna faza mi je trajala 13 dana,e danas mi je 14i dan... Inace,M su mi uvek redovne,na 28 dan,e od kada smo poceli da radimo na [sm=duda.gif],ciklusi mi traju 26-30 dana. Pad T i krcanje u donjem delu stomaka su mi ocigledni znaci da stize M. Medjutim,posle O mi je T isla do 36.8,juce ujutru kad sam je merila pala je na 36.5 i ja pomisih stize M,medjutim nista. Jutros izmerim kad 36.3 i sad je vec vidno pala i logicno je da treba da dobijem. I posle toga lezim ja tako i razmisljam kako nista ni ovog puta i opet neda meni djavo mira-uzmem opet toplomer,ocistim ga i izmerim T kad ono 36.9 [sm=zmeden.gif]...
Videcu kakva ce situacija biti ujutru sto se T tice... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Maja1309 -> RE: RE:Bazalna temperatura (4.2.2013 14:21:16)

Zvončica87, jel možeš ubaciti svoje grafiće BT. Meni je isto ciklus uvijek 28-29 dana, mjerim BT dva ciklusa i bila mi je O 14dc i 15dc, baš me zanimaju tvoji grafići. i ta ranija ovulacija?




grozđe -> RE: RE:Bazalna temperatura (14.2.2013 15:26:32)

Majo ja sam dobila menstruaciju kao i uvijek, na 28 dan...danas mi je ovulacija...tako da nemam potrebe vise mjeriti temperaturu [sm=smiley1.gif]




marinčii -> RE: RE:Bazalna temperatura (14.2.2013 15:37:43)

grožđe možaš nastavit mjerit bt u slučaju trudnoće i polse 25dc bt će ostat povišena tako da i tako možeš znati jesi li uspjela zatrudnit,sretno




grozđe -> RE: RE:Bazalna temperatura (14.2.2013 15:43:00)

marincii e to nisam znala, vi zenice ste od velike pomci [sm=smiley1.gif]...nastavljam je onda mjeriti i nadam se da ce ostati povisena.....




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (26.2.2013 12:46:09)

E drage moje i ja sam juče ujutru počela mjeriti bt...Upisujem je u grafikon fertility friend i sad nista ne očekujem...Niti znam kako funkcioniše ff jer ne znam eng. a ne znam ni sama ga pročitati...Čitala sam iskustva drugih žena na forumu pa se valjda i ja nekako snađem oko određivanja ovulacije prema bazalnoj tempereturi...Bilo bi mi drago da neka od trudilica koja mjeri bt da se uključi i malo prokomentariše...




Thana85 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 12:03:42)

Evo i mene na ovoj temi da se pribilježim,od ovog mjeseca mjerim bazalnu..evo i trenutnog grafa...danas mi je 22 dc..također ovulacija na lh trakicama se poklapa sa grafom [sm=smiley1.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0311/asq-ff.png[/img]




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 12:17:29)

Draga Thana meni grafikon pokazao ovulaciju 14 dc u petak 8.03. a u subotu 09.03. radila test i bile mi dvije crte stim da je testna bila jača od kontrolne i očekivala sam ovulaciju u roku od 24-48 sati odnosno danas 17dc ili 16 dc juče...Nemam sluzi i ne osjetim da je O bila...Ne znam u sta sad da vjerujem...Pijem dabroston od 15 dc.Sva sam više zbunjena...Sta ti misliš??[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Thana85 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 12:23:30)

čula sam da moze biti ovulacije i bez te sluzi,također kod mene je sluzi najvise bilo na 15 dc ,a na 17 dc mi je bila ovulacija i po trakici(koja je bila pozitvna 16 dc), a evo i po grafiću i tad nisam imala sluzi ni upola kao na 15 dc...zavisi od zene do zene normalno..a jesi mjerila svako jutro u isto vrijeme,čim si oči otvorila?da ti bude mjerodavna tempica?




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 12:45:51)

Jesam mjerila sam svako jutro u 6 prije nego sto ustanem na posao...A vikendom sam navijala sat...Temperatura mi se kretala od 36-36,4...Ja nista ni jedan dan nisam osjetila...Mozda mi je Dabroston spriječio O??A da je spriječio ili prikrio simptome da li bi test pokazao [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]??Jel moguće da nije bilo O a trakice pokazale kao da jeste a i grafikon....[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Thana85 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 13:58:53)

ne vjerujem,ja mislim da si imala O ipak..[sm=smiley1.gif]




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 14:18:47)

Thana mi smo se trudili kao da je bila i u dane kad je grafikon pokazao i kad sutrakice pokazale...Vidjećemo sad sta ce biti...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Thana radi test, navijam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Latinka -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 14:22:32)

Dandi, bitno je da ste vi pokrili dane. Neko ima manje, a neko više sluzi za vrijeme O. Ako je trakica pokazala, mislim da je bila




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 14:45:13)

IZVORNA PORUKA: Latinka

Dandi, bitno je da ste vi pokrili dane. Neko ima manje, a neko više sluzi za vrijeme O. Ako je trakica pokazala, mislim da je bila

Draga Latinka mene samo brine da li je Dabroston mogao da spriječi O...Ako je bila po grafikonu onda sam Dabroston počela piti na vrijeme sutri dan...A ako je bila po trakicama onda sam Dabroston počela ranije da pijem...Negdje sam čitala da Dabroston spriječava O a negdje da ne...Sada ništa ne znam...Pokrili smo sve dane samo daj Bože da ovaj Dabroston nije napravio kakav zaheb...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




malena27 RR -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 15:45:25)

Dabroston ne sprecava ovulaciju, no sikiriki [sm=smiley1.gif]




Latinka -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 15:47:44)


IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Dabroston ne sprecava ovulaciju, no sikiriki [sm=smiley1.gif]

X Ne brini




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (11.3.2013 16:42:40)

Malena 27, Latinka baš vam hvala...Baš ste me rasteretile...Sinoć sam googlala 2 sata i nisam pronasla konkretan odgovor....Pa ako ne spriječava O onda i ja mogu da se nadam ovaj mjesec...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




malena27 RR -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (12.3.2013 7:55:52)

Nadam se da ces ovaj mjesec ubosti bazalnu i teta O [sm=bravo.gif]




dandi84 -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (12.3.2013 13:41:46)

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Nadam se da ces ovaj mjesec ubosti bazalnu i teta O [sm=bravo.gif]

Jutros mi temperatura pala na 35,7 i unesem je ja u grafikon kad mi nesta one linije za ovulaciju...Na 8.03 nio onaj presjek...Šta bi reko....Prvi mjesec mjerim pa mi sad nista nije jasno....A radila test i po testu trebala O juče ili preključe odnosno 11 ili 12.03...Izgleda da ce se ff i trakice sad poklopiti....




mamaajna -> RE: Bazalna temperatura i grafikon BT (13.3.2013 15:29:35)

poz.evo citam vase postove,i interesuju me ti testovi za ovulaciju,jel ima kupiti u svakoj apoteci i koliko kostaju,jel dodze jedan ili vise komada




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>