RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


10 mart 2009 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.10.2010 16:00:37)

Ma riješi se toga, posebno što, ako bi pokušala i nešto drugo napr. na biljnoj bazi, uvijek bi bio prisutan strah da se to može "vratiti". Sve sam to već probala, raspitivala se, prošla more ljekara, što kućnih prijatelja što na njihovu preporuku...otišla do mog dragog dr. Spahovića i poslušala ga. Nađi dobrog dr., rješi se brige, jer stvarno nije strašno to što te zadesilo i toga je jakooooo puno oko tebe, oko mene, vjeruj svakodnevnica... samo se drži hrabro i misli na to da želiš sutra imati urednu trudnoću i zdravu bebu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




preplasena -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.10.2010 16:02:01)

hvala ti na ti recima nisam ja sam iz bg... i ja verujem da ce to biti kraj mojim mukama samo da seve prodje uredu.hvala jos jednom.[sm=smiley1.gif]




10 mart 2009 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.10.2010 16:06:52)

preplašena, sve će bit ok, vjeruj mi,...meni je kraj radnog dana, spremam se doma... svim forumašicama ugodan ostatak dana i ugodan vikend...javim se u ponedjeljak[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zahr -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (2.10.2010 9:41:07)

@10 mart: hvala na odgovoru [sm=smiley1.gif]!! hvala Bogu pa postoji i ta konizacija kao rjesenje!




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (8.10.2010 16:42:32)

drage moje forumasice ja sam sa 23 godine (prije godinu dana i 6 mjeseci ) uradila konizaciju LETZ i do sada su mi nalazi uvijek poslije toga bili u redu i zahvat nije bio nista strasan, vec sam mnogo o tome pisala pa da se ne ponavljam, ako vas zanima nesto slobodno pitajte jer sam sve to prosla i tacno znak kako se koja od vas osjeca od prvog nalaza kada mi je dr. rekao da nesto nije u redu jer tada nisam ni znala sta znaci CIN ( u pitanju je bila redovna godisnja kontrola ) i ne brinite se sve prodje hvala Bogu i tako se i ja nadam da se jednoga dana vise necu ni sjecati svih tih stvari, sretno




preplasena -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (9.10.2010 18:06:41)

evo i ja sam uradila loop konizaciju u utorak san legla u sredu radjeno danas u subotu pustena kuci zahvat nije strasan i posle toga nista ne boli jos samo da hp nalaz bude dobar.ako nekoga nesto zanima neka slobodno pita,




Zahr -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (9.10.2010 23:45:49)

preplasena, zelim ti uspjesan oporavak i dobar nalaz [sm=smiley1.gif]...ja jos uvijek cekam termin kod dr. nakon sto sam dobila rezultate HPV tipizacije, pa cu vidjeti sta ce dr. predloziti. Nazalost, ne mogu si finansijski priustiti lijecenje u privatnoj praksi pa sam primorana cekati i cekati i cekati [sm=smiley13.gif]....
@sarisari: citala sam o tvom iskustvu, drago mi je da ti je sad sve u redu [sm=smiley1.gif]...meni svi govore da to nije "nista", ali mi ipak nije svejedno...ne moze biti "nista" nesto od cega se dobija rak!!




preplasena -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (10.10.2010 11:49:52)

ja sam radila u drzavnoj bolnici i meni su trazili hpv tipizaciju ali ona je bila negativna i na visoko rizicne i na nisko rizicne sojeve i svi brisevi uredu tako da se nezna sta je izazvalo promenu meni je intervencija radjena u totalnoj anesteziji i doktorka misli da ce nalaz biti uredu.i ja se nadam.ako nekog nesto interesuje neka pita.




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (12.10.2010 22:32:55)

 


odgovor za forumasice koje su u nedoumici oko cikorije vezano za onaj recept ja sam uzimala divku koja je samljevena, a jednom sam kupovala i susenu u bademu pa i nju koristila, a aloju nisam mljela nego isjekla na komade jer se to svakako procjedi kasnije kroz gazu i mozete koristiti neki drveni noz mada sam ja aloju sjekla obicnim nozem jer nisam imala drugi, sretno




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (12.10.2010 22:45:41)

Eh hvala za info.za aloju,bas sam posla da ti posaljem pp.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




palachinken -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (13.10.2010 9:48:54)

Drage moje, molim za pomoć. Jutros su mi javili da mi je gotov papa i kaze sestra da je sve uglavnom uredu ali ima neka manja upala i kaze da uzmem sumomed. gledam ovaj nalaz ispred sebe, mogli su mi ga komotno i na kineskom napisat :)
štrihirano mi:vrsta stanica: skvamozne i cilindrične-endocervikalne stanice;
leukociti: mnoštvo pa neki hijeroglifi doktorski koji liče na ttr ili ++r ili ++v ili nesto :)
i jos kaze napomena: sanirati upalu i ponoviti test za godinu
doktora nije bilo, a ja sam nako po prirodi nestrpljiva, pa ako mi može neko protumaciti te stanice i te leukocite, bila bih mu baš baš zahvalna




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (13.10.2010 12:30:23)

da nešto nije u redu ne bi ti preporučili sumamed nego nešto invazivnije... stanice koje su nadjene u papa testu, kao i leukociti su normalni za grlić i nisu ti razlozi za brigu (naravno, nisam doktor i ne uzimaj za zdravo ovo što pišem), ali i ja sam prije par dana radila briseve i kad sam vidjela leukocite baš sam se uplašila, ali doktorica kaže da je to normalno stanje za grlić koji se kao i koža se obnavlja i odbacuje ćelije.

opet napominjem da je to iz mog iskustva, a ti traži od svog doktora da ti pojasni nalaz, ali nemoj bez razloga brinuti i paničariti prije vremena, time ćeš samo sebi naškoditi, nego pij čajeve i probaj sanirati upalu




malena27 RR -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (13.10.2010 12:36:06)

palachinken, samo upalica koja se moze rijesiti antibioticima i vaginaletama... nista zabrinjavajuce ali se svakako mora sanirati... 




Skvo RR -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (13.10.2010 13:06:45)


Znak da je sve uredu jer ga trebas ponoviti za godinu....[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Imas upalicu...sve ce to antibiotik popraviti.




palachinken -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (13.10.2010 13:19:20)

Joj hvala vam do neba. svakako cu otici da ga priupitam smijem li ja piti sumomed posto sumnjam na trudnocu i inace dok ganjam bebu.  hvala :)





Zahr -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2010 12:47:58)

evo meni je dr. danas rekla da pijem beta glukan, kapsule brokule i C vitamin. Svratim ja u apoteku i taj prokleti bet glukan kosta 150 KM, 90 kapsula [sm=smiley19.gif]! Nema sanse da si to mogu priustiti! Doduse, dr. mi je savjetovala da ga probam nabaviti vani jer je dosta jeftiniji! Ima li neko iskustva sa ovim tabletama?




Zahr -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2010 12:52:08)

Uglavnom, zaboravih napisati da je dr. super! Sve mi je lijepo objasnila, sto je neuobicajeno za doktore u drzavnim ambulantama! Ako papa bude opet pokazao CIN, a hoce sigurno, ici cu na biopsiju, a u zavisnoti od rezultata biopsije i konizaciju!




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2010 17:05:40)

zahr

i ja sam imala cin 1 (pokazano na biopsiji) i HPV visokorizični tipovi. i sad nemam ni jedno od toga, pa ne paničari prerano...

kako je meni na papa testu pokazao CIN 2 doktorica me je poslala na biopsiju, a u bolnici ne praktikuju raditi biopsiju ispod CIN 3, zbog čega je dr napisala da je cin 2/3. biopsija je pokazala cin 1. nakon toga sam radila hpv tipizaciju i pokazali su se visokorizični tipovi, a imam i četiri slučaja nekog oblika raka u porodici (mama i tri tetke)

nakon toga sam promijenila doktoricu i ona mi je uradila briseve, vaginalni i cervikalni i nakon toga liječila bakterije koje sam imala u tom momentu. kad su slijedeći brisevi bili u redu, uradila mi je krioterapiju. krioterapija je bezbolan proces koji traje nekih 20tak minuta, a nakon toga ideš kući i ne moraš ni mirovati (pisala sam ranije detaljnije pa pogledaj u prethonim postovima). slijedeći papa nalaz je bio bez cinova i bez hpv-a.

uz sve to pijem centravit, folnu kiselinu i matičnu mlijeć, puno voća i svježeg povrća, čajeva a uzimala sam i recept sa rotkvom i medom.

s obzirom da imaš cin 1 mislim da ti neće raditi konizaciju, nego samo će ti dati preporuke da se bolje hraniš, kloniš stresa i odmaraš

znam kako sam se ja osjećala kad su mi prvi put rekli da imam cin, pa ti zbog toga govorim da ne paničariš i da je to izlječivo. i još jedna napomena, sad sam trudna i 17. sam sedmica :)




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2010 17:06:56)

samo još kratka napomena, krioterapija je kod moje dr. koštala 100 KM, a radjena je samo jednom. idem kod doktorice Balić u Tuzli




Zahr -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.10.2010 21:10:00)

malena: cestitam [sm=bravo.gif]...da dobijes zdravog [sm=duda.gif], aBd !!...ma OK sam sad kad sam raspitala, a na pocetku sam bila pravo uplasena i tuzna....




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (18.10.2010 11:31:11)

Dobila sam prije par dana jednu informaciju koju želim podijeliti sa vama. Moja rodica je imala CIN II i uspjela ga riješiti samo sa jednom krioterapijom. kako je to prilično jednostavan i neinvazivan postupak preporučila bih svima koji se muče sa cinovima da prvo probaju to, a tek onda konizaciju ili letz metodu.

iskreno, ja sam mislila do sada da krioterapija može pomoći samo kod CIN I, i drago mi je da sam se prevarila.

Krioterapija kod Balića u Tuzli košta 100 KM, ne znam koje su cijene kod ostalih.




Dida79 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2010 0:08:18)

Hanumice ima par pitanja
Danas sam bila na ginekoloskom pregledu po preporuci kod dr u Skerlicovoj ulici sad sam mu zaboravila ime[sm=zmeden.gif]
Dr je bio jako ljubazan kako me prvi put pregleda sve me je detaljno ispitao vezano za ginekoloske probleme.Kako ja toga ima poduzi spisak mi dodjo smo do moje konizacije.Pita me zbog cega mi je radjena konizacija i koji je CIN bio.Moj odgovor je bio da je bio papa jako los tj 4 grupa a za CIN nemam pojma.On me je tako cudno pogledao i rekao da na nalazu biopsije to mora pisati [sm=zmeden.gif]
E sad kako sam ja narucena kod njega ponovo 5.11 i da mu donesem sve nalaze da ih pregleda,ja sad pred sobom ima nalaze koji su mi dosli nakon konizacije i nigdje zaista ne pise nikakav CIN.Samo kao klinicka dijagnoza pise Dysplazia PVU.Nadam se da me neko razumije o cemu govorim i da mi pokusa objasniti znacenje te rijeci[sm=smiley13.gif]
Hvala




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2010 0:17:37)

Dido jesil radila biopsiju prije konizacije,imas li kod sebe taj zadnji nalaz papa testa na kojem je obiljezen CIN ako si ga uopste imala,i sta pise na nalazu poslije konizacije?




Dida79 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2010 0:18:47)

Samo to sto sam napisala i jos citavo neko pismo gdje nigdje ne pise CIN ako treba pretipkam ga citavog




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (23.10.2010 0:27:47)

Joj draga pa s tobom se neko opasno poigrao,ako nisi imala CIN nisi ni trebala konizaciju raditi,ja sam imala CIN III (CIS) a to je i biopsija potvrdila tako da sam isla na hitnu konizaciju,a to kod tebe mi je sad bas cudno,mozda bi najbolje bilo ako ikako mozes da dodjes do tog zadnjeg papa testa oni bi ga trebali imati negdje u arhivi i da uzmes i poneses na kontrolu.Neznam draga ali ako nije bilo CIN-ova cemu konizacija,sad mi je upitnik ko kuca iznad glave.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>